DD czyli Dietetyczne Dania

wszystko co związane z tematami kulinarnymi

DD czyli Dietetyczne Dania

Postautor: agnieszka19 » 02 sty 2014, 14:49

Jako że już styczeń od dzisiaj zaczęłam akcję odchudzania :)
Nie chcę znowu przechodzić na Dukana bo wiadomo, że najzdrowszy nie jest a już dwa razy na nim byłam. Po prostu zatem rezygnuję z pewnych produktów i zapisuję się na fitness.

Jako, że specem w kuchni nie jestem a mąż jest chudziutki to przepisów na dietetyczne potrawy nie znam.
Liczę zatem na Was.
Podzielcie się jak macie ciekawe pomysły na dobre dietetyczne jedzenie :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: DD czyli Dietetyczne Dania

Postautor: agnieszka19 » 07 lut 2014, 12:31

No dobra to ja coś dodam.
Sprawdzony dziś przeze mnie przepis:

Zdrowe ciasteczka z bananów i płatków owsianych

Nie jest to efektowny podwieczorek, ale za to zdrowy, szybki i baaardzo sycący. Żeby zaspokoić moją potrzebę na coś słodkiego, trzeba by je odrobinę dosłodzić np. miodem, lub słodzikiem.

Składniki na 1 blaszkę ciasteczek:
2 dojrzałe banany
ok. 70g płatków owsianych lub otrębów owsianych
duża garść ulubionych bakalii - ja dałam trochę orzechów włoskich i śliwki kalifornijskie
3 tabletki słodziku

Banany rozgnieść widelcem, dodać płatki i bakalie. Formować ciastka na blaszce i piec w temperaturze 180 stopni. U mnie ok. 18 minut.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: DD czyli Dietetyczne Dania

Postautor: mietka » 07 lut 2014, 21:32

agnieszka19, ja z moimi problemami z zaburzeniem łaknienia, może nie jestem najlepszym doradcą, bo jem ostatnio jedynie przez rozum, ale zawsze sprawdzają się różnego rodzaju sałatki.
słodyczy nie jem, bo nie lubię, ale odstawienie makaronów na diecie sporo mnie kosztowało. teraz na diecie nie jestem, ale nadal lubię wieczorem sobie coś zjeść (niestety jadam tylko wieczorem) i tak, zawsze jest to jakaś sałatka czyli - sałata, pomidory, szalotka i tu wybór (kurczak grillowany, tuńczyk, wędzona ryba, krewetki, surimi) czasem dodaję makaron sojowy, awokado i sos winegret z miodem i dużo czosnku. taką sałatką można się naprawdę nieźle najeść...

poza tym jeśli chodzi o dietę, to ja po prostu nie jadam nic smażonego, ziemniaków, ryżu, bardzo mało pieczywa, a jeśli już to pełnoziarniste, lubię makaron, ale ograniczam i wybieram pełnoziarnisty. jem dużo ryb, nie jadam prawie w ogóle wieprzowiny. spokojnie utrzymuję wagę, ćwicząc jedynie 3 godziny tygodniowo (joga), ale rzeczywiście słodyczy nie jadam, nic nie słodzę, nie jadam nabiału (oprócz sera żółtego (chociaż wolę kozi) i odrobiny parmezanu), piję głównie czarną kawę, nie pijam soków i gazowanych napojów bo nie lubię.
jem dużo owoców, ale to głównie pomelo, kiwi i liczi. warzyw też sobie nie odmawiam...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: DD czyli Dietetyczne Dania

Postautor: agnieszka19 » 07 lut 2014, 21:52

mietka pisze: różnego rodzaju sałatki.

Uwielbiam :) ostatnio bardzo mi smakuje z kurczakiem i wszystkim co mam pod ręką. Oczywiście bez majonezu z sosem zrobiony z jogurtu naturalnego O%.

Poza tym jadam tylko 2 kromki chleba dziennie- i to tylko pełnoziarnistego. Ryż może raz w tygodniu, podobnie makaron. Ziemniaków właściwie w ogóle- choć ostatnio ściągnęłam książkę "Prawda i mity o odchudzaniu" i tam piszą, że ziemniaki nie są tuczące a bardzo zdrowe i że trzeba je jesc. Nie powinno to być jednak więcej niż 100 gram na osobę.

Nie piję soków ani napojów gazowanych ( wyjątek stanowi cola 0- choć butelka starcza mi na prawie tydzień). Poza tym piję wodę, herbatę i kawę ze słodzikiem.
nie używam śmietany i staram się jeść mało sera żółtego który uwielbiam.
Zamiast słodyczy robię sobie nieraz coś a'la Nutella z odtłuszczonego mleka w proszku i kakaa. Ale to tylko czasem, bo fanem słodkości nie jestem.
Jedynie problem mam z odstawieniem chipsów... Uwielbiam je :|
No ale jak już kupię paczkę to starcza na cały miesiąc i to kupuje te leys'y -70% tłusczu (faktycznie jest tam go mało- sprawdzałam)...
Zup nie zagęszczam a zakwaszam jogurtem naturalnym 0%.

Jem nieraz jogurty jogobella light.

No i tyle..
ćwiczenia- 3 razy po 40 minut w tygodniu z Chodakowską + w 4 pozostałe dni 10cio minutowy trening brzucha z Mel B.

Dziś znalazłam jeszcze trening ramion więc też go dodam- bo swoich ramion nie znoszę...
No i tyle...
Jak ie schudne do września przynajmniej 10 kg to chyba się w powieszę...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: DD czyli Dietetyczne Dania

Postautor: lmyszka » 15 sty 2020, 20:16

Podbijam temat :)
Macie sprawdzone przepisy, strony z menu dziennym. czyli jakies fajne szybkie, zdrowe śniadanie, jakiś fajny obiad czy kolacja >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: DD czyli Dietetyczne Dania

Postautor: malulu » 15 sty 2020, 21:28

lmyszka, moje ulubione do Kwestia Smaku, polecano mi jeszcze qchenne-inspiracje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: DD czyli Dietetyczne Dania

Postautor: EmmaBrown58 » 08 kwie 2020, 14:58

Polecam ciasteczka owsiane z żurawiną :)
Składniki:
140g suszonej żurawiny
200g płatków owsianych górskich
2 łyżki mąki
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
150g miękkiego masła
150g jasnego brązowego cukru (możemy dodać mniej)
1 jajko

Ja robię tak, że na patelni podsmażam delikatnie płatki, jak się przyrumienią to dodaję cukier. Chwilę mieszam i odkładam do wystygnięcia. Mieszam osobno suche składniki. Dodaje suche do płatków - mieszam. Dodaję rozbełtanie jajko. Mieszam i formuję ciastka.

Do piekarnika wkładam na jakies 15 min.
EmmaBrown58
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2020, 14:32
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: DD czyli Dietetyczne Dania

Postautor: kromeczka54 » 16 kwie 2021, 12:48

Ja się ostatnio zastanawiałam nad dietą pudełkową, ale jak zobaczyłam jej cene to szybko zrezygnowałam... :P
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
kromeczka54
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2021, 12:39
Lokalizacja: Giżycko
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Kuchnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron