Catering na rodzinne imprezy

wszystko co związane z tematami kulinarnymi

Catering na rodzinne imprezy

Postautor: Hekate » 30 gru 2013, 22:48

Nigdy nie korzystałam z cateringu przy okazji uroczystości rodzinnych, ale ostatnio pomyślałam, że może to nie jest głupie rozwiązanie o ile oczywiście firma jest sprawdzona i jedzenie jest smaczne. Nie jestem jakąś super kucharką, więc tak naprawdę bardzo się stresuję tym, co w ogóle podać do jedzenia i tym, czy moje gotowanie się uda i będzie smaczne :-\
W związku z powyższym mam do Was pytanie czy możecie polecić jakąś firmę kateringową w Łodzi, gdzie by można było zamówić smaczne i w miarę niedrogie jedzenie na imprezę rodzinną? Tych firm jest bardzo dużo, ale w ciemno nie chciałabym brać. A cała ta akcja to z myślą o pierwszych urodzinach córki za miesiąc. I z jak dużym wyprzedzeniem się zamawia? Bo u nas jest zawsze problem z chorującymi dziećmi co oznacza że może przyjechać 10 osób, a równie dobrze tylko np 2 :( Acha i mniej więcej jakie są koszty, czy zamawia się konkretne zestawy czy konkretne potrawy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: mietka » 31 gru 2013, 7:52

Hekate, jak coś to pisz na PW, moja mama się tym od lat zajmuje, a oprócz niej mój kuzyn i mój mąż. Mama nigdzie się nie ogłasza, nie reklamuje, wszystko idzie pocztą pantoflową :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: Blue » 31 gru 2013, 8:27

Ja zamawiałam w Retro na Limanowskiego i byłam zadowolona-chociaż porównania nie mam:)Sporo ludzi z mojego poprzedniego miejsca zamieszkania tam korzystało z cateringu i chwaliło.Właściciel sympatyczny,tylko jak na faceta trochę mało konkretny i rozłazi się w rozmowie-więc jeśli nie chcesz rozmawiać godzinę o czymś co można załatwić w 15 min,to przywołuj go do pionu żeby skupił się na przedmiocie rozmowy.A tak to polecam:)No i robią niedrogie a piękne torty-ja głupia zamówiłam w cukierni niedaleko,wierząc że od tortów to są cukiernicy i żałowałam bo za te same pieniądze miałabym większy,smaczniejszy i wyględniejszy tort.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: szaraczarownica » 31 gru 2013, 11:10

Blue pisze:wyględniejszy tort

=))))
Blue, przepraszam, nie mogłam się powstrzymać :) Pierwszy raz widzę to słowo w normalnym użyciu. Poprzednio słyszałam je w Shreku :) (i to taka pozytywna głupawka u mnie - żeby nie było)

Podasz mi na pw namiary? Bo nad nami cały czas wisi chrzest Panicza, ciągle przekładany z powodu braku potencjalnych chrzestnych, ale jak już dojdzie do skutku, to wiem już, że zamawiam catering do domu i tyle.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: MamaŻaby » 01 sty 2014, 16:42

na urodzinową imprezę męża zamawiałam kanapki w FoodMarket http://foodmarket.pl/
Za 3 duże pólmiski kanapeczek zapłaciłam 200 zł. Zamówienie odbywa się przez internet, płatność przy odbiorze, przy czym mnie przywieziono wszystko do domu. Kanapki były smaczne. Nie wiem jak z innymi potrawami, np. na ciepło.
Na Widzewie jest też bar Stokrotka, który m.in. zapewnia catering http://barstokrotka.pl/
Wprawdzie nigdy od nich nic nie zamawiałam z cateringu ale przynajmniej raz w miesiącu stołujemy się tam i naprawdę smacznie karmią więc chyba mogę polecić ale nie powiem Ci jak wygląda kwestia cen przy cateringu.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: caixa » 01 sty 2014, 17:53

Hekate, ja mogę polecić catering mietki mamy. Robiła u nas obiad na Chrzest Kai na 11 osób. Zamówiłam przystawkę, zupę i drugie danie. Można zamówić również zimne przekąski. Dla mnie to było bardzo wygodne rozwiązanie. Skupiłam ssię na dziecku i rodzinie a nie na bieganiu po kuchni. Mogłam się poczuć jak gość. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: lmyszka » 18 cze 2014, 12:42

Dziewczyny jakies nowe namiary na catering?
Rozgladam się nad cateringiem na roczek i chrzciny Kacpra bo knajpy powariowały jeśli chodzi o ceny. Jak wygląda to w cateringu? Jaki zakres cenowy za obiad dwudaniowy plus ewentualnie jakieś przekąski ale to opcjonalnie.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: kochecka » 18 cze 2014, 12:59

lmyszka mi Wróblewska w lutym podała cenę ok 500zł za 3 rodzaje mięs (każdego rodzaju po 10 sztuk) i 3 rodzaje przystawek na zimno (też każdego rodzaju po 10 sztuk).
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: mietka » 18 cze 2014, 13:27

lmyszka, wszystko zależy od tego co zamówisz... może być 35 zł od osoby za obiad, ale tak jak napisałam, zależy co chcesz na niego zjeść :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: lmyszka » 18 cze 2014, 18:42

Wiecie co mnie wkurzyło. Knajpa, bar żadna restauracja. Wystrój jak w stołówce szkolnej. Cena za obiad 12 zł. A jak spytałam o rezerwację dla 15 osób to cena tego samego zestawu wzrosła do 35 :shock: Wtf??
Pierogarnia. Można tam zjeść pierogi za 10 zł, po pytaniu o rezerwacje cena 50 zł :shock:
Ja nie rozumiem tego. No sorry mają pewne 15 osób lub więcej, ja cudów nie chcę. To po co windują cenę i zniechęcają człowieka.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: mirabell86 » 16 lip 2014, 18:39

lmyszka pisze:Wiecie co mnie wkurzyło. Knajpa, bar żadna restauracja. Wystrój jak w stołówce szkolnej. Cena za obiad 12 zł. A jak spytałam o rezerwację dla 15 osób to cena tego samego zestawu wzrosła do 35 Wtf??

My robimy u znajomych w barze. Po znajomości policzyli nas 25 zł od osoby (planujemy ok. 25). W tym jest obiad dwudaniowy (2 rodzaje mięsa), ciasto też 2 rodzaje, soki, kawa i herbata. Impreza rozpoczyna się o 16 do 22. Bo muszą przygotować chrzciny na następny dzień :roll:
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: mirabell86 » 16 lip 2014, 18:41

Ja teraz musze pomyśleć nad przekąskami :x tortem i alkoholem
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: ania32 » 16 sie 2015, 11:49

No to wszystko zależy tak naprawdę od budżetu oraz od możliwości firmy, która ten catering oferuje. Jasne, można czasami się nadziać na jakaś nierzetelną firmę, która narobi więcej bałaganu a my poniesiemy koszty. Jednak JA uważam, że catering to świetna sprawa...Mam taką pracę i pęd życia, że nie byłabym w stanie wyprawić ( w sensie nagotować) komunii mojego Jasia. Postanowiliśmy z mężem zdecydować się na gotowe rozwiązanie, czyli catering, bo mamy sprawdzoną firmę przez znajomego. Oczywiście, jeżeli się porówna koszty do tego, jak mogłoby to wyglądać bez takiej firmy - to jest drożej...tylko czas to tez pieniądz. Jeżeli jednak zdecydujecie się na catering to polecam z całego serca tą firmę był link i się zmył - szara - pyszne menu, dobre ceny i świetny kontakt...
ania32
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2015, 11:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: szaraczarownica » 16 sie 2015, 11:51

ania32, reklama na forum jest zakazana. Polecam ponownie zapoznać się z regulaminem forum
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: gohnia » 03 lip 2017, 20:03

Odkurzam wątek z racji planowanego chrztu Klareńki.
Możecie polecić jakąś firmę cateringową? Gości zaprosimy do domu i chciałbym żeby ktoś przygotował obiad, podał deser itp.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: MamaŻaby » 03 lip 2017, 20:25

gohnia, sam catering (jedzenie) to mogę polecić:
Stokrotka na Widzewie,
Foodmarket na Wróblewskiego,
Qlinarna na Kilińskiego.
Nie wiem czy można u nich zamówić też obsługę.

Jeśli byś chciała wegańsko to mogę polecić Zakręcony wege obiad, pyszne jedzenie. Myślę, że można się z nimi dogadać co do przygotowania jedzenia na imprezę. Na co dzień przygotowują tygodniowe posiłki wegańskie z dowozem do klienta (takie ala pudełkowe jedzenie).
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Catering na rodzinne imprezy

Postautor: gohnia » 09 paź 2017, 19:24

Jeseśmy już po chrzcinach. Zamówiliśmy catering od Pana Kanapki
https://frykasyananasy.pl/
Zamówienie: wszystko zamawia się przez internet, na zasadzie sklepu internetowego. Można zobaczyć ceny, opis, zdjęcia i dokonać wyboru. Można dowolnie skomponować dania, bo wybiera się mięsa, dodatki, surówki itd. Jak dla mnie super rozwiązanie!
Jedzenie: Jedzenie przyjechało bardzo gorące. Bałam się, że od momentu wypakowania, przez przełożenie na patery, aż do nałożenia na talerze wszystko juz będzie zimne, ale nie.
Wszystko było naprawdę dobre ( krem z brokułów bajka) i wystarczająco dużo.
Obsługa: miła pani wszystko nałożyła, podała, sprzątała ze stołu. Potem ogarnęła kawki, herbatki. Pomogła tez w serwowaniu naszego jedzenia, tortu.
Cena: jedzenie (dwudaniowy obiad) + obsługa wyszły ok. 40 zł od osoby. W porównaniu do okolicznych restauracji gdzie ceny zaczynały się od 105zł jest naprawdę dobrze.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times


Wróć do Kuchnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość