Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: Audiolka » 15 lut 2013, 18:02

Gdzie spędzałyście wakacje? Czy były jakieś przeciwwskazania do dłuższych wyjazdów? Co z lotem samolotem?
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: kochecka » 15 lut 2013, 19:17

W obecnej ciąży praktycznie cały czas musiałam leżeć więc nie było mowy o wyjazdach czy wakacjach. Natomiast w I ciąży wszystko było w jak najlepszym porządku więc przeciwwskazań nie było. Mieszkaliśmy wtedy w UK więc wakacje spędzaliśmy w Polsce w domu rodzinnym. Byliśmy 3 razy. W trakcie lotu samolotem czułam się bardzo dobrze, nie było żadnych dodatkowych "atrakcji" z okazji ciąży.
Jedynie z formalności - jak leciałam w 32-34tc to musiałam mieć zaświadczenie od lekarza lub położnej, że ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwwskazań do lotu.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: Fuente » 15 lut 2013, 20:10

my podczas wakacji - a właściwie to w podróży poślubnej w Szczyrku - dowiedzieliśmy się o ciąży... Jak już wiedziałam to z chodzenia po górach nic nie było bo się bałam... Ale wyjazd uważamy z mężem za cudowny, chociaż nie zobaczyliśmy tego co planowaliśmy :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: martula_87 » 15 lut 2013, 20:49

To u nas było tak że Dominik został poczęty na wakacjach więc na kolejnych był już z nami :lol:
Przeciwskazań żadnych nie było poprostu nie było okazji.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: Patrycja11 » 16 lut 2013, 10:20

My byliśmy na wakacjach takiej podróży poślubnej we Władysławowie. W 12 tygodniu byłam.W sumie to pojechaliśmy, żeby odpocząć po szale dwu tygodniowym związanym z naszym ślubem.
Podróż zniosłam całkiem nieźle.
Szkoda, że po 2 dniach musieliśmy wracać, bo zmarł mój teść.
I tyle odpoczęliśmy.
W 5 miesiącu zawoziłam mamę do Piwnicznej Zdrój. I tu już była masakra.
Strasznie bolał mnie brzuch, pomimo częstych postojów, jednak strasznie się nacierpiałam. Nie dość, że w sumie bez odpoczynku pojechaliśmy i zaraz wróciliśmy, to jeszcze miałam okrutnie wzdęty brzuch. Strasznie to wspominam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: kari » 16 lut 2013, 10:24

w pierwszej ciąży byliśmy w Zakopanem i tam się dowiedziałam o ciąży, chodziliśmy po górach, wcześniej piłam alkohol, po testach już nie

w ciąży z Filipem w 5tc byliśmy na kilkudniowej wycieczce na Węgrzech, czułam się bardzo dobrze, bałam się jazdy autobusem i częstych wizyt w toalecie, ale dałam radę, był jeszcze 2dniowy wyjazd do Gdańska i na wieś do teściowej rodziny, później już nigdzie nie byliśmy, bo kupiliśmy mieszkanie
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: kakonka » 16 lut 2013, 21:49

Na samym początku ciąży (6-7 tc) byliśmy z mężem w Chłapowie. Od 6 tc miałam mdłości i wymioty, umęczyłam się bardzo, aczkolwiek bywały chwile, że czułam się lepiej, dużo spacerowaliśmy... ale skróciliśmy wyjazd o 2 dni bo było zimno, padało i na kilku parkingach w tym na "naszym" okradziono kilka samochodów...
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: caixa » 17 lut 2013, 10:50

Ja na wakacjach, będąc w ciąży, nie byłam. Zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży rozpoczęliśmy remont i właściwie do rozwiązania trzeba było ciągle coś robić: jak nie załatwiać materiały to sprzątać a później przygotowywać do przyjęcia maluszka. Do tego pracowałam do końca więc... miałam jednodniowe wypady. Dlatego byłam na 1-o dniowych wycieczkach:
- sama w Zielonej Górze
- 3 razy w Zakopanem (z moim tatą bo miałam straszne mdłości za kierownicą)
- 2 razy za Poznaniem
- i najlepszy hit w 8 miesiącu na inwentaryzacji w Olsztynie
A w ciąży byłam całą zimę i wiosnę więc okres też mało wakacyjny. 8-)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: kasia_m85 » 17 lut 2013, 13:00

Ja w pierwszym trymestrze byłam kilka dni nad morzem. W drugim za pozwoleniem gin tydzień na Kosie. Na obu wyjazdach czułam się bardzo dobrze, nic mi nie dolegało itp.Na Kosie oczywiście leżałam w cieniu, kostiumy miałam jednoczęściowe, chociaż jeszcze nie było widać brzuszka.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: Emi » 17 lut 2013, 18:29

Ja w pierwszej ciąży, w 6 miesiącu, byłam u ciotki w Hiszpanii. Lecieliśmy samolotem. Podróż zniosłam nieźle mimo, iż był to mój pierwszy lot samolotem. Później, w samej Hiszpanii sporo chodziliśmy, zwiedzaliśmy. Tu już było nieco gorzej. Mimo, iż to był luty było dość ciepło, no i już mi było ciężko. Tak więc chodziłam dość wolno.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: ava » 17 lut 2013, 18:53

My byliśmy kilka dni we Władysławowie, to był jakoś 11-12 tc, lekarz nie widział przeciwskazań, zalecił jedynie częstsze postoje podczas podróży. Opalać się nie opalałam, bo temperatura temu nie sprzyjała, ale bardzo dużo spacerowaliśmy. Czułam się świetnie, nie miałam wtedy żadnych dolegliwości.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: dorotka847 » 18 lut 2013, 11:10

ja byłam w około 25 tygodnia w Augustowie i Krynicy Morskiej i był to dość aktywny wypoczynek to znaczy dużo spacerów , pływanie łódką i zwiedzanie zamku w Malborku. Czułam się dobrze podróż też zniosłam ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka847
 
Posty: 37
Rejestracja: 02 sty 2013, 13:00
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: Marcka » 20 lut 2013, 21:54

my byliśmy w podróży poślubnej w Chorwacji ok 10tc ciąży. Pierwszy raz leciałam samolotem, ale było wszystko dobrze, cały wyjazd i w ogóle całą ciążę bardzo dobrze znosiłam, więc nie było żadnych problemów.
Poza tym, że mieliśmy wykupiony all inlcusive i mąż sam spijał wszystkie drinki :twisted:
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: Deco-Ania » 20 lut 2013, 22:13

Na długoterminowym wypoczynku nie byłam.
Najdłuższy: przedłużony tydzień majowy - ale nie pamiętam dokładnie który to mógł być tc - policzyłam na szybko: około 20. Nawet na tysięcznika z haczkiem się wdrapałam.
Później co najwyżej weekendowe wypady (w tym czerwcowy - nieco dłuższy).

Na miesiąc przed porodem brat jechał nad morze - proponował, żebyśmy pojechali wspólnie, ale już się nie odważyłam.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: agnieszka19 » 20 lut 2013, 22:29

Początek ciąży przypadał akurat na wakacje,byliśmy wtedy w Anglii więc nigdzie w sumie nie jeździliśmy poza Polską.
-Pamiętam, że byliśmy raz pod namiotem na jedną noc w Kornwalii- jakieś 5h drogi samochodem i byłam wtedy a jakimś 8 tygodniu.
-Potem we wrześniu byliśmy w Polsce- lecieliśmy samolotem- byłam w 16-17 tyg. Wszystko było ok. Lot zniosłam normlanie bez żadnych dodatkowych atrakcji.
- W listopadzie ponownie byliśmy w Polsce samolotem-nagły wyjazd nie planowany- byłam jakoś około 27-28 tyg. Też lot ok, ale musiałam mieć już zaświadczenie od lekarza, że mogę lecieć.
- No i na koniec grudnia przyjechaliśmy do Polski na święta samochodem. Byłm w ok 32tyg a jak wracłam to w 35 tyg. Podróż autem zniosłam bardzo dobrze. Prawie całą przespałam. Nie potrzebne były mi żadne dodtakowe postoje. Fakt, że szwagier sprawdził w nawigacji czy ma zaznaczone szpitale po drodze na wszelki wypadek, ale nic więcej :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: zbroziu » 07 cze 2013, 8:40

ja właśnie w niedziele wyjeżdżam na tydzień do Jastarni. Pani dr nie ma przeciwwskazań, ale ja będę się starała się baaardzo uważać. Zastanawiam się jak to będzie z moim częstym siusianiem na plaży :)

dziewczyny jak myślicie powinnam zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań i kartę ciąży tak w razie czego?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: niesia2708 » 07 cze 2013, 8:41

zbroziu pisze:dziewczyny jak myślicie powinnam zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań i kartę ciąży tak w razie czego?

Koniecznie. W sumie karte ciąży i grupę krwi powinnaś mieć zawsze ze sobą.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: zbroziu » 07 cze 2013, 8:46

niesia2708, dziękuje za odpowiedz :*
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: martula_87 » 07 cze 2013, 8:50

zbroziu, ja całą ciąże kartę ciąży i najbardziej aktualne wyniki badań oraz wynik grupy krwi miałam w torebce tak na wszelki wypadek.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: malaJu » 07 cze 2013, 13:57

bo wypadki chodzą po ludziach. Np. ja zapomiałam z domu luteiny i gdyby nie karta ciąży z wpisanym zaleceniem, to nikt by mi jej bez recepty nie sprzedał.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: Deco-Ania » 07 cze 2013, 19:35

zbroziu pisze:dziewczyny jak myślicie powinnam zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań i kartę ciąży tak w razie czego?
w chwili kiedy dostałam kartę ciąży dostałam także przykaz od swojej gin, że mam nigdzie się bez niej nie ruszać.
Zawsze miałam ją w torebce. A jak wybierałam się gdzieś dalej, to także wyniki badań pakowałam.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: zbroziu » 07 cze 2013, 19:45

dzięki dziewczyny za rady. Wyjęłam już wszystkie dokumenty i na pewno będzie to pierwsza rzecz którą spakuje do torby.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: niesia2708 » 07 cze 2013, 19:52

zbroziu, kartę ciąży i grupę krwi powinnaś mieć ZAWSZE ze sobą. Nawet jak do miasta jedziesz....
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: Paulina S. » 21 lip 2014, 7:52

Jeszcze przed ciążą i na jej początku planowaliśmy polecieć w połowie lipca do Włoch - na wesele przyjaciela, w odwiedziny do teściów, mieliśmy skoczyć w góry... Niestety pani doktor w czerwcu ze względu na plamienia odradziła mi dalsze podróże "dopóki sytuacja się nie uspokoi". Sytuacja się uspokoiła, ale bilety lotnicze musielibyśmy kupić niemal z dnia na dzień. Zresztą mąż już od dawna bał się jechać ze mną gdzieś dalej :|, doszły względy finansowe, więc w tym roku nasze wakacje to było kilka dni w Sandomierzu i okolicach.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: MamaŻaby » 21 lip 2014, 10:55

w poprzedniej ciąży pojechaliśmy na Wolin, daleko i w dodatku PKSem. Dałam radę. Było ok. Byłam wtedy w 4 miesiącu. Lekarz nie widział przeciwwskazań mimo że brałam leki na podtrzymanie. Miałam się oszczędzać.
Teraz też byliśmy nad morzem (6. miesiąc ciąży). Czułam się rewelacyjnie, choć dalekie spacery mnie wykańczały i często się zdarzało że posypiałam w ciągu dnia. Podróż odbyła się autem więc wygodnie. Planuję wyskoczyć jeszcze z córką na tydzień nad morze w sierpniu. To będzie już 7. miesiąc. Dzisiaj porozmawiam o tym z lekarzem czy nie widzi nic przeciwko.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Odpoczynek w ciąży - czyli "Ciężarówki" na wakacjach

Postautor: caixa » 26 wrz 2015, 12:12

Tym razem udało mi się być na wakacjach w ciąży. Byłam 2 razy nad polskim morzem. Za pierwszym razem pogoda była fatalna ale przynajmniej ryb się najadłam 8-) . Za drugim razem skorzystałam z pogody i wylegiwania się na plaży. Kupiłam sobie górę od kostiumu zakrywającą brzuch no i zawsze na plaży miałam kapelusz z rondem i parasol. Podróż przebiegła bez problemu ale ja uwielbiam jeździć samochodem więc prawie 400km to dla mnie pikuś ;;)) . Termin mam na przełom stycznia i lutego więc niestety zimą nie uda nam się wyskoczyć w góry. Może i dobrze bo jeszcze gotowa bym była deskę zakładać :lol: .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times


Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości