Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Frezja » 07 kwie 2013, 22:12

justine pisze:Wiem o kilku osobach, którym się udało na NFZ i wszystkie są bardzo zadowolone.

i ja do nich też należę ;;) od zawsze panicznie bałam się porodu,przeróżne opowieści koleżanek spędzały mi sen z powiek,luksusów nie oczekiwałam ale ludzkiego traktowania,nie wyobrażam sobie w takich chwilach aby położna na mnie krzyczała,nie pomagała lub była zwyczajnie niemiła bo to by mi na pewno nie pomogło :roll:
Ja zaryzykowałam i zdecydowałam że spróbuje dostać się na NFZ do Medeora,udało się i teraz wspominając poród mam uśmiech na twarzy bo wcale nie było tak jak się spodziewałam i nastawiałam że będzie
justine pisze: pomoc położnych, miłych lekarzy,
była tu nieoceniona >D
Kiedyś twierdziłam że nie będę płacić za poród prywatny, że dam radę w szpitalu państwowym jeśli się nie dostanę,dziś zmieniam zdanie :roll: jeśli zdecyduję się na drugie dziecko to będę rodzić po ludzku ;;) z miłym i pomocnym personelem a nie będę liczyć na dobry humor lekarzy i położnych w państwowym szpitalu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: kakonka » 07 kwie 2013, 22:35

Rodziłam państwowo, nikomu za nic nie płaciłam a moje wspomnienia okołoporodowe są bardzo dobre (nie mówię tutaj o aplikacji cewnika czy lewatywie- bo tutaj nie ma znaczenia czy jest to prywatny szpital czy nie :p) wszyscy na spokojnie podchodzili zarówno do matki jak i do dziecka. Pokazano mi jak dostawić Malucha do piersi, przewinąć, wykapać, pielęgnować nosek, pępuszek itp. Salę na moje życzenie miałam 2 osobową (sama chyba świra bym dostała :p) nie miałam łazienki w pokoju (musiałam przemierzyć cały korytarz, żeby dostać się do wc czy pod prysznic) wtedy ubolewałam a później stwierdziłam, że to pewnie dlatego tak szybko się rozruszałam po cc :D
Oczywiście cały czas marzyłam o tym, żeby wyjść do domu, bo wszędzie dobrze ale... :D
Mając takie wspomnienia za darmo nie czuję potrzeby płacić za ewentualny kolejny poród :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Hekate » 17 lip 2013, 10:02

A ja pomimo wielu zastrzeżeń do opieki po porodzie w CZMP, za drugim razem też bym tam rodziła, bo opieka podczas samego porodu była wspaniała. Ale najważniejsza była dla mnie świadomość, że gdyby cokolwiek było nie tak z dzieckiem, to przewożą ją tylko na inne piętro i ma od razu najlepszą opiekę w mieście. Słyszałam historie o przewożeniu noworodków z innych szpitali do CZMP i ciarki mnie przechodzą na samą myśl, że tak jadą i jadą i mogą nie zdążyć...
Co do komfortu - no niestety Polska nie Anglia i daleko nam do ich standardów, ale płacić tak duże pieniądze za poród w prywatnym szpitalu tylko dlatego, żeby mieć nowoczesne łózko i jednoosobową salę - nie zdecydowałabym się. Przy drugim porodzie byłoby mi zdecydowanie łatwiej w państwowym szpitalu, bo już umiem się zajmować dzieckiem i kicham na to, czy paniusie położne będą miały ochotę mi pomóc czy nie. Wiem już czego się spodziewać i co mieć ze sobą, żeby nie być zależną od nastroju personelu. Już nie oczekuję cudów, jedyne czego oczekuję to właściwej opieki podczas samego porodu i to w CZMP otrzymałam.
A tak nawiasem mówiąc widziałam szpital w innym mieście, gdzie sale są 6 osobowe bez łazienek i są one dla wszystkich pacjentek ginekologii a nie tylko po porodzie, więc nie ma co narzekać na 2-3 osobowe z łazienką. To od personelu zależy klimat i tutaj w każdym państwowym szpitalu jest loteria - zależnie na kogo się trafi jest dobrze lub źle. A jak ktoś chce mieć możliwie najlepszą opiekę w państwowym szpitalu to niech chodzi do lekarza ordynatora - wszyscy będą skakać i dogadzać, a suma sumarum wyjdzie taniej niż prywatny szpital.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: risonia » 19 lip 2013, 19:46

Ja rodziłam państwowo w Koperniku , personel wspaniały , bardzo pomocny , cały czas nastawiony na bycie z rodzącą , przy zaniku tętna u małej zero wahania . Na prawdę pobyt wspominam bardzo dobrze , a w wielu szpitalach byłam . Niestety przy drugim dziecku już tam rodzić nie będę bo porodówkę zamknęli :(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: cowisnia » 03 wrz 2016, 13:47

dziewczyny, gdzie teraz rodzić ? moj lekarz jest z Matki Polki ale szczerze mówiąc bardzo nie chcę tam rodzić, bo warunki są nieprzyjemne. leżałam w ciąży w matce polce 3 razy i po prostu nie chcę. zastanawiam się nad pordem w pro famili, medeorze lub salve. czy macie jakieś doświadczenia, jak to teraz wygląda ? jestem w 34 tc.
cowisnia
 
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2016, 13:39
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Malena » 03 wrz 2016, 15:01

Frezja pisze:
justine pisze:Wiem o kilku osobach, którym się udało na NFZ i wszystkie są bardzo zadowolone.

i ja do nich też należę ;;) od zawsze panicznie bałam się porodu,przeróżne opowieści koleżanek spędzały mi sen z powiek,luksusów nie oczekiwałam ale ludzkiego traktowania,nie wyobrażam sobie w takich chwilach aby położna na mnie krzyczała,nie pomagała lub była zwyczajnie niemiła bo to by mi na pewno nie pomogło :roll:
Ja zaryzykowałam i zdecydowałam że spróbuje dostać się na NFZ do Medeora,udało się i teraz wspominając poród mam uśmiech na twarzy bo wcale nie było tak jak się spodziewałam i nastawiałam że będzie
justine pisze: pomoc położnych, miłych lekarzy,
była tu nieoceniona >D
Kiedyś twierdziłam że nie będę płacić za poród prywatny, że dam radę w szpitalu państwowym jeśli się nie dostanę,dziś zmieniam zdanie :roll: jeśli zdecyduję się na drugie dziecko to będę rodzić po ludzku ;;) z miłym i pomocnym personelem a nie będę liczyć na dobry humor lekarzy i położnych w państwowym szpitalu...


zawsze też mówiłam, że nie będę się zdawać na państwową służbę zdrowia, bo fochy, bo z łaski, bo właśnie położne traktujące z góry. W ciąży podeszłam jednak trochę inaczej, zbadałam sprawę. Poród prywatny w Warszawie, gdzie mieszkam, kosztuje zresztą kosmiczne pieniądze (kiedyś chciałam w Łodzi w Salve). Udało mi się, bazując na opiniach kilku kolezanek, znaleźć szpital, gdzie bez względu na zmiany położnych, dziewczyny były zachwycone podejściem. Położne są ciepłe, nastawione, żeby przeprowadzić mamę przez poród, dać radę, wsłuchac się w ich doświadczenie i w siebie. Fakt, nie ma różowych i niebieskich pokoików, a jedzenie jest typowo szpitalne. Ale jak sam powiedział mój prywatny ginekolog, jeden z najlepszych w mieście - nie to jest najważniejsze, ale właśnie ludzie. Plus szpital jest kliniczny, będę się czuła bezpiecznie. Stawiają na naturalne karmienie (nie zapchają od razu mieszanką, jest doradczyni laktacyjna i bank mleka), jest psycholog. Pilnują żeby dziecko po porodzie było u mamy ok 2 godzin skóra do skóry, a jeśli jest cięcie - to tata kanguruje dziecko przez godzinę.
Są piłki, wanna, dostepne znieczulenie. Tak, prysznic i łazienka niestety poza pokojem, trzeba dojść - ale nie można mieć wszystkiego. Liczę też, że bedzie razniej na sali z inną dziewczyną niż właśnie w pożądanej pojedynczej - zawsze na chwilke ktos spojrzy na dziecko, pojedyncza sala nie daje takiej opcji.

Polecam też rozwiązanie, które my wybraliśmy - żeby chodzić do szkoły rodzenia przy szpitalu, w którym chce się rodzić. W ten sposób poznajemy nie tylko miejsce, ale i położne - nas to upewniło, że dobrze wybraliśmy, za każdym razem jest inna położna, więc na którą się nie trafi, będzie trochę znajomo i można sobie wyrobić o nich opinię.

Szkoda, że w państwowych szpitalach nie ma lepszego jedzenia i warunków - co jest tak potrzebne młodej mamie. Wciąż do Zachodu nam daleko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Malena
 
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:54
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: mirrek556s » 11 gru 2016, 11:17

Ja poród prywatny, ale za granicą. Opieka nieporównywalna do tej w Polsce, koleżanki w Polsce wytrzeszczały oczy na catering, poród w takiej pozycji jakiej chciałam, miłych lekarzy... aż mi wstyd za kraj
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
mirrek556s
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2016, 11:13
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: _Bella_ » 17 gru 2016, 15:31

mirrek556s pisze:aż mi wstyd za kraj

Już nie przesadzaj i nie demonizuj :roll:
Ja w państwowym spzitalu rodziłam i za darmo i w takiej pozycji w jakiej chciałam, i miałam miłych lekarzy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: caixa » 18 gru 2016, 13:07

Poza tym w kraju też mamy prywatne szpitale z cateringiem i obsługą jak w hotelu. ;)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Poprzednia

Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron