USG bioderek

Re: USG bioderek

Postautor: AgaGrusiecka » 05 maja 2015, 13:25

Ja obdzwoniłam przychodnie zaraz po wyjściu ze szpitala i udało nam się dostać na NFZ na Bazarowej jak Mała miała 6 tygodni. Za tydzień mamy kontrolę.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: USG bioderek

Postautor: jpuasz » 05 maja 2015, 14:14

No ja własnie się zastanawiam czemu większość dzieci ma USG prywatnie. My dzwoniliśmy jak Adaś miał 2 tygodnie i bez problemu dostaliśmy się na NFZ na Czechosłowacką (wizyta jak Adaś kończył 6 tygodni). Potem po kolejnych 6 tygodniach kontrola a dr powiedział, że wszystko jest ok i tu zacytuję: "stawy gotowe do chodzenia" :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: USG bioderek

Postautor: Deco-Ania » 05 maja 2015, 14:40

jpuasz pisze:No ja własnie się zastanawiam czemu większość dzieci ma USG prywatnie.
Powodów jest bez wątpienia kilka: podstawowy to wg mnie taki, że przychodnie z kontraktem NFZ nie są w stanie wykonać USG wszystkim zainteresowanym. A więc główny powód jak dla mnie - to dostępność (i sprzętu i specjalistów).
inna kwestia to, że kończą się w pewnym momencie limity.
A po trzecie: zalecane jest wykonanie badania w określonym wieku dziecka: jeśli w przychodni jest kolejka część z nas na pewno zdecyduje się na USG prywatnie.

Nam też w ubiegłym roku udało się zrobić USG w ramach NFZ - ale Julek był z początku roku.
W przypadku Antosia (końcówka września) - nie było już takich szans - więc pierwsze było prywatnie, bo ze względu na szpotawość stopy po urodzeniu musiał mieć w terminie. Ponieważ wszystko było OK, drugie miał zrobione w ramach NFZ - ale dość mocno po terminie (ok 2 m-cy)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: USG bioderek

Postautor: martula_87 » 05 maja 2015, 16:36

jpuasz, no to sie Wam udało pierwsze słyszę o usg bioderek na Czechoslowackiej więc moze to tez powod ze byly tam miejsca. Dominik mimo że urodzony w maju z wadami mielismy problemy z umówieniem niemal kazdego specjalisty bo juz nie bylo miejsc na nfz. Usg bioderek akurat nie bylo problemem bo byl pod opieką ortopedy. Ale rodzice jak dzwonia do poradni i w jednej juz nie ma miejsc w drugiej odlegly termin to wybieraja wizyty prywatne.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: USG bioderek

Postautor: jpuasz » 05 maja 2015, 20:08

Żeby nie było - nie mam nic przeciwko wizytom prywatnym, tylko po prostu się zastanawiałam skąd to wynika :) Nam lekarz polecił dzwonić na czechosłowacką, tam zadzwoniliśmy, zapytali kiedy Adaś kończy 6 tygodni i dokładnie w tym dniu miał wyznaczone badanie. Po badaniu mieliśmy info, żeby za kolejne 6 tygodni przyjść na kontrolę i nawet nie musiałam się zapisywać, bo z automatu wizyta była wyznaczona. Aha i dodam, że za pierwszym razem przed nami było 3 dzieci (ale byliśmy troszkę spóźnieni) a za drugim razem było jedno dziecko, także długo nie czekaliśmy.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: USG bioderek

Postautor: AgaGrusiecka » 05 maja 2015, 20:35

Jak Łukasz był mały, to w przychodni, do której go zapisałam usłyszałam, że na NFZ nie mam szans zrobić badania (to był koniec października) i od razu powiedzieli mi gdzie, kiedy i o której godzinie zrobię prywatnie. Nawet cenę mi podali :lol: Wtedy myślałam o dziecku, jego wcześniactwie itp. więc do głowy mi nie przyszło szukanie na NFZ. Chociaż pewnie i tak bym nie znalazła.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: USG bioderek

Postautor: Bian » 05 maja 2015, 20:47

Deco-Ania pisze:kończą się w pewnym momencie limity

Myślę, że to jest dość istotny problem i w pewnym momencie dla dzieci z późniejszych miesięcy nie ma już po prostu terminów. U mnie obie dziewczynki wskoczyły akurat w początek roku jeśli chodzi o terminy badań, więc nie było problemu.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: USG bioderek

Postautor: Paulina S. » 31 maja 2015, 21:26

Ja zdecydowałam się na obydwa USG bioderek prywatnie w Olmedzie. Ponieważ L. jest ich pacjentką, to miała zniżkę. Udałoby się nam dostać na NFZ, ale musiałabym z nią, ledwo kilkutygodniową, jechać sama do CZMP. Ode mnie to kawał drogi, opłata za badanie wyszła niższa od kosztów podróży taksówką. :)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: USG bioderek

Postautor: caixa » 04 lut 2016, 18:03

AgaGrusiecka, czy byłaś zadowolona z usg na Bazarowej?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: USG bioderek

Postautor: Deco-Ania » 05 lut 2016, 9:16

caixa pisze:AgaGrusiecka, czy byłaś zadowolona z usg na Bazarowej?
W środowisko medycznym nie mają dobrych opinii. Nawet u mnie w pracy to potwierdzają.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: USG bioderek

Postautor: caixa » 05 lut 2016, 10:22

Deco-Ania, no właśnie. Ale tylko tam miejsca były. Chyba prywatnie to zrobię. :roll:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: USG bioderek

Postautor: zabieganamama » 05 lut 2016, 10:31

Caixa ja też nie polecam... Robiłam tam usg bioderek córkom i niby wszystko było ok, ale jak dziewczynki zaczęły chodzić to jedna dość mocno skręcała nóżkę do wewnątrz i ortopeda stwierdził, że musiały nie być wstawione dobrze bioderka. Na szczęście w naszym przypadku ćwiczeniami dało się to w miarę szybko wyrównać.
zabieganamama
 
Posty: 103
Rejestracja: 29 paź 2013, 21:21
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: USG bioderek

Postautor: 19anioleczek92 » 05 lut 2016, 12:23

My byliśmy i wszystko jest w porządku...Byłam zadowolona. Ale wiadomo różnie się odbiera lekarzy i ich podejście...U jednego dziecka wszystko będzie tak jak trzeba a u niektórych okazać się może coś nie tak...Tak jest w każdej dziedzinie...
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: USG bioderek

Postautor: caixa » 24 lut 2016, 9:52

Ostatecznie zrobiłam dziś USG prywatnie w Almedzie przy ul. Kilińskiego. Bardzo polecam. Czysto, nowocześnie. Lekarz super a sprzęt bardzo dobry. Jak sobie przypomnę USG córki 5 lat temu , w tłumie ludzi, na rozpadajacej się kozetce bez słowa od lekarza :roll: .

U małego wszystko ok. Kontrola za 3 miesiące. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: USG bioderek

Postautor: AgaGrusiecka » 24 lut 2016, 10:14

caixa, my mieliśmy na Bazarowej 3 razy, bo Małgosia miała niedojrzałe bioderka. Ustawione były OK, ale nie było jąder kostnienia. Lekarz średnio uprzejmy, ale pokazywał ćwiczenia jakie miałam z Małgosią robić. Ale czy lekarz dobry? Też słyszałam kiepskie opinie. Mam nadzieję, że co do mojej córki się nie pomylił i faktycznie jest dobrze.
Z Łukaszem chodziłam na Retkinii do przychodni, gdzie przyjeżdżał lekarz co kilka tygodni, czekało się w tłumie, płaciło, a on też wylewny nie był, tylko mówił za ile kolejna kontrola.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Poprzednia

Wróć do Lekarze i specjaliści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość