Ile kosztuje ciąża?

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Ile kosztuje ciąża?

Postautor: jpuasz » 13 paź 2014, 20:01

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się ile jak do tej pory wydaliśmy i ile wydatków jeszcze przed nami. Nie widzę żadnego podobnego wątku, więc wpiszę jak to wygląda, przynajmniej w moim przypadku :)

-wizyty prywatne 80zł zwykła, 120zł z dokładnym USG (póki co genetyczne i połówkowe, zostaje jeszcze ostatnie w 30 tyg) - u nas póki co 2 zwykłe i 2 z USG (gdybym wcześniej dowiedziała się o ciąży, to pewnie doszłyby jeszcze ze 2), łącznie 400zł
- cytologia póki co raz 20zł
- morfologię, glukozę i mocz na NFZ, toxo, HIV, różyczka, WZW i jakieś jeszcze nie były refundowane i pamiętam, że zapłaciłam 106zł (chyba jednorazowo, ale nie wiem czy pod koniec ciąży nie trzeba czegoś powtarzać)
- luteina w ryczałcie bodajże 3,50 za op., w moim przypadku 2 op. na miesiąc, czyli miesięcznie 7zł. Mam już wykupioną na kolejne 2 miesiące i jest duża szansa, że już do końca mi wystarczy. Łącznie wychodzi mi 9 op. czyli ok. 30zł. I znów, gdybym wcześniej się dowiedziała o ciąży pewnie doszłyby jeszcze 3-4 opakowania.
- z leków biorę tylko folik, wit D i jodid, na początku był jeszcze acard - niestety nie pamiętam cen, ale nie pamiętam żadnego szoku cenowego, czyli na pewno nie przekroczyliśmy 100zł (w przeciwnym wypadku bym zapamiętała)
- zawsze w razie bólu brałam ibuprom, teraz kupiony jeden listek apapu, nospy jeszcze nie musiałam brać, a w razie czego mam/miałam w domu, także tego nie liczę
- kupiłam dwie pary spodni (jeansy+dresowe po domu) i póki co mi wystarczają, łącznie 240... długo to musiałam odchorować i w tym miejscu wycofuję się z tego co pisałam wcześniej - nie jest tak łatwo kupić niedrogie ciuchy ciążowe zwłaszcza dla osób, które noszą rozmiar większy niż 40.
- 4 bluzki ciążowe kupione na allegro, 25zł każda, czyli 100zł. Jeszcze się mieszczę w te co miałam, ale wiedziałam, ze prędzej czy później będę musiała coś kupić a te był niedrogie i mi się podobały :)
- jako, że na początku ciąży dużo schudłam a krótko przed zajściem kupiłam 3 staniki, więc w 2 się jeszcze mieszczę i nie musiałam kupować, ale raczej większość dziewczyn będzie musiała tu też zainwestować.
- butów nie musiałam kupować i nie planuję. Na lato miałam balerinki i japonki, teraz póki jest ciepło cały czas jeszcze w balerinkach chodzę. Na jesień mam botki na koturnie 5 cm kupione w zeszłym roku i myślę, że dadzą radę. Kozaki na zimę mam na koturnie 9 cm, także odpadają :/ Ale w razie czego mam jeszcze trapery ocieplane, które zakładałam w masakryczny mróz/śnieg i w razie właśnie mrozu będę je zakładała. Szkoda mi wydawać 200zł na płaskie kozaki, w których pochodzę jeden sezon (nie lubię płaskich kozaków i na pewno za rok bym w nich nie chodziła)
- poduszka do spania 95zł
- kupiona jeszcze oliwka do smarowania brzucha chyba za kilkanaście złotych (póki co rozstępów brak, ale chyba i tak najgorsze przede mną ;) )

tak myślę i myślę, ale to chyba wszystko póki co. Łącznie ok. 1000zł + leki, których nie pamiętam, więc załóżmy 1050.
Na pewno jeszcze dojdą wizyty (zakładam, że 5 zwykłych i jedna z USG, czyli 520).
Nie wiem co będzie z kurtką na jesień/zimę. Póki co mam w czym chodzić, ale przypuszczam, ze coś trzeba będzie kupić prędzej czy później. Ile będzie kosztowała? zobaczymy. Zastanawiamy się nad szkołą rodzenia, jak coś 210zł.

podsumowując póki co wyszło ok. 1050zł, dojdzie jeszcze od 500 do powiedzmy 900zł. Tak to wygląda u mnie na skończony 23 tydzień. Jak już będzie bliżej porodu, albo po, to zaktualizuję :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: szaraczarownica » 13 paź 2014, 20:27

jpuasz pisze:butów nie musiałam kupować i nie planuję

Życzę Ci, żeby się to nie zmieniło. Mnie mniej więcej na przełomie 6, a 7 miesiąca zwiększył się rozmiar stopy i po ciąży nie wrócił do poprzedniego. Wcześniej nosiłam 37 (czasami 38, a czasami 36), teraz jest to zdecydowane 38. W część butów wchodzę, ale mam też kilka takich par, których już nigdy więcej nie założę. Najbardziej nie mogę odżałować balerin ecco kupionych w 4mc :(


Ja kosztu ciąży już teraz nie skalkuluję, Myślę, że nie przekroczył 500-600 zł. Jedyna wizyta/usg za które musieliśmy zapłacić, to połówkowe u dr. Kozarzewskiego. Ciążę prowadziłam u dr. Skoczylasa w Luxmedzie, ale ponieważ abonament mam tam już od ponad 6 lat, to tych kosztów nie liczę jako dodatkowych, bo i tak bym je ponosiła.
Do tego doszło kilka par spodni (ale kupionych na wyprzedaży lub niezbyt drogich) i jakaś ilość leków, ale nie jakaś znacząca (luteina, witaminy).
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: ppola » 13 paź 2014, 20:34

2 ciąża: póki co 16 tydzień
- prywatna opieka medyczna na rok 1340zł ( w tym wszystkie wizyty, usg, wizyty specjalistów i badania)
- USG Dudarewicz - 270zł
- jegginsy ciażowe - 120zł
tym razem odeszły koszta leków, większej ilości ubrań ciązowych, w najblizszym czasie muszę kupić jakieś smarowidło do brzucha i pewnie znowu zakupię Rossmanowe bo zdało egzamin, płaszczyk zimowy mam z poprzedniej ciąży - kupiłam grzybek wiec bez ciąży tez sie nieźle prezentował, buty, spodnie, biustonosze, bluzki mam. W zasadzie nie przewiduję większych wydatków :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: kari » 13 paź 2014, 20:35

jpuasz, w moim przypadku było to 1460,35 ;)
w tym:
-leki (witaminy, glukoza, paski do glukometru, lek na ciśnienie),
- ubrania
- 2 badania USG u B-B,
- karnet na fitness,
- szkoła rodzenia
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: szaraczarownica » 13 paź 2014, 20:36

kari pisze:paski do glukometru

O, zapomniałam. No to podniesie koszt ciąży o 100-150 zł
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: kari » 13 paź 2014, 20:37

szaraczarownica, to chyba całą ciążę korzystałaś, bo mnie to raptem kilkanaście złotych :P
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: szaraczarownica » 13 paź 2014, 20:41

kari, nie, miałam inny glukometr, do którego były dużo droższe paski. Ale potrzeba było dużo mniej krwi, a ja przy tym standardowym, to czasami musiałam się po 4-5 razy kłuć, bo krew mi nie chciała lecieć.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: kari » 13 paź 2014, 20:44

szaraczarownica, no chyba, że tak...
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: jpuasz » 13 paź 2014, 21:54

Oj no ja jeszcze zapomniałam o detektorze tętna :] Czyli dochodzi 300zł.

No a z butami zobaczymy jak będzie, ale liczę na to, że noga mi aż tak nie urośnie, zwłaszcza, że mam 39 :(
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: MamaŻaby » 13 paź 2014, 21:58

jpuasz pisze:w razie czego mam jeszcze trapery ocieplane, które zakładałam w masakryczny mróz/śnieg i w razie właśnie mrozu będę je zakładała.

jeśli są wiązane to możesz mieć problem. Ja od połowy 7. miesiąca mam problem z zakładaniem skarpetek :lol: . Nie wyobrażam sobie że miałabym wiązać buty. Dlatego ja kupiłam płaskie wsuwane i ocieplane botki, są jesienno-zimowe. Płaciłam 120 zł i nie żałuję żadnej złotówki. A przy niemowlaku, który się niecierpliwi bo jest grubo ubrany i w dodatku ma czapkę każda sekunda niemalże się liczy żeby jak najszybciej wyjść, czyli jak najszybciej się ubrać :)
Jeśli dodatkowo będziesz chciała chustować i wychodzić tak na spacery to buty na obcasie, nawet niewysokim odpadają. Przy zakupie butów ja również ten argument brałam pod uwagę.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: niesia2708 » 13 paź 2014, 22:13

Ja myślę, że na samych lekarzy wydałam około 1300 zł (w tym 3 wizyty u dr B-B). Plus leki- średnio około 300-400 zł(globulki na wieczne infekcje, luteina, leki na wątrobę na koniec ciąży, paski do glukometru).
Ubrania- około 100 zł kupione na allegro a później dostałam od znajomej.
I masa pieniędzy na paliwo :roll: :roll: Dojazdy do Łodzi do diabetologa, do dr B-B... do Piotrkowa- wizyty u lekarza, KTG....
Myślę że w 2500 bym się nie zmieściła :(
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: sistermonn » 14 paź 2014, 7:23

U nas wyglądało to tak:
- wizyty u pierwszego lekarza do 17tc - 150zł (chyba z 4 wizyty)
- usg genetyczne u dr Kozarzewskiego x 3 - 180zł za usg w 12tc i 220 za 3D w 20tc i 30tc
- wizyta u drugiego lekarza od 17tc - 100zł
- witaminy - ok. 50zł za opakowanie, luteina dopochwowa - parę zł, nie pamiętam ile
- dżinsy ciążowe - 150zł, + parę ubrań po koleżankach za ok. 200zł
- szkoła rodzenia - 350zł
- badania na początku ciąży (beta, hiv, różyczka, itp.) - nie pamiętam ile, do tego raz w miesiącu badanie tarczycy (40zł).
- smarowidło do brzucha - ok. 25 - 30zł

niesia2708 pisze:Myślę że w 2500 bym się nie zmieściła

dokładnie mam takie samo przeczucie
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: sardynka » 14 paź 2014, 8:03

Ja w pierwszej ciąży na same wizyty, badania i usg (wszystko prywatnie) wydałam 5200 :shock: (mam podliczone)
Teraz na to samo poszło ponad 2000, więc razem z porodem podobnie ;)

No i w ciąży z Miśkiem spokojnie ok 1 tys wydałam na ciążowe ubrania, szczególnie że nie ominął mjie zakup zimowego namiotu (czyli płaszcza) ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: kakonka » 14 paź 2014, 8:16

myslę, że w ciąży z wydatkami zamknęłam się w 3500 tys. - rzeczy dla małego i badania :)
ubrań nie kupowałam za dużo a jak kupowałm to używane, największy wydatek jakim był zimowy płaszcz odszedł bo z racji całkiem małego brzucha mieściłam się w mój "stary" - i nosze go do teraz i podkreśla talię :D .
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: Kurczak » 14 paź 2014, 8:21

Ja też mam podliczone kwestie ciążowe - na lekarzy i leki niecałe 2000 zł, na poród 3000 zł, ubrania to bardzo nieduży wydatek, bo kupowałam na allegro używane, więc pewnie 5500 się zamknęliśmy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: jpuasz » 14 paź 2014, 10:06

MamaŻaby pisze:jeśli są wiązane to możesz mieć problem. Ja od połowy 7. miesiąca mam problem z zakładaniem skarpetek


Hmmm no są wiązane... :] Na razie nic nie kupuję co by się nie okazało, że mi noga urośnie tak jak pisała szara. Ale wiązanie to jest rzecz o której kompletnie nie pomyślałam, także kolejna sprawa do rozważenia - zobaczymy jak będzie z pogodą i z nogami ;) A nuż zima będzie ciepła i wystarczą mi te botki na ekspres co mam ;)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: kasieńka 85 » 14 paź 2014, 12:26

Ciąża z Karolcią kosztowała niewiele...koszt dojazdów do zgierza, luteiny i dwa usg u dr B-B.

Za to z Gabrysią nie co więcej. Prowadzenie ciąży u B-B, chociaż i tak pierwsze badania udało się zrobić na NFZ. Luteina i ta nieszczęsna spasmolina-niepotrzebna ;;) No ubrań musiałam kilka dokupić. Niemniej jednak nie osiągnę kwot jakie Wy podajecie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: kari » 14 paź 2014, 12:38

jpuasz, ja miałam buty wiązane na zimę (tzn. nadal mam), mnie stopa nie urosła, ale puchły mi na koniec stopy, mówię Ci masakra, a na koniec to już jak wieloryb wyglądałam, czasem mąż musiał mi wiązać :lol: albo ich nie wiązałam tylko wsadzałam sznurówki do środka
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: ava » 14 paź 2014, 13:30

Hmm, szkoda, że nie zapisywałam sobie takich wydatków...

Cała ciąża prowadzona prywatnie - wizyty u lekarza ok. 1200 zł, usg robiłam gdzie indziej, razem wyszły chyba 600 zł. Badania robiłam w mojej wiejskiej przychodni, gdzie było bardzo tanio, np. morfologia chyba 5 zł, mocz 3 zł, toxo 11 zł itd. Ale wiadomo - ziarnko do ziarnka... Szacuję, że łącznie na badania i leki wydałam ok. 500-700 zł.

Balsam przeciwko rozstępom - zużyłam niecałe 3 opakowania, razem ok. 60 zł.

Szkoła rodzenia - 300 zł.

Najlepiej sprawa wygląda z ubraniami ciążowymi - łącznie ok. 60 zł >D W tym są spodnie ciążowe (nowe H&M, 20 zł), ciążowe rajstopy i legginsy. 2 pary spodni ciążowych dostałam od siostry. Bluzki, tuniki - od zawsze lubiłam lużniejsze kroje, więc mieściłam się w rzeczy sprzed ciąży. Miałam też zimowy płaszczyk
ppola pisze:grzybek
, jakoś dałam w nim radę (po przeszyciu guzików 8-) ).
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: Paulina S. » 14 paź 2014, 16:35

ava pisze:Hmm, szkoda, że nie zapisywałam sobie takich wydatków...
Ano właśnie. Chociaż może lepiej nie wiedzieć ;)
Myślę, że same wizyty (kontrolne, USG) u lekarzy kosztowały do tej pory (32t) około 1200 zł. Przede mną jeszcze kilka wizyt :) Gdyby nie to, że wizyty sponsoruje moja babcia, to nie mogłabym sobie na nie pozwolić.
Za wszystkie badania laboratoryjne płacę. Co miesiąc/półtora od dwudziestu kilku do około 60 złotych (w zależności od rodzaju i ilości badań).
Koszty leków. Duphaston i Luteina do 25t. Floragyn na początku każdego miesiąca 1 opakowanie. Przez całą ciążę: kwas foliowy, magnez+B6.
Szkoła rodzenia - 210 zł.
Kosmetyki - kremy na rozstępy, serum do biustu itp. O, właśnie mi się kończą. W sumie do końca ciąży będzie to około 200-250 zł.
Ubrania - około 150 zł. Póki co tylko jeansy, dwa staniki + jeansowa spódnica ciążowa (prezent). Może kupię jeszcze jedne jeansy. Kurtkę zimową dostałam w prezencie. Mam nadzieję, że stopy wejdą mi kozaki ;)

Chyba wsio.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: Blue » 14 paź 2014, 17:38

U mnie obie ciąże dość sporo ale zależało mi na konkretnej lekarce aby je prowadziła,bo zna się na moim konkretnym przypadku (prowadziła takie ciąże wcześniej)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: MamaŻaby » 14 paź 2014, 18:11

ja nie pamiętam ile kosztowała moja ciąża z Żabą.
W tej ciąży:
5 płatnych wizyt u lekarza - 560 zł,
badania laboratoryjne - dokładnie nie napiszę ale w sumie wydam ok. 400 zł,
leki i witaminy - ok. 250 zł,
ktg - zakładając, że urodzę w terminie - 160-200 zł,
2 usg genetyczne - 320 zł,
ubrania (spodnie z H&M, spódnica z C&A, Allegro) - ok. 450 zł
zakupy apteczne przedporodowe - 250 zł,
kosmetyki - ok. 50 zł,
laktator - 60 zł,
RAZEM ok. 2600 zł

Nie liczę ubrań i gadżetów dla dziecka bo to nie ten wątek a zresztą takich wydatków mieliśmy niewiele z uwagi na posiadanie sporej ilości rzeczy po Żabie. W sumie może zamknęłabym się w tym zakresie w 300 zł.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: AgaGrusiecka » 14 paź 2014, 18:20

MamaŻaby pisze:5 płatnych wizyt u lekarza

u mnie do połowy ciąży było 7 lub 8 wizyt. Kosztów ciąży nawet liczyć nie chcę i nie próbuję, bo już poszły astronomiczne pieniądze, a nie wiem ile jeszcze wydam :(
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: MamaŻaby » 14 paź 2014, 18:31

AgaGrusiecka pisze:u mnie do połowy ciąży było 7 lub 8 wizyt

ja pierwszą wizytę miałam na NFZ bo tak byłam umówiona na początku roku a potem - z uwagi na bezproblemową ciążę - umawiałam się do Doktorka co 5 tygodni. Dwie ostatnie wizyty też miałam na NFZ bo to były wizyty pod Ktg ale te następne wizyty z Ktg będą już płatne (po 40 zł) bo kontrakt w placówce się wyczerpał. Najważniejsze, że na przedostatniej darmowej wizycie załapałam się na GBSa, za którego nie musiałam płacić :) W sumie dotychczas odbyłam 8 wizyt, z czego 3 na NFZ.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: jpuasz » 14 paź 2014, 22:43

kari pisze:albo ich nie wiązałam tylko wsadzałam sznurówki do środka


Mocno liczę na to, że mi stopy nie urosną i nie spuchną, albo tylko tyle, że nadal będę w stanie założyć buty :D I w razie jakby brzuch przeszkadzał, to zrobię tak jak Ty ;)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: monika.k » 17 paź 2014, 9:47

no ciąża może troszkę kosztować, ja zdecydowałam się chodzić prywatnie na wizyty i badani i to chyba pochłonęło najwięcej pieniędzy. Bo takie comiesięczne suplementy jak zioła [reklama - szara], Folik, Mollers to był przy tym pikuś. A później jeszcze cała wyprawka , także jest co wytdawać
monika.k
 
Posty: 19
Rejestracja: 03 wrz 2014, 8:54
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Ile kosztuje ciąża?

Postautor: martonia » 22 maja 2017, 13:19

ja też od początku ciąży prowadzę excela
wizyty i badania = 750
leki (głównie te zalecone w szpitalu) = 950
kosmetyki do pielęgnacji dla kobiet w ciąży = 100
ubrania/koszule do szpitala/karmienia = 500
suma = 2300
oby już nic nie wyskoczyło, gdyby nie te leki z uwagi na cholestazę, to pewnie byłoby koło 1500
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times


Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron