Poszukiwany dobry ortopeda

Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: EduBea » 11 lis 2012, 11:35

Moja starsza córka ma od kilku lat kłopoty ze stawami, zwłaszcza kolanowymi.
Ilu ortopedów, tyle opinii i w sumie nadal nie wiemy jak jej pomóc.
Młoda nauczyła się żyć z bólem, ale nauczycielka wf wymaga zaświadczenia lekarskiego, że córka nie może wykonywać wszystkich ćwiczeń, że czasami ją boli.

Musimy więc znów sie wybrać do ortopedy, tylko którego ?

Znacie jakiegoś dobrego, który może by w końcu coś pomógł :roll:
Mam trójki dzieci:
Karina, zwana Jagodą, lat 20
Rozalka, zwana Rozii, lat 11
Spełnione marzenie, zwane Edukatorkiem, ma już ponad 6 lat ;)
http://www.edukatorek.com.pl
Awatar użytkownika
EduBea
Firma
 
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2012, 6:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: martula_87 » 11 lis 2012, 11:54

Mhm mój ulubiony temat od pierwszych dni życia opiekuję się nami dr Kołecka z CZMP przyjmuje w przychodni BilMed w CZMP ale i prywatnie w Zgierzu moge ją polecci z cłego serca.
Dr Bik też ta sama poradnia też polecam.
Wogóle proponuje ta poradnie bo wielu wspaniałych specjalistów tam przyjmuje.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: malaJu » 11 lis 2012, 13:08

Znam dobrego, bardzo dobrego.
Marcin Domżalski, http://www.znanylekarz.pl/marcin-domzalski/ortopeda/lodz
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: szaraczarownica » 13 lis 2012, 8:34

EduBea, a ja nauczona własnym doświadczeniem zapytam: czy jesteście pewni, że to choroba stawów? Córka miała robione badania na choroby autoimmunologiczne? Bo ja problemy z kolanami mam dzięki rzs. I wtedy myślę, że ortopeda niewiele może pomóc.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Audiolka » 13 lis 2012, 8:38

EduBea pisze:Moja starsza córka ma od kilku lat kłopoty ze stawami, zwłaszcza kolanowymi.
Ilu ortopedów, tyle opinii i w sumie nadal nie wiemy jak jej pomóc.
Młoda nauczyła się żyć z bólem, ale nauczycielka wf wymaga zaświadczenia lekarskiego, że córka nie może wykonywać wszystkich ćwiczeń, że czasami ją boli.

Córka mojej siostry miała podobny problem, a powodem było to, że za szybko rosła.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Blue » 08 mar 2014, 9:00

Szukam ortopedy dziecięcego,starsza córka źle wg mnie stopę stawia i ma nóżki X.
Wiem,że na Czechosłowackiej ? (gdzieś obok Instytutu Stomatologii) specjaliści w tej dziedzinie przyjmują,ktoś coś słyszał?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: tulipan87 » 10 mar 2014, 16:22

Blue, ja polecam Drewnowską, mnie swego czasu nieźle "naprostowali". Moja siostra chodzi z córką do Przychodni Przemysłowej na Niciarnianej.
Blue pisze:ma nóżki X.

Nie chcę Cię straszyć, ale moja siostrzenica przez to nosi od 2 lat buty ortopedyczne.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Blue » 10 mar 2014, 20:54

Tulipan-ja "temat" nieco znam,od strony dzieci znajomych i rodziny.Koleżanki córka np. nosi Memo z wkładką supinującą,a córka kuzynki jedynie musi siadać po turecku jak najwięcej,jeździć na rowerze i robić jakies proste ćwiczenia-to wszystko zależy od stopnia zaawansowania wady.J.widzieli narazie na 2 badaniach przesiewowych w obu przedszkolach (jest prowadzona gimnastyka korekcyjna) i była z moją mamą na badaniu stóp Memo.Nikt nie dramatyzował jak dotąd,aczkolwiek chciałabym aby zobaczył ją taki "rasowy" ortopeda z przychodni/gabinetu.Tą jedną nogę wg mnie żle stawia,chcę by to ocenili.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: tulipan87 » 11 mar 2014, 12:40

Blue, pewnie, wszystkie kwestie dotyczące wad postawy lepiej dokładnie sprawdzić. Niestety czas gra tu dużą rolę, im później wykryte tym gorzej się z nimi walczy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Blue » 15 mar 2014, 9:46

ortopede mamy narazie z terminem na maj-na NFZ.Jesli problem stopek okaze sie powazniejszy,to bedziemy chodzic prywatnie (na Struga),bo tam terminy sa w tydzien.Narazie "diagnoza" trzech przesiewowych badan to stopy plasko-koslawe + koslawe kolana.Nic z tym dotad nie kazali robic (poza gimnastyka korekcyjna w przedszkolu).Wady postawy brak.Ciekawe co powie majowy ortopeda.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Blue » 27 mar 2014, 22:14

My juz po wizycie u ortopedy-pan doktor bardziej zaniepokoil sie moimi szpotawymi nogami niz koslawymi stopami J. :lol:
i ja to powaznie piszę :lol: No więc krzywizny fizjologiczne u J.i mogą występować do 8 roku zycia.Jedna ze stopek faktycznie troche gorsza ale nie przejmowac sie tym.Poprawic jakosc chodzenia mozna wkladkami szarymi do butow V cos tam (V2 chyba,nie chce mi sie do torebki zagladac bo mam zapisane),u nas grubosc zalecana to 8mm.Achilles w porządku,bo przy koslawosci to wazne.Butow specjalnych nie trzeba a nawet nie mozna w przypadku J.i bron Boze twarde podeszwy lub buty unieruchomiające kostkę.
PS.A co do mojej szpotawosci-coz,podobno bede odczuwac dolegliwosci na starosc... :roll:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Joanka » 08 kwie 2014, 8:59

Blue, u kogo byłaś z J., i w której przychodni? Mam skierowanie od naszej pediatry, szukam dobrego ortopedy (dla Marty).
Będę wdzięczna za info (może być na priv)
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Blue » 08 kwie 2014, 13:57

Byłyśmy w poradni na Próchnika.Lekarz ma na nazwisko coś od masła-nie pamiętam dokładnie ale na 100% skojarzysz jak zapytasz w rejestracji (może nawet to było nazwisko Masło) :lol: Młody facet,czy dobry nie wiem ale nam wystarczyło i nas uspokoił.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Joanka » 08 kwie 2014, 17:17

Dzięk ::) Zadzwonię jutro i dopytam. Tak na szybko znalazłam dr Adriana Masłonia. Pisałaś kilka postów wyżej że termin macie na maj (czyli 2 m-ce od rejestracji). To i tak nieźle (jak na NFZ), a okazało się, że przyjęli Was po ok.3 tygodniach?
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Blue » 08 kwie 2014, 17:29

tak,wskoczyliśmy za inne dziecko.To moja "stara" wypróbowana metoda-dzwonisz co jakis czas np raz na tydzien (mam przypominacz na tablicy kredowej) zapytac czy nie zwolnilo sie jakies miejsce.Na pomorskiej to dziala,u logopedy tez zadzialalo:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: misiao1983 » 28 wrz 2014, 9:56

Podbijam temat, bo jutro od rana planuję umówić wizytę do ortopedy dziecięcego. Jako że młodszy syn zaczął wstawać przy meblach, zauważyliśmy że bardzo koślawi lewą nóżkę. Prawa jest ok, a lewą stawia jakby na wewnętrznym boku stopy i podwija paluchy. Rozumiem, że malutkie dzieci podkurczają palce jak baletnice, ale on tę nóżkę też dziwnie stawia. I teraz już zła jestem na siebie, bo jeszcze jak był malutki, to moja mama zauważyła, trzymając go pod paszki,że lewą stópkę tak mocno zaciskał po dotknięciu z podłożem, ale myślałam że to przejdzie, a teraz już mocno mnie to zaniepokoiło, no bo wstaje i stawia ją koślawo. Czy którejś mamy dziecko też tak miało?
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: maminka8 » 26 sty 2018, 15:36

Może komuś przyda się odświeżony temat. Moja znajoma ze swoją córką chodziła do lekarza, którego poleciła jej inna mama. I z tego co mi wiadomo została w tej poradni w Łodzi też u specjalistów z innych dziedzin. Tu znalazł się ortopeda http://melissamed.pl/ortopeda który w miarę szybko podjął konkretne działania i chyba z tego co wiem, nie pomylił się w diagnozie. A dzięki temu można było szybko zacząć rehabilitację. Jej córka miała problem z kolankami, ale nie wiem dokładnie o co chodziło. I w już po dość krótkim czasie było widać znaczą poprawę, więc chyba trafiła najlepiej jak mogła
maminka8
 
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2018, 11:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: caixa » 27 cze 2018, 6:13

To i ja dopytam. Małemu zrobiły się nóżki w X. Czy nadal polecacie tych lekarzy powyżej?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Kurczak » 27 cze 2018, 9:12

caixa, ja polecam Lebiedzińskiego. https://www.znanylekarz.pl/radoslaw-leb ... ciecy/lodz

My co prawda byliśmy tylko kontrolnie, ale wiem, że do spraw problematycznych też jest polecany.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: zbroziu » 27 cze 2018, 11:25

Kurczak pisze:caixa, ja polecam Lebiedzińskiego. https://www.znanylekarz.pl/radoslaw-leb ... ciecy/lodz

My co prawda byliśmy tylko kontrolnie, ale wiem, że do spraw problematycznych też jest polecany.

Również polecam. Sama jestem pod jego opieką, ale również uratował nóżki dziecka mojej kuzynki.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: martula_87 » 27 cze 2018, 11:41

W CKD wychwalają dr. Błażeja Pruszczyńskiego ponoć rewelacyjny fachowiec ze wspaniałym podejściem do dzieci.
Cóż zobaczymy wybieramy się do niego w przyszłym tygodniu. I też jest fachowcem od stóp końsko-szpotawych.
U nas wszytko się pokomplikowało więc dr Kołecka na razie idzie na boczny tor ponieważ zrezygnowała z pracy na oddziale.
A my w aktualnej sytuacji musimy mieć kogoś pracującego w szpitalu. Choć ja naprawdę jestem z niej bardzo zadowolona i stopy Dominika są bez zastrzeżeń zobaczymy jak się poukłada po tym złamaniu.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Deco-Ania » 27 cze 2018, 13:34

Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: martula_87 » 28 cze 2018, 10:15

Dziś pierwsza część wizyty odbyła się u dr. Pruszczyńskiego i jednym słowem rewelacja. Nawet pamiętał przypadek Dominika z oddziału byłam w szoku. Natomiast po rtg przyjął nas dr. Lebiedziński i kolejne wielkie wow i to on podejmował decyzję. Udzielił mega wyczerpujących odpowiedzi, dobro dziecka było dla niego najważniejsze. W poradni na kolejnych kontrolach będzie nas przyjmował właśnie on. Ale ze wzg na wrodzoną wadę stóp Dominika doradził żeby jednak po zdjęciu gipsów kontrolować się u dr. Pruszczyńskiego ale to już też prywatnie bo on na NFZ dziś przyjął nas wyjątkowo. Największy kłopot to to długie unieruchomienie nie wiadomo co nas czeka po zdjęciu gipsu i jaki miał wpływ na wadę.
Także jak dla mnie obaj lekarze są do polecenia za ich fachowość i mega podejście do dzieci.
Dr Kołecka taka fajna pod wzg podejścia do dzieci nie jest ale sami lekarze przyznali że bardzo dobrze że po urodzeniu trafił właśnie do niej. Chociaż nas już na tyle znała i Dominika że też te wizyty były bardzo przyjemne.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: caixa » 11 lip 2018, 18:13

Kurczak, zbroziu, martula_87, dzięki. Pan doktor po prostu rewelacja. Bardzo rzeczowy. Okazało się że te X to całkiem normalna sprawa w tym wieku. Jeśli do 7-8 lat nie wróci do normy, mamy się zgłosić. Uff...
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: zbroziu » 11 lip 2018, 18:36

ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: kangurek » 13 lip 2018, 12:46

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Blue » 13 lip 2018, 14:18

Też nie umknął mi ten tekst =))))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poszukiwany dobry ortopeda

Postautor: Blue » 29 gru 2022, 20:52

Znacie dobrego ortopede z Luxmedu?
Niestety oczywiscie brak wolnych terminow na wizytę.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Lekarze i specjaliści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość