Krewetki

wszystko co związane z tematami kulinarnymi

Krewetki

Postautor: Fuente » 02 maja 2013, 0:51

Mąż zażyczył sobie krewetki. Nigdy wcześniej nie jadł i postanowił spróbować, więc uraczył mnie kupnem pół kilo mrożonych krewetek... :? Nigdy nie robiłam i nawet nie wiem jak się za to zabrać.

Dziewczyny jak to przyrządzić? Jakie macie patenty? Może któraś z was mogłaby podzielić się sprawdzonym przepisem, żeby zadowolić podniebienie Szanownego Małżonka? :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Krewetki

Postautor: Pepsi » 02 maja 2013, 6:50

Nie robię i nie jadam, bo na sam widok zaczyna mnie mdlić :roll:
Fuente może Kwestia smaku pomoże
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Krewetki

Postautor: grafitowa » 03 maja 2013, 10:32

Ja nie pomogę, bo ani ja, ani J. nie jadamy krewetek.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Krewetki

Postautor: misia-misia » 03 maja 2013, 12:29

ja kupiłam w "Kuchnie świata" w Manu fajną mąkę do tempury. Robię panierę i smażę :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Krewetki

Postautor: Fuente » 05 lip 2013, 17:45

Ostatnio robiłam krewetki w sosie slodko kwaśnym... A ponieważ fajne są zagoszczą u nas na chrzcinach :)

Obrazek

Przepis:
Składniki (dla 2 osób):

20 krewetek średniej wielkości
1 torebka ryżu
1 mała marchewka
1/2 papryki czerwonej
1/2 papryczki chilli
olej do smażenia
2 łyżeczki drobno startego korzenia imbiru lub 1 łyżeczka przyprawy imbir
2 ząbki czosnku wyciśniętego lub drobno startego
2 łyżki sosu sojowego
2 łyżki octu ryżowego
2 łyżeczki keczupu
2 łyżeczki cukru
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej rozpuszczonej w 200 ml wody lub bulionu
sok z limonki lub cytryny
posiekany szczypiorek

Krewetki należy rozmrozić, a więc zalewamy je letnią wodą, solimy i odstawiamy na bok. W tym samym czasie, gotujemy ryż zgodnie z instrukcją na opakowaniu oraz kroimy marchewkę, paprykę czerwoną oraz papryczkę chilli w cieniutkie paseczki. Na patelni rozgrzewamy 1-2 łyżki oleju, dodajemy imbir, czosnek oraz pokrojoną wcześniej papryczkę chilli i smażymy niecałą minutę. Dodajemy odsączone krewetki i ponownie chwilę smażymy (około 1-2 minuty). Wykładamy zawartość patelni na talerz. Ponownie na patelni rozgrzewamy 1-2 łyżki oleju, dodajemy pokrojone w paseczki marchew oraz paprykę, solimy. Smażymy do czasu aż warzywa zaczną mięknąć, lecz nie utracą swej jędrności. Następnie do warzyw dodajemy sos sojowy, ocet ryżowy, keczup oraz cukier. Mieszamy i gotujemy chwilę. Dodajemy wcześniej przełożone na talerz krewetki, a chwilę potem wlewamy mąkę ziemniaczaną wraz z wodą lub bulionem. Całość gotujemy do czasu aż sos będzie gęsty. Pod koniec skrapiamy sokiem z cytryny lub limonki. Podajemy wraz z ugotowanym ryżem oraz dekorujemy posiekanym szczypiorkiem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Krewetki

Postautor: Marta » 06 lip 2013, 7:43

Fuente, fajny przepis, wyglądają smakowicie
Ja lubię przesmażone na maśle z czosnkiem i odrobiną chilli =p~ i do tego obowiązkowo bagietka
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Krewetki

Postautor: Melissa » 22 lut 2015, 20:49

Uwielbiam!!! :) Prosty przepis: robisz ciasto naleśnikowe, dodajesz do niego wiórek kokosowych, maczasz w nim krewetki i smażysz na oleju (rzepakowy, kokosowy), odsączasz nadmiar oleju kładąc krewety na ręczniku papierowym. Można popruszyć prażonym sezamem i świeżą kolendrą.
Awatar użytkownika
Melissa
 
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2015, 19:49
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Krewetki

Postautor: Paulinka » 11 mar 2015, 0:20

ja też lubię, choć w przyrządzaniu raczej raczkuję ;;) my zawsze jemy smażone kilka minut na maśle z czosnkiem + na koniec wrzucam posiekaną pietruszkę
Marta pisze: i do tego obowiązkowo bagietka

::)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Krewetki

Postautor: pikok » 13 cze 2016, 22:38

krewetki to mega pyszna rzecz, miałam też na początku opory, ale zjadłam sushi i z krewetkami i mi strasznie posmakowało, najprościej to przyprawić na patelnię i z sałatą wszamać :)
pikok
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2016, 14:04
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time


Wróć do Kuchnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości