Imię dla dziecka

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Imię dla dziecka

Postautor: Audiolka » 01 lis 2012, 0:35

Wiadomo, że to sprawa priorytetowa, która już niejednej mamie dostarczyła potężnego bólu głowy.

U mnie na tapecie było od zawsze imię Wojciech, ewentualna dziewczynka miała się nazywać Pola, Łucja lub Amelia. Teraz jest ewentualny Feliks, który i tak Feliksem zapewne nigdy by nie został, ale imię to podoba mi się bardzo. A jeszcze bardziej spodobał mi się Damian.
Dla córki brak 8-)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: malaJu » 01 lis 2012, 7:36

U nas nie było typu dla dziewczynki, bo wierzyliśmy, że będzie Bruno. Ale jest Urszula - z łaciny Mała Niedźwiedzica. A potem gdy już miał być chłopak, to niestety pewna firma paszy dla psów zepsuła mi skojarzenie i zamiast germańskiego Niedźwiedzia (znaczenie imienia Bruno) mamy Lwa (Leonard). Czasem żałuję, bo z niego to własnie typowy miś...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: szaraczarownica » 01 lis 2012, 8:16

Mieliśmy wybrane imię dla dziewczynki: Alicja.
Okazało się, że będzie syn. Problem z wyborem imienia był ogromny. Ja chciałam Maurycy lub Korneliusz, mąż chciał Jerzego. Inne dopuszczalne przeze mnie imiona odpadły w przedbiegach: Jacek, bo to mąż; Marek, bo to szwagier. Z pewnego powodu odpadł Jan i Janusz. Imię miało być niezbyt często spotykane, ale takie, żeby dzieci były z nim osłuchane - dlatego Moryc i Kornel odpadli ;) No i miało się dać zdrobnić. Ewentualne tłumaczenia na inny język to wisienka na torcie.
Po ponad miesiącu negocjacji padło na Stanisława i tak zostało.

A ostatnio rozmawiałam z mężem i stwierdziłam, że dobrze, że nie mamy córki, bo byśmy musieli w ostatniej chwili imię zmieniać, bo strasznie dużo Alicji się rodzi, więc pewnie była by Elżbieta. A na to mąż "to my mieliśmy wybrane jakieś imię? Alicja? Mnie się Alicja nie podoba" ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: martula_87 » 01 lis 2012, 8:43

Dośc szybko wiedzieliśmy że będzie syn bo w 13 tygodniu i u nas to był to dylemat najgorsze że wspólnie nie było żadnego imienia.
Ja chciałam na początku Dominik lub Nikodem.
Mąż Antoni, Franciszek lub Stanisław co w ogóle mi nie odpowiadało bo fanką takich imion nie jestem.A najbardziej chciał dac synowi na imie Michał junior ;p
Więc bardzo długo nie wiadomo było co zrobic okoł 30 tyg byłam już zła i się zaczęło kombinowanie wzieliśmy kartki i każdy miał wypisac 10 imion i miało byc to które się zgodzi i co zgodził się tylko Jan więc tu kolejny kłopot bo nie do końca byliśmy przekonani.
Później pomysły rodziny Wiktor i Igor i co już byłam skłonna do Igora to mąż powiedział nie.
I tak trwaliśmy do dnia porodu chodź już w sumie było ustalone że raczej zostanie Dominik pierwsza moja myśl i mąż w końcu też był zgodny.
Jak przynieśli synka i mąż przyjechał ostatnia dyskusja patrząc na niego wiedział że albo Dominik albo Wiktor.
Został Dominikiem i jestem bardzo zadowolona.Drugiego imienia nie ma tak zdecydował mąż w sumie my też nie mamy więc było zbędne.

A dziewczynka byłaby Weroniką chodź w sumie nie wiem czemu od początku ciąży towarzyszyło mi silne przeczucie że będzie córeczka właśnie Weronika.Teraz to imię w ogóle mi się nie podoba.
Gdybym miała jeszcze kiedyś córeczke to pewnie zostałaby Leną a kolejny syn Nikodemem.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: kakonka » 01 lis 2012, 9:06

U nas od początku chłopieć miał być Filipem- nie myśleliśmy o żadnym innym :D Jeśli byłaby dziewczynka - tu już gorzej bo i typy mieliśmy całkowicie rozbieżne- ja: Liliana, Marcelina, Helenka; K: Magda; Marta :P
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: kochecka » 01 lis 2012, 9:12

Od zawsze rozmawialiśmy o imionach dla naszych dzieci ale dopóki nie zaszłam w ciążę to były zupełnie inne typy imion.
Gdy test wyszedł pozytywny (w I ciąży) to w zasadzie w przeciągu tygodnia wybraliśmy imiona dla dziewczynki i dla chłopca. Dla chłopca podobało nam się tylko Maksymilian a dla dziewczynki było kilka typów m.in. Zuzia i Laura.

W między czasie (między urodzeniem Maksia a zajściem w obecną ciążę) niektóre imiona zyskały bardzo na popularności i dzięki temu m.in. Zuzia została wykreślona z listy a numerem jeden stała się Laura :) Tak więc tym razem decyzja o imieniu była podjęta zanim test wyszedł pozytywny ;)
Dla chłopca ponownie mieliśmy tylko jedno imię w zanadrzu i jest to Samuel.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Sybel » 01 lis 2012, 14:56

U nas problemem było to, że żadne imię nie było ok - albo zbyt oklepane, albo zbyt wydumane. Dopiero koło siódmego miesiąca doszliśmy do wniosku, że będzie Witek - bo i ładnie się zdrabnia (Wituś, Wito, Witolinek) i dobrze brzmi w pełnej wersji.
Liczę na to, że jeszcze kiedyś będzie dziewczynka - jeśli tak, to mi się marzy Zofia, Małgorzata, ewentualnie Lidia. A drugi chłopiec - nie wiem, myślałam o Konstantym. Był by Wit i Kot. Iwo też mi się podoba, podobnie Miłosz. Tylko małż jest na nie.
Sybel
 

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Emi » 01 lis 2012, 15:02

U nas chłopiec od zawsze miał być Adam. Z dziewczynką był większy problem, podobały nam się Anna, Julia, Wiktoria. Została Anna :)
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Fuente » 01 lis 2012, 16:26

My dla dziewczynki wybraliśmy Amelia, choć podobała nam się również Oliwia i Alicja, a dla chłopca Antoni, ale w grę wchodził również Stanisław, Jan i Tadeusz :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: wiolancia » 01 lis 2012, 18:04

My "wpadliśmy" na Alicję jadąc z pierwszego USG genetycznego.W sumie to było jedyne imię,które tak naprawdę nam obojgu się podobało.Wcześniej braliśmy jeszcze pod uwagę Liliannę,ale Ala zwyciężyła.Mojej rodzinie się to imię nie podobało ale już się oswoili.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Marcka » 02 lis 2012, 11:27

u nas wiadomo było od początku, że dziewczynka będzie Emilka, z chłopcem się kłóciliśmy pół ciąży ;) ale jak się okazało, że dziewczynka to myśli o chłopięcym imieniu odeszły... Mamy tak różne pomysły na imię dla chłopca, że jak 2 bobas będzie płci męskiej to się pobijemy pewnie o imię :D mnie się podoba Jakub, Michał, Wiktor a mąż: Paweł, Krzysztof ... eh
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: juta79 » 02 lis 2012, 14:42

Imiona dla swoich dzieci wybrałam jakieś 20 lat temu. Dla chłopca Szymon po pradziadku a dla dziewczynki Zosia po ukochanej prababci. Ale mój mąż dla syna miał wybrane Wojciech więc w drodze kompromisu ustaliliśmy że jak będzie chłopiec będzie Wojtek a jak dziewczynka to moja Zosia. I tak oto mam syna Wojciecha :D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: AnnaMaria » 02 lis 2012, 21:48

My nie mogliśmy zdecydować się na imię przez całą ciążę decyzję podjęliśmy pomiędzy moimi skurczami na porodówce i nasz synek ma na imię Wiktor :D
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: MikiMum » 03 lis 2012, 13:02

My mieliśmy wybrane imię zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki jeszcze przed ciążą ;) Dziewczynka miała mieć na imię Maja albo Ania natomiast chłopiec Mikołaj albo Filip. Kiedy w 16tc okazało się, że będzie synek zdecydowaliśmy się na Mikołaja bo wydawało mi się, że to imię jest mniej popularne od Filipa choć teraz słyszę je dość często więc chyba jest równie popularne jak Filip ;)
Awatar użytkownika
MikiMum
 
Posty: 118
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Imię dla dziecka

Postautor: agnieszka19 » 04 lis 2012, 11:06

Ja jak będę mieć drugiego chłopca też te dwa imiona umieszcze na swojej liście. Choć mąż pewnie będzie wolał Filipa...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: misia-misia » 04 lis 2012, 20:02

U nas z dziewczynką było łatwiej, szybciej mieliśmy imiona do wyboru. Z chłopcem było trochę gorzej. W końcu stanęło na: Maja, Amelia i Oliwia. A chłopiec: Jan, Oliwier, Kacper.
Dopiero jak wychodziliśmy z usg, na którym poznaliśmy płeć padło hasło, że to będzie Maja. Choć wcześniej nie była faworytem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Frezja » 04 lis 2012, 20:14

a my imię dla synka wybraliśmy już kilka lat temu,postanowiliśmy że jeśli dorobimy się synka będzie miał na imię Jakub i tak też się stało choć wiele osób dziwiło się że wybraliśmy imię które jest tak popularne to nie zmieniliśmy swojej decyzji.
Jeśli w przyszłości będziemy mieć córeczkę będzie Natalką bądź Mają i tu też imiona z pierwszej piątki w rankingu popularności no ale nie tym się kierowaliśmy przy wyborze :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: ppola » 08 lis 2012, 12:39

U nas miał być Rysiek :D
Ale okazał się dziewczynką - dość długo rozważaliśmy Celinę i Marcelinę, ale kilka osób skutecznie mi obrzydziło te imiona :roll:
Długo się zastanawialiśmy bo też miało to byc imie w miarę popularne, nie wydumane, dające się zdrobnić w każdym wieku, a do tego żeby obcokrajowcy nie mieli problemu bo z moim i męża mają bardzo często. A i jeszcze, dość krótkie.
No i nie ma Rysia jest Marysia :mrgreen:

A teraz gdyby coś kiedyś - to dla dziewczynki nie mam pojęcia ale chłopiec to albo nadal Ryś albo Ignaś
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Szizel » 08 lis 2012, 13:20

A u nas było tak. Płci nie chcieliśmy od początku poznać. I tak moje typy imienia dla dziewczynki nr była Zuzia, a kolejne to wypisywałam z kalendarza wszystkie które mi się podobały pamiętam, że była Nadia, Judyta. Co do chłopca miałam jeden typ Błażej. A mężuś dla dziewczynki miał jeden jedyny typ Julia. I tak rodzina kategorycznie zjechała mnie z imieniem Zuzia, a wszyscy obstali za mężem i za Julią. I postanowiliśmy, że skoro nie ma typu imienia dla chłopca mąż. To jak się urodzi dziewczynka będzie miała imię typ taty, a jak chłopiec imię typ mamy. I na świat przyszła córcia więc jest Julia Zuzanna więc są dwa typy imion zachowane :) mimo, że popularne to tym ani troszkę się nie kierowaliśmy. Dziś mam jedynie typ imienia dla chłopca co się zmieniło i jeśli będzie drugi chłopiec będzie Staś po dziadku św pamięci teściu, a na dziewczynkę mam parę typów które mi się podobają jak Zoya, Natalia :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: EduBea » 11 lis 2012, 11:29

My imiona dla naszego pierwszego dziecka wybraliśmy jeszcze zanim zaszłam w ciążę. Ja dla dziewczynki, mąż dla chłopca.
I kiedy urodziłam córkę, została Kariną, jak chciałam. Tylko, że mąż zaczął ją nazywać Jagódką i tak już została, że oficjalnie jest Kariną a dla rodziny i znajomych Jagodą :lol:

W drugiej ciąży zdałam się na męża, prosząc aby wybrał takie imię, jakim będzie dziecko nazywał ;)

I mamy Rozalkę. Dla chłopca była opcja Jeremi.

A mojemu mężowi imię wybierała chrzestna, na szybko, ponieważ był wcześniakiem i trzeba go było chrzcić. Tylko, ze przeleciała cały kalendarz, nic jej się nie spodobało, więc został Sylwestrem, jako ostatni solenizant w roku :lol:
Mam trójki dzieci:
Karina, zwana Jagodą, lat 20
Rozalka, zwana Rozii, lat 11
Spełnione marzenie, zwane Edukatorkiem, ma już ponad 6 lat ;)
http://www.edukatorek.com.pl
Awatar użytkownika
EduBea
Firma
 
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2012, 6:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Imię dla dziecka

Postautor: kari » 11 lis 2012, 11:32

EduBea, mój mąż też Sywlester do tego urodzony w Sylwestra

imię dla syna wybrał mąż, powiedział Filip i już tak zostało, dla dziewczynek miałam wybrane wstępnie ok 10 imion, ale po usg nie trzeba było wybierać ;)
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Fionka » 11 lis 2012, 23:11

Odkąd dowiedziałam się, że będzie chłopak (a było to w 18t. w szpitalu) od razu wiedziałam, że będzie Juliusz Cezary.
Zdobywał i rządził od samego pocątku 8-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Misiak » 25 lis 2012, 17:18

U nas miał być Szymek (moja intuicja mówiła mi, że będzie chłopak) a gdy okazało się, że dziewczynka, nie mieliśmy pomysłów. W końcu wybraliśmy imię Pola, drogą kompromisów, i teraz w ogóle sobie nie wyobrażam, żeby się nazywała inaczej. Tak jakbym zawsze chciała mieć córkę Polę.:)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: ava » 25 lis 2012, 20:13

U nas z dziewczynką byłby mega problem, będzie chłopak, a też jeszcze nie zdecydowaliśmy. Niby wybór został ograniczony do 2 - ja jestem za Wojtkiem, mąż za Aleksandrem, ale wczoraj S. stwierdził, że bardziej od Wojtka podoba mu się jeszcze Szymon (na dodatek to ja sama jakoś od niechcenia podrzuciłam mu to imię 8-) ). Na razie stanęło na tym, że jak mały się urodzi to dopiero wtedy zapadnie ostateczna decyzja :roll:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Deco-Ania » 25 lis 2012, 20:42

Emi pisze:Została Anna
bo to bardzo fajne imię :D
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Audiolka » 25 lis 2012, 20:49

Misiak pisze:Tak jakbym zawsze chciała mieć córkę Polę.

Uwielbiam to imię, jednak Sławkowi się nie podoba. Ostatnio bardzo intensywnie rozmawiamy na temat imion dla kolejnego dziecka ;) chłopiec Damian bankowo, dziewczynka Łucja ...ale tutaj zmienia sie sto razy dziennie ;)
Nie ukrywam że chciałabym drugiego synka :mrgreen:
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: malaJu » 25 lis 2012, 21:07

Audiolka pisze:Nie ukrywam że chciałabym drugiego synka :mrgreen:

zobaczysz, jak tak będziesz często zmieniać zdanie, to skończysz z bliźnietami ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Audiolka » 25 lis 2012, 21:15

Właśnie mi to Sławek dziś powiedział. Skoro ja chce synka, on córeczkę, to będzie parka :mrgreen:
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Sybel » 26 lis 2012, 9:33

Ja bym chciała Zosię, ale zdaje się, ze ostatnio masa dziewczynek dostaje to imię, więc będziemy szukać. Bo ja CHCĘ córkę teraz. Podobna mi się Wanda - mama ma tak na drugie, poza tym Lidia (dla odmiany koleżanka mamy, mówią na nią Lidoncja :P ), Małgosia. Zobaczymy. Ja to bym mogła bliźniaki :) Dziewczynki dwie. O!
Sybel
 

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Audiolka » 26 lis 2012, 10:42

Mnie tez sie Lidia podoba (moja siostra ma tak na imię, ale w wersji roboczej jest Kicajką :lol: od ponad 30 lat już :mrgreen:
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: tulipan87 » 06 gru 2012, 14:56

U nas z wyborem imienia dla chłopca był dość duży kłopot. Mąż chciał żeby synka nazwać Rafał ( potem przyznał, że się ze mną droczył, bo wie jak nie lubię tego imienia), ja obstawiałam Wojtusia lub Mateusza. Mąż przystał na to drugie i synek już w brzuchu był tak nazywany ::)
Dla dziewczynki mieliśmy wybrane już dawno - Patrycja. Ale ostatnio zaczęłam mieć wątpliwości czy to imię wciąż mi się podoba tak jak kiedyś.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: justine » 06 gru 2012, 16:05

U nas też było trudno, przeglądaliśmy listę imion męskich i wybraliśmy chyba z 15 takich do rozważenia, potem eliminowaliśmy kolejne i został w końcu Maciuś :) To było jakoś tak po usg połówkowym, uznaliśmy, że skoro już znamy płeć to dobrze by było do synka zwracać się po imieniu :)
Gdyby była dziewczynka to miała być Kinga ale podobnie jak tulipan87, nie wiem czy nadal mi się to imię podoba :P zobaczymy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: wikusia » 06 gru 2012, 22:22

u nas bliźniaki - więc ja wybierałam dla syna, mąż dla córki - mamy Wiktorię i Piotra, choć ja zawsze marzyłam o córce Tosi, po mojej kochanej Babci:)
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Mirasek » 10 gru 2012, 17:42

Dla chłopca zawsze miałam imię i jest to Franek. Mało tego chciałam Franciszka Fryderyka. A dla dziewczynki nie miałam pomysłu i tak drogą odrzucania propozycji męża wybraliśmy jedno które obojgu się podobało-Maja. A że lubię jak wszystko do siebie pasuje utrudniłam życie córce i ma dwa imiona-Maja Aleksandra :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Mirasek » 10 gru 2012, 17:53

kari pisze:mój mąż też Sywlester do tego urodzony w Sylwestra
mój tata jest Sylwestrem urodzonym w Sylwestra-tak więc urodziny i imieniny razem z zabawą noworoczną :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Patrycja11 » 16 gru 2012, 19:29

My wiele lat temu, nawet wtedy kiedy nie mieliśmy nawet w planach dziecka ustaliliśmy, że jak będzie syn to będzie Gabriel a jakby miała być córeczka to będzie Gabrysia. Z tą dziewczynką to troszkę nam się zmieniło bo w ciąży ustaliliśmy że jak dziewczynka to będzie Majcia. Jak okazało się, ze będziemy mieli synka to od razu padło że Gabriel i tak zostało. Dzis nie wyobrażam sobie, że moje dziecko miałoby mieć inaczej na imię niż ma.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: caixa » 18 gru 2012, 22:53

Jak zaszłam w ciążę, brzuch roboczo nazwałam Amelką. Cała rodzina szukała imion dla chłopca.

W 12 tygodniu jak potwierdzono płeć przejrzeliśmy z mężem 2 razy cały kalendarz w poszukiwaniu imienia. Stanęło na Julii, które to imię... zmieniliśmy na tydzień przed porodem. :lol: No i jest Kaja.

Nigdy nie szukałam imienia dla chłopca więc nawet nie wiem co mogłoby się nam obojgu spodobać. To samo tyczy się imion dla dziewczynki. Ostatnio jednak poznałam małą Kornelię i bardzo mnie urzekło to imię. ::)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: agnieszka19 » 18 gru 2012, 23:00

Ja zastanawiałam się już, ale ostatecznego pomysłu całkiem brak.
Mnie się podobają dla chłopca: Filip, Mikołaj, Michał, Dawid
A dla dziewczynki w zasadzie tylko : Maja ( mąż jednak nie chce słyszeć o tym imieniu...)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Patrycja11 » 19 gru 2012, 9:15

caixa pisze:Kornelię
przepiękne imię.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: martula_87 » 19 gru 2012, 9:17

agnieszka19 pisze:mąż jednak nie chce słyszeć o tym imieniu...)
Bo on wie że będzie syn :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: sardynka » 25 gru 2012, 9:27

Do 12tc młody był Zuzią ;) po badaniu genetycznym zaczął się spory problem, bo mało które imiona dla chłopców nie kojarzyły nam się negatywnie z pewnymi osobami...w końcu stanęło na Mikołaju :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: lmyszka » 10 sty 2013, 14:23

Dla chłopca mamy Adrian.
Gorzej z dziewczynką, mimo iz marzę aby mieć córkę nie bardzo możemy zdecydować sie na imię :)
Ostatnio myslę o: Agatce, Izie, Mai, Karolince.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Mirasek » 10 sty 2013, 17:04

lmyszka, Maje to fajne dziewczyny. Wesołe i zaradne trochę "łobuzice":-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: martula_87 » 24 sty 2013, 20:06

Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Audiolka » 24 sty 2013, 20:13

lmyszka pisze:Ostatnio myslę o: Agatce, Izie, Mai, Karolince.
a powiem Ci że Izabela ładne (i mało spotykane ;)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: lmyszka » 24 sty 2013, 20:26

Audiolka ha ha ha
ostatnio wpadła mi w oko Zuzia :D tylko mąż jeszcze nic nie wie :P
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: lmyszka » 24 sty 2013, 20:29

buhahah Bożydar i Emanuela moje nowe typy =)) =)) =))
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Emi » 24 sty 2013, 20:49

lmyszka, ale żeś wymyśliła =))
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Deco-Ania » 24 sty 2013, 21:00

lmyszka pisze:ostatnio wpadła mi w oko Zuzia
To była nasz typ jeśli byłaby dziewczynka.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Imię dla dziecka

Postautor: Puma » 31 sty 2013, 9:33

caixa pisze:zmieniliśmy na tydzień przed porodem
lezalam z dziewczyna ktora miala wybrane imie dla corki, a gdy ja urodzila stwierdzila, ze to imie jej nie pasuje i debatowali z mezem dwa dni jak ja nazwac, wiec nieraz te nasze typy sie zmieniaja :) U nas od samego poczatku w pierwszej ciazy dla chlopca wybrane bylo imie Kacper, dla dziewczynki Jessica, czy bysmy tak nazwali to juz inna sprawa, bo w Polsce problemy z zarejestrowaniem w takiej formie. Przy drugiej ciazy bylo trudniej zwlaszcza ze juz wiedzielismy, ze napewno chlopak a nie ukrywam, ze nastawialam sie bardziej na dziewczynke wiec typy mojego meza Achilles, Hektor, ale to chyba po to, zeby mnie zezloscic mi sie podobal Oliwier i Oskar na drugie maz sie zgodzil i tak zostalo
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Następna

Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron