Jadlospis na roczek

wszystko co związane z tematami kulinarnymi

Jadlospis na roczek

Postautor: anetta7 » 15 lis 2016, 11:42

Witam drogie mamy .pytanie moje jak wygląda jadłospis waszych dzieci w wieku jednego roczku ,Skończyly mi się pomysly co dawać maluchowi Szczególnie interesują mnie śniadanie i podwieczorki ,obiadki idą nieżle.Prosze was o pomysły . >D
anetta7
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2016, 10:36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jadlospis na roczek

Postautor: PolubiłamGotowanie » 15 lis 2016, 13:40

Mój 13-miesięczniak na śniadanie dostaje:
- kaszkę z Nominala (do wyboru jest ich chyba 9, my mamy wszystkie bezglutenowe i teraz wprowadzam powoli gryczaną i wielozbożową) na bazie mleka modyfikowanego
- od czasu do czasu robię "muffinkową jajecznicę", czyli do formy na muffinki wbijam roztrzepane jajko, do tego pomidor, trochę papryki, dużo szczypioru i do piekarnika
Śniadania w naszym domu są dość nudne. Ja sama każdy dzień zaczynam od owsianki :)

Na podwieczorki:
- zwykle jakiś owoc (tu mamy szeroki wybór)
- albo (najnowsze odkrycie) batonik "dobra kaloria" dostępne w sklepach ze zdrową żywnością, Rossmannie i podobno Tesco (ale to jeszcze niesprawdzone info). Mają suuuper skład.
- ciastka jaglane,
- starta marchewka z jabłkiem
- czasem robię muffinki z rodzynkami, daktylami, śliwkami suszonymi
- teraz przymierzam się do zrobienia domowego budyniu. Mamy sporo zamrożonych malin z babcinego ogródka, więc myślę, że mu zasmakuje :)
- raz na jakiś czas robię mu też bataty z piekarnika w formie frytek

Jak coś jeszcze mi się przypomni to dopiszę. Mam nadzieję, że któryś z pomysłów przypadnie Ci do gustu ;)
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Jadlospis na roczek

Postautor: anetta7 » 28 lis 2016, 22:05

Dzieki za pomysły, jak sama nazwa twojego loginu lubisz gotować.Pozdrawiam >D Może jeszcze ktoś podrzuci jakieś pomysły błagam
anetta7
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 lis 2016, 10:36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jadlospis na roczek

Postautor: AgaGrusiecka » 29 lis 2016, 10:30

PolubiłamGotowanie, te batoniki "dobra kaloria" są od niedawna w Lidlu. Nie wydaje mi się, żeby to była oferta z gazetki, raczej będą w ciągłej sprzedaży.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Jadlospis na roczek

Postautor: PolubiłamGotowanie » 29 lis 2016, 13:13

AgaGrusiecka, ooo, dziękuję za informację.
Musze porównać ceny. Obok mnie jest Rossmann, a dwa sklepy dalej sklep z eko żywnością. Batony różnią się w nich ceną o 20 groszy. Ciekawe czy w Lidlu będzie taniej - tam też mam bliziutko.
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times


Wróć do Kuchnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron