Drugie imię

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Drugie imię

Postautor: Audiolka » 18 paź 2013, 7:31

Czy Wasze dzieci mają drugie imię? Jeśli tak, to czym kierowałyście się przy wyborze? Jeśli nie, to...dlaczego? :)

U Nas był dylemat, czy nazwać małego Wojciech czy Antonii, doszliśmy do wniosku, że te dwa imiona fajnie ze sobą współgrają i został Wojciech Antonii.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Drugie imię

Postautor: szaraczarownica » 18 paź 2013, 7:38

Jacek - po tacie.
Dla mnie nadanie drugiego imienia było oczywistą oczywistością. Ja mam, moi rodzice mają. Mój mąż nie ma, ale na szczęście udało się go przekonać.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Drugie imię

Postautor: Deco-Ania » 18 paź 2013, 7:45

szaraczarownica pisze:Dla mnie nadanie drugiego imienia było oczywistą oczywistością. Ja mam, moi rodzice mają.
Ja mam, moi rodzice mają... Antek - nie ma.
Dlaczego?
Po pierwsze nie było sensownej propozycji.
Po drugie - i tak mamy dość długie nazwisko, więc żeby w razie czego zmieścił się w rubryczki (z drugim imieniem już niekoniecznie wszędzie byłoby to możliwe)
A po trzecie zaczęłam się zastanawiać po co nam to drugie imię? Jestem w stanie zrozumieć rody z tradycjami - bo np. dla upamiętnienie tego czy tamtego przodka. Ale w przypadku takiego szaraczka jak my? Wydaje mi się to zbędne. Jak napisałam wyżej - ja mam drugie imię i nie przypominam sobie sytuacji, w której miałoby to jakiekolwiek znaczenie.
Kiedyś tylko logując się na all... stwierdziłam, że skoro już jest to niech chociaż w jednym miejscy się pojawi - i tu funkcjonują jako dwojga imion.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Drugie imię

Postautor: gorzatka » 18 paź 2013, 7:52

Jestem podobnego zdania jak Deco-Ania u nas w rodzinie tez wszyscy maja drugie imie a Ola nie ma dla mnie jest to zbyteczne, we wszystkich dokumentach trzeba pamiętać aby je wpisywać a tak przy jednym imieniu takiego problemu nie ma
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Drugie imię

Postautor: martula_87 » 18 paź 2013, 7:57

Dominik nie ma drugiego imienia i tak zadecydował mój mąż.
My również nie mamy drugiego imienia i stosunkowo nasze nazwisko też jest długie i dlatego tak zdecydował.
Ja miałam 2 propozycję na drugie imię dla Młodego po tacie Michał lub Wiktor a że to mąż był w USC to nie wybrał żadnego.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Drugie imię

Postautor: Misiak » 18 paź 2013, 7:58

Deco-Ania pisze: po co nam to drugie imię?

To jest główny powód, dla którego Pola nie ma drugiego imienia. Nie widzę żadnej sytuacji, kiedy jest ono człowiekowi potrzebne (cchyba, że dziecko ma tak samo na imię jak rodzic).
Ja nie mam i nigdy mi go nie brakowało. Mąż ma, ale też nie widzi sensu w nim.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Drugie imię

Postautor: martula_87 » 18 paź 2013, 7:59

Misiak pisze:Nie widzę żadnej sytuacji, kiedy jest ono człowiekowi potrzebne

Oj a ja widzę jak ktoś ma mega popularne nazwisko lub gdy w rodzinie są już osoby o tym samym imieniu i nazwisku.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Drugie imię

Postautor: Audiolka » 18 paź 2013, 8:01

Misiak pisze: Nie widzę żadnej sytuacji, kiedy jest ono człowiekowi potrzebne
Mam kolegę, którego rodzice nazwali Józef Sławomir. Dla mnie on zawsze był Sławkiem, przez wiele lat nie wiedziałam, że naprawdę na imię ma Józef.
Drugi z kolei nazywa się Jarosław Artur i używa drugiego imienia.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Drugie imię

Postautor: Patrycja11 » 18 paź 2013, 8:04

Ja drugiego imienia nie mam. Mąż mój też nie. Ja ponieważ mam dwuczłonowe nazwisko, to jeszcze jak musiałabym wpisywać dwa imiona, to w tych wspomnianych rubryczkach nie zmieściłabym się na bank.
A jeśli chodzi o Gabrielka to
Deco-Ania pisze:Po pierwsze nie było sensownej propozycji.


a po drugie podzielam zdanie Ani
Deco-Ania pisze:zaczęłam się zastanawiać po co nam to drugie imię? Jestem w stanie zrozumieć rody z tradycjami - bo np. dla upamiętnienie tego czy tamtego przodka. Ale w przypadku takiego szaraczka jak my? Wydaje mi się to zbędne
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Drugie imię

Postautor: kasia_m85 » 18 paź 2013, 8:18

Moje dziewczyny drugiego imienia nie mają. Nie widzę potrzeby nadania im drugich imion, no i nie chciało nam się ich wymyślać.
Ja drugie imię mam i przez całe życie tylko wypełniam dodatkowe rubryki w urzędach. :?

Poprawiłam literówkę. Patrycja11
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Drugie imię

Postautor: lmyszka » 18 paź 2013, 8:26

Ja nie mam drugiego imienia a zawsze chciałam mieć :)
Dzieciakom jako drugie imie dałam takie jak chciałam dać na pierwsze ale ponieważ Wiktora wybierał mąż a Kacpra wybierał Wiktor moje typy poszły na drugie imię ( ale zagmatwałam :p )
Mamy więc:
Wiktor Szymon
Kacper Adrian
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Drugie imię

Postautor: sardynka » 18 paź 2013, 8:47

Mikołaj ma tylko jedno imię, drugiego nie dawaliśmy, bo nie widzieliśmy sensu
Ja nie mam drugiego imienia i nigdy mi go nie brakowało specjalnie, P. ma drugie imię i twierdzi, że tylko wkurza go to, że we wszystkich formalnych dokumentach musi je podawać :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Drugie imię

Postautor: malulu » 18 paź 2013, 8:57

Kuba ma na drugie imię Paweł. Bardzo mi się podobało, a ze względów: bo kogoś znamy, będzie nam się źle kojarzyć itp. wiedzieliśmy, że na pierwsze nie będzie się tak nazywał, ale na drugie w sam raz ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Drugie imię

Postautor: kari » 18 paź 2013, 8:59

my oboje mamy drugie imiona Filip też ma, a to tylko dlatego, że chciałam żeby był Maciejem mąż na pierwsze imię takie się nie zgodził, więc ostatecznie wyszło, że mamy Filipa Macieja w domu
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Drugie imię

Postautor: misiao1983 » 18 paź 2013, 9:14

My mamy drugie imiona i Adaś także ma - Kajetan. Trochę dlatego, że nie było zgodności co do imienia,także Adaś od mamy, Kajetan od taty :) Przy drugim dziecku chcę juz dać tylko jedno imię, tylko jeszcze nie wiem jakie :P
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Drugie imię

Postautor: Kurczak » 18 paź 2013, 9:54

Diana ma drugie imię po mnie. Ja również nie widzę w tym sensu (sama nie mam i nigdy mi nie brakowała), ale i ja, i Mąż bardzo lubimy moje imię, dlatego chcieliśmy go jeszcze jakoś użyć :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Drugie imię

Postautor: agnieszka19 » 18 paź 2013, 10:51

Ja nie mam, ale jako dziecko zawsze chciałam mieć. Potem doszłam do wniosku, że jest to zbyteczne, ale obie dziewczynki mają ponieważ:
po pierwsze mój mąż tak chciała bo u nich każdy w rodzinie ma drugie imię,
po drugie mamy dość popularne nazwisko.

Dziewczynki mają imiona po nas :)
Natalia Kamila
Martyna Agnieszka
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Drugie imię

Postautor: hatifnatka » 18 paź 2013, 10:59

nasze dzieci mają drugie imiona. tak zdecydowaliśmy z Mężem i jesteśmy z tego zadowoleni. tak więc mamy Teodora Józefa (drugie imię po dziadku Męża), i Agatę Wiktorię (to moja fanaberia - pierwotnie miała urodzić się w rocznicę urodzin mojego ulubionego pisarza - Patricka Victora White'a). ;;)
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Drugie imię

Postautor: ava » 18 paź 2013, 11:07

szaraczarownica pisze:Dla mnie nadanie drugiego imienia było oczywistą oczywistością. Ja mam, moi rodzice mają. Mój mąż
też ma ::) Młody miał mieć drugie imię po tacie, ale ostatecznie dostał po mnie i jest

Drugie dziecko na 100% będzie miało na drugie po tacie ::)
Jestem fanką nadawania drugiego imienia po rodzicach, dziadkach czy innych bliskich osobach. Myślę, że to bardzo miły zwyczaj. Sama mam drugie imię po mamie, brat ma po tacie, siostra po babci, siostrzenica po siostrze itd. Bardzo mi się to podoba ::)

Co do wypełniania rubryczek itp. - dla mnie nie stanowiło to nigdy problemu, zresztą wydaje mi się, że zazwyczaj potrzebne jest tylko jedno imię :roll:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Drugie imię

Postautor: Audiolka » 18 paź 2013, 12:44

ava pisze:Jestem fanką nadawania drugiego imienia po rodzicach, dziadkach czy innych bliskich osobach
ja może nie, ale tak się złożyło że dziadek męża ma na imię Antonii, a mnie to imię sie podobało już wcześniej, nim poznałam męża :) zresztą pierwsze imię też poniekąd "odziedziczył" po dziadku.

Jak już wspomniałam wcześniej, są ludzie dla których drugie imię jest alternatywą, bo pierwsze im nie odpowiada. I jak ava napisała, dla mnie to nie jest problem wpisywanie obu imiona w rubryce. Ja też mam dwa imiona. No ale to juz indywidualna sprawa każdego.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Drugie imię

Postautor: Deco-Ania » 18 paź 2013, 15:52

Audiolka pisze:Jak już wspomniałam wcześniej, są ludzie dla których drugie imię jest alternatywą, bo pierwsze im nie odpowiada.
Zgadza się. Też znam taki przypadek. Jednak nigdy nie zrozumiem dlaczego w takiej sytuacji nie dokonają tej zmiany oficjalnie w urzędzie.
Nie można zmienić imienia? Wiem, że można - b otaki przypadek też znam - rodzice chcieli być oryginalni, a córka jak tylko mogła to zmieniła imię na "normalne".

ava pisze:zresztą wydaje mi się, że zazwyczaj potrzebne jest tylko jedno imię
W oficjalnych dokumentach chyba jednak zawsze należy wpisać dwa (jeśli się je ma)

Audiolka pisze:dla mnie to nie jest problem wpisywanie obu imiona w rubryce
Dla mnie w sumie też - tym bardziej, że oba moje imiona są krótkie.
Ale już raz mi się zdarzyło, że musiałam zrezygnować z wpisania drugiego bo bym się nie zmieściła.
No i mam też znajomą, która nawet z wpisaniem dwóch imion może mieć problem jeśli ktoś pożałował krateczek na literki - potrzebuje 18 znaków na same imiona.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Drugie imię

Postautor: kari » 18 paź 2013, 18:13

Deco-Ania, czasami zdarza się, że pierwsze imię odpowiada, ale przyjęło się, że mówi się drugim przykład moja kuzynka Angelika, ale wszyscy mówią Ania, było przyjęte żeby młodszej siostrze było lepiej mówić (sytuacja z jej ślubu za nami siedzi chłopak kuzynki, ksiądz mówi "czy Ty Angeliko..." a on "jaka Angelika Ania przecież" :)) )
teściowej siostra jest Elżbieta wszyscy mówią Ania, no i ś.p. dziadek męża w dowodzie Adolf, dla wszystkich Henryk

nie wszyscy może wiedzą o możliwości zmiany, pewnie też niektórym się nie chce, ze względu na zmiany dokumentów czy danych w instytucjach, ale jak komuś mocno przeszkadza to lepiej zmienić, ja bym tak zrobiła
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Drugie imię

Postautor: niesia2708 » 18 paź 2013, 18:27

U nas wszyscy w rodzinie mają więc Karolinka też ma :) Szukaliśmy czegoś krótkiego i pasującego do pierwszego imienia. Stanęło na Joannie ;) po mojej siostrze :D
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Drugie imię

Postautor: kasia_m85 » 18 paź 2013, 18:29

kari pisze:pewnie też niektórym się nie chce, ze względu na zmiany dokumentów czy danych w instytucjach

Np. mojemu tacie. Od zawsze posługuje się drugim imieniem, nawet imieniny obchodzi jako Michał. Wiele osób nie wie nawet,że nie ma tak na imię.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Drugie imię

Postautor: MamaŻaby » 18 paź 2013, 18:52

Żaba ma drugie imię. My oboje mamy więc i ona dostała. Moi rodzice chcieli wprowadzić zwyczaj w rodzinie drugiego imienia po rodzicu ale wtedy Żaba była miała w obu imionach podwójne "n" i fatalnie to brzmiało więc nadaliśmy jej imię niezależne. Przy czym też wyszło śmiesznie bo ja chciałam jedno a mój mąż inne. Ustąpiłam, ustaliliśmy że będzie jego propozycja a on poszedł do USC i dał jej to moje bo zapomniał jak ustaliliśmy :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Drugie imię

Postautor: 19anioleczek92 » 18 paź 2013, 19:43

Nasz Igor też ma drugie imię po dziadkach bo oboje mają na imię Mariusz,więc to tak na cześć teścia i niestety nie żyjącego mojego taty. To imię było pewne i zgodne w 100% gorzej było z wyborem pierwszego imienia pierw miał być Alan ale stanęło na moim i jest co jest >D >D >D
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Drugie imię

Postautor: caixa » 18 paź 2013, 19:55

Kaja nie ma ze względu na moje doświadczenia. Ja mam dwa imiona bardzo długie - (17 liter) do tego dwa nazwiska (20 liter). No wesoło jest :twisted: . Choć drugie imię jest bardzo oryginalne bo po mojej prababci - Eleonora - i choć bardzo je lubię, przeszkadza mi w wypełnianiu dokumentów. A naprawdę ich sporo wypełniam w życiu codziennym. Kaja ma krótko i na temat. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Drugie imię

Postautor: martula_87 » 18 paź 2013, 20:04

caixa pisze:przeszkadza mi w wypełnianiu dokumentów. A naprawdę ich sporo wypełniam w życiu codziennym.

No to rzeczywiście masz co pisać ;;) A drugie imię naprawdę super bardzo mi się podoba.....
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Drugie imię

Postautor: szaraczarownica » 18 paź 2013, 20:06

martula_87 pisze:A drugie imię naprawdę super bardzo mi się podoba.....

Gdybym planowała drugie dziecko i miała ciągle nadzieję na córkę, to byś mi caixa właśnie namieszała. Nie wiem czy nie bije na głowę mojej wymarzonej Elżbiety ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Drugie imię

Postautor: caixa » 18 paź 2013, 21:03

szaraczarownica, do usług :D .
martula_87 pisze:A drugie imię naprawdę super bardzo mi się podoba.....

No mi też. Szkoda, że mąż nie jest do niego tak entuzjastycznie nastawiony. :roll: U mnie to jeszcze sentyment do osoby, która je nosiła.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Drugie imię

Postautor: misia-misia » 18 paź 2013, 21:11

Ja mam drugie imię (Anna Maria), mąż też ma. Zatem i córa też. Jest Maja Anna (Anna po mamie - decyzja męża) :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Drugie imię

Postautor: malaJu » 18 paź 2013, 21:49

Ja nie mam, mąż ma (Juruś mój kochany :mrgreen: :ymdevil: ), Ula nie ma, Leoś ma (Adaś). Sens? Logika? Raczej fakt, że przy Uli wyczerpaliśmy pomysły, a przy Leosiu jakoś nas naszło. Urszula - po mojej chrzestnej, Adam - po chrzestnym Irka. Bardzo fajni ludzie, wiec dla pamięci o nich. To chyba jedyny powód.
Mnie imienia drugiego nie brakowało. Już moje było dość oryginalne w tamtych czasach, a wiem, że miałam mieć jeszcze Maria, ale tatuś "zapomniał" i wpisał tylko jedno. to by było radości w szkole, jakbym się przyznała. Rety, jakie to było wtedy obciachowe imię! W ogóle, drugie imiona najczęściej takie są...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Drugie imię

Postautor: caixa » 18 paź 2013, 21:58

malaJu pisze:W ogóle, drugie imiona najczęściej takie są...

True... ja się do swojego jakieś 20 lat nie przyznawałam. :lol:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Drugie imię

Postautor: Marta » 18 paź 2013, 22:58

Filip ma drugie imie- Aleksander. Dlaczego? Bo bardzo chcialam by mial tak na pierwsze, ale nie znosze zdrobnienia Olek, poza tym nie pasuje do nazwiska ;-) Chcielismy po prostu by mial wybor, jak bedzie chcial byc Aleksem a nie Filipkiem to bedzie uzywal drugiego. Zreszta bardzo podoba mi sie brzmienie tych dwoch imion Filip Aleksander ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Drugie imię

Postautor: malaJu » 18 paź 2013, 23:03

Marta pisze:nie pasuje do nazwiska ;-)
No właśnie bardzo pasuje :) Jak Wiktor Wiktorowicz ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Drugie imię

Postautor: Pepsi » 18 paź 2013, 23:14

malaJu pisze: W ogóle, drugie imiona najczęściej takie są...

co Ty nie powiesz :ymdevil:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Drugie imię

Postautor: Audiolka » 19 paź 2013, 0:45

Moje drugie imię to Emilia - chyba nie obciachowe az tak :lol: 8-)

a jak juz wspomniane było o imionach i nazwiskach podobnych (Adam Adamczewski, Piotr Piotrowski itp) ciekawi mnie czemu tak, a nie inaczej ? :)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Drugie imię

Postautor: szaraczarownica » 19 paź 2013, 7:42

malaJu pisze:No właśnie bardzo pasuje

Nooo :) Pasuje :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Drugie imię

Postautor: Deco-Ania » 19 paź 2013, 7:50

malaJu pisze:Jak Wiktor Wiktorowicz
Ty to się nie śmiej, co?? Wcale daleko nie muszę szukać takiego przypadku. A myślisz, że M. to od jakiego imienia??

Audiolka pisze: ciekawi mnie czemu tak, a nie inaczej ?
Masz okazję się dzisiaj dowiedzieć.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Drugie imię

Postautor: kakonka » 19 paź 2013, 7:51

Audiolka pisze:h (Adam Adamczewski, Piotr Piotrowski itp) ciekawi mnie czemu tak, a nie inaczej ? :)


mam wrażenie, zę rodzice nie mili pomysłu na imię...

u nas funkcjonują drugie imiona- ja mam Monika, mój mąż Wacław (po swoim dziadku) i Filip też ma po dziadku (Włodzimierz) - bo mąż chciał :p
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Drugie imię

Postautor: Bian » 19 paź 2013, 9:27

U mnie w rodzinie drugie imię funkcjonuje, u męża nie, bo on z Podlasia i tam generalnie wszyscy się dziwią, że Hanka ma drugie imię i Matylda też będzie miała. Ja mam na drugie Maria i nigdy mi to nie przeszkadzało, Młoda też ma Maria na drugie (po mojej mamie). Matylda będzie miała Jadwiga po babci męża.

Mnie nigdy w papierach nie przeszkadzało wypełnianie rubryki na drugie imię, może dlatego, że oba mam w miarę krótkie.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Drugie imię

Postautor: Marta » 19 paź 2013, 10:05

szaraczarownica pisze:
malaJu pisze:No właśnie bardzo pasuje

Nooo :) Pasuje :)

taaa bardzo :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Drugie imię

Postautor: tulipan87 » 19 paź 2013, 14:45

Ja nie mam i nigdy nie odczuwałam jego braku, mąż ma i Mu się nie podoba, więc zdecydowaliśmy, że Mateusz nie będzie miał drugiego imienia. Mąż nawet z USC dzwonił do mnie żeby się upewnić, czy aby na pewno tylko jedno imię ma podać :lol:
Po fakcie pomyślałam, że przecież oboje mieliśmy dziadków o imieniu Jan, więc można było to imię wykorzystać jako pamięć o przodkach. Ale może jeszcze kiedyś drugi syn się trafi, to wtedy pomyślimy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Drugie imię

Postautor: grafitowa » 19 paź 2013, 16:32

Audiolka pisze:Moje drugie imię to Emilia - chyba nie obciachowe az tak :lol: 8-)

Jak możesz?
Ja to dopiero mam obciachowe, bardzo nie lubię...
Emilka ma dwa, mój mąż ma dwa, taka u nas tradycja.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Drugie imię

Postautor: Fuente » 19 paź 2013, 17:30

Ja mam dwa, mąż ma ma dwa, więc i Amelka ma dwa... Drugie ma po mnie, więc jest Amelia Ewelina. U nas taka tradycja po prostu :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Drugie imię

Postautor: szaraczarownica » 19 paź 2013, 18:56

Fuente, gdybym miała córkę też by tak miała na drugie ;)
Mój tata ma po dziadku, ja mam po mamie. Tylko mama poszkodowana, bo i po nikim specjalnym i mocno obciachowe.
Dlatego Stanisław ma po moim mężu - można powiedzieć, że też taka tradycja :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Drugie imię

Postautor: Emi » 20 paź 2013, 19:23

Mój mąż drugiego imienia nie ma, ja mam po babci Maria, więc jestem Emilia Maria.
Adaś drugiego imienia nie ma, a dlaczego to nie wiem. Chyba nic nam nie pasowało.
Ania natomiast drugie imię ma i jest Anna Maria. Mój mąż konieczne tak chciał więc tak zostało :)
A żeby było zabawniej to ja z bierzmowania mam imię Anna, więc jak Anka wybierze na bierzmowaniu Emilia to będziemy mieć takie same imiona ale w różnej kolejności :lol:
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Drugie imię

Postautor: Audiolka » 20 paź 2013, 20:32

grafitowa pisze:Jak możesz?
ale to nie ja o tym obciachu pisałam :)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Drugie imię

Postautor: Suelen » 20 paź 2013, 20:34

Obydwoje z mężem mamy drugie imię więc wiedzieliśmy, że dziecię też dostanie. Ja uparłam się na pierwsze imię dla dziecka, tak więc tatuś mógł wybrać drugie. Nasz syn dostał imiona Nataniel Łukasz. Drugie imię dostał po przyjacielu K., a swoim ojcu chrzestnym.
Obrazek Obrazek
Suelen
 
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:27
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Drugie imię

Postautor: Malwina » 21 paź 2013, 12:36

Ja mam drugie imię, mąż ma drugie imię, chłopcy nie mają.
Nie widzimy sensu nadawania drugiego imienia, więc oni nie mają. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Następna

Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości