Uroda Ciężarnej Mamy

To, co czujemy, czym żyjemy w tym czasie. Nasze kłopoty, lęki i radości.

Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: malaJu » 29 paź 2012, 9:41

Jak się zmieniało wasze ciało w ciąży? Na ile wróciłyście do formy? Czy forma porodu ma znaczenie w tempie i stopniu do powrotu do stanu "sprzed ciąży? Kiedy zaczęłyście ćwiczyć, by odzyskać dawne ciało? Czy karmienie piersią faktycznie odchudza?

Ja mogę powiedzieć, że CC ma jedną zasadniczą wadę jeśli chodzi o ciało kobiety - rozcięty brzuch to rozcięte mięśnie. Niestety, nadal wyglądam jak we wczesnej ciąży i już kilka osób mnie pytało, czy może znów będziemy mieli dziecko :mrgreen:
Żebym jeszcze lubiła ćwiczyć, to może bym coś zmieniła... 8-)

Natomiast nie mam żadnych rozstępów po ciąży, co bardzo mnie cieszy. Żylaki też zniknęły, więc tylko ten brzuch... No i 5 kg ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: misia-misia » 29 paź 2012, 20:11

ja w ciąży miałam tragiczną cerę. Armagedon i Hiroszima na gębie.
Twarz, dekolt, plecy. Ja nawet w okresie dojrzewania nie miałam najmniejszej krostki. A tu chyba odbiłam za wszystkie lata mojego życia. Po ciąży wszystko wróciło do normy i bardzo dobrze!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: kari » 29 paź 2012, 20:28

przytyłam dość znacznie bo 20 kg, mam dużo rozstępów na brzuchu, do tego wypadały mi włosy, nie jakoś drastycznie, ale widziałam różnice z przed ciąży, cerę miałam taką jak i przed ciążą
brzuch po cc nadal został, w nieodpowiednich spodniach wyglądam jakbym nadal była w ciąży, niby trochę ćwiczyłam, ale jak wróciłam do pracy nie mam specjalnie na to czasu
po porodzie schudłam 10 kg, a później przytyłam 5, więc w sumie do zrzucenia ok 15 kg, najlepiej 20 :/ coś z tym trzeba zadziałać
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: Marcka » 29 paź 2012, 20:58

kari pisze:przytyłam dość znacznie bo 20 kg, mam dużo rozstępów na brzuchu

niestety łączę się w bólu... nadal mam z 8 kg i ciężko mi je zrzucic. Szczególnie, że tu gdzie mieszkam nie ma siłowni, ani fitness, żeby można było się poruszac a samej to jakoś tak brakuje motywacji :roll:
Cerę miałam idealną w trakcie ciąży, włosy piękne, lśniące, gęste... poprostu tylko w ciąże zachodzic, nie to co teraz, włosy garściami wychodzą i jest ogólna masakra.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: kochecka » 29 paź 2012, 21:18

W I ciąży cerę miałam idealną, włosy lśniące i super zdrowe, paznokcie to samo. Przytyłam niestety 17kg. Szybko zrzuciłam ale potem waga już nie była taka stabilna jak przed ciążą.

Teraz jest znacznie gorzej. Włosy wypadają, łamią się, bez odżywek nie ma szans. Cera może nie jest tragiczna ale znacznie gorsza niż w I ciąży. Ciekawe jak będzie z wagą ale mam wrażenie, że nie lepiej a może nawet gorzej :roll:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: martula_87 » 30 paź 2012, 7:46

Ja już nawet się nie ważę jak zrzucę coś ok 15 kg to będzie fajnie.
Rozstępy dramtyczne na brzuchu cóż z bikini mogę się pożegnac na zawsze bo mogłabym kogoś wystraszyc.Mimo stosowania wielu drogich kremów nie udało mi się ich uniknąc cóż geny.
Cera w ciąży okropna tak jak pisała misia-misia i do tego pojawiła się wielka czerwona plama na policzku która ustąpiła jakoś po porodzie.Za to włosy i pzanokcje był bombowe a teraz cóż witaminy mnie ratują.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: agnieszka19 » 30 paź 2012, 11:48

W pierwszej ciąży cera super, włosy i paznokcie też.
Najwięcej problemu miałam z zębami- co kawałek latałam do dentysty.
Mam kilka rozstępów, ale dla odmiany z tyłu nóg- na brzuchu ani jednego ( podjerzewam że wynika to stąd iż do brzucha używałam lepszego kosmetyku bo wdawało mi się że jest bardziej narażony, a do nóg tańszego...)
Jeśli chodzi o wagę to po porodzie szybko wróciłam do formy, ale jak młoda skończyła 3 miesiące zamieszkałam na 3 miesiące z mamą i wtedy bardzo przytyłam... Mama wyręczała mnie w wielu rzeczach i ciągle coś pod nos podstawiała...
Potem odchudzałam się i udało mi się wrócić do starej wagi... Teraz znowu trochę przybrałam ( coś koło 3 kg...)
Jedyne co się zmieniło i już nie do końca wróciło do siebie to- piersi...
Szkodami bardzo o mówiąc szczerze byłam z nich zadowolona. Niestety po armieniu piersią jednaz nich nie wygląda już ładnie :(
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: szaraczarownica » 30 paź 2012, 15:37

Ja w ciąży przytyłam tylko 3,2 kg. Po porodzie wszybko wskoczyłam na -4, ale jeden kg odzyskałam.
W ciąży było mi super: piękne włosy, piękne paznokcie, tylko cera fatalna, ale przymknęłam na to oko. Poza tym dzięki małemu przyrostowi wagi czułam się bardzo seksownie. Rozstępów nie mam żadnych po ciąży, chociaż spodziewałam się ich ogromnej ilości, bo mam takie stare z okresu dojrzewania.
W najciaśniejsze jeansy sprzed ciąży weszłam po 10 dniach od porodu. Bardzo dużo ubrań sprzed ciaży obecnie na mnie wisi.
Ale pomimo tego nie akceptuję swojego wyglądu. Teraz już się to jakoś układa, ale tuż po porodzie zamiast brzucha miałam wielką dziurę jak się położyłam w wannie. Wyglądało to fatalnie, w przypływach czarnego humoru żartowałam, że kręgosłup mi czuć w tej dziurze.
Planuję sama dla siebie zacząć robić brzuszki pilatesowe, ale chciałam poczekać do zakończenia połogu. Teraz już mogę, więc może dzisiaj, jak wróci mąż, pokatuję trochę swoje mięśnie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: lmyszka » 30 paź 2012, 18:15

Ja zrzuciłam kilogramy po ciąży BARDZO szybko, przytyłam 17 kg, po porodzie od razu zrzuciłam 8 a kolejne w miesiąc. A potem waga cały czas w dół.
Juz wychodzę z dołka bo ważyłam 48 kg :/
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: Emi » 30 paź 2012, 20:35

Ja przytyłam w obu ciążach bardzo dużo, o wiele za dużo. Nadal jeszcze nie wróciłam do wagi sprzed ciąży i jeszcze sporo mi zostało ale jestem na dobrej drodze. Włosy też już przestały mi wypadać, cera się poprawiła. Rozstępy niestety są, na brzuchu i udach :(
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: wiolancia » 01 lis 2012, 15:58

Ja na początku ciąży miałam tragiczną cerę.Krosty wszędzie-buzia,dekolt,plecy a nawet na przedramionach mi coś tam wyskakiwało.Unormowało się latem czyli w drugiej połówce ciąży.
Brzuch miałam wieeeeeeeeeeeeeelki,bo przytyłam z 18-19 kilo.W ciąży rozstępów nie miałam za to teraz pojawiło się kilka malutkich na brzuchu i lewej piersi. :( Za szybko schudłam w pierwszych dniach po porodzie chyba.Zostało mi jeszcze z 6-7 kilo do zrzucenia.Wczoraj kupiłam sobie pas poporodowy i noszę.Przydałyby się jakieś ćwiczenia ale tu u mnie nie ma żadnego fitnessu a do Konstantynowa nie będę jeździć bo na razie Ala jest za mała i nie chcę jej zostawiać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: Sybel » 01 lis 2012, 16:27

Ja nadwagę miałam zawsze, w ciązy przytyłam 14kg, potem wszystko zeszło, teraz pracuję nad nadmiarem generalnym. Natomiast rozstępy - masakra... Brzuch mam cały w prążki, z mężem się śmiejemy, że druga powinna zafundować rozstępy w poprzek, to by można było zagrać w kółko i krzyżyk. Grunt to wsparcie ze strony męża, czy partnera.
Sybel
 

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: justine » 03 lis 2012, 19:48

Ja w ciąży przytyłam 21 kg !!! 'Dzięki' temu, że musiałam być na restrykcyjnej diecie przy karmieniu Maciusia to wróciłam do wagi sprzed ciąży, co nie zmienia faktu, że przydałoby się jeszcze z 10 zrzucić... natomiast może być z tym ciężko, bo po odstawieniu Młodego od piersi mogę jeść wszystko, z jednej strony dobrze, z drugiej - waga nie chce iść dalej w dół :(
Przydałoby się poćwiczyć ale póki co rowerek stacjonarny nadal służy mi głównie jako wieszak :P
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: Sybel » 03 lis 2012, 19:52

Justine, poczytaj o indeksie glikemicznym. Super sprawa - nie chodzisz głodna, a powoli waga schodzi, tak kilogram tygodniowo, ale bez bólu. Ja na razie jestem na tym (chociaż ostatnio odpuściłam, zdrowie mi się posypało, złapałam doła i nie dałam rady), co tydzień minimum kilogram schodzi.
Sybel
 

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: klaudynka » 05 lut 2013, 15:32

Początkowo w ciąży czułam się bardzo dobrze, zarówno fizycznie jak i psychicznie - wspaniały okres w życiu :) Po 30tc zaczęły się poważniejsze problemy, w związku z czym każda wizyta u lekarza była obarczona ogromnym stresem. Ostatecznie miałam cc, szybko wróciłam do formy - w ciąży przytyłam "tylko" 11 kg. Obecnie waga pokazuje 1,5kg mniej niż przed ciążą.

Cera i włosy były idealne, obecnie przyjmuję suplementy diety. Rozstępy - brak ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
klaudynka
 
Posty: 50
Rejestracja: 09 lis 2012, 12:53
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Uroda Ciężarnej Mamy

Postautor: Fuente » 07 kwie 2013, 21:01

Przytyłam niecałe 12 kg, póki co na plusie zostało mi 3 kg, więc nie ma dramatu. Nie moge sie już doczekać kiedy będe mogła wrócić do fitnessu no i planujemy zakup Orbitreka do domu jakiegos porządniejszego żebym mogła sobie ćwiczyć na codzień bez chodzenia na siłownię.
Nie dawno zauważyłam że niestety wyszło mi kilka rozstępów na brzuchu, czego w ciązy w ogóle nie zauważylismy- ani ja ani mąż.
W ciąży bardzo poprawiły mi się włosy i paznokcie, póki co pozostaje to bez zmian, ale boję sie, ze włosy mogą zacząć znów wypadać, bo tak ponoć często po ciąży jest... No nic, zobaczymy jak to będzie :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times


Wróć do Ciąża Subiektywnie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości