Alkohol w ciąży

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Alkohol w ciąży

Postautor: malaJu » 07 lis 2012, 21:32

To że szkodzi, to oczywiste. Mnie interesuje, co mówili Wasi lekarze. Np. Moja gin jasno powiedziała ( nie mnie osobiscie, ale koleżance mojej), że lampka wina nie zaszkodzi, jeśli jest mi desperacko potrzebna. Cóż, ja w ciąży piłam. Przez całą ciążę (przypominam: 8 mcy w swiadomości!) wypiłam... butelkę wina. No czasem po prostu musiałam, żeby zasnąć.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Fuente » 07 lis 2012, 21:37

Ja w ogóle nie pijam, bo tez nie czułam takiej potrzeby, chociaż w 1 trymestrze, niesamowicie ciągnęło mnie piwo. Nie alkohol, ale smak i zapach piwa. Dałabym sie pokroić za łyczek piwa wręcz. Pomagało kilka łyków Carmi- tego zwykłego :) Kilka łyków i moja żądza piwna była calkowicie zaspokajana :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: malaJu » 07 lis 2012, 21:39

Nie no piwa to ja nie lubię, a Karmi... pół butelki wmusiłam w siebie :lol:
Z tą żądzą to właśnie tak jest, że jak masz być nieszczęśliwa to weź łyka. Umówmy się, piwo czy wino zawierają takie ilości alkoholu, że zanim ten ŁYK dotrze do krwiobiegu, to już alkohol zdąży wyparować. Takie jest moje zdanie humanisty. Nie wiem, co na to chemik czy biolog.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Justinaa » 07 lis 2012, 21:43

ze mnie też biolog żadne i podobnie jak Ju wypiłam w ciąży łącznie jedną butelkę wina :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: szaraczarownica » 07 lis 2012, 21:45

Ja też piłam wino - takie ogromne ilości, że idąc na imprezę i wypijając malutką lampkę wina "jako kierowca" piję więcej niż wtedy - na dnie kieliszka, a kieliszek mam wyjątkowo malutki. Tak dla poczucia smaku. Delektowałam się jakbym piła koniak - brałam malutkie łyczki i rozsmarowywałam na podniebieniu :lol:
Czasami ciągnęło mnie też piwo, więc mąż otwierał i brałam kilka łyków od niego. Potem odkryłam Bavarię 0% i już wypijałam całą butelkę sama :)
Karmi? Nie znoszę. Czasami sięgałam po Lecha Free, ale to sikacz straszny. Jakoś Bavaria mi bardziej podchodziła, szczególnie Witt - pszeniczna.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: ppola » 08 lis 2012, 12:13

Nie piłam bo nie miałam ochoty zupełnie :) W sumie może z pół kieliszka szampana wypiłam podczas 3 wesel i ze 2 łyki piwa od męża :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Deco-Ania » 08 lis 2012, 16:33

Odkąd potwierdziliśmy ciążę - nie piłam alkoholu pod żadną postacią i jakoś specjalnie mi tego nie brakowało.
Ale, że Antoś począł się w Święta Bożego Narodzenia, a ujawnił się już po Nowym Roku, to po drodze był sylwester... no i jakąś dawkę procentową zaliczył.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Pepsi » 08 lis 2012, 21:00

Nie piłam bo ogólnie mało piję napoi % w mojej lodówce dobre pół roku stoi Martini którym kiedyś raczyłyśmy się z koleżanką ;)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: kari » 08 lis 2012, 21:19

jedynie moczyłam dziubek, akurat na samym początku ciąży byliśmy na wycieczce na Węgrzech w winnicach, musiałam obejść się smakiem, ale wcale mi tego nie brakowało, no i chyba z pół kieliszka na Sylwestra wypiłam
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Audiolka » 08 lis 2012, 21:52

Wypiłam kieliszek szampana na ślubie, albo i nie cały kieliszek i to wszystko. Gin nic nie mówił, ale ja nie czułam takiej potrzeby.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Emi » 08 lis 2012, 21:53

Ja od czasu do czasu wypiłam odrobinę wina. No i nie piłam nawet po łyku, tylko maczałam usta. Pół kieliszka starczało mi na kilka godzin :-)
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: kochecka » 08 lis 2012, 22:03

Pepsi pisze:Nie piłam bo ogólnie mało piję napoi %

u mnie tak samo. A tym razem z racji komplikacji wszelakich bałabym się próbować. Chociaż musze przyznać, że jak w sklepie przechodzę obok działu alkoholowego to dla odmiany mam ogromną ochotę na jakiegoś kolorowego drinka :lol:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Pepsi » 09 lis 2012, 10:31

kochecka pisze:
Pepsi pisze:Nie piłam bo ogólnie mało piję napoi %

u mnie tak samo. A tym razem z racji komplikacji wszelakich bałabym się próbować. Chociaż musze przyznać, że jak w sklepie przechodzę obok działu alkoholowego to dla odmiany mam ogromną ochotę na jakiegoś kolorowego drinka :lol:

heh od razu mi się przypomniało jak mi się wina zachciało. Nigdzie nie mogłam kupić wina "Kagor". Zlazłam się jak głupia po wszystkich sklepach w moim mieście i wreszcie kupiłam. Przyszłam do domu, otworzyłam, wlałam sobie do połowy kieliszka, napiłam się łyka i doszłam do wniosku że jednak mi się nie chciało ;p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Sybel » 09 lis 2012, 13:21

Na Sylwestra i na slubie było Piccolo (nawet smaczne :) ), przy karmieniu Karmi Malinowe. W ciaży na zapach piwa robiło mi się niedobrze. Na Gwiazdkę dostałam butelkę soku koszernego z czerwonych winogron :) Mama o mnie zadbała :)
Brałam czasem łyk wina, ale łącznie wypiłam w ciągu roku może jeden kieliszek, bardzo unikałam, bo uznałam, że te kilka miesięcy dobrze zrobi wątrobie i reszcie. Tym bardziej, ze w czasie studiów potrafiłam sporo wypić. Teraz na zapach wódki robi mi się niedobrze, po jednym piwie mam miękkie nogi, a po dwóch lampkach wina składam się na trzy. Nie wiem, jak to będzie jutro :P Dlatego poprosiłam, zeby ze mną poszła koleżanka, mama ponad dwuletniej Gabi, bo wie, gdzie mieszkam :D

Zresztą ja lubię dobre alkohole, dobre półwytrawne wino itd. Zresztą teraz jestem na diecie, mam przydział 2 lampki czerwonego wina tygodniowo, ale jutro złamię zasadę, bo ileż można.
Sybel
 

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Emi » 09 lis 2012, 20:46

Sybel pisze:Zresztą teraz jestem na diecie, mam przydział 2 lampki czerwonego wina tygodniowo, ale jutro złamię zasadę, bo ileż można.

no to będziemy dwie :-) Ja na wszelki wypadek nie mówiłam dziś mojej dietetyczce o jutrzejszej imprezie :oops:
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: ava » 02 sty 2013, 15:14

Audiolka pisze:Gin nic nie mówił, ale ja nie czułam takiej potrzeby.
U mnie tak samo. Ogólnie jestem mało pijąca, więc niepicie nie jest dla mnie problemem. Choć moje siostry i mama często na imprezach robią sobie kolorowe drinki i ostatnio trochę mi żal, że nie mogę wypić łyka 8-)
Świadomie wypiłam trochę szampana przy pierwszym toaście na weselu, to był przełom 3/4 miesiąca ciąży. Nieświadomie 2 razy - jakieś 10 dni po owulacji na urodzinach siostry (wódka, ale bez żadnego pijaństwa) i 2 dni przed zrobieniem testu na wieczorze panieńskim (znowu wódka, no i to raczej było już małe pijaństwo :oops: Tutaj mam trochę wyrzuty sumienia, bo było już po terminie @ i mogłam zrobić test wcześniej :roll: )
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Patrycja11 » 02 sty 2013, 15:36

Dla mnie alkohol na co dzień może nie istnieć. Natomiast w ciąży za łyk piwa dałabym się pokroić. Więc piłam jak bardzo musiałam się napić Lecha Free i zupełnie mi to wystarczyło. Albo łyk normalnego prawdziwego piwa od męża ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: agnieszka19 » 02 sty 2013, 17:47

W ciąży nie piję- w ogóle. Nie przekonuje mnie- "Lampka wina raz kiedyś nie zaszkodzi".
Natomiast jak mieszkańca brzuszka nie ma, lubię sięgnąć wieczorkiem po winko czy popijać różne drinki na imprezach.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: justine » 02 sty 2013, 19:31

Odkąd potwierdziłam ciążę nie piłam, chociaż nie powiem, że mnie nie ciągnęło :P
Nie wybaczyłabym sobie gdyby coś się stało przez te moje zachcianki. Wyjątkiem był ślub mojej siostry kiedy wypiłam 2 łyki szampana.
Podczas karmienia już było inaczej, zaraz po karmieniu wypijałam czasem parę łyków wina albo Karmi albo wino bezalkoholowe :) Tak w ogóle to polecam wino bezalkoholowe, jest naprawdę smaczne :) W ciąży go co prawda nie piłam bo jakiś tam ułamek procenta alkoholu ma ale jak komuś to nie przeszkadza to jest to fajna alternatywa dla piw bezalkoholowych :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: kasia_m85 » 02 sty 2013, 20:42

Nie piłam chociaż miałam straszną ochotę na piwo z sokiem, zwłaszcza latem. Ratowałam się Lechem Free i mojito bezalkoholowym. Generalnie wyszłam z założenia,że wypicie 5 łyków wina i tak nic mi nie da (smakowo), więc nie piłam wcale.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: sardynka » 02 sty 2013, 22:08

Ja wypiłam łyk wina mszalnego (na naszym ślubie) i łyk warki radler ( bo chciałam porównać z austriackim radlerem) ... Ponieważ lubię piwo to dość często zdarza mi się sięgać po bavarię 0%
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Fuente » 02 sty 2013, 22:12

Mnie aktualnie ciągnie szampan... ale nie zwykły tylko truskawkowy Fiore... Dałabym się pokroić za wypicie kieliszka truskawkowego Fiore... Nawet teraz jak sobie o tym myślę to dostaję gęsiej skórki, ślinotoku i drgawek :D Masakra... jeszcze trochę musze przetrzymać :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: klarysa » 03 sty 2013, 14:42

kasia_m85 pisze:Generalnie wyszłam z założenia,że wypicie 5 łyków wina i tak nic mi nie da (smakowo), więc nie piłam wcale.

A mnie właśnie dużo daje wypicie 1-2 łyczków wina. Wystarczy, żeby poczuć smak i zaspokoić ochotę.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: martula_87 » 03 sty 2013, 18:31

Nie piłam od momentu jak się dowiedziałam że jestem w ciąży.
Kilka razy miałam mega ochote ale to już bliżej porodu i kupiłam sobie Karmi no i chyba raz dosłownie w upalny dzień wzięłam łyczka od męża piwa.
Teraz też nie ruszam alko odzwyczaiłam się, nie smakuje mi a przed ciąża lubiła wypic drinka czy napic się wina.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: kochecka » 03 sty 2013, 18:52

ava pisze:Ogólnie jestem mało pijąca, więc niepicie nie jest dla mnie problemem.

ale teraz jak jestem w ciąży to mam straszną ochotę na jakiegoś drinka kolorowego ::)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: misia-misia » 03 sty 2013, 19:58

Otóż ja z tych niepijących praktycznie wcale. Robiliśmy parapetówę. Jak nigdy nie piję tak wtedy wypiłam dwa kieliszki wina. Można rzec wmusiłam w siebie. Okazało się potem, że juz wtedy w ciąży byłam.
Zatem, w swojej ciążowej kadencji wypiłam 2 kieliszki wina i jeden łyk wina w gościach ;;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Marcka » 08 sty 2013, 12:15

w przeciągu całej ciązy wypiłam w sumie parę lampek wina i kilka łyków piwa od męża :)
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: maskotka » 09 sty 2013, 15:54

Ja będąc w ciąży wypiłam tylko pół kieliszka wina na moim własnym ślubie. A no i jeszcze sylwester (wtedy to poszły 2, albo 3 piwa i trochę szampana), ale nie wiem czy to się liczy, bo w ciążę zaszłam najprawdopodobniej 28 grudnia, więc w ciąży byłam od całych 3 dni :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: kakonka » 10 sty 2013, 10:30

Pepsi pisze:Nie piłam bo ogólnie mało piję napoi % w mojej lodówce dobre pół roku stoi Martini którym kiedyś raczyłyśmy się z koleżanką ;)


oo widzę, że taki sam z Ciebie zawodnik jak ze mnie :P u mnie zalega w lodówce Orancini :P

w ciąży nawet nie zjadłam cukierka z alkoholem- bałam się. Zboczenie zawodowe- Fas i inne defekty, skutecznie odstraszały :)
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Misiak » 11 sty 2013, 1:39

Nie piłam w ciąży alkoholu, czasem tylko wzięłam łyka piwa/wina od męża- ale dopiero w czwartym miesiącu.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: PsychologDziecięcy » 20 sty 2016, 19:04

Witam,
od roku mam możliwość pracy z dziećmi, które cierpią na FAS- czyli płodowy zespół alkoholowy. Dzięki temu miałam okazję dokształcić się w tym temacie i rozmawiać z mamami, których dzieci zachorowały. Dlatego zachęcam wszystkie przyszłe mamy, aby całkowicie odstawiły alkohol w ciąży, nie ryzykowały, ponieważ problem w wypadku tej trudnej choroby, której nie można wyleczyć, jest taki, że nigdy nie wiem, który z tych kilku kieliszków czy nawet łyków spowodował nieodwracalne zmiany u naszego dziecka. Układ nerwowy dziecka w życiu płodowym jest niezwykle wrażliwy i bardzo intensywnie się rozwija, dlatego narażony jest na uszkodzenie... A maluszek jest wtedy całkowicie bezbronny i tylko mama może zadbać o jego bezpieczeństwo i zdrowie.

pozdrawiam
Ania
PsychologDziecięcy
 
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:58
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: _Bella_ » 21 sty 2016, 11:50

Ponieważ też znam osobiście przypadki z posta wcześniejszego, to od początku ciąży nie pozwalam sobie nawet na trochę alkoholu. No nie... po prostu nie i już. Są rzeczy ważne i ważniejsze.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
_Bella_
 
Posty: 221
Rejestracja: 25 gru 2015, 21:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Kurczak » 21 sty 2016, 11:59

U mnie żelazne zasady. I jako kierowca, i jako kobieta ciężarna, nie tykam alkoholu. Pod żadną postacią.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: baila » 21 sty 2016, 12:10

U mnie to samo, ciąża = zero alkoholu. Dla mnie wypić kieliszek wina to tak samo jak dać zawartość tego kieliszka do wypicia noworodkowi.To samo z papierosami.
Awatar użytkownika
baila
 
Posty: 128
Rejestracja: 17 gru 2012, 21:42
Has thanked: 11 times
Been thanked: 0 time

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: PsychologDziecięcy » 21 sty 2016, 18:11

Brawo za mądrą postawę i wzór dla innych mam :)
PsychologDziecięcy
 
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:58
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: dorotatre » 22 sty 2016, 12:10

U mnie żelazne zasady ciąża = zero alkoholu :) Kieliszka wina odmówiłam już w momencie jak podejrzewałam, że jestem w ciąży, ale było jeszcze za wcześnie na zrobienie testu :) Moje żelazne zasady szły nawet tak daleko, że nawet odmawiałam cukierków z alkoholem :D z czego niektórzy się śmiali, że przesadzam, ale i na takie komentarze miałam swoją odpowiedź ;)

Ogólnie przez calutką ciążę, można powiedzieć od chwili poczęcia ;) nie tknęłam ani grama alkoholu i jestem z tego bardzo dumna :) Wiem, że przy następnej ciąży będzie tak samo :)

Poza tym u nas w domu panuje żelazna zasada odnośnie prowadzenia auta:
- prowadzę samochód = nie wypiję nawet malutkiego łyka
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotatre
 
Posty: 264
Rejestracja: 22 sie 2014, 7:25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: kasieńka 85 » 22 sty 2016, 18:44

I ja w ciążach alkoholu nie tykałam. I dorotatre, z cukierkami z alkoholem nie jestes sama. Za dużo naczytalam się o FAS.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: AgaGrusiecka » 22 sty 2016, 18:47

Ja też nie jadłam cukierków z alkoholem.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: risonia » 23 sty 2016, 18:49

Ja przez ciąże z Basią wpiłam 1 karmi i łyka szampana . Przy Dominice 2 piwa bezalkoholowe i spróbowałam ajerkoniaku , który robiłam czy dobre proporcje ale to nawet nie był łyk :) . Ogólnie nie ciągnęło mnie bo ja z tych nie pijących :) Za to teraz jak karmię to czasem mnie ciągnie do wina , na szczęście Misia przesypia noce bez karmienia więc jak ją położę to zdarzyło mi się już napić winka , lampka była taką ilością , że aż mi w głowie zaszumiało ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: hatifnatka » 24 sty 2016, 21:51

ja przez całą ciążę z Teosiem wypiłam kilka piw bezalkoholowych (bavaria mi smakowała bardzo) i umoczyłam usta w szampanie na Sylwestra, ale to nawet łyk nie był. z Agatką podobnie, z tym że ze trzy czy cztery razy wypiłam karmi (po tym jak mnie położna zapewniła, że karmi ma tyle alkoholu co kefir) ;)
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: Paulina S. » 04 maja 2016, 8:30

Nie piłam alkoholu w ciąży. W trakcie starań również uważałam z alkoholem. Gdy przychodził czas w miesiącu, gdy mogłam już być w ciąży, to na wszelki wypadek wtedy już nie piłam do czasu zrobienia testu.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: mirrek556s » 11 gru 2016, 11:19

Mnie w ciąży alkohol bardzo odrzucał, na sam zapach zbierało mi się na wymioty. Podobnie z papierosami, rzuciłam sama w trakcie ciąży z powodu strasznego obrzydzenia
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
mirrek556s
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2016, 11:13
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Alkohol w ciąży

Postautor: mikita » 07 sty 2017, 12:12

U mnie odwrotnie, na ogól mnie odrzuca, po winie mam bóle głowy a w ciąży miałam straszną ochotę na kieliszek wódki, normalnie czystej wódki której normalnie bym nie tknęła. :lol: Zachcianka? :))
mikita
 
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2017, 18:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości