Promocja!

Na pytanie związane z rozwojem mowy odpowiada mgr Izabela Ludwiczak, Logopeda ogólny posiadający uprawnienia czynnego wykonywania zawodu z przygotowaniem pedagogicznym, prowadzący terapię logopedyczną na terenie Łodzi. http://www.twoj-logopeda.com

Promocja!

Postautor: Justinaa » 02 lip 2013, 22:07

Nasza forumowa specjalistka przygotowała specjlanie dla Was, czytelniczek Łódzkich Mam promocję

Obrazek

Warto skorzystać, jeśli macie takie potrzebę
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Promocja!

Postautor: lmyszka » 03 lip 2013, 6:00

No jak pięknie :) Dzięki za przypomnienie, że miałam się umówić :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Promocja!

Postautor: IzaLogopeda » 16 lip 2013, 14:10

Postanowiłam jeszcze raz zamieścić, które problemy wymagają konsultacji i pomocy logopedycznej:

Do 3 roku życia:
· gdy dziecko ok. 5.m.ż. komunikuje się tylko przy pomocy płaczu;
· gdy roczny maluch porozumiewa się tylko za pomocą gestów, nie wykonuje prostych poleceń;
· gdy rozwój mowy dziecka nagle się zatrzymał;
- gdy 2-letnie dziecko wymawia tylko pojedyncze dźwięki zamiast wyrazów, zwłaszcza jeśli w okresie niemowlęcym nie gaworzyło lub gaworzenie było mało nasilone;
· gdy wymawia dźwięki w taki sposób, że jego wypowiedź jest całkowicie niezrozumiała dla osoby obcej;
· gdy dwulatek nie różnicuje słuchowo wyrazów o podobnym brzmieniu (np. bułka – półka);
- gdy dziecko wsuwa język między zęby przy wymawianiu głosek t, d, n, s, s, c, dz;
· gdy słownictwo jest bardzo ubogie, dziecko posługuje się przede wszystkim onomatopejami, nie buduje zdań;
· gdy mowa jest niezrozumiała dla osób spoza najbliższego otoczenia lub dziecko mówi z poszumem nosowym;

Z dzieckiem czteroletnim, gdy:
· zamiast głosek f, w wymawia p, b, h (np. żyrafa - żyrapa lub żyraha),
· zamiast k, g wymawia t, d (np. kotek – totet);
· zamiast s, z, c, dz wymawia ś, ź, ć, dź (np. sanki– śanki);
· zamiast r wymawia j (np. krowa – kjowa) – 'l' jest jeszcze normą!;
· zamiast c, dz wymawia s, z (np. cuda – suda, pędzel pęzel);
· ubezdźwięcznia głoski dźwięczne, (np. zamiast b mówi p);
· wsuwa język między zęby przy wymawianiu głosek (tj. w wypadku 3-latka oraz szeregu syczącego);
· mowa jest zniekształcona, dziecko ma trudności z wyliczankami, zapamiętywaniem prostych wierszyków;

Z dzieckiem pięcioletnim i starszym, gdy:
· zamiast głosek sz, ż, cz, dż wymawia s, z, c, dz (np. szyba – syba);
· zamiast r wymawia l lub ł (np. rak – lak, łak);
· wsuwa język między zęby przy wymawianiu głosek (tj. w wypadku u 4-latka oraz sz, ż, cz, dż) lub przy artykulacji tych
głosek słychać niemiły poszum;
· przestawia głoski lub sylaby w obrębie wyrazu, skraca wyrazy, ma trudności z nazywaniem;
· posługuje się ubogim słownictwem, buduje bardzo proste zdania, formy gramatyczne są mocno zaburzone;
· ma trudności z podziałem wyrazów na sylaby i/lub głoski;

Teraz powinno być łatwiej podjąć decyzję czy skorzystać z Wakacyjnej oferty :)
Awatar użytkownika
IzaLogopeda
Ekspert
 
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2013, 9:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Promocja!

Postautor: maskotka » 26 lip 2013, 15:42

Mam pytanko.
Czy w cenie tej diagnozy dostaniemy też jakieś zalecenia/ćwiczenia jakie należy z dzieckiem wykonywać? Bo w sumie jeśli chodzi o diagnozę to ja wiem, że jest źle, bo Szymon:
· gdy dziecko ok. 5.m.ż. komunikuje się tylko przy pomocy płaczu; -tak było
· gdy roczny maluch porozumiewa się tylko za pomocą gestów, nie wykonuje prostych poleceń; -tak było
· gdy rozwój mowy dziecka nagle się zatrzymał; -mam wrażenie, że w ogóle się nie rozwija, więc nie miał jak się zatrzymać
- gdy 2-letnie dziecko wymawia tylko pojedyncze dźwięki zamiast wyrazów, zwłaszcza jeśli w okresie niemowlęcym nie gaworzyło lub gaworzenie było mało nasilone; -nie gaworzył jako niemowlę, mając 1,5 roku zaczął wymawiać pojedyncze sylaby: ba, ta, ma, da i tak jest do teraz
· gdy wymawia dźwięki w taki sposób, że jego wypowiedź jest całkowicie niezrozumiała dla osoby obcej; - w ogóle nic nie wymawia
· gdy dwulatek nie różnicuje słuchowo wyrazów o podobnym brzmieniu (np. bułka – półka); -z tym nie ma problemów
- gdy dziecko wsuwa język między zęby przy wymawianiu głosek t, d, n, s, s, c, dz; -nie wymawia tych głosek wcale
· gdy słownictwo jest bardzo ubogie, dziecko posługuje się przede wszystkim onomatopejami, nie buduje zdań;- jak wyżej
· gdy mowa jest niezrozumiała dla osób spoza najbliższego otoczenia lub dziecko mówi z poszumem nosowym;-jak wyżej"
Dlatego głównie zależy mi na tym, żeby logopeda go obejrzał w jego środowisku (bo jak gdzieś z nim idziemy to już w ogóle nie ma szans, żeby cokolwiek z siebie wydusił) i zalecił jakieś ćwiczenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Promocja!

Postautor: IzaLogopeda » 28 lip 2013, 21:08

Witam
Oczywiście po diagnozie przekazuję zalecenia.
Nie jestem przygotowana na to aby od razu zostawić zestaw ćwiczeń dla dziecka - ponieważ każde ćwiczenia przygotwuję indywidualnie dla każdego dziecka.
Ale po diagnozie informuję nad czym należy pracować, na co zwracać ,a zestaw ćwiczeń zazwyczaj przesyłam rodzicom juz mailem.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
IzaLogopeda
Ekspert
 
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2013, 9:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Promocja!

Postautor: IzaLogopeda » 06 sie 2013, 17:46

INFORMACJA URLOPOWA :)

Rodziców, którzy ewentualnie chcą skorzystać z Promocji, bardzo proszę o uwzględnienie terminu urlopu :)
Ponieważ okres wakacyjny okazał się w tym roku dosyć intensywny i pracowity planuję krótki wypoczynek:
23 sierpnia - 4 września.
W tym terminie proszę o kontakt mailowy :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
IzaLogopeda
Ekspert
 
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2013, 9:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Promocja!

Postautor: IzaLogopeda » 10 wrz 2013, 16:51

DROGIE PANIE !!!

Pragnę przypomnieć o promocji wakacyjnej, która jeszcze trwa.
Ponadto w związku z Ustawą jaka zawitała do Przedszkoli proponuję wszystkim rodzicom uzyskać informację od Dyrektorów czy będą dokonywane przez Poradnie badania przesiewowe w placówkach.
Ważne też - czy badaniem będą objęte wszystkie dzieci czy tylko 5-6-latki.
Proszę się o badania dopominać i domagać.
Bałagan w przepisach nie może odbić się na rozwoju dzieci.

Pozdrawiam serdecznie
Iza
Awatar użytkownika
IzaLogopeda
Ekspert
 
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2013, 9:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Promocja!

Postautor: rajeczka » 10 wrz 2013, 19:11

My już jesteśmy zakwalifikowani tzn. Nadia..teraz czekamy na zajęcia w przedszkolu :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Promocja!

Postautor: malaJu » 10 wrz 2013, 20:16

IzaLogopeda, a my się widzimy już jutro :) Ula czeka na ciocię od minek :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Promocja!

Postautor: IzaLogopeda » 10 wrz 2013, 20:23

malaJu pisze:IzaLogopeda, a my się widzimy już jutro :) Ula czeka na ciocię od minek :)


Super :)

poprawiłam cytat - Patrycja11
Awatar użytkownika
IzaLogopeda
Ekspert
 
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2013, 9:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time


Wróć do Logopeda

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość