USG bioderek

USG bioderek

Postautor: malaJu » 03 lis 2012, 21:06

Lekarze zalecają wykonywać to badanie u niemowlaków. jakie macie doswiadczenia? Czy udało Wam się wykonać je w ramach NFZ? Gdzie najłatwiej o terminy? A jesli prywatnie, to gdzie i jakie to są koszty?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: USG bioderek

Postautor: szaraczarownica » 03 lis 2012, 21:24

My robiliśmy w Luxmedzie na Dowborczyków - zero problemów z terminem. Nie wiem jaki jest koszt, bo mamy abonament.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: USG bioderek

Postautor: Fionka » 03 lis 2012, 21:30

My robiliśmy prywatnie u prof. Garncarka w Dermedzie. Bardzo rzeczowy i miły człowiek :) płaciliśmy chyba 120 zł.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: USG bioderek

Postautor: martula_87 » 03 lis 2012, 21:35

My ponieważ mamy stałe wizyty w CZMP na ortopedii synek długo nosił gipsy bioderka są cały czas kontrolowane miał ok 4 usg w ramach NFZ u dr Kołeckiej, dr Bika i dr Cukrasa.
I raz na prywatnej wizycie u dr Kołeckiej w Zgierzu na ul 3 maja byliśmy tam ze stópkami ale pani dr dla spokoju wykonała takie usg.Problemów z terminami nie miałam bo w sumie robimy to na wizycie ostatnie usg u dr Bika miałam zlecona w lipcu a udało się dostac w październiku zgodnie z zaleceniem.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: USG bioderek

Postautor: Emi » 03 lis 2012, 22:33

Adaś miał robione w Salve, koszt chyba ok 70 zł.
Ania miała robione na NFZ na Bazarowej. Terminy nie są jakie odległe, my czekaliśmy na miejsce ok dwóch tygodni.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: USG bioderek

Postautor: kari » 03 lis 2012, 22:37

My robiliśmy na NFZ w Zgierzu na ul. Dąbrowskiego w WAMEDzie z terminami nie było problemu podawalo się datę urodzenia sami ustalali, na kontrolę też nie było problemu z terminem
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: USG bioderek

Postautor: justine » 03 lis 2012, 22:47

My pierwsze robiliśmy w Medeorze - jeszcze wtedy było na NFZ, drugie kontrolne zrobiliśmy na Drewnowskiej, pamiętam, że troszkę musieliśmy czekać na wizytę.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: USG bioderek

Postautor: Mirasek » 07 lis 2012, 18:18

Nam polecili przychodnie na Drewnowskiej ale te terminy.... w rezultacie poszliśmy prywatnie na Kilińskiego numeru nie pamiętam. Koszt 50zł szybko i miło.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: USG bioderek

Postautor: Sybel » 07 lis 2012, 18:50

Terminy na Ciesielskiej 8 są, ale za to punktów NFZ w sierpniu nie było, więc 70 zł. Lekarz sensowny.

Kari, ja mieszkałam w tym podwórku na Dąbrowskiego, gdzie jest Wamed, w tej większej kamienicy. Mieszkanie za małe na 3 osoby, ale super sąsiedzi :)
Sybel
 

Re: USG bioderek

Postautor: mikołajkowa » 17 gru 2012, 14:15

My byliśmy na pierwszym w Almedzie na Kilińskiego. Już wtedy się wkurzyłam, bo niby klinika prywatna, umawiają na godzinę, ale spędziliśmy w poczekalni z Młodym 1,5 h (dziecko 6 tygodni), ale lekarz był bardzo konkretny i sympatycznym, więc stwierdziłam, że drugą kontrolę też tam zrobimy (mimo tej organizacji dziwnej i kolejki i pań w recepcji, które mają podejście dokładnie takie jak w państwowej przychodni). Oczywiście prywatnie, bo w październiku nie ma co oczekiwać że coś na NFZ się jeszcze dostanie (koszt 40 zł więc całkiem tanio).

Na drugą kontrolę próbowałam go umówić już od listopada, dzwoniłam w sumie ze 4 razy...najpierw słyszałam, że nie ma jeszcze grafiku na grudzień i żeby dzwonić później, w zeszłym tygodniu usłyszałam, że jak chcę umówić dziecko to mam zadzwonić 2 dni wcześniej, bo nie ma kolejek...i co i dzisiaj dzwonię i pani mi mówi, że dzisiaj jest lekarz ostatni raz przed Świętami i że już nie umawiają na ten rok...ale się wkurzyłam. Generalnie mimo fajnego lekarza - nie polecam.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: USG bioderek

Postautor: Deco-Ania » 17 gru 2012, 14:25

Pierwsze zrobiliśmy prywatnie - u dr Lipczyka. Antos urodził się ze szpotawo ułożoną stopą i koniecznie musieliśmy zrobić to badanie we wskazanym tygodniu życia.
Ponieważ wszystko było OK, z drugim USG nie mieliśmy już takiego ciśnienia i zrobiliśmy w szpitalu na Drewnowskiej w ramach NFZ.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: USG bioderek

Postautor: kakonka » 17 gru 2012, 14:41

Filipek miał robione w Medicover- nie wiem jaki koszt bo mieliśmy wykupiony abonament przez firmę męża. Z terminem problemu nie było a i samo badanie zostało wykonane bardzo dokładnie- najpierw ręcznie a później poprzez USG. Dr A. Masłoń- bardzo sympatyczny i dokładny :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: USG bioderek

Postautor: Frezja » 17 gru 2012, 14:41

justine pisze:My pierwsze robiliśmy w Medeorze - jeszcze wtedy było na NFZ,

my też ale na NFZ się nie załapaliśmy więc koszt 70 zł
justine pisze:drugie kontrolne zrobiliśmy na Drewnowskiej,

i byłam zaskoczona że nie było problemu z terminem
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: USG bioderek

Postautor: Bian » 17 gru 2012, 15:14

mikołajkowa ja z Hanią też byłam na USG bioderek w Almedzie na Kilińskiego (w sumie 3 razy) i wspominam zupełnie inaczej, a byłam normalnie na NFZ (fakt, na początku roku limit pacjentów był jeszcze duży). Nigdy nie było problemów z zapisami. Nawet jak mieli napięty grafik, ale przyszłam i powiedziałam, że lekarz kazał umówić kontrolę w ciągu 4 tygodni to znajdowały termin.

Z jednym się zgodzę - mimo zapisywania na numerki i tak się czeka, ale to też w sumie z winy tych ludzi, którzy przychodzą. Bo np. zdarzyło nam się, że miałyśmy nr 2, czyli zaraz po 14:00, a jakaś laska z nr 4 przyszła przed 14, weszła jako pierwsza na cwaniaka, a potem była obsuwa.

Z wszystkich trzech wizyt byłam zadowolona - panowie doktorzy bardzo mili dla szkraba, a jednocześnie nas o wszystkim dokładnie i jasno informowali. Dla mnie duży plus, że przy wyniku IIA przy pierwszym badaniu nie zalecił lekarz szerokiego pieluchowania, tylko ćwiczenia.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: USG bioderek

Postautor: mikołajkowa » 21 gru 2012, 10:26

No i w końcu zrobiliśmy drugie USG w Centrum Pulsmedica na Paderewskiego. Nie było żadnego problemu z terminem, zostaliśmy umówieni na konkretną godzinę, nie było kolejki do gabinetu (przed nami jeden pacjent już w gabinecie).

Lekarz baaardzo dokładny, poświęcił Młodemu sporo czasu, dokładnie zbadał, zadbał żebym ja też wiedziała co tak właściwie badamy i o co chodzi, co dalej z dzieckiem "ćwiczyć" żeby się nadal ładnie rozwijało.

Koszt trochę wyższy, bo zapłaciliśmy 60 zł.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: USG bioderek

Postautor: martula_87 » 21 gru 2012, 10:30

W poradni ICZMP Bil-Med już są zapisy na nowy rok.Także jak ktoś chętny i potrzebuje to dzwońcie. My mamy kontrolę w lutym zgodnie z zaleceniem lekarza.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: USG bioderek

Postautor: Misiak » 21 gru 2012, 11:52

Bian pisze:Dla mnie duży plus, że przy wyniku IIA przy pierwszym badaniu nie zalecił lekarz szerokiego pieluchowania, tylko ćwiczenia.

No właśnie nasza niunia ma IIa i w szpitalu powiedzieli że ten wynik jest ok, natomiast ortopeda (dr Kołecka) kazała szeroko pieluchować. Nie podoba mi się to pieluchowanie. ::( Pola jest taka malutka że ta pielucha jest taka duża jak ona, a na dodatek młoda się wkurza. Nie zalecono nam za to żadnych ćwiczeń.:/ Mamy pieluchować i w walentynki na kontrolę.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: USG bioderek

Postautor: little.d » 21 gru 2012, 11:58

w ICZMP w tym Bil-Medzie bardzo polecam dr. Bika - specjalista nad specjalistami. Mnie się udało zagadać z rejestracją i przyjął nas na USG tego samego dnia,a to było tylko rutynowe badanie.
Michał 12.04.2012 | 31 tc | 1650g | 9 pkt Apgar
http://www.landrynkowy-pyniu.blogspot.com
little.d
 
Posty: 51
Rejestracja: 20 gru 2012, 11:19
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: USG bioderek

Postautor: mikołajkowa » 21 gru 2012, 14:25

Misiak pisze:
Bian pisze: Dla mnie duży plus, że przy wyniku IIA przy pierwszym badaniu nie zalecił lekarz szerokiego pieluchowania, tylko ćwiczenia.



No właśnie nasza niunia ma IIa i w szpitalu powiedzieli że ten wynik jest ok, natomiast ortopeda (dr Kołecka) kazała szeroko pieluchować. Nie podoba mi się to pieluchowanie. ::( Pola jest taka malutka że ta pielucha jest taka duża jak ona, a na dodatek młoda się wkurza. Nie zalecono nam za to żadnych ćwiczeń.:/ Mamy pieluchować i w walentynki na kontrolę.


U nas też był ten sam wynik przy pierwszym badaniu (IIA) i mieliśmy ćwiczyć (ten sam pewnie lekarz u, którego była Bian). Wstyd się przyznać, ale niewiele ćwiczyliśmy (jakoś mam wrażenie, że jak lekarz nam pokazywał ćwiczenia to Synek nie stawiał oporu, a jak my próbowaliśmy to sztywne nóżki i nie ma mowy żeby coś ruszyć, a lekarz mówił, żeby z dzieckiem nie walczyć). Mimo to teraz wyniki mamy już dobre, choć lekarz sugerował, że nadal ćwiczyć nie zaszkodzi - na szczęście teraz już umiem te ćwiczenia wykonać :) .
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: USG bioderek

Postautor: martula_87 » 21 gru 2012, 19:28

Misiak, ja Ci powiem tak dr Kołecka jest naszym ortopedą też w pierwszych badaniach wychodziło IIa więc kazała szeroko pieluchowac nie robiliśmy tego nie dośc że lato to Młody miał gispy wolałam mu tego oszczędzic.
Kolejna kontrola to już było I b a niedawno I a i mamy kolejną kontrolę w lutym.
Nam usg bioder robi i ona i dr Bik.Ja mam wrażenie że to wszytko przechodzi z wiekiem nam wytłumaczona że IIa to nie jest zły wynik na dziecko które ma 3 tyg.

little.d pisze: specjalista nad specjalistami
wg niektórych ja mam mieszane uczucia niestety tym bardziej że popełnił mega bład u moejgo synka i nie tylko ale to nie dotyczy bioder więc może w tym jest najlpeszy.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: USG bioderek

Postautor: MagdaKCh » 31 gru 2012, 15:08

Jeżeli ktoś potrzebuje USG w rejonie Nowosolnej, to w przychodni Medarmed robią - 60 zł. Lekarz sympatyczny. U nas na szczęście wszystko było ok - Mały lubi leżeć, jak żaba, więc sam sobie bioderka ćwiczy.
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: USG bioderek

Postautor: kasia_m85 » 07 mar 2013, 10:06

Byliśmy na Usg bioderek w Almedzie na Kilińskiego. Na NFZ się nie załapaliśmy, więc płaciłam. Nie było kolejki,weszliśmy niemal od razu. Samo badanie szybkie, Pan doktor niemiły, nie odezwał się ani słowem właściwie (dopiero na koniec powiedział kilka zdań), podejście do dzieci kiepskie (przerzucał te dziewczynki z boku na bok bez słowa i zero delikatności). Obie dziewczynki mają I więc ok, jeszcze jedna kontrola za dwa miesiące (i tu już zapisałam się na NFZ, miałam iść gdzieś indziej,ale skoro pierwsze badanie było tu to drugie też zrobimy- może trafimy na milszego lekarza). Zresztą jeden lekarz nie świadczy o całej przychodni, więc się negatywnie nie nastawiam, może miał zły dzień >D )
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: USG bioderek

Postautor: szaraczarownica » 07 mar 2013, 10:13

A wicie może do kiedy jest sens robić zaleconą kontrolę? My byliśmy, jak Młody miał 5 tygodni i po 3 miesiącach mieliśmy przyjść na kontrolę (czyli powiedzmy, że jak będzie miał 4,5 miesiąca). Ok, zapisałam go, ale traf chciał, że wypadło to w tygodniu przed szpitalem. To odwołałam, bo wolałam, żeby nic nie złapał w sezonie grypowym. Potem go zapisałam po szpitalu i mieliśmy iść w zeszły czwartek, ale odwołałam ze względu na zapalenie płuc. Następny wolny termin w przyszłym tygodniu, ale go nie wzięłam, bo to może być tydzień taty operacji i będziemy mieć inne sprawy na głowie. Czy jest sens bawić się w to dalej? Młody miał Ib.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: USG bioderek

Postautor: malaJu » 07 mar 2013, 23:34

szaraczarownica, ja jestem z tych złych matek i moje dzieci mające IIa nigdy wiecej na USG nie dotarły, bo zawsze "coś". Z tyłu głowy mi szumi "a jeśli?" a z drugiej strony sobie powtarzam, że w wielu krajach ludzie olewają takie tematy i jakos wiecej koślawych nie widać.
A co do Twojego pytania - nie wiem ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: USG bioderek

Postautor: misia-misia » 07 mar 2013, 23:39

malaJu, nie jesteś sama...
Maja jako takiej dysplazji nie miała. tzn jedno bioderko na pograniczu. Lekarz radził układać w pozycji żabki, czasem szerzej pieluchować. Radził przyjść na kontrolę. Ale zawsze było coś...
A jak się chciałam umówić do salve to wiecznie problemy robili. Do tej pory nie dotarliśmy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: USG bioderek

Postautor: motylica » 08 mar 2013, 0:05

szaraczarownica ja po Zosi jestem przewrażliwiona ale jeśli na pierwszym badaniu nie wykazują strasznej sytuacji to tez nie ma co panikować... ważne aby przestrzegać zaleceń odnośnie układania dziecka w odpowiedniej pozycji. kontrole można zrobić z jakim opóźnieniem jeśli nic Was nie niepokoi. tak czy owak ja bym zrobiła ;;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
motylica
 
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 21:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0 time

Re: USG bioderek

Postautor: martula_87 » 08 mar 2013, 7:58

szaraczarownica, ja na każdą zaleconą kontrole szłam.Ostatnio nawet była w lutym i dopiero teraz lekarz powiedział że już wszystko jest jak najbardziej oki i że kolejne kontrole nie są nam potrzebne.
My mieliśmy chyba z 7 badań usg.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: USG bioderek

Postautor: martula_87 » 08 mar 2013, 7:59

szaraczarownica pisze:Młody miał Ib.

U nas to samo ale zalecali bo nie było widocznych jąder kostnienia.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: USG bioderek

Postautor: szaraczarownica » 08 mar 2013, 8:00

Ok, czyli próbuję do roku, bo do takiego czasu jest to usg w Limie wykonywane u tego lekarza i bez skierowania :)
Może w końcu się uda :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: USG bioderek

Postautor: szaraczarownica » 08 mar 2013, 8:01

martula_87 pisze:nie było widocznych jąder kostnienia

U nas kąt odwodzenia lewej nóżki był minimalnie za mały.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: USG bioderek

Postautor: Bian » 08 mar 2013, 8:42

martula_87 pisze:ja na każdą zaleconą kontrole szłam

Ja również, w sumie razem z pierwszym badaniem byliśmy z Hania 3 razy. Niby na drugim już wszystko było ok, ale profilaktycznie kazano nam przyjść za kolejny miesiąc na potwierdzenie. W sumie to się nawet ucieszyłam, że lekarz woli potwierdzić i sprawdzić, także grzecznie chodziliśmy :P

kasia_m85 mam nadzieję, że za drugim razem będzie lepiej na wizycie. Ja akurat na Almed nie mogę powiedzieć nic złego, bo i lekarze nam się delikatni trafili i wszystko opowiadali od razu.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: USG bioderek

Postautor: Misiak » 08 mar 2013, 8:47

Ja nie wiem co robić, każdy mówi że dr Kołecka jest super, ale nam zaleciła pieluchowanie. Wystarczy jednak wpisać tę frazę w wyszukiwarkę by przeczytać, że pieluchowanie jest metodą przestarzałą i ortopedzi biją na alarm, że może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ja nie pieluchuję, Pola cały czas ma lla. Za tydzień mamy kontrolę u tejże dr i nie wiem czy nie odwołać i nie umówić się do kogoś, kto zaleci ćwiczenia zamiast pieluchowania, i pokaże jak je wykonywać. Podobno na NFZ można też umówić się na Drewnowską (teraz jeździmy doCZMP), możecie tam kogoś polecić, kto nie będzie mi zalecał tego piekielnego pieluchowania?
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: USG bioderek

Postautor: martula_87 » 08 mar 2013, 9:04

Misiak, ja jestem fanką dr Kołeckiej uratowała nóżki Dominika więc ja na nią złego słowa nie powiem.Ale metody ma przestarzałe(no i nie ma co ukrywac skuteczne).Ja Ci już pisałam ja mimo 2a nie pieluchowałam chodź zalecała.
Zmieniło się na 1b więc już nic nie mówiła z tym że ja u niej jestem w poradni ortopedycznej a w poradni prelukacyjnej robił nam usg dr Bik.Może jeżeli teraz znów na kontroli będzie 2a to udaj się do innego specjalisty.
A nam cwiczeń żaden lekarz nie zalecał robiłam to sama bo przeczytaniu kilku wpisów i artykułów i uważałam że nie zaszkodzi.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: USG bioderek

Postautor: Bian » 08 mar 2013, 12:43

Misiak no u nas właśnie lekarz mówił, że ćwiczenia dadzą o wiele więcej niż pieluchowanie. Tak jak pisałam wcześniej byliśmy w Almedzie na Kilińskiego, pokazano nam tam od razu ćwiczenia. Robiliśmy "rowerek", lekki dociskanie nóżek do brzuszka (tak jak się robi przy zaparciach) i przede wszystkim "żabkę", czyli takie szerokie odwodzenie nóżek do zewnątrz (najpierw obie nóżki jednocześnie, potem na zmianę). No i zalecono nam, że jeśli już będziemy nosić, np. do odbicia to żeby szeroko układać nóżki dziecka na sobie, podkładać szeroko dłoń między nóżki lub nosić na biodrze.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: USG bioderek

Postautor: kari » 08 mar 2013, 21:00

Misiak, zadzwoń do WAMEDu na Dąbrowskiego tam też mają na NFZ, nam lekarz kazał ćwiczyć młodego
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: USG bioderek

Postautor: Marcka » 13 mar 2013, 21:27

dziewczyny mam pytanie, nie koniecznie związane z tym działem, ale nie chcę tworzyć nowego wątku.

Emilka miał poważne problemy ze stawami biodrowymi- miała IIc na obie strony i po leczeniu (pieluchowanie i ćwiczenie) ok 6 miesiąca jej życia stawy są jak nowe ;)
Pytanie brzmi: czy uważacie, że powinnam iść do ortopedy na kontrolę jak zaczęła chodzić? Szczególnie, że trochę wcześniej bo chodzi już ok 10,5 miesiąca. W sumie lekarz nie mówił, nic o żadnej potrzebnej kontroli, ale już kilka razy się spotkałam z tym, że powinno się wybrać do ortopedy gdy dziecko zacznie chodzić- szczególnie właśnie w przypadku problemów ze stawami biodrowymi.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: USG bioderek

Postautor: Blue » 13 mar 2013, 22:28

Marcka-ja bym poszla ale ja z tych nadgorliwych;)
Hanke tez chce skontrolowac jakos okolo roczku,u nas bioderka OK ale
lekarz mowil ze mozna przyjsc na kontrole okolo roczku jak zacznie chodzic.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: USG bioderek

Postautor: martula_87 » 14 mar 2013, 7:10

Marcka, ja bym się umówiła na wizytę, warto skontrolowac czy Emilka stawia dobrze nóżki itd dla własnego spokokoju.
U nas taka kontrola będzie koniecznie i to przez bardzo długo bo złe stawianie stóp u Dominika może spowodowac powrót wady.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: USG bioderek

Postautor: Misiak » 14 mar 2013, 9:27

Dzięki za odpowiedzi. kari, baaaardzo Ci dziękuję :* jeździliśmy taki kawał a tu mamy pod nosem. Już się umówiłam na dzisiaj, tam przyjmuje ortopeda z Drewnowskiej.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: USG bioderek

Postautor: kari » 14 mar 2013, 9:58

Misiak, nie ma za co, gdyby nie pediatra też bym nie wiedziała, bo w 2011 żaden punkt w Zgierzu nie miał kontraktu na NFZ na USG bioderek, a już w 2012 tak, pan doktor bardzo sympatyczny, no i terminów nie mają zajętych
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: USG bioderek

Postautor: Marcka » 15 mar 2013, 11:09

dzięki dziewczyny za rady :) to może macie jeszcze jakiegoś sprawdzonego ortopedę? :mrgreen: bo raczej nie chcę iść do tego gdzie badaliśmy bioderka bo zdecydowanie nie przypadł mi do gustu - trzeba było wyciągać z niego inf i robił łaskę, że w ogóle na nie odpowiadała wizyta trwała może 5 min <dr Sibiński z Salve).
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: USG bioderek

Postautor: szaraczarownica » 04 kwie 2013, 16:51

No to udało nam się dotrzeć na kontrolę przed ukończeniem pierwszego roku życia :lol:
Obecnie Ia, ale dalej Staś ma delikatne problemy z kątem odwodzenia, więc mamy ćwiczyć żabki.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: USG bioderek

Postautor: Marcka » 04 kwie 2013, 22:24

szaraczarownica, moja Emilka uwielbiała te ćwiczenia, szczególnie rowerek :D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: USG bioderek

Postautor: Fuente » 06 maja 2013, 17:53

Ja właśnie wróciłam z USg stawów biodrowych u Amelci. Na szczęście wszystko super, więc kolejną kontrolę zalecona mamy w 4-5 miesiącu zycia.

Badanie robiłam w Salve na Szparagowej u dr. Drobniewskiego. Bardzo sympatyczny, wszystko mi dokładnie wyjaśnił, objaśniał na ekranie podczas wykonywania samego badania co widzi i co to oznacza. Ja jestem zadowolona, chociaż sama wizyta błyskawiczna, bo spora obsuwa była... No ale w Slave to raczej norma, jeszcze nie zdarzyło mi sie wejśc punktualnie, w przeciwieństwie do LuxMedu gdzie wizyty zazwyczaj odbywaja się punktualnie.

Plus dla Pana doktora, bo jak zobaczył, że czekam na korytarzu z 6 tygodniowym dzieckiem, kazał mi wejść poza kolejnością. Miło z jego strony :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: USG bioderek

Postautor: kasia_m85 » 06 maja 2013, 19:06

My byliśmy dzisiaj na kontroli, również w Almedzie i trafiliśmy na tego samego lekarza co poprzednio i... był bardzo miły, delikatny,rozmowny, normalnie jak nie ten sam człowiek ::) czyli chyba wtedy rzeczywiście miał zły dzień ::)
Bioderka dziewczyn jak to określił "wzorowe" więc mamy z głowy ::)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: USG bioderek

Postautor: Malwina » 07 maja 2013, 7:30

kasia_m85, super wieści :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: USG bioderek

Postautor: Misiak » 08 maja 2013, 8:01

kasia_m85 pisze:Bioderka dziewczyn jak to określił "wzorowe" więc mamy z głowy ::)

To samo wczoraj usłyszeliśmy o bioderkach Polci - w końcu! Przeszliśmy z llb na la- bez pieluchowania, samymii ćwiczeniami. Przy okazji polecam dra Lebiedzińskiego- wizyta była na nfz, a dr bez problemu na naszą prośbę obejrzał nóżki i rączki Poli czy wszystko ok- w końcu ortopeda więc się zna. Wszystko w porządku ale dr powiedział, żeby za pół roku przyjść to znów wszystko poogląda czy się dobrze rozwija. Super człowiek. Ostatnio na usg bioder był inny lekarz i gdy poprosiłam go o to samo powiedział, że gdyby na każdym usg bioder sprawdzał czy wszystko ok z innymi kończynami, to by nic nie zarobił prywatnie. :? No cóż grunt to szczerość.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4008
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: USG bioderek

Postautor: semper » 18 maja 2013, 15:50

Fuente, a jaka jest cena takiej wizyty? I czy łatwo się zapisać?

Nie wiem czy uda mi się wskoczyć w termin na NFZ, więc zastanawiam się nad wizytą prywatną. Myślałam o Lux Medzie, ale tam wizyta z konsultacją ortopedyczną (inna chyba nie ma sensu...) to koszt 160 zł. Ktoś poleca?
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: USG bioderek

Postautor: szaraczarownica » 18 maja 2013, 18:59

semper, my bylismy, ale w abonamencie i nie narzekam. Nie wiem, czy to była wizyta z konsultacją, wiem natomiast, że robiliśmy to u dr. Kraski i jest to jedyny lekarz, który przyjmuje bez skierowania dzieci do 1 roku życia. Więc pewnie oferują Wam taką samą wizytę, jak my mieliśmy.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: USG bioderek

Postautor: Patrycja11 » 18 maja 2013, 19:25

szaraczarownica pisze:robiliśmy to u dr. Kraski
mój Boże... U nas też robił w Konstantynowie ten właśnie lekarz i przysięgam, że gorszego lekarza nigdy w życiu nie widziałam. Taaaaaaaak rozciągnął nóżki Gabrynia, że ten się posikał z wrażenia i zrobił się siny od płaczu. Podniosłam z leżanki, powiedziałam, że ma go nie dotykać i zabrałam z gabinetu. Na moje pytanie czy mogę się chustować na jego bioderka spojrzał na mnie jak na idiotkę z pytaniem : " a co to znaczy?" Nie słyszałem o żadnych chustowaniu :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Następna

Wróć do Lekarze i specjaliści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość