Ciąża z zaskoczenia

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Pepsi » 28 lis 2012, 19:11

Wiem, że na TLC był kiedyś taki program o kobietach które dowiedziały się o ciąży w trakcie porodu. Na onecie jest tez artykuł na ten temat http://zdrowie.onet.pl/newsy/o-wlasnej-ciazy-dowiedziala-sie-tuz-przed-porodem,1,5315970,artykul.html
I tak się zastanawiam - czy to faktycznie możliwe żeby nie wiedzieć, że jest się w ciąży? Noo mdłości to można nie mieć, ale chyba ruchy dziecka to czuć?
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Fuente » 28 lis 2012, 19:20

Ja sobie nie wyobrażam :shock:
Moja Malutka jak się rozbryka czasem to ani mąż ani ja nie nadążymy śledzić w którym miejscu brzucha aktualnie się znajduje, a to dopiero 23 tydzień :D

Możliwe, że wszystko zależy od dziecka, może jak jest wyjątkowo spokojne, to kobieta po prostu wmawia sobie, ze to ruchy jelit... Mnie to przeraża tylko to w takich historiach, że te kobiety w ogóle nie chodza do lekarzy, nie kontrolują swojego oraz dziecka stanu zdrowia, żyja normalnie - piją, palą, bawią się... prowadzą normalny tryb życia!

My się martwimy, chodzimy do lekarzy, bierzemy witaminki, zdrowo jemy... Nieprawdopodobne, że takie historie w dzisiejszych czasach jeszcze sie zdarzają :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: malaJu » 28 lis 2012, 19:51

Niektore z Was wiedzą, że moja znajoma do końca 14 tyg nie wiedziała o ciąży. Gdyby nie zmasowany atak na nią po tym, jak zemdlała, nie wiadomo, ile by ta niewiedza potrwała. Dlatego do połowy ciąży myślę, że jest to możliwe. Dalej sobie tego nie wyobrażam przez ból walenia w brzuch ;) Jesli AMerykanki mylą ruchy dziecka z niestrawnością, to aż nie chcę wiedzieć, co one jedzą =))
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Fuente » 28 lis 2012, 19:55

malaJu pisze:Jesli AMerykanki mylą ruchy dziecka z niestrawnością, to aż nie chcę wiedzieć, co one jedzą =))


Wszystkie dobrze wiemy co one jedzą :p
Powiedzmy, że do polowy ciąży faktycznie kobieta, może nie wiedzieć... ale mnie dziwi jak potem nie wie tez otoczenie. Brzuch ciężarnej wygląda... ciążowo :D no nie można tego pomylić z nadwagą ani z wodobrzuszem chyba :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: kari » 28 lis 2012, 20:00

kuzynka mojej znajomej była tak gruba, że ciężko było zrobić usg, więc taka dziewczyna jak dla mnie mogłaby nie wiedzieć, że jest w ciąży gdyby nie chodziła do lekarza
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: martula_87 » 28 lis 2012, 20:22

A ja znam taką dziewczynę chodziła ze mną do szkoły urodziła a nie wiedziała o ciąży znacz to było tak że jakoś parę tygodni przed urodzeniem się o niej dowiedziała.Zresztą ja ją widziałam na jakieś ok 1 miesiąca przed porodem i nic ale to kompletnie nic nie było widac szczupła normalna dziewczyna.Jak dowiedziałam się że urodziła to byłam w szoku wiem od jej znajomej że lekarze też tego nie umieli wyjaśnic ruchów ponoc nie czuła ale to też ponoc się zdarza.
Ma zdrową śliczną córeczke.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: szaraczarownica » 28 lis 2012, 20:47

Jak się dziecko tak ustawi, że kopie w stronę kręgosłupa, to ruchów nie czuć. Mówili o tym nawet w większości odcinków tego programu (obejrzałam chyba wszystkie swego czasu). Ale powiem szczerze, że większość tych dziewczyn, które pokazywali, to po prostu zignorowało objawy, bo były ewidentnie ciążowe.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Fuente » 28 lis 2012, 20:54

szaraczarownica pisze:Ale powiem szczerze, że większość tych dziewczyn, które pokazywali, to po prostu zignorowało objawy, bo były ewidentnie ciążowe.


No i dochodzimy do sedna. Wmówić sobie można wszystko, jak się nie chce być w ciąży. Można sobie nawet wmówić, że to mega wielki tasiemiec krąży Ci po jelitach :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: szaraczarownica » 28 lis 2012, 20:59

Dokładnie. Albo były też kobiety, które tak bardzo chciały być w ciąży, że chyba bały się, że sobie objawy wmawiają.
Jedną jestem w stanie usprawiedliwić. Objawy ciąży były identyczne z objawami cięzkiej choroby, na którą chorowała, więc naprawdę mogła nie zauważyć. Po prostu myślała, że to choroba daje o sobie znać.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: kochecka » 29 lis 2012, 13:51

Podczas mojego pobytu w szpitalu (poprzedniego) była dziewczyna, która dowiedziała się, że jest w ciąży w 6 miesiącu i właśnie z tego powodu trafiła do szpitala. Na oddziale wywoływała niezłą sensację ;)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: misia-misia » 29 lis 2012, 23:38

ja nadal nie rozumiem, jak można nie wiedzieć o ciąży....
Przecież jest tyle objawów:
- brak okresu...
- mdłości...
- częste siusianie...
- wilczy apetyt...
- nadwrażliwość na zapachy...
- ruchy dziecka...

Ja rozumiem - brak okresu może wskazywać na hormony, stres itd. Może być nawet odwrotnie, przez kilka miesięcy lekkie krwawienie itd, co by wskazywało wręcz na brak ciąży.
Rozumiem wymioty, brak/nadmiar apetytu - problemy z trawieniem, zatrucie.
Częste siusianie - pęcherz, dużo się pije.
Nie wszystkie objawy występują w ciąży. To fakt. Czasem jest jeden, czasem dwa naraz a czasem wszystkie.
Ale ruchy dziecka. Kurna, jaką bym miała mieć niestrawność żeby czuć takie ruchy jelit... Nie wiem co to by musiało być.
Zgodzę się, że ktoś może nie mieć objawów, skąpo krwawić przez spory czas, czuć późno ruchy. No dobra. W to uwierzę.
Ale obudzić się w dniu porodu?
Ja nie jestem szczupła, wręcz gruba. Ale było widać ciążowy brzuch. Nie hamburgerowy ale właśnie ciążowy.
ja nie ogarniam takich przypadków.
Jakim trzeba być ignorantem w stosunku do własnego organizmu, bagatelizując tak oczywiste symptomy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Sybel » 03 gru 2012, 12:59

Słyszałam o dziewczynie, która nie wiedziała, że jest w ciąży aż do 8 miesiąca, kiedy to urodziła. Laska miała bardzo dużą nadwagę, przez to nie miała okresów - nie wiem, jakim cudem zaskoczyła. Miała tak wielki brzuch, że po prostu nie było widać, brak okresów nic nie znaczył, bo wcześniej też nie było... NO bywa, ale dla mnie to kosmos. A jak już na TLC był odcinek z wokalistką, która w 7 miesiacu występowała na scenie i w ogóle nic nie było widać, to aż jej zazdrościłam, bo ja wyglądałam, jakbym zaraz miała pęknąć...
Sybel
 

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Bian » 13 gru 2012, 22:16

Moja mama opowiadała jak jej koleżanki siostra dowiedziała się, że jest w ciąży jakoś w 7. miesiącu. W zasadzie dopiero wtedy zaczął jej rosnąć brzuch i właśnie ta mamy koleżanka zasugerowała jej, że to chyba nie jest zwykłe tycie, bo tylko w okolicy brzucha. Ale to też nie był typowy ciążowy brzuchol, tylko dziewczyna wyglądała jakby była wciąż przejedzona. A tak to żadnych objawów, ruchów nie czuła, bo tak było właśnie dziecko ułożone. Bodajże przez pierwsze cztery miesiące miała krwawienia, potem zwaliła na stres związny z pracą. Koniec końców urodziła zdrowe dziecko. Na szczęście dziewczyna raczej z tych dbających o siebie, czyli nie paliła, nie piła itp.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Patrycja11 » 16 gru 2012, 19:32

Bian, :shock:

a gdzie kobieca intuicja ??
Mój pierwszy znak zapytania pojawił się w momencie kiedy nagle zaczęło mi się chcieć często siku.. Kilka dni później zrobiłam test ( dzień po spodziewanej @) i pojawiły się dwie kreski, więc mi osobiście ciężko sobie wyobrazić tą "niewiedzę" do 7 miesiąca.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Bian » 16 gru 2012, 19:48

Patrycja11 pisze:pierwszy znak zapytania pojawił się w momencie kiedy nagle zaczęło mi się chcieć często siku..

No u mnie takim znakiem była zgaga, której nigdy w życiu nie miałam. A tu nagle codziennie. Bo nieregularne okresy miałam zawsze, więc to mnie w ogóle nie zastanowiło :P

A podobno ta laska zero zmian w funkcjonowaniu organizmu, do tego full pracy i nie miała czasu się zastanawiać :P

Patrycja11 pisze:gdzie kobieca intuicja ?

A tu powiem Ci, że jak wcześniej robiłam testy to byłam święcie przekonana, że jestem w ciąży. A jak już w nią zaszłam, to poszłam zrobić test z nastawieniem "eeee i tak będzie jedna krecha" :P
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Deco-Ania » 16 gru 2012, 20:07

Pepsi pisze:I tak się zastanawiam - czy to faktycznie możliwe żeby nie wiedzieć, że jest się w ciąży?
Widziałam ze dwa trzy odcinki tego programu o którym pisałaś i wydaje mi się to zupełnie niemożliwe. Rozumiem, że można nie wiedzieć o ciąży przez pewien czas - ale wg mnie nadchodzi taki moment, kiedy raczej nie da się tego nie zauważyć.
Nie chodzi mi o brak miesiączki - co wydaje się najbardziej podstawowym objawem, ale w tym przypadku wytłumaczeń może być wiele.
Rozumiem, że ktoś przez pierwsze miesiące może nie przytyć, a czasami nawet wręcz przeciwnie.
Rozumiem, ze ktoś może nie czuć ruchów dziecka (i tu ja jestem idealnym przykładem - ciągła panika, że coś jest nie tak - bo nijak nie dał się u mnie zaobserwować skaczącego brzuszka, wystającej piętki czy łokcia, a wałek tłuszczowy dość skutecznie tłumił delikatne ruchy)
Ale kurcze - przychodzi taki moment, ze ten mały szkrabik zaczyna rosnąc i gdzieś przecież się musi zmieścić??

Dla mnie w przypadku tych dziewczyn z programu to totalna ignorancja połączona z niezbyt rozwiniętą inteligencją.

misia-misia pisze:Przecież jest tyle objawów:- brak okresu... - mdłości...- częste siusianie...- wilczy apetyt...- nadwrażliwość na zapachy...- ruchy dziecka...
No to ja mogę się podpisać tylko pod jednym: brak okresu.
Mdłości?? - a co to?? Nadrabia teraz za mnie moja kuzynka.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: AnnaMaria » 19 gru 2012, 21:14

A babcia mojego męża dowiedziała się że jest w ciąży jak poczuła ruch zaskoczyła 2 miesiące po urodzeniu 2 dziecka - okresu brak bo jak wiadomo po ciąży różnie z tym bywa pozostałych objawów brak 8-)
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Misiak » 01 sty 2013, 9:35

To teraz ja opowiem historię autentyczną.;) W innym wątku pisałam o tym, że leżałam przed porodem na sali z dwiema palaczkami. Jedna z nich, lat 18, czekająca na wywołanie porodu, o ciąży dowiedziała się... tak tak, w 7 miesiącu.:) Na moje mega zdziwienie na tę wieść powiedziała, że ma jakieś tam problemy hormonalne i okres miała od 14 r.ż. jak do tej pory 4 razy w życiu, więc nie miało jej się co spóźniać. Objawów zero, ruchów brak, dopiero jak zaczęła tyć (w tym 7-mym miesiącu)- poszła do gina. Nie wiedzieli jak jej tygodnie ciąży liczyćm bo OM kiedyś-tam, dlatego liczyli wg USG.

Ma-sa-kra, jakby mi ktoś opowiadał to bym nie uwierzyła.;)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: klarysa » 01 sty 2013, 12:20

Też oglądałam ten program i zgadzam się, że w większości przypadków to po prostu czysta ignorancja i głupota. Jasne, są kobiety, które nie mają jakiegoś tam objawu ciąży, ale wszystkich na raz?! Przecież w ciąży jest zespół objawów, wiele rzeczy w organizmie się zmienia. Coś musi dać do myślenia, zwłaszcza jeśli nie stosuje się antykoncepcji, ale stosuje ją ale niezbyt dokładnie.

Też znam dziewczynę, po której nie było widać 2 ciąż. Ona sama widziała dobrze od początku, ale nikomu nie powiedziała do czasu porodu.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Fuente » 19 sty 2013, 20:11

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: kasieńka 85 » 11 lut 2013, 16:32

Mój mąż jest najlepszym przykładem tego, że do 5m-ca można nie wiedzieć,że jest się w ciąży...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Deco-Ania » 11 lut 2013, 16:34

kasieńka 85 pisze:Mój mąż jest najlepszym przykładem tego, że do 5m-ca można nie wiedzieć,że jest się w ciąży...
Hmmm - jak dla mnie zabrzmiało to jakby To Twój mąż był w ciązy
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: kasieńka 85 » 11 lut 2013, 16:37

Nie, nie...ma tylko taki brzuszek :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: niesia2708 » 17 lut 2017, 19:10

Ostatnio koleżanka powiedziała mojej siostrze,że jej koleżanka właśnie się dowiedziała,że jest w ciąży....termin za 3 tygodnie :shock: :shock: :shock: I w sumie gdyby nie to,że szefowa tej koleżanki miała jakiegoś nosa i jej to zasugerowała to chyba by nie poszła do lekarza. Zawsze była otyła i do tego miała problemy hormonalne.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: Paulina S. » 17 lut 2017, 20:49

niesia2708, aż trudno uwierzyć. :shock: Jak w pewnym amerykańskim programie... Pewnie się teraz bardzo stresuje ta kobieta :roll: To jej pierwsza ciąża?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: 19anioleczek92 » 17 lut 2017, 20:58

Dla mnie jest to niewiarygodne... :shock: oglądałam kiedyś ten program co Paulina S., napisała,i poprostu nie wierzyłam w to jak można nie wiedzieć,że jest się w ciąży... Nawet na własnym już doświadczeniu,skoro uprawiasz świadomie seks to chyba logiczne,że możesz zajść w ciążę... nosz kurde nie wiem no jakoś nie dociera to do mnie i nie potrafię sobie tego wytłumaczyć :roll:
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: lmyszka » 17 lut 2017, 21:35

A ja tak myślę, że jeżeli ktoś bierze tabletki i ma okres a okazuje się że jest w ciąży. Ja sama bym nie pomyślała w takiej sytuacji ze coś jest na rzeczy
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: szaraczarownica » 17 lut 2017, 21:42

19anioleczek92 pisze:oglądałam kiedyś ten program co Paulina S., napisała,i poprostu nie wierzyłam w to jak można nie wiedzieć,że jest się w ciąży... Nawet na własnym już doświadczeniu,skoro uprawiasz świadomie seks to chyba logiczne,że możesz zajść w ciążę...

To pewnie nie pamiętasz, że sporo było tam ciąż po zastrzykach antykoncepcyjnych, które mój ginekolog nazywa "koncepcyjnymi" ;) W Stanach najwyraźniej jest to popularny środek.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: 19anioleczek92 » 17 lut 2017, 22:14

No nie tego nie pamiętam ;;) Ale to i tak przecież są objawy ciąży...mniejsze,większe ale żeby tak zupełnie nic...?? No jakoś to do mnie nie przemawia 8-)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Ciąża z zaskoczenia

Postautor: sara86 » 13 kwie 2017, 11:11

Ja zorientowałam się że jestem w pierwszej ciąży pod koniec 9 tygodnia. Wcześniej w sumie myślałam że jestem chora bo brałam tabletki anty.. lekarka ogólna zapisała mi jakieś silne leki na żołądek bo żle się czułam wieczorami. Całe szczęście wzięłam tylko jedną. Domyśllilismy się gdy pojawiła się u mnie chęć na mcdonaldsa i po tym smieciowym jedzieniu poczułam się lepiej.
Oglądałam kiedys ten program na tlc i byłam w szoku, że można aż tak długo się nie zorientować. u mnie brzuch byl duży za kazdym razem. choć w pierwszej ciąży dość późno się zorientowałam
Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga. Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku. A jeśli nie utracimy więzi z tym dzieckiem, to nigdy nie utracimy więzi z życiem.
Awatar użytkownika
sara86
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2017, 10:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron