Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

wszystko co związane z tematami kulinarnymi

Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: szaraczarownica » 10 sie 2016, 21:22

No właśnie: czy pijecie, ile (mniej więcej) i jakiej wody.

Ja piję dużo. Głównie czystą wodę, herbatę pijam głównie w celu rozgrzania (się lub żołądka jak coś się dzieje). Kawa to mój grzeszek ;) Pod koniec ciąży obalałam 6 l samej czystej wody. Przed ciążą spokojnie piłam 3l, teraz trochę mniej, ale na pewno codziennie wychodzi 1,5-2 l czystej wody.
Z samą wodą jest już problem. Zostałam wychowana na wodzie butelkowanej i odrzuca mnie od innych źródeł. Ale ponieważ większe zakupy robimy nie częściej, niż raz na tydzień, to zapas wody mieliśmy zawsze spory. Poza tym miło by było trochę oszczędzić, bo kasy na to szło dużo. A tak najbardziej, to chodziło o plecy męża, który to musiał targać na 3 piętro. Zaczęłam więc szukać alternatywnych źródeł wody. Przez tydzień, za każdym razem z obrzydzeniem, próbowałam przekonać się do zwykłej kranówki. Nie dałam rady. Głównie przez blokadę psychiczną. Zrobiłam więc rekonesans i zaczęłam oglądać filtry do wody. Zupełnie przez przypadek wpadł mi w ręce dzbanek Dafi, więc skoro się tak dzielnie pchał, to go wzięłam =))))
Mamy taki najprostszy i o niewielkiej pojemności.
Na razie jest ok. Woda, dla mnie, ma trochę inny smak, niż butelkowana, ale też i inny, niż kranówka. Zaczęłam też wlewać tę wodę do czajnika, zobaczymy o ile zmniejszy się częstotliwość odkamieniania.
Pierwszy szok przeżyłam już na samym początku, bo byłam święcie przekonana, że na przefiltrowaną wodę to się czeka i czeka i czeka =))))

A jak u Was to wygląda?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: malulu » 10 sie 2016, 22:14

szaraczarownica, jak będziesz czekać i czekać na przefiltrowaną wodę, to będzie oznaczać konieczność wymiany filtra ;;) Dla mnie woda jest bez różnicy czy butelkowana czy z kranu. Przez okres ciąży piłam zimną przegotowaną. Latem urozmaicam o miętę, świeże owoce, zimą o cytrusy. Nie przepadam za gazowanymi.
W Łodzi kranówka jest jedną z najlepszych wód w Polsce. Ma zdecydowanie więcej minerałów od wielu butelkowanych wód np. Żywiec.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: malaJu » 10 sie 2016, 23:37

Kranowka przefiltrowana.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: martula_87 » 11 sie 2016, 7:41

malulu pisze:W Łodzi kranówka jest jedną z najlepszych wód w Polsce.

To się zgadza kardiolog mojej babci zawsze powtarza że najlepsza woda z kranu, moja dietetyczka też mówi że ją najlepiej pić ale jednak przefiltrowaną.
Ja od 3 lat używam dzbanka Brita.
szaraczarownica pisze:Zaczęłam też wlewać tę wodę do czajnika, zobaczymy o ile zmniejszy się częstotliwość odkamieniania.

No właśnie ja dlatego kupiłam dzbanek bo nie mogłam patrzeć w jakim błyskawicznym tempie mam taką ilość kamienia w czajniku że głowa mała. Na szczęście problemu już nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: Kurczak » 11 sie 2016, 7:56

U nas od kilku lat kranówka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: kochecka » 11 sie 2016, 9:36

U nas
malaJu pisze:Kranowka przefiltrowana.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: kari » 11 sie 2016, 9:42

W pracy piję naleczowianke, w domu oaze z biedronki, mam dzbanek z filtrem, ale często pojawiały się glony i na razie mąż brał do rozcienczania przy remoncie balkonu, też mam jakąś awersję do picia wody z kranu, moja śp ciocia się nią zapijala, mąż z resztą też często pije, jeśli mam pić kranowke to wolę przegotowaną
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: Marcka » 11 sie 2016, 10:17

głównie woda butelkowa, ale po naszym przyjeździe będziemy mieć montowany filtr do wody w kranie; akurat w tym samym czasie będziemy wymieniać czajnik, bo teraz jest masakra....
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: Emi » 11 sie 2016, 19:57

u nas głównie przefiltrowana kranówka, w pracy butelkowana
czasem, jak chcę bardzo zimnej wody a nie mam akurat lodu, to piję prosto z kranu
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: dynusia » 28 cze 2017, 11:42

Prosto z kranu akurat nie piję, choć wiem że ta woda jest zdrowa, to jednak mam obawy o stan czystości rur. Na ogół piję wodę butelkowaną
Obrazek
Awatar użytkownika
dynusia
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2017, 11:59
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: womenka » 28 cze 2017, 12:35

U mnie w mieszkaniu tak szczerze to różnie z tą kranówką bywa... nie zawsze jest czysta! dlatego kategorycznie nie piję prosto z kranu, kiedyś filtrowałam, ale teraz zamawiam baniaki do domu od [link]. Tak jak autorka wątku pisze - dźwiganie butelek z wodą przy dużym zużyciu ( a ja też mam okresy że wlewam w siebie do 5 litrów) może zamęczyć każdego, szczególnie na 3 piętro. Windy brak oczywiście. Dlatego poczytaliśmy i zamawiamy dostawy do domu, mamy ceramiczny dystrybutor, normalnie stoi na szafce.
womenka
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2017, 11:17
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: Lemonka » 01 sie 2017, 9:33

dziwią mnie ludzie, którzy kupują wodę butelkową i wierzą, że jest lepsza niż ich kranówka. zgodzę się, że nie każda kranówa jest dobra. moja koleżanka z Krakowa ma tak strasznie chlorowaną, że ciężko zęby szczotkować. ale filtr zupełnie wystarcza. tyle mówi się dookoła o tym jak straszny wpływ ma woda butelkowana na środowisko, a ludzie dalej chodzą do sklepów i przynoszą w butelkach to samo co mają w kranie!!! przecież to jest dokładnie te same pochodzenie...warto pamiętać o tym, że plastik przenika do wody...więc tą swoją wodą w butelkach robicie sobie gorzej niż kranówką!
Lemonka
 
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2017, 9:18
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Czysta woda zdrowia doda - ale jaka

Postautor: mimi32 » 02 gru 2022, 18:56

Jeśli szukacie zdrowej alternatywy dla napojów, to lepiej pić herbaty. Moim odkryciem jest macza, która oczyszcza organizm. Dobrej jakości herbatę możecie dostać tutaj REKLAMA . Ich liście pochodzą z Japonii, gdzie rośnie najlepsza herbata. Wysoką jakość potwierdzają certyfikaty. Liście są też ekologiczne, więc warto ją pić regularnie.
mimi32
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2022, 18:54
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Kuchnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości