Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy

Postautor: Audiolka » 14 lis 2012, 23:40

Tutaj podajemy namiary na sprawdzonych terapeutów dziecięcych. Nas niebawem czeka wizyta u pewnej pani psycholog, więc "po" na pewno relacja będzie.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: evelinka » 21 lut 2013, 14:56

Po poście o warsztatach dla "buntowników" i lekturze pewnego tematu na innym forum dorosłam do zmierzenia się z problemem. Pora przyznać, że to nie mój syn jest niezbyt grzeczny, tylko ja nie wiem jak z nim postępować :/ Przyznam, że ciężko jest się do tego przyznać przed samą sobą :(

W związku z tym potrzebuję namiary na dobrego psychologa. Byłam kiedyś u jednej pani psycholog ( z innym problemem), ale nie byłam zadowolona. Nie pytajcie, jak się nazywała, bo nie pamiętam.
Oświećcie mnie jeszcze, czy są jacyś dobrzy psycholodzy przyjmujący na NFZ?
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: agnieszka19 » 21 lut 2013, 15:01

Spróbuję się dowiedzieć od koleżanki gdzie ona chodziła jako "dziecko" i czy tak małe dzieci też przyjmują- bo ona jak chodziła miała około16 lat, ale była zadowolona :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: Deco-Ania » 21 lut 2013, 15:10

Dawno temu chodziłam z moim chrześniakiem do poradni na Gdańskiej 29 ( o ile dobrze pamiętam).

Natomiast znajoma bardzo sobie chwali zajęcia w EduPonit - tyle, że tu już odpłatnie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: evelinka » 21 lut 2013, 17:22

Deco-Ania pisze:do poradni na Gdańskiej 29 ( o ile dobrze pamiętam).
No i jak wrażenia?
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: Deco-Ania » 21 lut 2013, 18:05

evelinka, to było naście lat temu, więc na pewno dużo się pozmieniało. Napisałam bo pamiętałam, że tam byliśmy nieodpłatnie.
Wchodziliśmy do gabinetu: najpierw ja lub moja mama z Adrianem (zależnie od tego kto z nim pojechał), chwila rozmowy, a później Adrian zostawał sam z panią psycholog.
Spotkania mieliśmy poczatkowo raz na dwa tyg, później raz w miesiącu.
Czy pomogło? - na pewno tak.
Tylko u nas był chyba nieco inny problem - chodziło o naszą dość skomplikowaną sytuację rodzinną i pokazanie Adrianowi, że to nie jego wina.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: maskotka » 18 mar 2013, 14:10

Dziewczyny czy była któraś z was kiedyś u psychologa z malutkim dzieckiem? Szymek ma półtora roku i dostaliśmy zalecenie, żeby iść z nim do psychologa. I ciężko mnie zastanawia jak taka wizyta wygląda. Jak psycholog może pomóc dziecku które jeszcze nie mówi ani słowa? Jeszcze wyjaśnię o co chodzi. Szymek 2 miesiące temu miał grypę. Przy tym temperaturę w najgorszym momencie 39,8 stopnia która niczym nie chciała się zbić. I w pewnym momencie dostał ataku drgawek gorączkowych. Pojechaliśmy na pogotowie itp. ale ogólnie prócz skierowania do neurologa to nic się więcej nie działo. Wyzdrowiał i w sumie wszyscy zapomnieli o sprawie. Ale na drugi dzień po tych drgawkach na brzuszku zrobiła mu się biała plama. Takie jakby odbarwienie. Myśleliśmy, że zejdzie, ale nie zeszło. Dzisiaj byłam z nim u dermatologa i pani doktor stwierdziła, że to bielactwo. A pierwsza plama pojawiła się na tle nerwowym po ataku drgawek. Dała maści i zaleciła wizytę u psychologa, bo jeśli mały będzie się denerwował to za parę lat może być cały w takich szpecących go plamach. Do tego ssie kciuk i jest strachliwy i bardzo, ale to bardzo żywy, co również pani doktor stwierdziła może mieć jakiś wpływ (mnie się do tej pory wydawało, że jest jak każde normalne dziecko. No może nie każde ssie kciuk, ale przecież jakaś część i owszem i rodzice nie biegają z nimi do psychologów z tego powodu). No i dochodząc do sedna, musimy iść do psychologa, żeby jak najbardziej wyeliminować wszystkie czynniki które mogą u niego powodować powstawanie kolejnych plam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: martula_87 » 18 mar 2013, 14:20

maskotka, my bylismy jak Dominik miał 8 miesięcy.Generalnie pani tylko przeprowadziła wywiad i sprawdziła pewne rzeczy które Dominik powinien robic w tym wieku i np sprawdała czy przekłada zabwkę,czy puka rączkami o blat itd.I po tym stwierdziła że jest oki i wydała opinie do poradni rehabilitacyjnej bo mieliśmy skierowanie do psychologa od nich.
Natomiast nie mam pojęcia jak to wygląda dalej jak jest jakiś problem.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: kasia_m85 » 18 mar 2013, 14:58

maskotka pisze:stwierdziła, że to bielactwo. A pierwsza plama pojawiła się na tle nerwowym po ataku drgawek. Dała maści i zaleciła wizytę u psychologa, bo jeśli mały będzie się denerwował to za parę lat może być cały w takich szpecących go plamach.

maskotka nie chcę Cię martwić ale jeśli już się pojawiło bielactwo (jeśli to oczywiście rzeczywiście to) to aktywne rozprzestrzenia się samo i nawet jak mały już nigdy w życiu się nie zestresuje to jest duża szansa,że bielactwo będzie się roznosić i "żyć swoim życiem"
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: maskotka » 18 mar 2013, 15:12

kasia_m85 pisze: maskotka nie chcę Cię martwić ale jeśli już się pojawiło bielactwo (jeśli to oczywiście rzeczywiście to) to aktywne rozprzestrzenia się samo i nawet jak mały już nigdy w życiu się nie zestresuje to jest duża szansa,że bielactwo będzie się roznosić i "żyć swoim życiem"

To niestety wiem. Ale przynajmniej z tego co mówiła mi ta dermatolog to wynikało, że oczywiście może to się rozprzestrzeniać samo bez żadnego konkretnego powodu, ale jeśli pojawią się jakieś sytuacje dla niego mocno stresowe to jest na to dużo większa szansa. Ale z drugiej strony jak wychować dziecko nie narażając go na stresy :/ Przecież nie mogę mu całe życie we wszystkim ulegać w obawie że spowoduje to pojawienie się kolejnej plamy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: maskotka » 19 mar 2013, 8:44

martula_87 a Wy byliście państwowo u tego psychologa? Mogła byś podać mi namiary na niego?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: martula_87 » 19 mar 2013, 13:38

maskotka, nie byłam na NFZ ale nie płaciłam za wizytę bo mnie skierowali na nią z oddziału dziennego pobytu rehabilitacji z ul.Janosika.Tutaj jest strona internetowa
http://www.mavicus.pl/
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: maskotka » 19 mar 2013, 15:17

My chyba i tak będziemy musieli iść prywatnie, bo podzwoniłam dzisiaj do kilku poradni które mają umowę z nfz i albo w ogóle dzieci nie przyjmują, albo takie starsze tylko, a w jednej nawet usłyszałam, że dzieci w tym wieku nie mają problemów z którymi należało by chodzić do psychologa, tylko to jest zawsze problem rodzica, więc jeśli chce to mogę siebie umówić na wizytę, a dziecka nie przyjmą :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: Marcka » 16 lis 2015, 17:52

Gdyby ktoś nie widział u mnie na fb:

Zapraszam, diagnozy prowadzi moja koleżanka. Szczerze polecam :)

Obrazek
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Psycholog dziecięcy

Postautor: Malwina » 17 lis 2015, 10:10

Marcka, dzięki. Skorzystam. Właśnie nas zapisałam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times


Wróć do Lekarze i specjaliści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość