Imię dla dziecka

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Re: Imię dla dziecka

Postautor: ppola » 09 maja 2014, 17:19

ava pisze:ze względu na 3-literowe nazwisko imię Jan nie ma u nas szans zaistnieć
eee tam zawsze może byś dwuimienny Jan Warzyniec XXX :D

Fuente, ja Ci nie pomogę bo tak jak pisałam u nas miałbyć Rysio ale nie ma Rysia jest Marysia :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: malaJu » 09 maja 2014, 19:44

Fuente, powiem tak. Moje dzieci mają oryginalne imiona. Urszula budzi zachwyty, Leonard nie. Czy żałuję? Hmmm, załuję, że Leoś nie jest jednak Brunonem, ale w sumie patrząc na trudną odmianę tego imienia (Bruna? Brunona? etc.) to jednak lepiej się stało. Czy dałabym bardziej popularne? Nie. Ja zawsze byłam jedyną Julią w szkole, dopiero po moich studiach zaczął się bum na małe Julki. Lubiłam to, że byłam wyjątkowa, że nikt nie musiał mnie wołać po nazwisku, by było wiadomo, że o mnie chodzi :twisted: Zresztą, mam zawsze kłopot w pracy, gdy mam dwie osoby w grupie o takim samym imieniu i staramy się to jakoś rozwiązać ksywkami itp.
Ja bym szła w tego Ryśka i tyle. Mam jednego w szkole i żyje chłop nie najgorzej. Mam też: Staśków, Franków, Antków (choć to częste imiona), ale jest i Klaudiusz, i Lew, i Marceli a nawet Kosma. Wolę to niż 4 Kubusiów w jednej klasie, jak ma to miejsce w 2a...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Bian » 09 maja 2014, 20:05

Jako osoba nosząca nietypowe imię powiem szczerze, że w dzieciństwie za nim nie przepadałam. Z dwóch powodów - po pierwsze było przekręcane, a po drugie w szkole jak nauczyciel nie miał pomysłu kogo zapytać, to było wiadomo, że padnie na mnie. Nigdy nie miałam problemów z nauką, ale wkurzało mnie, że często jestem kozłem ofiarnym. Doceniłam je chyba dopiero pod koniec gimnazjum. Byłam już na tyle pewna siebie, że miałam w nosie, że zwracam uwagę swoim imieniem. Przez długi czas byłam pewna, że niezależenie ile dzieci będę miała, to każde będzie miało oryginalne imię. I co? Hanna jest jednym z najbardziej popularnych imion obecnie - gdzieś w okolicach 13. miejsca wg statystyk warszawskich. Ale mąż zawsze chciał mieć córeczkę o tym imieniu i nie widziałam powodów, aby mu tę radość zabierać. Ale już dla drugiej bestyjki imię wybierałam ja, więc jest nieco mniej popularna Matylda (w Wa-wie na 41. miejscu). Nie mniej jednak uważam, że imię przede wszystkim powinno się ładnie komponować z nazwiskiem i nie sprawić, aby dziecko doznawało z jego powodu przykrości. Fajnie, gdyby można go było używać w różnych formach. No i powinno się podobać obojgu rodzicom :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Fuente » 09 maja 2014, 20:30

malaJu pisze:Ja zawsze byłam jedyną Julią w szkole, dopiero po moich studiach zaczął się bum na małe Julki. Lubiłam to, że byłam wyjątkowa, że nikt nie musiał mnie wołać po nazwisku, by było wiadomo, że o mnie chodzi :twisted:


Ja mialam tak samo, zawsze wszędzie byłam jedyną Eweliną. Na studiach dopiero spotkałam drugą, potem już słyszałam to imię częściej :) Nigdy mi nie przeszkadzalo, przykrości z jego powodu też nigdy nie mialam.

Z tym Rysiem, to jest tak, że podoba sie i mnie i mężowi, nie podoba się za to naszym rodzinom, chociaż z Amelka było dokładnie tak samo. Też na początku wszyscy kręcili nosem i podsuwali nam mnóstwo innych propozycji imienia dla córki. Jedyny mankament jaki ja dostrzegam, to fakt, że Ryszard to imie twarde, no i nosi je mój dziadek. Ale fajne jest to, że to imię mozna fajnie odmieniać... Jestem w kropce. Rodzina wcale mi nie pomaga w dokonaniu wyboru, ale boje sie, że jak ich posłuchamy i zmienimy zdanie, to potem bedziemy żałować...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: malaJu » 09 maja 2014, 20:33

Fuente, ale wiesz, że zawsze możesz poczekać, aż się Młody urodzi i wtedy podjąć decyzję? Bo np. nasz Leo czyli lew to z charakteru raczej Bruno, czyli niedźwiedź, ale już "po ptokach".
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Fuente » 09 maja 2014, 20:34

malaJu, wiem i koniec końców chyba tak właśnie będzie. Póki co jest Ryszard, ale zostawiam temat otwarty. Z Amelką bylo łatwiej :evil:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: ava » 09 maja 2014, 20:35

ppola pisze:eee tam zawsze może byś dwuimienny Jan Warzyniec XXX
Że będzie miało drugie imię to jest pewne, ale to nie jest to samo ;;)


malaJu pisze: Urszula budzi zachwyty, Leonard nie
Powiem Ci szczerze, że o ile Leonard czy Leon niezbyt mi się podobają, to zdrobnienie Leoś uwielbiam ::)

Bian pisze: uważam, że imię przede wszystkim powinno się ładnie komponować z nazwiskiem i nie sprawić, aby dziecko doznawało z jego powodu przykrości. Fajnie, gdyby można go było używać w różnych formach. No i powinno się podobać obojgu rodzicom
Amen! ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Paulina S. » 12 cze 2014, 15:09

Jeśli chodzi o imiona dla dziewczynek na ten moment lista jest krótka. To znaczy mnie podoba się wiele imion, ale ciężko było wybrać imię, które podoba się i mnie i mężowi ;) oraz pasuje do nazwiska. Poprzez eliminację, kompromis i szantaż na liście pozostały: Alicja, Emilia, Laura. :)

Z męskimi imionami mam większy problem. Jest mało takich, które mnie chwytają za serce a jak już, to nie pasują do nazwiska... Rozważamy następujące: Daniel, Adam, Julian. Mnie się podoba jeszcze Mikołaj a mężowi Sebastian.

Ciekawe co nam jeszcze wpadnie do głowy ;)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Deco-Ania » 12 cze 2014, 16:00

Paulina S. pisze:Julian
z oczywistych względów też mi się podoba :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Fuente » 12 cze 2014, 16:40

Paulina S. pisze:Z męskimi imionami mam większy problem


No to u nas dokładnie to samo ;)
Decyzja jednak wreszcie zapadła i będzie Marcin Krzysztof.

Paulina S. pisze:Adam

Też bralismy pod uwagę :) Bardzo podoba mi się imię Adaś :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: zuza12345 » 14 cze 2014, 10:05

u nas najprawdopodobniej będzie dziewczynka.. w poniedziałek Pan doktor ma mi już na 100% potwierdzić..
w związku z tym intensywnie myślimy już o imieniu..
nasze oficjalne typy to Zuzia lub Natalia... choć jeszcze nic nie wiadomo... mój tata proponował nam też Dorotę, mi się podoba .. ale mąż kręci nosem.. poza tym kręci też na Małgosię i Olę.. wrr nie wiem co się z tymi chłopami w obecnych czasach porobiło ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: agunia » 14 cze 2014, 16:23

A ja bym chciala Was zapytac o taka kwestie,czy nadalybyscie swojemu dziecku imie,ktore nosi ktos z bardzo Wam bliskiego otoczenia?Naszym typem jest Agata a tak ma na imie moja siostra no i tak zaczynam miec watpliwosci.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: misiao1983 » 14 cze 2014, 18:48

agunia pisze:czy nadalybyscie swojemu dziecku imie,ktore nosi ktos z bardzo Wam bliskiego otoczenia?Naszym typem jest Agata a tak ma na imie moja siostra no i tak zaczynam miec watpliwosci.
ja bym dała. Gdybym była 100% przekonana, że to imię mi się najbardziej podoba, to bym dała. Sama miałam taki dylemat, bo chciałam imię dla syna, jakie ma mój siostrzeniec i gdybym się uparła to bym dala, ale mąż nie chciał i odpuściłam.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: risonia » 14 cze 2014, 19:04

agunia pisze:A ja bym chciana Was zapytac o taka kwestie,czy nadalybyscie swojemu dziecku imie,ktore nosi ktos z bardzo Wam bliskiego otoczenia?
Ja chyba bym nie dała :( Było by to dla mnie niezręczne jakieś takie . Chodź my jak będzie chłopiec chcemy mu dać na imię Mateusz ,a tak ma syn kuzynki mojego M . No ,ale to nie jest bliska osoba i na dodatek rzadko się widujemy. Moja przyjaciółka ,która teraz też jest w ciąży, tak jak ja, też powiedziała , że da synkowi Mateusz na imię i jakoś by mi to nie przeszkadzało mimo , że traktujemy się jak rodzina . To zależy co Ci serce doradza :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: szaraczarownica » 14 cze 2014, 19:45

Ja bym zdecydowanie nie dała tak samo na imię.
Po pierwsze może być tak dziwnie zwracać się do każdej z nich. Po drugie rozmawiałam kiedyś ze znajomymi na ten temat i mój kolega ze śmiechem przyznał, że do pewnego momentu myślał, że jest jedynym Piotrkiem na świecie - mam wrażenie, że do jakiegoś tam wieku dziecko bardzo silnie kojarzy swoje imię z samym sobą i mogło by to trochę dezorientować. A po trzecie stosunki w rodzinie bywają różne, teraz się kochacie, może się coś zmienić i potem córka będzie nosiła imię znienawidzonej cioci.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Deco-Ania » 14 cze 2014, 20:26

agunia pisze:A ja bym chciala Was zapytac o taka kwestie,czy nadalybyscie swojemu dziecku imie,ktore nosi ktos z bardzo Wam bliskiego otoczenia?
Ja bym dała. Gdybym kierowała się tym czy ktos już takie imię ma to wybór imienia dla dziecka byłby sporym wyzwaniem.
Nawet mój M. chciała dać na imię tak jako on sam ma - ale moja propozycja wygrała (natomiast Julek ma na drugie imię po tacie).
Dla dziewczynki imię było wybrane jeszcze przed naszym ślubem - Zuzanna. Tak się składa, że to także imię naszej przyjaciółki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: agunia » 14 cze 2014, 20:51

szaraczarownica pisze:może być tak dziwnie zwracać się do każdej z nich.
ta kwestia akurat raczej odpada bo moja siostra nie mieszka w Polsce i widujemy się tylko raz na kilka lat.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Blue » 14 cze 2014, 21:24

Gdyby imie powtarzalo sie wsrod znajomych-to bym dala bez wahania.Gdyby to bylo imie w rodzinie,w pokoleniu dzieci,to chyba nie.Ale trudno pisac co by bylo gdyby:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: kasieńka 85 » 15 cze 2014, 6:27

agunia pisze:
szaraczarownica pisze:może być tak dziwnie zwracać się do każdej z nich.
ta kwestia akurat raczej odpada bo moja siostra nie mieszka w Polsce i widujemy się tylko raz na kilka lat.
to w takiej sytuacji nawet bym się nie wahała. Dała bym imię takie jak ma siostra.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Sybel » 15 cze 2014, 10:57

Jak dla mnie powtarzanie imienia zależy od tego, czy miałoby występować kilka razy w rodzinie w ramach jednego pokolenia, czy dwóch. Nie dałabym na imię dziecku tak, jak ma na imię inne dziecko w rodzinie. Tak, żeby nie utrudniać życia. Imion jest tyle, ze coś sie znajdzie. Lubię imiona, które w pełnej wersji brzmią poważnie, dorośle, ale ładnie się zarabiają na wersję dziecięcą. Tak ostatnio rozmawialiśmy, ze ładne jest imię Tadeusz. Dla dziewczynki Basia. Nie planujemy więcej, ale podrzucam do puli, może sie komuś spodoba :)
Sybel
 

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Kurczak » 15 cze 2014, 17:03

Sybel, ja jestem Basia, a nasz ewentualny syn na 100% będzie Tadeuszem ;) Tak więc mamy chyba podobny gust.
Co do imion w rodzinie - raczej bym nie dublowała. U nas były 3 takie przypadki i to trochę komplikowało sprawę.
Tato i Dziadek noszą imię Zbigniew, brat i wujek - Tomasz, kuzynka i ciocia - Marysia. Wszystko to najbliższa rodzina, więc zdarzały się spotkania, w których uczestniczyli wszyscy, co rodziło pewne nieporozumienia. Ja tego nie pamiętam, ale mama opowiadała, że często prezenty bożonarodzeniowe nie trafiały we właściwe ręce i np. Wujek dostawał zabawkę przeznaczoną dla małego Tomka. Więc żeby jeszcze tego nie dokładać, nie zdecydowałabym się na imię z najbliższej rodziny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Sybel » 15 cze 2014, 19:18

Mam koleżankę, u której w rodzinie jej i męża są same Anie, a wsród facetów najcześciej występuje Paweł. I jest np. Trzech Pawłów o tym samym nazwisku i tak samo trzy Anie. Także to bardzo komplikuje, bo nie można nawet powiedzieć "ta Ania od Pawła", bo i to sie dubluje.
Sybel
 

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Fuente » 15 cze 2014, 19:26

agunia, ja już pisałam, że miałam ten sam dylemat z Ryszardem - szalenie podoba nam się to imię, ale nosi je mój dziadek. Długo się wahaliśmy z męzem i ostatecznie zdecydowaliśmy, że nadamy imię Marcin - nie występuję w naszych rodzinach w ogóle. U nas zadecydowały jednak również inne czynniki, między innymi to, że nasze rodziny nie były zachwycone imieniem Ryszard, poza tym doszliśmy do wniosku, że nie pasuje ono do nazwiska, no i szalę przeciążylo też to, że jest to imię mojego dziadka. Gdyby jednak nie dwa pierwsze czynniki, pewnie zdecydowalibyśmy się na Ryśka, tak więc, jeśli wahacie się tylko dlatego, że to imię Twojej siostry, to ja bym nadała to imię dziecku, skoro tak bardzo Wam sie podoba ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: zuza12345 » 15 cze 2014, 20:34

mi się zawsze podobało imię Anna i nawet mam je od bierzmowania, ale w przypadku mojej córki odpada, bo tak ma na imię moja siostra, która ma być chrzestną :-)
także ja bym się nie zdecydowała na nadanie dziecku imienia przy tak bliskim pokrewieństwie.
tak jak nie rozumiem nadawania swoich imion własnym dzieciom, w sensie syn ma takie samo imię jak ojciec, czy córka jak matka ... no ale to każdego indywidualna sprawa
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: kasieńka 85 » 15 cze 2014, 20:51

zuza12345 pisze:także ja bym się nie zdecydowała na nadanie dziecku imienia przy tak bliskim pokrewieństwie.
w przypadku aguni pokrewieństwo duże, ale jak sama napisała z siostrą widują się rzadziej niż gdyby mieszkała w Polsce więc myślę, że wiele czynników (np. pomyłki w obdarowywaniu prezentami)odpada. ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: risonia » 18 cze 2014, 18:58

U nas po dzisiejszym usg zaczyna się burza mózgów :) Moje typy są trzy : Antonina , Zuzanna , Lilianna . Mój mąż ma jeden typ i przy nim obstaje Lena . Dobrze , że mamy jeszcze połowę ciąży na wybór .
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: agunia » 18 cze 2014, 19:03

No to jest nad czym myslec.Lena bardzo nam sie tez podoba ale z racji ogromnej popilarnosci odpada.Ja wybralabym Lilianna bo sama jestem w tym imieniu zakochana,ale maznie chce nawet slyszec
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: martula_87 » 18 cze 2014, 19:06

agunia pisze:Lena bardzo nam sie tez podoba

Mnie też i ja bym nie protestowała ;;)
A z Twoich typów to Lilianna albo Antonina.
Dobrze że macie jeszcze czas na wybór ;;)
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Paulina S. » 18 cze 2014, 19:24

risonia pisze:Antonina
<3
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: risonia » 18 cze 2014, 20:02

Mężowi podoba się Zuzanna :) Zresztą wszystkim się podoba a najbardziej Basi więc może będzie Zuzia :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: hatifnatka » 18 cze 2014, 20:04

agunia pisze:Ja wybralabym Lilianna bo sama jestem w tym imieniu zakochana,ale maznie chce nawet slyszec

heheh, agunia, u nas dokładnie tak samo było :mrgreen: ja od początku mówiłam, że będzie Lila. no ale jest Agatka i też jest super! już sobie nawet nie wyobrażam, żeby miała inaczej na imię ::)
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Hosiole » 18 cze 2014, 20:32

Ja jestem mało obiektywna w tej kwestii, bo mój typ to oczywiście Lila, chociaż nasza to Lila a nie Liliana... ;;)
Zuzia, Lena i Antosia też super- rozważaliśmy je plus u nas była jeszcze Zosia...
Wybór ciężki - chociaż, cokolwiek wybierzecie będzie wspaniałe :)
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: ava » 18 cze 2014, 21:54

risonia, wszystkie typy ładne, ale najbardziej podoba mi się Antonina ;)

hatifnatka pisze:już sobie nawet nie wyobrażam, żeby miała inaczej na imię
Jakbym słyszała swojego Męża, który przez całą ciążę nie był do końca przekonany do Wojciecha >D
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Fuente » 18 cze 2014, 22:06

ava pisze:risonia, wszystkie typy ładne, ale najbardziej podoba mi się Antonina ;)


u nas tez tak było, że ja byłam zakochana w tym imieniu, natomiast mąż kategorycznie odmawiał, więc droga kompromisu mamy Amelkę ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: zbroziu » 19 cze 2014, 8:10

ava pisze:Jakbym słyszała swojego Męża, który przez całą ciążę nie był do końca przekonany do Wojciecha >D


I swojego ::) dlatego też wybrałam takie by na pewno mu się nie spodobało i nagle okazało się, że Wojtek to piękne imię. Swoją drogą to dzięki ava, mamy synka o takim imieniu.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Misiak » 19 cze 2014, 10:33

Pola byłaby Zuzią gdyby tylko mąż się zgodził... Ale się nie zgodził. :evil:
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4009
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: tulipan87 » 19 cze 2014, 11:07

Ja mam sentyment do imienia Zuzanna, bo moja kochana chrześnica ma tak na imię <3
Liliana też mi się podoba, kojarzy mi się z ciocią męża, którą zresztą baaaaaaardzo lubię, bo fajna z niej kobieta :)
Mam sąsiadkę Antoninę i jedyne co mi się nie podoba, to to, że większość otoczenia mówi na nią Tośka :roll: Antosia brzmi dużo ładniej.

A tymczasem mnie ostatnio wpadła w ucho Milenka. Więc jakby kiedyś coś, to weźmiemy z mężem to imię pod uwagę.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: hatifnatka » 19 cze 2014, 12:17

tulipan87 pisze:A tymczasem mnie ostatnio wpadła w ucho Milenka. Więc jakby kiedyś coś, to weźmiemy z mężem to imię pod uwagę.


to imię obrzydziła mi Nosowska (którą skąd inąd bardzo lubię) :mrgreen: piosenką: http://www.tekstowo.pl/piosenka,kasia_n ... ilena.html
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: ava » 19 cze 2014, 12:21

zbroziu pisze: Swoją drogą to dzięki ava, mamy synka o takim imieniu.
>D

tulipan87 pisze:Mam sąsiadkę Antoninę i jedyne co mi się nie podoba, to to, że większość otoczenia mówi na nią Tośka
A mnie Tośka się podoba ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: tulipan87 » 19 cze 2014, 12:30

hatifnatka, piosenki nie znałam, ale nie robi na mnie większego wrażenia :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: hatifnatka » 19 cze 2014, 12:44

tulipan87, rozumiem, tak mi się po prostu skojarzyło :)
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: kakonka » 19 cze 2014, 19:37

ja od jakiegoś czasu uwielbiam imię Jagoda :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Mirasek » 21 cze 2014, 19:12

risonia pisze: Lilianna
<3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: ppola » 30 sie 2014, 7:33

Dzisiaj zobaczyłam i uznalam ze bardzo to prawdziwe
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: jpuasz » 30 sie 2014, 9:46

ppola oj prawda, szczera prawda :)

My chyba mamy wybrane imiona :) Przynajmniej obecnie obstawiamy na Kasię i Adasia. Pozostaje kwestia drugiego imienia. Ja chcę dać a mąż nie, ale to się jeszcze coś wymyśli - mamy czas :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: kasieńka 85 » 30 sie 2014, 9:47

jpuasz, Kasia <3 i Adaś też mi się bardzo podoba.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: elinka3 » 30 sie 2014, 20:34

U nas jest Tymon, ale mowimy Tymcio, Tymek, Tymko
Dluugo sie zastanawialismy........w szpitalu az balam sie tego pytania, nasze dziecko przez ponad tydzien bylo bezimienne az trzeba bylo go wreszcie zarejestrowac.
Podczas ciazy podobalo mi sie strasznie duzo imion : Tymon, Szymon, Gniewko, Mieszko, Jan, Antoni, Franek.......metlik mialam w glowie bo Tymko mial byc dlugo Tosia ale w koncu pokazal co tam ukrywa, potem pomyslalam ze jak zobacze szkraba po narodzinach to w sekunde wymysle, ze mnie oswieci, strzeli grom z jasnego nieba....... a tu nic z tego ...czarna dziura........kosmos.... ostatecznie zostal Tymonen (ancymonem) i jestem z tego zadowolona, a czy on bedzue to czas pokaze.
elinka3
 

Re: Imię dla dziecka

Postautor: zuza12345 » 31 sie 2014, 12:19

ppola, :D coś w tym jest.. nawet bardzo dużo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Artyna » 24 wrz 2014, 9:50

Ja już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad imionami dla dzieci :) na tą chwile dla dziewczynki mam: Alicja, Celina, Hanna, a dla chłopca: Henryk, Hubert, Sebastian. Jakoś ciężko wybrać ładne imię dla chłopaka.
Artyna
 
Posty: 45
Rejestracja: 18 wrz 2014, 10:30
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Imię dla dziecka

Postautor: ppola » 24 wrz 2014, 9:56

U nas miał być chłopiec :ymdevil: więc myśleliśmy nad chłopięcymi imionami, roboczo brzuch nazywaliśmy Józkiem ale chyba najbliższa sercu była propozycja Marysi czyli Grześ :)
No ale bedzie dziewczynka - niestety tak jak przy Marysi bedzie ostra przeprawa :twisted: póki co roboczo nazywana jest Grażynką - nie musze chyba pisać jakie są reakcje =)))) =))))
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości