Higiena intymna po porodzie

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Higiena intymna po porodzie

Postautor: malaJu » 21 gru 2012, 21:18

Posty przeniesione z tematu POŁÓG

A jak dbałyście o siebie w połogu? Co się sprawdziło?
Ja pamiętam, jak gdzieś przeczytałam, żeby nie kupować nowego żelu do higieny intymnej tylko taki sprawdzony. Fakt - uczulenia nie dostałam. Do tego przez pierwsze kilka dni po każdej wizycie w toalecie przemywałam okolice krocza wodą z Tantum Rosą. A na bliznę Octenisept.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Połóg

Postautor: Emi » 21 gru 2012, 21:40

Ja przemywałam bliznę szarym mydłem bo po zwykłym mnie szczypało i psikałam Octeniseptem. I tyle, jakoś szczególnie inaczej nie dbałam o siebie podczas połogu.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Połóg

Postautor: agnieszka19 » 21 gru 2012, 21:51

malaJu pisze:w toalecie przemywałam okolice krocza wodą z Tantum Rosą


Też używałam Tantum Rosa, ale nie przmywałam się tylko miałam rozrobiony płyn w takiej butelce z dziubkiem i polewałam jakby rany. Przyznam, że przynosiło to ukojenie.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Połóg

Postautor: malaJu » 21 gru 2012, 21:52

agnieszka19 pisze:Też używałam Tantum Rosa, ale nie przemywałam się tylko miałam rozrobiony płyn w takiej butelce z dziubkiem i polewałam jakby rany.

no właśnie ja też dokładnie tak robiłam. Butelka po Nałęczowiance z ustnikiem ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Połóg

Postautor: martula_87 » 22 gru 2012, 9:38

Ja używałam mydła Biały jeleń ale tego w płynie a do rany litry Octeniseptu żałuje że od pierwszego dnia nie używałam bo położna odradziła bo nic się nie działo póżniej była panika jak rana się otworzyła i się sączyło wtedy na biegu czyściły octeniseptem.
Wtedy mąż mi zakupił i milion razy dziennie przemywałam i w szpitalu i w domu bardzo mi pomógł.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Połóg

Postautor: Patrycja11 » 22 gru 2012, 14:58

Ja również połóg przeszłam bardzo lekko. Rodziłam sn, miałam nacinane kroczę co za tym idzie założonych kilka szwów, ale czułam się całkiem znośnie. Najbardziej bolało mnie zaraz po porodzie, kiedy puściło znieczulenie, później było już tylko lepiej. Do podmywania używałam tego co zwykle płynu do higieny intymnej.

Dla mnie poród był masakrą, połóg był OK.

Mam natomiast koleżankę która po porodzie sn dochodziła 2 tygodnie do siebie i w zasadzie nie wstawała z łóżka, wszystko robił za nią mąż z mamą.

Więc to na pewno zależy od kobiety.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Higiena intymna po porodzie

Postautor: ava » 07 sty 2013, 19:28

Jakich kosmetyków do higieny intymnej używałyście zaraz po porodzie, w czasie połogu? Coś polecacie, coś odradzacie?

Jestem na etapie kompletowania części kosmetyczno-aptecznej wyprawki zarówno dla małego, jak i dla mnie i zastanawiam się czy w ogóle kupować jakiś specjalistyczny płyn do higieny intymnej? Spotkałam się z opinią, że najlepiej używać tego płynu/pianki/żelu co zazwyczaj, bo jest większa pewność, że nas nie podrażni :roll:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Pepsi » 07 sty 2013, 20:10

Ja na co dzień używam Lactacyd i po porodzie też używałam. Do tego tantum rosa. Położna podpowiedziała, żeby rozrobić saszetkę w wodzie, wlać do spryskiwacza i psikać co jakiś czas :)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: martula_87 » 07 sty 2013, 20:15

ava, z różnymi opiniami się spotkałam i jedni polecali żeby używać tego co do tej pory a inni białego jelenia.
Ja miałam zakupione mydło w płynie biały jeleń ale rodziłam przez cc więc służyło i do rany i do miejsc intymnych.
Natomiast wiem że wiele dziewczyn po poradach naturalnych używały właśnie tantum rosa ale ja nie kupiłam. miał to zrobić mąż po porodzie ale wyszło jak wyszło.A do rany po cc polecam octenisept do jej przemywania.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: higiena intymna po porodzie

Postautor: kakonka » 07 sty 2013, 20:59

Obrazek
zarówno w ciąży jak i po porodzie używałam tego płynu (nadal go używam) :)
ranę po cc myłam białym jeleniem i tak jak dziewczyny później traktowałam ją Octeniseptem.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: higiena intymna po porodzie

Postautor: Malwina » 07 sty 2013, 21:39

Ja do rany i do higieny intymnej po ciąży używałam białego jelenia.
Nie podrażniał w ogóle.
Za to laktacyd podrażniał. :/
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: higiena intymna po porodzie

Postautor: Audiolka » 07 sty 2013, 23:59

Sama woda i całe dnie pod prysznicem. I przyznam że najszybciej doszłam do siebie w szpitalu, gdy młody leżał w inkubatorze. Ja mogłam w tym czasie godzinami stać pod prysznicem, pod strumieniem wody. Szwy odpadły bardzo szybko, tak samo też zaczęłam "normalnie funkcjonować".
Raz spróbowałam Tantum i zaczęło szczypać - dlatego bałam się "dotknąć" czymkolwiek innym.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: higiena intymna po porodzie

Postautor: Sybel » 09 sty 2013, 15:05

No mi w szkole rodzenia pani powiedziała, że żadnych płynów do higieny intymnej nie powinno się używać na ranę - tylko mydło ("mydło mydło", a nie wyrób mydłopodobny), a do tego po prostu woda i na koniec psikanie octeniseptem.
U nas był bidet na porodówce, więc po każdej wizycie w łazience z niego korzystałam - super sprawa. W domu po każdej wizycie w łazience właziłam pod prysznic, żeby sie podmyc i popsikać. I tyle. Równo po 2 tygodniach mi odpadły szwy, a Witowi kikut pempowiny :)
Sybel
 

Re: higiena intymna po porodzie

Postautor: sardynka » 10 sty 2013, 19:38

Ja kupiłam póki co cały zestaw Białego Jelenia (płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic, mydło w płynie, szampon) w miniaturkach w Rossmannie, bo nie chciałam za bardzo "zawalać" kosmetyczki :)
Kupiłam też tantum rosa - czy się przyda to zobaczymy :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: higiena intymna po porodzie

Postautor: szaraczarownica » 10 sty 2013, 19:43

sardynka, płyn do higieny intymnej jest w pudełkowej wyprawce ;;)
Ja kupiłam żel pod prysznic i tradycyjne mydło Biały Jeleń. W szpitalu żelem myłam się cała, a podmywałam mydłem. W domu używałam swojego płynu do higieny intymnej Ziaji.
W szpitalu chciałam ograniczyć ilość kosmetyków, żeby nie nosić za każdym razem tobołów pod prysznic.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Deco-Ania » 10 sty 2013, 20:44

Łatwo przeszłam przez połóg. Podczas porodu nie było potrzeby nacinania krocza, doszło jedynie do lekkiego "naderwania" więc miałam założone dwa szwy - dało się przeżyć.
Nie zmieniłam też jakoś szczególnie swoich nawyków higienicznych: przez pierwszych kilka dni myłam się płynem do mycia Antosia, a podczas każdego korzystania z toalety stosowałam patent butelki po Nałęczowiance :-), czyli:
agnieszka19 pisze:używałam Tantum Rosa, ale nie przmywałam się tylko miałam rozrobiony płyn w takiej butelce z dziubkiem i polewałam jakby rany.


Kiedy skończyłam całe opakowanie Tantum Rosa wróciłam też do swoich kosmetyków pod prysznicem: żel do kąpieli i płyn do higieny intymnej.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Bian » 10 sty 2013, 21:47

To ja się chyba wyłamię jeśli chodzi o higienę intymną w połogu, bo u mnie poszły w ruch: Rivanol (okłady na pozszywane krocze), a do podmywania się napar z kory dębu i rozcieńczony nadmanganian potasu :) Wszystko poleciła mi położna i świetnie się sprawdziło.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: klarysa » 10 sty 2013, 22:23

Ja podobnie jak Bian, do rany napar z kory dębu lub nadmanganian potasu lub Tantum Rosa. Bardzo szybko się zagoiło. Do mycia Lactacyd.

Te dwa pierwsze można też stosować do kąpieli dziecka, tylko bardziej rozcieńczone, jak ma potówki czy jakieś podrażnienia.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Marcka » 10 sty 2013, 23:25

połóg przeżyłam bardzo lekko. Rana po cc tylko w pierwszym tygodniu trochę ciągnęła a jak bolała to psikałam ją Octaniseptem.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Fuente » 07 kwie 2013, 21:03

Ja do mycia uzywam szarego mydła biały jeleń. W pierwszych dniach po porodzi, jeszcze w szpitalu stosowałam Aflovag i był super... Sam preparat jest do irygacji, ja oczywiście stosowałam go do polewania naciętego krocza. Potem stosowałam nadmanganian potasu przez tydzień a od kilku dni podmywam się kilka razy dziennie naparem z kory dębu i rumianku :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Frezja » 07 kwie 2013, 21:50

Po porodzie sn i delikatnym pęknięciu używałam
Fuente pisze:szarego mydła biały jeleń.

Prysznic też był sporym ukojeniem,przez pierwsze dni siusiałam pod strumieniem wody i szczerze polecam :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: ava » 12 lip 2013, 12:40

Ostatecznie używałam płynu tego co zazwyczaj (Ziaja), a dodatkowo parę razy dziennie, tak jak polecano w SR, psikałam ranę Tantum Rosa (ale rozrobionej w proporcji 1 saszetka na 1 l wody; w ulotce zalecają saszetkę na 0,5 l wody).

agnieszka19 pisze:używałam Tantum Rosa, ale nie przmywałam się tylko miałam rozrobiony płyn w takiej butelce z dziubkiem i polewałam jakby rany
Nam w szkole rodzenia polecili stosowanie go w pojemniku tego typu:
Obrazek Roboczo nazywanym przeze mnie "zraszaczem do c..ki" :lol:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: kakonka » 12 lip 2013, 12:50

ava pisze: Roboczo nazywanym przeze mnie "zraszaczem do c..ki" :lol:


:)) :))
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Hekate » 17 lip 2013, 8:38

U mnie królowały tantum rosa i biały jeleń w płynie. Tantum Rosa rozpuszczałam w butelce od irygatora i się polewałam. Poród kleszczowy, więc miałam dużo mocnych szwów, które nie chciały się rozpuścić i mnie uwierały i wtedy położna poleciła rivanol w żelu - zmiękczył wszystko i ładnie się zagoiło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Kurczak » 29 wrz 2013, 19:40

Ja używałam żelu Ziaji dla kobiet po porodzie i w połogu. Jak dla mnie sprawdził się świetnie,.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Paulina S. » 06 sty 2015, 21:39

szaraczarownica pisze:kupiłam żel pod prysznic i tradycyjne mydło Biały Jeleń
Używam ich cały czas (ponad 3 tygodnie po porodzie).

Deco-Ania pisze:podczas każdego korzystania z toalety stosowałam patent butelki po Nałęczowiance , czyli:agnieszka19 pisze:używałam Tantum Rosa, ale nie przmywałam się tylko miałam rozrobiony płyn w takiej butelce z dziubkiem i polewałam jakby rany.
Cieszę się, że przeczytałam na Forum o tym patencie :) Stosowałam go przez cztery dni w szpitalu i na początku w domu. W domku robiłam też nasiadówki z kory dębu.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Higiena intymna po porodzie

Postautor: Pacika » 26 cze 2021, 20:34

Dzień dobry,

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego czy w końcowej fazie połogu mogę skorzystać z kąpieli w basenie ogrodowym? Woda jest delikatnie chlorowana, ale nie ma jakiegoś wysokiego stężenia. Czy to nie zaszkodzi?

Pozdrawiam
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Pacika
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2021, 20:32
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości