Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: szaraczarownica » 21 gru 2012, 20:02

Co sądzicie o prywatnym ubezpieczeniu medycznym dla małego dziecka? Z jednej strony jesli dziecko jest zdrowe, to może nie ma sensu płacić co miesiąc za możliwość szybkiej konsultacji u specjalistów. Ale z drugiej, może jednak warto zainwestować i czuć się bezpieczniej i móc szybko reagować na pojawiające się problemy. Co o tym sądzicie?

My mamy. W Luxmedzie. My mieliśmy wykupione abonamenty dla nas - mąż darmowo z pracy, płacił za mnie - i przejście na abonament rodzinny to było około 30 zł dodatkowo - praktycznie żadne pieniądze. Wzięliśmy na wszelki wypadek, a okazalo się, że bardzo dobrze, że dopisaliśmy Stasia, bo już korzystaliśmy z konsultacji gastrologa, neurologa i nefrologa. Jeszcze prawdopodobnie wybierzemy się do alergologa, ale to już na spokojnie. No i usg bioderek też robiliśmy w ramach abonamentu. W połowie stycznia czeka nas kolejne i wiem, że nie pójdę w inne miejsce, bo tu mi wygodnie i szybko. Oprócz tego poszły już dwa posiewy moczu. Na dodatek czekamy na usg przezciemiączkowe i usg jamy brzusznej. Moglibyśmy zrobić to już 27 grudnia, ale o 19, a to dla takiego małego dziecka zdecydowanie za późno. Robimy więc 3 stycznia. Jak pomyślę, że musiałabym te konsultacje i badania załatwiać na NFZ, to włos mi się jeży na głowie i robię się chora. Dlatego bardzo się cieszę, że podjęliśmy taką decyzję.
Jedyny mankament takich placówek jest taki, że nie ma pediatry, który by pracował przez 5 lub nawet 6 dni w tygodniu. Więc albo trzeba się pogodzić z tym, że nie ma się stalego lekarza, albo mieć takiego najzwyklejszego pediatrę "pierwszego kontaktu" gdzieś indziej.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: kari » 21 gru 2012, 20:40

my się cały czas zastanawiamy nad dopisaniem młodego do pakietu męża, też LuxMed, jak na razie młody nie potrzebował specjalistycznych badań, ale chyba żeby dmuchać na zimne go dopiszemy, aby mieć spokojną głowę, tak jak napisałaś koszta żadne nie odczuje się tego, bo pobierają z wypłaty, zatem chyba się zdecydujemy
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: kakonka » 21 gru 2012, 20:44

my mieliśmy do 8 m-ca życia Filipka- z pracy męża w Medicover. Jako, ze wybraliśmy jednego z lepszych pediatrów terminy miała całkiem odległe ;/ ale jeśli coś się działo- (ZUM) to przyjmował nas inny lekarz :/
Byliśmy też na konsultacji z chirurgiem w sprawie wodniaczków.

Teraz jak już nam sie skończył abonament - mąż zmienił pracę i tutaj nie mamy możliwości korzystania z prywatnej opieki medycznej po kosztach, zastanawialiśmy się nad wykupieniem tylko dla Filipka ale.. wychodzi 170 zł a wiadomo są miesiące kiedy kilka razy jest się z dzieckiem u lekarza bądź korzysta ze specjalistycznych konsultacji a są miesiące kiedy wcale się tego nie robi a płacić trzeba. Także póki co zdecydowaliśmy się, że nie wykupujemy Młodemu abonamentu.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: mikołajkowa » 21 gru 2012, 21:18

Ja się nie zdecydowałam na początku i teraz żałuję, bo trzeba było to od razu po urodzeniu zrobić. Już teraz jak policzę to wydaliśmy na jakieś konsultacje więcej niż byśmy wydali na abonamenty (a na szczęście żadnych większych problemów dotychczas nie mieliśmy - wszystko profilaktyka). Niestety dziecko urodzone pod koniec roku ma mniejsze szanse na korzystanie z usług w ramach NFZ w rozsądnych terminach.

szaraczarownica pisze:Jedyny mankament takich placówek jest taki, że nie ma pediatry, który by pracował przez 5 lub nawet 6 dni w tygodniu. Więc albo trzeba się pogodzić z tym, że nie ma się stalego lekarza, albo mieć takiego najzwyklejszego pediatrę "pierwszego kontaktu" gdzieś indziej.


Przed wyborem pediatry jeszcze w ciąży przejrzałam "obsadę" wszystkich państwowych przychodni dookoła i w żadnej nie było tego samego pediatry każdego dnia (w niektórych nie ma nawet w ogóle pediatry w niektóre dni).
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: agnieszka19 » 21 gru 2012, 21:49

My nie wykupiliśmy i nie żałuje póki co. Młoda problemów zdrowotnych nie ma, a wszstkie kontrol które musiliśmy odbyć spokojnie w ramach NFZ udało się załatwić. Gdybym wykupiła specjalne ubzpieczenie to do tego moentu straciłabym tylko kupe kasy.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: wikusia » 21 gru 2012, 21:50

hej, my mieliśmy najpierw w Medicoverze, ale potem męża firma zmieniła to na LUXMED. My bardzo dużo korzystaliśmy i jak jest potrzeba to korzystamy, czy to okulista, czy neurolog, rehabilitacja, usg bioderek, chirurg dziecięcy, czy podstawowe badania których z racji bycia wcześniakami i anemii miały robionych dużo - uzbierało się tego i to dużo. Zdecydowanie zwróciło się z nawiązką;)

Szaraczarownica - jeśli zamierzasz iść z Małym do alergologa, to w Luxmedzie od razu polecam dr Agnieszkę Brzozowską, terminy są odległe ( jak w nfzie normalnie), ale warto. Inny alergolog w tej placówce "olał" nasz problem.
Z pediatrów bardzo cenię sobie dr Kasię Smejdę.
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: malaJu » 21 gru 2012, 21:53

wikusia pisze:dr Agnieszkę Brzozowską,
o tej pani słyszałam dużo dobrego. No to mnie przekonałyście, bo mi dziś mąż przywlókł własnie ofertę trzydzieści kilka złotych miesięcznie od łebka ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: szaraczarownica » 21 gru 2012, 22:08

wikusia, dzięki za namiar na lekarkę :) Jak będę go umawiała, to do niej :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: wikusia » 21 gru 2012, 22:18

szaraczarownica pisze:wikusia, dzięki za namiar na lekarkę :) Jak będę go umawiała, to do niej :)

r
Ja bym mogła pisać dużo dobrego. Od razu mówię, że często bywają przesunięcia w czasie, tzn. wizyta na 16, a zdarza się, że wejdzie się dużo póżniej - ale wynika to z tego, że dr Brzozowska poświęca pajcentowi tyle czasu ile potrzebuje, a nie z zegarkiem w ręku następny proszę. Jest konkretna, dokładna, miła, wszystko wytłumaczy, o wszystko zapyta, kieruje na potrzebne badania. A jeśli jest nagła potrzeba to przyjmuje poza kolejnością, z tym, że trzeba dzwonić i pytać czy można przyjść. No i nie daje leków na wszelki wypadek, wszystko jest przemyślane. Ja poznałam dr Brzozowską jak leżałam z synkiem w Koperniku z zapaleniem płuc i wtedy mimo, że nie była naszym prowadzącym lekarzem, na swoich dyżurach poświęcała nam więcej czasu niż lekarz prowadzący, dokładnie tłumacząc - i wszystkich tak traktowała. No to kończę:)
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: martula_87 » 22 gru 2012, 9:52

My nie mamy i nie żałuje a dlaczego bo niestety dobrzy specjaliści w tych Lux-Medach itp nie przyjmują w sensie tacy co nam są potrzebni np ortopeda nie zaryzykwałabym leczenia w takim miejscu bo nam było potrzebne i nadla jest leczenie szpitalne i specjalista od naszej wady a tacy niestety tylko w ICZMP.Genetyka też w takiej poradni nie znajdę.
Więc mimo że nieraz muszę się nawkurzac czekac na specjalistę to nie wykupiłabym takiego pakietu.
No i też jeden wnisoek tacy najwybitniejsi specjaliści w tych naszch dziedzinach w których mamy kłopoty to głownie pracują w szpitalach i prywatna praktyka.
Może gdybym miała mniej problemowe dziecka.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: martula_87 » 22 gru 2012, 9:55

No i ja zawsze szukam lekarza który pracuje póżniej w szpitalu na oddziale bo to póżniej trochę ułatwia.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: klarysa » 23 gru 2012, 14:55

Nie mamy, bo wszystko dla dziecka można załatwić w ramach NFZ i wcale długo nie czekamy. I tak jak pisze martula_87, uważam że w szpitalach są najlepsi specjaliści, którzy mają największe doświadczenie.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: Misiak » 23 gru 2012, 16:22

Nie zawsze terminy są bardzo odległe. Tzn zależy co się chce robić. Ja młodą zapisałam już na nfz do ortopedy (8 stycznia), usg brzucha (na początku stycznia) i do okulisty (połowa stycznia). Na dodatek nie czekamy w kolejce jak przyjdziemy, bo noworodki są bez kolejki przyjmowane. Więc na takie badania jak usg czy jakieś niezbyt pilne konsultacje można się na nfz doczekać. A do pediatry mamy możliwość zadzwonić i umówić się codziennie na wizytę domową. Póki co nie widzę potrzeby prywatnego ubezpieczenia.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: martula_87 » 23 gru 2012, 17:21

mikołajkowa pisze:Przed wyborem pediatry jeszcze w ciąży przejrzałam "obsadę" wszystkich państwowych przychodni dookoła i w żadnej nie było tego samego pediatry każdego dnia (w niektórych nie ma nawet w ogóle pediatry w niektóre dni).

To ja chyba mam szczęscie nasz pediatra jest dostępny codzienni.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: martula_87 » 23 gru 2012, 17:37

Misiak pisze:Nie zawsze terminy są bardzo odległe. Tzn zależy co się chce robić. Ja młodą zapisałam już na nfz do ortopedy (8 stycznia), usg brzucha (na początku stycznia) i do okulisty (połowa stycznia). Na dodatek nie czekamy w kolejce jak przyjdziemy, bo noworodki są bez kolejki przyjmowane. Więc na takie badania jak usg czy jakieś niezbyt pilne konsultacje można się na nfz doczekać.

Misiak bo od nowego roku nie ma nigdzie problemow nowy rok nowe punkty.Jak mój się urodził w maju i coś potrzebowaliśmy to okazywało się że we wrześniu w większosci placówke punktów już nie było i nie przyjmowali dzieci.Na rehabilitacje czekamy w jednym miejscu od sierpnia i może w styczniu już się uda.Także jak się zapisywac do specjalistów to najlepiej teraz nawet jak badanie potrzebne będzie w połowie roku.


No i z tymi kolejkami to jest naprawdę bardzo różnie bo np jest 5 czy 6 noworodków i każdy ma pierwszeństwo.My raz u ortopedy(Dominik miała ok 3 tygodni) na zmianę gipsów czekaliśmy 3 h same noworodki przed nami wiec była i tak kolejka.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: Misiak » 23 gru 2012, 23:05

martula_87, co do terminów to teraz też się dostaliśmy do ortopedy w CZMP bez problemów, a jest koniec roku. A co do wskazań, to mamy zalecone te badania przez szpital ze względu na niską wagę urodzeniową, gdyby nie było zaleceń to na pewno bym młodej nie męczyła ani nie ciągała na ten mróz no ale najważniejsze żeby sprawdzić czy wszystko ok.:)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: martula_87 » 24 gru 2012, 8:20

Misiak, no to jasne skoro jest wskazanie to musicie zbadac.A co do ortopedy w czmp tam wszytko jest w cały świat nas przyjeli w listopadzie a znajomych z dzieckiem z tą samą wadą już nie bo niby juz donikogo nie zapisywali w tym roku(jechali do ortopedy prywatnie).Z tym że do usg bioder jest inna poradnia i do samego ortopedy też strasznie pokomplikowane ale ja już się połapałam o co chodzi.Ale na nowy rok nie ma problemów.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: malaJu » 16 lis 2017, 22:32

poprawiam się i przenoszę post do właściwego wątku.
Jako że jestem szczęśliwą posiadaczką tego rodzaju ubezpieczenia, mogę podzielić się wrażeniami nowego użytkownika. Jutro mamy łącznie 5 wizyt jedna po drugiej. W ciągu 2,5h ja i Ula mamy testy skórne, oboje z moich dzieci idą do alergologa, a ja do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na badania przeróżne. Dziś byłam u alergologa i dziś umówiłam się na jutrzejsze testy. Jakiś matrix.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: martonia » 16 lis 2017, 22:40

Moim skromnym zdaniem najlepsi specjaliści przyjmują w przychodniach Salve, ale nie wiem czy jakiś pracodawca oferuje u nich opiekę medyczną. Jeśli potrzebuję nagłej konsultacji, o której w ramach NFZ mogę pomarzyć, to jeszcze nigdy na Salve nie zawiedliśmy się.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3099
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: gohnia » 16 lis 2017, 22:48

malaJu, też nie raz już mieliśmy takie maratony i za każdym razem byłam w lekkim szoku, że można. I zawsze zastanawiam się dlaczego NFZ nie może tak działać.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4777
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: ola » 16 lis 2017, 23:01

martonia,
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: martonia » 17 lis 2017, 9:32

Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3099
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: patrycjzlenk » 25 kwie 2018, 11:41

Hej. Ja mam dość pokrewne pytanie. Czy wiecie może gdzie w Białymstoku wyrobić kartę ekuz? Czy myślicie, że te porady są warte uwagi link
Papierowy przekaz myśli miał w sobie ten sam urok, co tradycyjne aparaty fotograficzne z prawdziwym filmem w środku.
Awatar użytkownika
patrycjzlenk
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:31
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: AgaGrusiecka » 25 kwie 2018, 12:38

patrycjzlenk pisze:gdzie w Białymstoku wyrobić kartę ekuz?

oczywiście, że wiemy, plan miasta Białystok mamy w jednym palcu. Kliknij w ten link, który wstawiłaś, na pewno się dowiesz :ymdevil:
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: hatifnatka » 25 kwie 2018, 12:40

AgaGrusiecka pisze:
patrycjzlenk pisze:gdzie w Białymstoku wyrobić kartę ekuz?

oczywiście, że wiemy, plan miasta Białystok mamy w jednym palcu. Kliknij w ten link, który wstawiłaś, na pewno się dowiesz :ymdevil:
=))))
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Prywatne ubezpieczenie medyczne dla dziecka

Postautor: krys_k » 05 lip 2018, 6:50

Aktualnie dobre ubezpieczenie zdrowotne dla malucha oferuje Nationale Nederlanden:
https://www.nn.pl/ochrona-zdrowia
Chodzi mi tutaj o ubezpieczenie w sam raz na uraz:
do 15 000 zł za złamanie
organizacja i pokrycie kosztów rehabilitacji
oraz do ponad 150 000 zł jeśli dziecko nie wróci do pełnej sprawności po wypadku
Pozytywna :)
Awatar użytkownika
krys_k
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2015, 10:05
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time


Wróć do Prawo i ubezpieczenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron