Przybieranie na wadze w ciąży

Na pytania związane ze zdrowym odżywianem odpowiada pani Magdalena Kubik, technolog żywności, dietetyk i i diet coach, właściciel http://www.fitandyou.com

Przybieranie na wadze w ciąży

Postautor: mamamonika » 22 sty 2016, 15:51

Witam serdecznie!
Szukałam podobnego tematu, ale niestety nie znalazłam. Jeśli gdzie jest a nie wpadł mi w oko to przepraszam :)

Chciałabym zapytać, jak jest u Was z przybieraniem na wadze w ciąży.
Trochę się martwię, bo niektórzy mówią mi, że jak na taki wczesny etap ciąży, brzuch urósł mi za bardzo... Tymczasem od samego początku ciąży miałam wręcz problem z wagą i apetytem. Do szczupłych nigdy nie należałam, od zawsze mam kawałek "własnego" brzucha. A w pierwszych tygodniach ciąży, gdy się ważyłam okazywało się wręcz, że waga spada a nie wzrasta. Martwiło mnie to, ale wiele osób łącznie z lekarzem mówiło, że tak po prostu może na początku być.

Na początku ciąży w ogóle nie miałam apetytu. Miałam mdłości, nie wymiotowałam ani razu, ale na samą myśl o jedzeniu mi się chciało płakać. Praktycznie musiałam się do niego zmuszać, choć na co dzień jestem raczej żarłokiem ;) Teraz gdy mdłości minęły, problem jest dużo mniejszy, ale i tak jem zdecydowanie mniej niż przed ciążą. Oczywiście nie daję się i staram się jeść raczej regularnie. Na słodycze ochoty nie mam zupełnie, czekolada smakuje mi jak woda ;)

Więc gdzie jest problem?? Brzuch urósł naprawdę spory, a waga stoi w miejscu (grunt że już nie spada). Natomiast czuję już na tak wczesnym etapie ból pleców :( Po dłuższym spacerze bądź staniu w kuchni mam z tym wielogodzinny problem.

W ciążę zaszłam szybciutko, więc nie zdążyłam zadbać o formę tak, jak to miałam w planie. Nigdy nie ćwiczyłam regularnie dlatego teraz trochę boję się zacząć. Niemniej jednak chyba zdecyduję się na jakieś "Aktywne 9 miesięcy" itp :)

Może ktoś ma podobne doświadczenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
mamamonika
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Przybieranie na wadze w ciąży

Postautor: niesia2708 » 22 sty 2016, 21:58

mamamonika, ja na początku ciąży schudłam a w sumie przez całą ciążę przytyłam 6 kg. Karolcia urodziła się zdrowa z waga 3 kg (3 tygodnie przed terminem).
Myślę że nie ma co słuchać:
mamamonika pisze:niektórzy mówią mi, że jak na taki wczesny etap ciąży, brzuch urósł mi za bardzo...

Skoro lekarz nie widzi problemu a maluszek rozwija się prawidłowo. Jakbyś miała mały brzuch to by mówili że za mały...taka ludzka natura żeby gadać. Uzbrój się w cierpliwość bo jeszcze nie jedną"dobrą radę" usłyszysz.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Przybieranie na wadze w ciąży

Postautor: szaraczarownica » 22 sty 2016, 22:19

Ja przytyłam tylko 3,5 kg. Prawie całą tę wagę zabrał Młody - 3270 g ;) Urodzony dokładnie tydzień przed terminem.
Bardzo długo byłam na minusie. Chyba dopiero po przekroczeniu 30 tygodnia wskoczyłam na plus. A i tak potem raz między wizytami jeszcze nawet schudłam, za co dostałam opieprz od lekarza, bo na tym etapie to już nie powinno mieć miejsca.
Po wyjściu ze szpitala ważyłam 6 kg mniej niż przed ciążą. Szkoda, że potem odrobiłam z nawiązką :evil:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Przybieranie na wadze w ciąży

Postautor: Kurczak » 24 sty 2016, 20:23

mamamonika, ja co prawda apetyt mam bardzo dobry, ale brzuch też bardzo duży jak na ten etap i też zmagam się (już!) z bólem pleców. Chyba nie masz się czym martwić, skoro maluch rośnie zdrowo :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Przybieranie na wadze w ciąży

Postautor: alkilok » 19 sty 2022, 10:42

Przybieranie na wadze dużo chyba zależy też od tego, jaką tuszę ma kobieta przed ciążą. Ponoć jeśli kobieta jest drobna i mała to szybkie i duże przybieranie na wadze nie jest niczym złym i dziwnym. Ale wiadomo, zawsze trzeba podchodzić indywidualnie do swojej ciąży i najlepiej konsultować się z lekarzem
alkilok
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2022, 10:31
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Specjalista ds. żywienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron