Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Malwina » 03 kwie 2013, 15:28

Nie znalazłam podobnego tematu, ale jeśli jest to proszę o połączenie.

Zakładam temat, bo jest aktualnie numerem jeden rozmów w moim domu.
W Łodzi można urodzić obecnie w jednym z pięciu szpitali: ICZMP, Madurowicz, Rydygier, Salve, Medeor.
Niewątpliwie obecnie najlepsze warunki dla pacjentek proponuje Salve:
- jedno i dwuosobowe pokoje z łazienkami
- indywidualna opieka podczas porodu
- indywidualne podejście do pacjentek
- pomoc matce w pierwszych dniach po porodzie
- matka nie musi zabierać praktycznie nic dla siebie i dla dziecka

ale: poród na NFZ niemożliwy z racji bardzo dużego zainteresowania i realizowaniem porodów w systemie komercyjnym,
poród cc - 3900 zł; poród sn - 3200 zł (I dużo i mało jednocześnie), gdy dziecko wymaga dłuższego pobytu w szpitalu, a matka chce z nim zostać to jest to przyjemność rzędu 200 zł za dobę (informacja z innego forum) - szczerze przyznam, że to mnie trochę zniechęca

Medeor:
- sale dwu i trzyosobowe z łazienkami
- podobno dobra atmosfera
- możliwy poród na NFZ
- możliwość wykupienia porodu w systemie komercji, ale koszty zbliżone do Salve

ale: gdyby z dzieckiem coś się działo, to jest przewożone do ICZMP

ICZMP:
Rodziłam tam pierwszego Syna. Generalnie byłam zadowolona, ale dobrze jest tam mieć swojego lekarza.
Warunki sanitarne jak na łódzkie szpitale położnicze - dobre.
- sale dwu i trzyosobowe z WC
- nie spotkałam nikogo nieżyczliwego wśród położnych (za wyjątkiem położnej na porodówce, której nazwisko do dnia dzisiejszego pamiętam)

ale: jedynym minusem było dla mnie to, że po cc nikt nie pomógł przystawić mi Malucha do piersi (a wtedy jeszcze mogłam spróbować), woleli zapychać go butelką z mlekiem i później mały nie chciał ciągnąć, bo miał większe potrzeby jeśli chodzi o ilość pożywienia niż mogłam mu zapewnić ja. Tym razem zależy mi na karmieniu piersią, a pewnie znów będę miała cc.

Madurowicz:
- jedyny plus dla mnie tego szpitala na tą chwilę jest taki, że jest tam mój lekarz prowadzący

ale: nie jest to dla mnie powód wystarczający, żeby od razu tam rodzić; do tego procedura kwalifikacji do cc wymaga pobytu przed porodem na OCPie, co mnie nie cieszy.

Rydygier:
- wiem o nim tyle co przeczytałam, koleżanki zachwalały

ale: minusem jest to, że gdy ktoś przychodzi w odwiedziny, to matka musi wychodzić na korytarz.

I teraz biję się z myślami:
Salve kusi, ale cena jest wysoka. Myślę, czy warto za 3 dni płacić 4 tysiące. Droga przyjemność.
A może lepiej zostawić te pieniądze na szczepienia dziecka po urodzeniu i na inne "potrzeby".
A może jednak ICZMP, przecież byłam zadowolona w gruncie rzeczy. Ale lekarza nie mam swojego...
A może jednak Madurowicz i przemęczyć się za darmo...
A może Rydygier...
Najgorsze jest to, że nie mając swojego lekarza w danym szpitalu, ciężko cokolwiek się o nim dowiedzieć.

I chodzę i myślę i zmieniam zdanie i znów wracam do Salve i tego, że chyba jednak warto.
Osiwieję do tego czasu.

A jakie Wy macie zdanie na ten temat?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: tulipan87 » 03 kwie 2013, 15:51

My niby moglibyśmy pozwolić sobie na poród prywatny (w sensie dałoby się wygospodarować taką kwotę), ale po namyśle stwierdziłam, że wolę te pieniądze przeznaczyć na coś innego, chociażby na wspomniane przez Ciebie szczepionki.
Dziś z perspektywy czasu nie żałuję. Rodziłam w ICZMP, gdzie nie miałam swojego lekarza i jestem zadowolona z opieki zarówno przed jak i po porodzie. Wiadomo mam jakieś drobne zastrzeżenia, ale one chyba nie są warte kilku tysięcy.
Choć pewnie gdybym miała worek pieniędzy to rodziłabym prywatnie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: kasia_m85 » 03 kwie 2013, 15:53

Malwina pisze:A jakie Wy macie zdanie na ten temat?

Ja całą ciąże byłam przekonana że będę rodzić w Salve. Życie wybrało inaczej,musiałam rodzić w Madurowiczu. Na opiekę nie narzekałam, bardzo odczułam to,że miałam tam swojego lekarza prowadzącego.Ale warunki były dla mnie tak fatalne,że po trzech dobach stamtąd uciekłam i wolałam dojeżdżać do dziewczyn niż zostać w szpitalu...
2 tygodnie po mnie w Salve rodziła kuzynka, byłam, widziałam-warunki bez porównania, rewelacyjne. Opieka też ok (no ale ja na swoją również nie narzekałam)...
Można urodzić wszędzie,ważne co dla Ciebie jest istotne. W szpitalu państwowym możesz różnie trafić, w prywatnym raczej zawsze będzie "miło"...
No i dla mnie kolejna istotna kwestia w razie czego- neonatologia. Tutaj porównując Madurowicz a Salve zdecydowany plus dla Madurowicza. Warunki też kiepskie, krótkie odwiedziny (w Salve warunki super,długie odwiedziny itp) ale opieka lekarzy i pielęgniarek lepsza w Madurowiczu bez dyskusji. No ale to jest ważne gdy są jakieś wskazania (tak jak ja wiedziałam z góry,że dziewczyny wylądują na neonatologii). W Salve jest wszystko ok jak nie dzieje sie nic nagłego itp Na trudniejsze przypadki nie są przygotowani niestety... Wiadomo, niektórych rzeczy nie przewidzisz ale raczej czarnych scenariuszy się nie zakłada...
Reasumując- jeśli zdecyduję się na kolejne dziecko i nie będzie żadnych komplikacji w ciąży i żadnych wizji neonatologii to zdecyduję się na Salve i myślę że warto. Jeśli będą jakiekolwiek obawy to na pewno znów wyląduję w szpitalu swojego lekarza.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Sybel » 03 kwie 2013, 15:55

W Rydygierze rodziłam i nie chcę tego przechodzić ponownie. Syf, chamstwo, potowrne żarcie, jeszcze więcej chamstwa - albo moje 3 doby były po prostu pechowe.
Sybel
 

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Fuente » 03 kwie 2013, 16:15

Ja juz pisałam swoja opinię w Salve i uważam że podjęlismy najlepszą decyzję z możliwych. Kolejny raz w ogóle be nie wahała i znów wybrałabym Salve. Dla mnie Medeor odpada chociażby z racji tego ze nie maja oddziału neonatologii. U nas nie wiele brakowało a mala wylądowałaby na neonatologii z racji żółtaczki fizjologicznej. Udało sie na szczęście bez takich przygód, ale cały czas miałam świadomośc, że nigdzie nie będa jej przewozic i zostanie na miejscu z lekarzami których już zdążyłam poznać.

W kwestii pobytu w Salve, mnie mówiono że będziemy dwie doby. Byłyśmy od soboty do środy i za nic nie dopłacałam. Zostałyśmy dłużej nie ze względu na mnie tylko na Amelcię, bo miała podwyższone CRP, bilirubinę i pęknięty obojczyk podczas porodu, więc lekarza chcieli jeszcze ją pobserwować. Ordynator Wiliński podjął decyzję, że ja również zostaję z Małą... więc nic nie dopłacałyśmy. Ale faktycznie w razie czego jest to koszt ok. 200 zł.

kasia_m85 pisze:Można urodzić wszędzie,ważne co dla Ciebie jest istotne.


Całkowicie się zgadzam. Ja chciałam miec komfort psychiczny, zachowanie intymności w pierwszych dniach po porodzie, bliskość męża podczas całego pobytu w szpitalu a także poczucie bezpieczeństwa. Szkoda że za to wszystko trzeba niestety tyle zapłacić. Ale ja sobie nie wyobrażam w tych pierwszych dniach po porodzie kiedy leżałam na sali cały czas z odkrytymi piersiami bo wszystko mnie raziło tak bardzo miałam popękane i pokrwawione brodawki, dzielić salę z inna osobą u której siedziałby akurat mąż. Miałam ten komfort że miałam salę jednoosobową i od rana do samego wieczora mógł być ze mną mąż... z laptopem podłączonym pod WIFI Salve, tak że mógł być ze mną i jednocześnie przygotowywac sie do obrony pracy inzynierskiej...

Moge tylko powiedziec, że swój poród jak również pierwsze dni po nim będe wspominać jako wspaniałe doświadczenie i piekne wspomnienie. Nie wiem, czy tak samo moglabym powedzieć gdybym rodziła w szpitalu państwowym :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Patrycja11 » 03 kwie 2013, 16:35

Malwa, musisz pójść za głosem serca :)
Moje zdanie na temat Madurowicza już znasz :D
Generalnie jeśli chodzi o warunki sanitarne to może i nie są najlepsze, ale przecież nie siedzisz tam miesiącami i jakoś można to wytrzymać.
Przynajmniej ja mogłam.
I myślę sobie, że gdybym teraz stała przed taką decyzją to wybrałabym poród państwowy. A ponad 3 tysiące przeznaczyłabym na
Malwina pisze: szczepienia dziecka po urodzeniu i na inne "potrzeby".


I myślę, że kasia_m85 też całkiem realistycznie to wszystko podsumowała.


I oczywiście, że wszystko zależy an kogo się trafi w państwowym szpitalu. Ja akurat nie mogę powiedzieć, że trafiłam źle.
Ale też plusem tego było, że miałam tam swoją położną, która nie dość, że ze mną rodziła, to jeszcze później "sprzedała mnie" swoim koleżankom na dole. Może dlatego lepiej mnie traktowały.
Nie zauważyłam, żeby były nieuprzejme i niegrzeczne dla moich współlokatorek, więc chyba ogólnie nie jest tak strasznie.


Wydaje mi się, że jednak stoisz bardziej po stronie Salve. Więc jeśli zależy Ci na tym wszystkim co napisałaś powyżej i co napisały dziewczyny, warunki sanitarne, komfort jednoosobowych sal itd. to może jednak warto włożyć tą kasę i urodzić tam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Malwina » 03 kwie 2013, 16:37

Patrycja11, no właśnie ja w sumie bardziej skłaniam się znowu ku ICZMP. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Patrycja11 » 03 kwie 2013, 16:42

Malwina, z wypowiedzi wywnioskowałam, że generalnie wydaje ci się spoko Salve. Oczywiście dla mnie też jest spoko, żeby nie było, ale jednak dla mnie kwota 3 tysi jednak troszkę zrzuca go na drugi plan :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Misiak » 03 kwie 2013, 16:56

Malwina, ja polecać będę szpital w Zgierzu, wiem że dziewczyny z Łodzi przyjeżdżają tu rodzić (leżałam z takimi i na OCP, i już później na porodówce.
Znieczulenia nie ma, jest gaz rozweselający.;)
Warunki sanitarne- OK. Dwie ubikacje, dwa prysznice na oddziale położniczym, czysto, jest papier toaletowy (to nie zawsze jest standard w szpitalach;)), podkłady poporodowe bez ograniczeń. Na samej porodówce prysznic i wc, można podczas porodu sn skorzystać (trochę się należałam na porodówce gdy nie mieli miejsca na OCP, więc się naoglądałam). Na porodówce w tle leci muzyczka.;)
Sala operacyjna wyposażona odpowiednio, to znaczy tak wnioskuję, bo sama miałam cc, aparat sam mierzący ciśnienie co minutę, urządzenie mierzące poziom saturacji, machina dostarczająca tlen, to chyba takie standardy ale napiszę, co mi szkodzi.
Lekarze wiedzą co robią.
Opieka genialna. Miałam swojego lekarza (ordynatora), ale to bardziej myślę liczyło się, gdy leżałam na OCP, bo już na salach połogowych położne myślę nie orientowały się kto jest "od kogo" i wszystkie byłyśmy traktowane tak samo. Więc samo przygotowanie do porodu (zakładanie cewnika, lewatywa, zakładanie wenflonów, podawanie kroplówki, podawanie leków, rozmowa z anestezjologiem) bez zastrzeżeń, tak samo już sam poród (przebiegł szybko i sprawnie), i opieka po porodzie- nade mną i nad córką.
Gdyby z dzieckiem było coś nie tak- jest patologia noworodka.
Moja córka z racji niskiej wagi urodzeniowej miała usg bioder, brzucha, główki- o nic nie musiałam się prosić.
Położne pomagały dojść do siebie po porodzie, a gdy jeszcze nie mogłam wstać- położna przywiozła mi córkę do łóżka i pomogła przystawić do piersi, pokazała co i jak. Co wieczór przychodziły kąpać dziecko, ubierały w to co chciałam, pokazały jak przewijać, ubierać, wyciągać gile z nosa, jak trzymać dziecku główkę gdy wpuszcza się do niego sól fizjologiczną, ogólnie gdy przychodziła nowa zmiana o 19 to położne spokojnie, bez pośpiechu i na luziku spędzały u Ciebie tyle czasu, ile chcesz.
To samo z odwiedzinami- bez problemu rodzina mogła wejść. Mąż przyjeżdżał do mnie przed 8 i wychodził zazwyczaj po 20 (w międzyczasie przyjeżdżali moi rodzice z obiadem dla niego). Sale są jedno i dwu osobowe, ja miałam swoją własną. Na salach oczywiście wanienki i przewijaki.
Ciągle przychodziły do mnie położne z jakimiś gratisami.;)) Tu woda, tu butelka, tu naklejka "Dziecko w aucie" itp (za wypełnianie ankiet).

Nie wiem co jeszcze napisać. Jestem bardzo zadowolona i przy drugim dziecku na pewno będę znów tam rodzić. Mając takie warunki i taką opiekę za darmo, szkoda mi by było kasy na poród w prywatnej klinice.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Malwina » 03 kwie 2013, 17:03

No właśnie o tym piszę :)
Że gdyby nie wysoka cena, to byłoby ekstra :)

Postanowiliśmy z mężem, że Mateusza zaszczepimy na to samo co Maksa, czyli komplet: 6w1, rota, pneumo i meningokoki. Trochę szarpnie nas to po kieszeni :)

A ja jeszcze pomyślałam, żeby zrobić tak:
Jak do 25.06 się nie ruszy nic samo (chociaż mam nadzieję, że jednak się ruszy o czasie), to stawię się na oddział do Madurowicza, bo chociaż mam tam lekarza i wiem jak wygląda procedura na OCPie (przyjęcie, badania, kwalifikacja do cc, zabieg). No cóż, chyba przeżyję bez wc w pokoju :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: martula_87 » 03 kwie 2013, 18:27

Ja wybrałam taki szpital żeby moje dziecko miało jak najlepszą opiekę.
Wybrałam CZMP choć nigdy bym nie przypuszczała że tam urodzę.
Nie ważne były dla mnie luskusy i warunki sanitarne najważniejsze było dziecko ale wiadomo było że będzie miało wadę.
Ja przeżyłam dałam radę i aż tak źle nie było mimo że nie miałam swojego lekarza mam tylko trochę żal że miałam tak długi poród że można to było złatwic szybciej ale niestety w CZMP nikomu się nie spieszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: gohnia » 03 kwie 2013, 20:57

Ja pierwszego syna rodziłam w MP i wspomnienia mam fatalne. Może jestem nadwrażliwa, ale mimo upływu czasu nadal mnie trzęsie jak sobie to wszystko przypomnę (dodam, że miałam cc więc sam poród nie był problemem). Nie dbano ani o mnie (nieodpowiednie leki przeciwbólowe, brak pomocy przy karmieniu, położne krzyczące kiedy mąż zawiózł mnie do dziecka na wózku, bo z bólu nie mogłam iść sama...) ani o Wojtka (brak pomocy przy karmieniu piersią spowodował, że W. jest na mm, olewanie dzieci: po pierwszej nocy usłyszałam, że Wojtek "tak długo płakał i nie chciał się uspokoić, że W KOŃCU musiałam go wziąć na ręce". Moje maleństwo leżało sobie i płakało, a tym jędzom nie chciało się nim zająć. Do tej pory mam ochotę zrobić im za to krzywdę :evil: :evil: :evil: )
Łukasz urodził się w Salve i absolutnie nie żałuję tej decyzji i tych pieniędzy. Ja byłam spokojna zarówno o siebie jak i dziecko, dbano o nas, opieka była rewelacyjna. Poród to dla mnie tak bardzo ważny moment w życiu, że zależało mi na pozytywnych wspomnieniach. Szkoda, że udało się dopiero przy drugim i za kasę, ale dobre i to.
Co do opieki nad noworodkami w Salve:
Posiada II-gi stopień referencyjności w opiece perinatalnej, tzn. że jest kompetentny do prowadzenia leczenia noworodków z małą masą ciała, urodzonych przedwcześnie, z niewydolnością oddechową, infekcjami, żółtaczką i innymi problemami metabolicznymi. Oddział działa w ramach zawartego kontraktu z NFZ, tzn. leczenie noworodków jest bezpłatne. Zapewnia pacjentom całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską. Posiada 9 miejsc dla noworodków, w tym 2 miejsca intensywnej terapii. info ze strony szpitala
Także dzieci mają tam dobrą opiekę, a jeśli by działo się coś jeszcze poważniejszego to wożą dzieci do MP, tak samo jak robią to inne szpitale.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: kakonka » 03 kwie 2013, 21:36

Misiak pisze:Malwina, ja polecać będę szpital w Zgierzu,
(...)Jestem bardzo zadowolona i przy drugim dziecku na pewno będę znów tam rodzić. Mając takie warunki i taką opiekę za darmo, szkoda mi by było kasy na poród w prywatnej klinice.


mogę się tylko pod tym podpisać, ten sam szpital, ten sam lekarz prowadzący i kolejne dziecko też tam się urodzi - jeśli będzie :p
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: kari » 03 kwie 2013, 21:44

też rodziłam w Zgierzu, jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem i matką po porodzie super, przychodziły dopytywały się, pomagały przy karmieniu i problemach z laktacją, co do samego porodu widać trafiłam na specyficzną położna i lekarkę no i zmiana z niedzieli na poniedziałek, nie byłam specjalnie zadowolona z pomocy położnej przy porodzie naturalnym, sama cesarka odbyła się nagle, jedynie miałam "nerwa" na panią anestezjolog, bo się mnie czepiała choć nie byłam niczemu winna, chodziło o ruszanie się łóżka
ogólnie oceniam na plus, choć jak leżałam na OCPie to się nie mogłam nic dowiedzieć, widać nie miałam siły przebicia na obchodzie, bo lekarza prowadzącego nie miałam, ale była położna koordynująca, która prowadziła szkołę rodzenia, więc nie byłam taka osamotniona
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Bian » 04 kwie 2013, 8:34

Sybel pisze:W Rydygierze rodziłam i nie chcę tego przechodzić ponownie. Syf, chamstwo, potowrne żarcie, jeszcze więcej chamstwa - albo moje 3 doby były po prostu pechowe.

Sybel to ja mam zupełnie odwrotne wspomnienia.

Warunki - nie oszukujmy się. Luksusów nie było. Ja jestem niską osobą, więc łóżko szpitalne było dla mnie po prostu za wysokie, musiałam kombinować jak schodzić i wchodzić bez większego bólu. Największy zarzut mogę mieć do pomieszczenia wc/prysznice, bo wyglądały jak sprzed kilkudziesięciu lat. Ale chyba od mojego pobytu był tam remont. No i sale 3-4 osobowe.

Opieka - super. Zarówno dla mnie, jak i dziecka. Miałam problemy z laktacją - zawsze na zmianie znalazła się położna (co najmniej jedna), która sprawdziła stan piersi, ich zawartość. Pokazywały jak przystawić dziecko, a jak widziały, że nic mi nie leci, to zabierały Małą na dokarmienie. Niektóre były tylko w porządku, inne - super.

Jedzenie - catering. Nie było najgorsze. Wiadomo, że to nie Hilton i nie spodziewałam się szału, ale zjadłam normalnie, a nie należę do osób, które tolerują wszystko, co im się poda. Duże porcje - ja zostawiałam część z przejedzenia.

Podsumowując powiem tak: było ok, chociaż wiadomo, że mogłoby być lepiej. Chodzi mi tu o mój komfort pobytu, bo na opiekę nie powiem złego słowa. Dodam, że nie miałam swojego lekarza w szpitalu.

I tylko z tego jednego powodu - komfortu - jeśli zdecyduję się na drugie dziecko, to postaram się odłożyć pieniądze na poród w Salve. Bardziej z chęci porównania niż z jakiejś wewnętrznej potrzeby :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: agnieszka19 » 04 kwie 2013, 8:52

Też rozważałam poród prywatny, ale doszłam do podobnych wniosków co większość z Was- lepiej tę kasę przeznaczyć na coś innego lub chociażby odłożyc dziecku na jakąś książeczkę oszczędnościową...
Cały czas zastanawiam się jeszcze nad porodem na NFZ w szpitalu Medeor, ale ponieważ za pierwszym razem brałam znieczulenie teraz też mogę potrzebować a to kosztuje 500 zł- też mi trochę szkoda jak mogę mieć za darmo...
Bardzo bałam się wizji porodu w państwowym szpitalu- o ICZMP już pisałam i w ogóle nie wchodził w gre- ale po moim ostatnim pobycie w Madurowiczu ta wizja nie przeraża już mnie tak bardzo... Tak jak pisałam- opieka bardzo dobra, lekarze przemili, jedynie warunki czyt.- malutkie sale i jedna wspólna toaleta na korytarzu- pozostawiają wiele do życzenia... Doszłam jednak do wniosku , że przemęczę się a kasę wolę wydać na coś innego....
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: ppola » 04 kwie 2013, 9:35

My też się poważnie zastanawialiśmy nad prywatnym, ale tak jak większość woleliśmy pieniądze przeznaczyć na coś innego. Poza tym w Madurowiczu miałam swojego lekarza, położną (których w efekcie nie było przy porodzie ::) ) no i neonatologię ( tak wiem II stopień referencyjności, ale nadal jakoś to do mnie nie przemawia, poza tym kasia_m85 już opisała różnice z autopsji ) W szpitalu spędziłam dokładnie 60h, poszłam - urodziłam i wyszłam. Ja na prawdę nie miałam czasu zastanawiać się nad komfortem, bo byłam tak zaabsorbowana dzieckiem, że nic innego się nie liczyło. Położną miałam super, lekarze ok, pielegniarka jedna się niemiła trafiła ale to pierwszego wieczora bo na noc już były inne. Zreszta tak na prawdę to teraz nie wiem czy była niemiła czy hormony mi szalały :lol: Tyle że ja od razu wstawałam do dziecka i nie potrzebowałam większej pomocy, więc nie wiem jak by było w innym przypadku. Wiem tylko że jak mój mąż miał jakieś pytania to poszedł do dyżurki i pielegniarki spokojnie odpowiadały mu na każde pytanie. Ewentualny kolejny poród - Madurowicz.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4826
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Patrycja11 » 04 kwie 2013, 9:56

Czyli jednak większość z nas stawia na państwowy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: malaJu » 04 kwie 2013, 10:00

Patrycja11, niemal tylko i wyłącznie ze względów finansowych niestety.
I pomysleć, ze to, co ja miałam w Salve za 4tys w Wawie mają na Karowej w państwowym za tysiąc (wykup opcji dodatkowych)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: kasia_m85 » 04 kwie 2013, 10:01

gohnia pisze:Także dzieci mają tam dobrą opiekę

Dobrą, ale nie tak dobrą jak np.w Madurowiczu. Różnica polega na tym,że w Madurowiczu ratują życie dzieci, w Salve opiekują się dziećmi chorymi/wcześniakami itp ale w dobrym,zupełnie stabilnym stanie.Zresztą różnic jest w ogóle sporo...
Zresztą w Salve wcześniaki się raczej nie rodzą, jedyne dzieci jakie trafiały na neonatologię z oddziału to z żółtaczką będź infekcją wrodzoną. Z Madurowicza i CZMP do Salve przewożą dzieci stabilne do rosniecia/tycia/nauki ssania żeby sobie zrobić miejsce na cięższe przypadki. Reasumując, gdyby coś poważniejszego działo się z dzieckiem to myślę,że sobie nie poradzą, odeślą do innego szpitala, a mama zostanie w Salve. No ale to nie ten temat ::)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: malaJu » 04 kwie 2013, 10:03

kasia_m85 pisze:Zresztą w Salve wcześniaki się raczej nie rodzą,

jasne, ze sie nie rodzą, bo rozmowa kwalifikująca jest dopiero po 35 tyg. I też trzeba ją przejsc, by móc tam rodzić. Cwane? Wygodne? Pewnie tak. Ale jak piszesz, może i po prostu rozsądne.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: ppola » 04 kwie 2013, 10:10

malaJu pisze:Patrycja11, niemal tylko i wyłącznie ze względów finansowych niestety.
a może zdrowego rozsądku? Oczywiście można wydać 4k ale po co? Żeby mieć wygodniejsze łóżko, lepsze jedzenie i łazienkę w pokoju? To ja chyba jednak wolę przemęczyć się te 2 doby i za 4k pojechac na dodatkowe nieplanowane wakacje ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4826
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Sybel » 04 kwie 2013, 10:17

Wygodniejsze łózko, jak się ma rozwalone stawy biodrowe, jak ja, to skarb. W Rydygierze są bardzo twarde łózka (leżanki raczej). Po porodzie leżenie na plecach bywało bolesne, dlatego lepiej było leżeć na bokach. Ja mogę, ale na takim półtwardym łóżku, a na tych w Rydygierze nogi mi sztywniały, co powodowało naprawdę duży ból. No i tam nie wolno zasnąć karmiąc dziecko, bo małe może spaść z łózka, które z żadnej strony nie ma barierek, a jest dość wąskie. Także to czasem robi różnicę.

Dodam, ze mam dość sporą tolerancję bólu, ale te biodra naprawdę wykańczają w takich warunkach.
Sybel
 

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: malaJu » 04 kwie 2013, 10:27

ppola, no ale gdyby to nie kosztowało tyle, to nie mów, ze dla odgrywania matki polki poszłabyś rodzić w państwowym :lol:

ppola pisze:a może zdrowego rozsądku?

Boże, jaka ja bywam nierozsądna czasami... :-\ #-o
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: ppola » 04 kwie 2013, 10:33

hmm gdyby kosztowało 500zł to może i bym się zastanowiła - więcej dla mnie szkoda pieniędzy. Ale tak jak pisałam ja nie miałam cc, nie musiałam leżeć po porodzie i nie miałam problemów ze wstawaniem, dodatkowo trafiłam na fajną opiekę i bardzo szybko wyszłam do domu więc może dlatego poród w szpitalu prywatnym nie jest dla mnie wart zachodu
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4826
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Fuente » 04 kwie 2013, 10:45

malaJu pisze:Boże, jaka ja bywam nierozsądna czasami... :-\ #-o


Boże ja też :shock:
Generalnie zależy kto czego oczekuje od swojego porodu. Mogłam sobie pozwolić na to żeby wydać te 3 tysiące, nadal mogę sobie pozwolic na szczepionki dla mojego dziecka jak i wszystko inne, więc dla mnie nie bylo problemu. Wiedziałam, że mojemu dziecku nic nie grozi, urodziła się w terminie, a opiekę obie miałysmy fantastyczną.

Drugi raz również zdecydowałabym się na Salve. Bo naprawdę swój poród wspominac będe jako "mistyczne wydarzenie" i nikt mi tego nie odbierze po prostu...
Ale nie uważam, że w państwowych szpitalach jest zła opieka. Po prostu ja poza profesjonalną opieką oczekiwałam czegos więcej i to właśnie dało mi Salve :) A zaznacze też że rozważaliśmy z mężem szpital Madurowicza ze względu na naszego lekarza. Przeważyły jednak dodatkowe przywileje które mieliśmy w Salve a których nigdy nie mielibyśmy w Madurowiczu czy jakimkolwiek innym szpitalu państwowym :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Sybel » 04 kwie 2013, 10:50

Powiedzmy wprost - zależy, kogo stać na wydanie prawie 4 kafli na poród. No niestety, ja bym wolała rodzić w salve, ale ledwo dociągamy finansowo do końca miesiąca, bo mamy duży kredyt hipoteczny. Zdecydowana większość rodzących w Łodzi i okolicach nie ma możliwości wydać 4.000 na poród i ewentualny pobyt z dzieckiem w szpitalu. W cywilizowanych krajach takie warunki, jakie salve oferuje, są normą. W Polsce - nie.
Sybel
 

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: gohnia » 04 kwie 2013, 11:31

ppola pisze:Żeby mieć wygodniejsze łóżko

W MP przeleżałam 8 godzin pod KTG na starym łóżku, które miało tak cienki materac, że przez cały czas w miednicę wbijała mi się metalowa poprzeczka. I oczywiście "nie mamy dla pani dodatkowego koca żeby podłożyć". Dodając do tego brak ruchu i skurcze porodowe- tortury idealne :evil:
Więc tak, zapłaciłam, żeby mieć za drugim razem wygodne łóżko.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: martula_87 » 04 kwie 2013, 12:24

gohnia pisze:Dodając do tego brak ruchu i skurcze porodowe- tortury idealne

To ja chyba miałam szczęscie bo pod ktg podłączali mnie tylko wrazie potrzeby a takto dużo chodziłam i siedziałam.
No ale wygodnego łóżka też nie miałam po cc leżałam 24h plecy gorzej bolały niż brzuch,no i spędziłam 11 dni na tym niewygodnym łóżku ale dałam radę dobro dziecka najważniejsze.
My mieliśmy trochę inny przypadek bo była wada więc prywatny szpital nawet by nas za kasę nie przyjął, finansowo dalibyśmy radę ale przy kolejnym dziecko wiem że wolałabym tą kasę przeznaczyc na coś zupełnie innego. Po tylu dniach w szpitalu wiem że dałabym radę wytrzymac i urodzic tam kolejne dziecko.Bo rzeczywiście mogłam tylko narzekac na niewygodne łóżko i to że za wolno tam działają i poród był długi.Bo nawet miałam pokój z wc i prysznicem więc chyba trochę luksusowo :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: martula_87 » 04 kwie 2013, 12:25

Także ja bym nie wydała ok 4 tysięcy tylko za to żeby miec wygodę bo nie było mi aż tak źle w CZMP.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: malaJu » 04 kwie 2013, 12:34

martula_87 pisze:wiem że dałabym radę wytrzymac i urodzic tam kolejne dziecko

widzisz, Martula, dać radę to każda da. Pytanie, jakie chcesz mieć wspomnienia. O to od zawsze toczy się ta dyskusja.
Jak ktoś dobrze zauważył - urodzić mozna wszedzie. Od tysiącleci.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Sybel » 04 kwie 2013, 12:36

Niestety, Polska to taki kraj, który na coś może wydaje, ale nie na zdrowie obywateli, nie na jakość ich życia, komfort leczenia, rodzenia, umierania. Strasznie to smutne.
Sybel
 

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Patrycja11 » 04 kwie 2013, 12:38

malaJu pisze:Pytanie, jakie chcesz mieć wspomnienia.
ja tam mam dobre i to za darmochę ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: martula_87 » 04 kwie 2013, 12:55

malaJu, ja też nie mam najgorszych wspomnień no cóż ja żadnej ''mistyki'' w porodzie nie widziałam i myślę że za kasę też bym jej nie zobaczyła i dopiero by była zła ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: malaJu » 04 kwie 2013, 12:59

martula_87, :lol: :lol: :lol:
widzisz, ja miałam szczęście i zobaczyłam ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: martula_87 » 04 kwie 2013, 13:06

Ale dodam że nie widzę nic w tym złego że ktoś chce zapłacic za wygodę, miłe wspomnienia , uśmiech personelu i np obecnośc męża przy cc.
Ja jeżeli zdecydujemy się na drugie dziecko to nawet jak będę miała kasę to nie wybiorę szpitala prywatnego po doświadczeniu z państwowym stwierdzam że dam radę a pieniądze przeznacze na inny cel.

Ju fakt może gdybym nie czuła tego bólu tylko od razu miała zrobioną cc bez ani jednego skurczu porodowego to i ''mistykę'' bym zobaczyła.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: evelinka » 04 kwie 2013, 13:23

Fuente pisze:Generalnie zależy kto czego oczekuje od swojego porodu.
Pozwolę sobie, nie zgodzic się z tym. Myślę, że jest wiele dziewczyn, które chcą tak jak ty przezyć swój poród w luksusowych warunkach, ale ich po prostu nie stac na prywatny szpital.

Ja rodziłam dwa razy w państwowym szpitalu (w Głownie) i nie moge narzekać. Z tym, że ja nie miałam żadnych wymagań co do szpitala. Zbędne mi były pojedyncze sale, "prywatna" łazienka itp. Ja poszłam tam urodzić, a nie na wakacje. Personel był miły, pomimo, że w szpitalu duże zawirowania personalne w tym czasie były. Da się te trzy doby wytrzymać. Z reszta często ludzie wyjeżdżając na wakacje na tydzień czy dwa żyja w podobnych lub nawet gorszych warunkach i wyobraźcie sobie żyja nadal ;p Nie chcę byc złośliwa dla nikogo, ale czasem same sobie wymyślamy problemy.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: martula_87 » 04 kwie 2013, 13:29

evelinka pisze:Z tym, że ja nie miałam żadnych wymagań co do szpitala.

No właśnie względem siebie nie miałam ale wzgędem dziecka liczyłam na jak najlepszą opiekę CZMP było idelane i cieszę się że tam się zdecydowałam rodzic bo u nas oprócz wady i tak pojawiły się problemy których nikt by się nie spodziewał i pewnie gdybym urodziła prywatnie dziecko i tak by przewiźli do CZMP.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Sybel » 04 kwie 2013, 13:31

Mi na przykład wspólna łazienka nie przeszkadzała - jedyne, co było kłopotem, to jeden kibelek z bidetem, a bidet był wspaniały do podmywania się milion razy dziennie. No ale można poczekać. Mi bardziej nie pasowało, że był bałagan - źle wpisano mi grupę krwi w karcie dziecka, pomimo dostarczenia kwitów o ślubie panie nie mogły ogarnmąć kwestii różnych nazwisk na dokumentach, nikt mi nie pokazał, jak kąpać dziecko, choć w pokoju była wanienka - dzieci były zabierane na kąpiel i bez dyskusji. Pokazano mi, jak przewijać, ale już nie, jak karmić butlą, piersią, jak czyścić nosek. Tylko usłyszałam, ze sobie nie poradzę z dzieckiem w domu, bo płakało, jak lekarz przyszedł.
Sybel
 

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Fuente » 04 kwie 2013, 13:33

martula_87, ja rodziłam naturalnie i dla mnie to było mistyczne wydarzenie... Pewnie dlatego, że personel pomagał mi jak mógl żeby trwalo to jak najkrócej. Od początku miałam podawana oksytocynę żeby zaczęła się czynność skurczowa macicy, szybko miałam podane ZZO a cały poród trwał od pierwszych skurczów 6 godzin. Gdyby nie to że od razu podawano mi kroplówkę z oksy pewnie męczyłabym się 12 godzin albo i dłużej bo poród zaczął się od odejścia wód przy znikomej czynności skurczowej a wszystko zbyt wolno postepowało. Dzieki oksy i ja i Amelcia nie byłyśmy tak zmęczone porodem bo trwał on stosunkowo krótko i szybko postępował :) Więc myślę sobie że sporo jednak zalezy od personelu... Nie mniej każdy poród jest inny, nawet u tej samej kobiety :)
Gdybym wiedziała że Amelce coś grozi, albo może byc potrzeba hospitalizacji po porodzie, to tak jak Ty, nie wahałabym się i równiez wybralbym Matkę Polkę, ale ja wiedziałam, że Mała jest zdrowa i w zasadzie nic jej nie grozi :) Choć mówiąc szczerze długo z mężem zastanawialiśmy się który szpital wybrać... To nie było tak, że decyzje podjeliśmy bez wahania. Po podliczeniu za i przeciw wybralismy to co dla NAS bylo najlepsze i nie żałujemy :)

evelinka może i nie na wakacje, ale ja przy swoim posznowaniu intymności nie wyobrażam sobie być na sali z innymi osobami i ich mężami. Po prostu nie. Mój komfort i komfort mojego dziecka był dla mnie kwestią niezwykle ważną. W dodatku mialam pewność, że moje dziecko będzie mialo wykonane wszystkie badania i nikt tego nie zbagatelizuje, nie wiem czy Mała miałaby wykonane USG układu moczowego gdyby urodziła się w szpitalu państwowym.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: kari » 04 kwie 2013, 13:42

Fuente, jeśli byłyby ku temu przesłanki np. ze względu na to jakie Ty masz dolegliwości to myślę, ze tak, np. u Misiak było USG bioderek bodajże, co raczej nie jest normą, a rodziła w szpitalu państwowym,

mnie było szkoda, że męża ze mną nie było i że nie mogłam się ruszać, bo cały czas byłam pod kroplówką
mnie się trafiła sala jednoosobowa, więc nie narzekałam na to, że ktoś inny się kręci, łazienka na korytarzu wspólna też nie była dla mnie problemem, może dlatego, ze tam gdzie mieszkałam też tak było, że wc był na korytarzu lub nawet na dworze
mnie jedynie wkurzała jedna pani doktor pediatra, młody marmurkował i się ciągle tego czepiała, co miałam zrobić taka jego natura, druga uspokajała, że tak może być nawet jej córka długo tak miała

wiadomo każdy ma inne priorytety, ja wybrałam Zgierz bo miałam najbliżej, może bym pomyślała o Madurowiczu, bo dziewczyny chwaliły co do prywatnego to pewnie i tak bym szans nie miała, ze względu na ciśnienie i nietolerancję glukozy, więc mocno się nad tą opcją nie zastanawiałam choć przez myśl mi przeszło
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: ppola » 04 kwie 2013, 14:04

Dziewczyny ile nas jest tyle wyobrażeń o komforcie, porodzie itd itp.
Po drugie forum nie jest dobrym miejscem na licytowanie kogo na co stać ;) ( różni ludzie czytają, i różne rzeczy po głowie mogą chodzić)
Ja swój poród wspominam dobrze a nawet bardzo dobrze - jeśli tak można pisać o porodzie ;) ( gorzej połóg ale to ani czas ani miejsce na opis - a warunki miałam komfortowe bo domowe >D ) Może gdybym leżała kilka godzin pod KTG (leżałam maks godzine, poza tym spacerowałam, wchodziłam pod prysznic kilka razy, skakałam na piłce itd) albo po porodzie musiałabym leżeć ( leżałam jakieś 2,5h bo wcześniej kręciło mi się w głowie jak wstawałam ;) ), gdybym nie miała ZZO na życzenie ( fakt nie miałam ale na życzenie bo panicznie bałam się zastrzyku w kręgosłup - położna pytała kilkakrotnie czy chcę), gdybym spotkała się z chamstwem, olaniem czy niekompetencją to na pewno kolejny poród rozważałabym w szpitalu prywatnym.
Ale że nic takiego nie miało miejsca to jak to się mówi po co przepłacać?
A i jeszcze jedno mimo podania oksy, mimo świetnej opieki poród nie był dla mnie mistycznym wydarzeniem - poród to poród - czysta fizjologia. 8-) Bardziej mistyczny był ten mały człowieczek, który pojawił się w wyniku porodu.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4826
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: tulipan87 » 04 kwie 2013, 15:36

Patrycja11 pisze:
malaJu pisze:Pytanie, jakie chcesz mieć wspomnienia.
ja tam mam dobre i to za darmochę ;)

Ja również :)
martula_87 pisze:Ju fakt może gdybym nie czuła tego bólu tylko od razu miała zrobioną cc bez ani jednego skurczu porodowego to i ''mistykę'' bym zobaczyła.

Mogę się tylko pod tym podpisać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Misiak » 04 kwie 2013, 16:03

kari, otóż to, zrobiono młodej usg bioderek, bo u nich to standard przy ułożeniu miednicowym dziecka (swoją drogą cały czas się przez to z bioderkami bujamy), usg brzuszka z powodu hipotrofii a usg główki nie wiem czemu, ale czemu nie, dla mnie im więcej ważnych badań tym lepiej, wyszłam ze szpitala spokojna.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Blue » 04 kwie 2013, 21:43

Ja z kolei odwalilam taki numer ze rozwazalam chyba ze 2 miesiace czy porod w Medeorze czy w Rydygierze a urodzilam...w Madurowiczu bo tak los chcial.W Medeorze znalam kilku lekarzy (ale zaden nie prowadzil moich ciaz) i mialam umowiona wizyte kwalifikacyjna do ktorej nie dotrwalam.W Rydygierze z kolei mialam kontakt przez moja lekarke z ordynatorem.No ale ze wzgledu na wczesniactwo dziecka i dobrze wyposazony oddzial dla wczesniakow,po konsultacji z moja lekarka,finalnie pojechalam do Madurowicza o ktorym nie wiedzialam wczesniej NIC.Kompletne zakoczenie,nie mialam tam lekarza prowadzacego ani nie wiedzialam gdzie ten szpital jest ani nigdy wczesniej tam nie bylam.Znalam tylko z opowiesci i z opowiesci wczesniej odrzucalam na wstepie >D
W pierwszej ciazy rozwazalam 2 szpitale-Kopernik i ICZMP,urodzilam w tym pierwszym.W obu przypadkach mialam cc i juz wczesniej wiedzialam ze bede operowana,wiec o mistyce naturalnego porodu nie ma co mowic,ale i tak bylo w jakims sensie mistycznie,mimo ze to operacja.
Tak wiec urodzilam 2 razy w szpitalach panstwowych-ogolnie wspomnienia mam kiepskie.Wiekszy koszmar kojarzy mi sie z Kopernikiem.Do dzis nie wiem czemu ten szpital byl tak chwalony.Wieloosobowe sale,jedna lazienka na korytarzu.Madurowicz tez warunki nieciekawe (lazienki na korytarzu) ale juz sale 2-3-4 osobowe.Ja lezalam w 3 osobowej tyle ze we 2 osoby.Prawda jest taka ze mimo ze szpital to nie hotel,to jednak ta cala oprawa,otoczenie,standard,warunki tez sa wazne.Ja nie doswiadczylam-a szkoda,pewnie bym lepiej wspominala nie tyle same porody bo cc pewnie zrobiliby tu czy tu tak samo,ale ten czas po porodzie ktory tez jest bardzo wazny dla caloksztaltu.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: malaJu » 04 kwie 2013, 21:45

Blue, jak ja kocham Twoje posty ;) Nic tylko kopiować (tylko te literówki i brak znaków przestankowych. ty wiesz, ile ja sie namęczę, zanim na portal do artykułu je wrzucę???;P )
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: Blue » 04 kwie 2013, 21:49

Ju-bo ja nie mam cierpliwosci do polskich znakow,interpunkcji itp.... ale bede sie starac :p
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: baila » 06 kwie 2013, 20:16

A ja wybrałabym podobnie czyli poród w prywatnym szpitalu na NFZ czyli Medeor :) Dla mnie po porodzie bardzo ważne było, że miałam łazienkę z prysznicem i toaletę w pokoju, zwłaszcza, że miałam kilka kroków do niej a ledwo mogłam dojść, dlatego nie wyobrażam sobie wychodzić na korytarz. Sala po porodzie była dwuosobowa, ale jeżeli ktoś był w odwiedzinach u drugiej osoby, to wystarczyło zasłonić parawan między łóżkami. Ważne też było to, że porodówka była jednoosobowa, przygaszone światło, intymna atmosfera, po tym jak zobaczyłam wieloosobową porodówkę w ICZMP to jednak był to dla mnie ważny aspekt. Podsumowując polecam.
Awatar użytkownika
baila
 
Posty: 128
Rejestracja: 17 gru 2012, 21:42
Has thanked: 11 times
Been thanked: 0 time

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: dorotka847 » 07 kwie 2013, 11:27

Ja rodziłam tylko raz i tylko w Salve i jeśli jeszcze kiedyś będę wybierać szpital w którym będę rodzić to bez zastanowienia oszczędzę te 4000 i znów urodzę w prywatnym szpitalu. Zgadzam się w 100% z tym
malaJu pisze:dać radę to każda da. Pytanie, jakie chcesz mieć wspomnienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka847
 
Posty: 37
Rejestracja: 02 sty 2013, 13:00
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Poród państwowy czy prywatny - wasze opinie

Postautor: justine » 07 kwie 2013, 20:42

My zdecydowaliśmy się na Medeor w wersji płatnej, wiem, że mogliśmy próbować na NFZ ale woleliśmy nie ryzykować, że nas nie przyjmą. Wiem o kilku osobach, którym się udało na NFZ i wszystkie są bardzo zadowolone.
Dodam tylko, że w wersji płatnej ma się pokój jednoosobowy, nie tak jak napisane w pierwszym poście.
Myślę, że nie rozsądzimy tutaj jaka opcja jest najlepsza. My też bardzo długo się głowiliśmy, czy zapłacić, czy nie zapłacić, czy Medeor czy Madurowicz, czy może Salve. W końcu podjęliśmy taką decyzję jaka w tamtym czasie wydawała nam się najlepsza. Ja nie żałuję, miałam bardzo dobre warunki, pomoc położnych, miłych lekarzy, pierwszą noc był ze mną mąż w pokoju, jak dla mnie było warto ale to jest kwestia wyboru każdej z nas. Nie ma co oceniać i przekonywać się nawzajem, bo jednej opinii i tak nie będziemy miały :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Następna

Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości