Połóg

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Re: Połóg

Postautor: Paulina S. » 17 cze 2015, 14:18

Połóg, hmm, jak dla mnie jedna wielka masakra. :?
Krwawienie trwało jakieś 3 tygodnie. Później jeszcze przez półtora/dwa tygodnie plamienie.
Obkurczanie się macicy? Bolało, ale nie było takie straszne. W przeciwieństwie do rany krocza.
Niestety bardzo popękałam podczas porodu. Szwów było dużo i okropnie ciągnęły. W miarę normalnie, bez większego bólu, ale wciąż ze sporym dyskomfortem usiadłam sobie po 5 tygodniach. Córkę przez ponad 2 miesiące musiałam karmić cały czas w łóżku, w pozycji leżącej, bo inaczej nie dawałam rady. Wszelkie dolegliwości minęły 3 miesiące po porodzie. I wtedy to, 12 tygodni po, zjawił się okres :twisted:
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Połóg

Postautor: MamaŻaby » 17 cze 2015, 15:22

Paulina S., widzę, że dopadły cię wszystkie połogowe niedogodności. Współczuję :ymhug:
U mnie - rana po cc goiła się ok. 3 tyg. a ciągnęła ok. 1,5 miesiąca. Przy Żabie i teraz zupełnie nieznane jest mi pojęcie
Paulina S. pisze:Obkurczanie się macicy
. Nie wiem na czym polega i jak może boleć. Może dlatego, że bolał brzuch po cc. Ok. 3 tygodnie po porodzie jeszcze byłam na paracetamolu, na który w końcu dostałam uczulenie :roll:
Pierwsza miesiączka pojawiła się w połowie grudnia, czyli 2,5 miesiąca po porodzie i mam ją co 2 miesiące przez ok. tydzień. Mogłoby zostać tak już na zawsze :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Połóg

Postautor: Kurczak » 28 lip 2016, 21:10

Może za wcześnie, żeby już się chwalić, ale praktycznie nie odczuwam połogu tym razem. Bolało tylko w poniedziałek, zarówno szwy, jak i obkurczająca się macica. Krwawienie też juz bardzo skąpe. Od środy, czyli dwa dni po porodzie, funkcjonuję zupełnie normalnie, w domu robię wszystko, pilnuję tylko, żeby nie dźwigać. Jest to dla mnie o tyle miła niespodzianka, że przy Diance miałam mniej szwów, a powrót do normalności zajął mi o wiele więcej czasu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Poprzednia

Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości