Żywienie ekstremalne

wszystko co związane z tematami kulinarnymi

Żywienie ekstremalne

Postautor: Pepsi » 11 gru 2012, 23:22

Czyli jakiej potrawy nigdy byście nie zjadły? Tak mnie dziś naszło na kulinarne pytanie po tym jak moja mama chciała mnie poczęstować smażoną wątróbką :roll:
Ale przy tym http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114 ... trawy.html wątróbka to chyba pikuś :ymdevil:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: Audiolka » 11 gru 2012, 23:25

ja z rodzimych potraw -
wątróbka - sam jej zapach przyprawia mnie o mdłości, czernina (nie, bo nie i taki argument wystarczy), golonka, zimne nogi, słonina, salceson, biała kiełbasa (ogólnie jak na mięsie albo wędlinie zobaczę kawałek tłuszczu to nie tykam)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: Pepsi » 12 gru 2012, 0:04

Ja kiedyś miałam wątpliwą przyjemność "załapać się" na smażony móżdżek. Wszystko było ok dopóki nie dowiedziała się co jem :roll:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: Audiolka » 12 gru 2012, 0:18

Pepsi pisze:Wszystko było ok dopóki nie dowiedziała się co jem
złota zasada - czasem lepiej nie wiedzieć :mrgreen:
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: kari » 12 gru 2012, 8:20

Audiolka, wszystko co wymieniłaś oprócz czerniny bardzo lubię :)
ale jak Ty czerniny nie cierpię, przestawiło mi się i nie zjem flaków, śmierdzą z innych chyba nie mam,
żywienie ekstremalne to swojego czasu prowadził mój ojciec jedną zupę z trzech, ale to tylko on jadł, tego też bym nie ruszyła
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: justine » 12 gru 2012, 10:28

Pepsi, rozwalił mnie ten 'artykuł' :o
Nie wiem co bym z niego wybrała jako najbardziej obrzydliwe, to jajko mnie powaliło i jeszcze te żywe ośmiornice, bleee.
Rozumiem, że ludzie jedzą różne dziwne rzeczy ale od dawna się zastanawiam nad fenomenem tej ryby fugu, oglądałam kiedyś program o tej rybie. Rozumiem, że może ona jest dobra ale nie ma czegoś tak dobrego, żebym zaryzykowała życie by tego spróbować. Ludzie, którzy to jedzą są dla mnie nieźle porąbani.
A jeśli chodzi o potrawy, których ja nie tknę to faktycznie czernina i za flakami też nie przepadam.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: Pepsi » 12 gru 2012, 10:37

justine pisze:Ludzie, którzy to jedzą są dla mnie nieźle porąbani.

=)) Ryba Fugu to jedyne czego jestem ciekawa :roll: choć nie wiem czy jak bym ja miała na talerzu to bym się skusiła.
To ja nie jadam flaków, czerniny, kaszanki, salcesonu, czarnego i tym podobnych, boczku, świeżonki, ozorów, nerek, wątróbki, zimnych nóg (wolę tymbaliki), kapusty z grochem, gotowanej młodej kapusty (uraz z dzieciństwa :ymdevil: ) generalnie z mięsa to tylko pierś z kurczaka, schab, karkówka i wołowina. Z wędlin tylko to gdzie nie widać grama tłuszczu i tylko to co ładnie wygląda :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: martula_87 » 12 gru 2012, 15:40

Przeczytałam artykuł po jedzeniu i nie czuję się zbyt dobrze....
Ja generalnie nigdy w życiu nie ruszę flaków,czerniny,zimnych nóżek,żołądki i płucka też odpadają a o móżdżku aż sie boję myślec a i tatara też nie ruszę.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: Emi » 12 gru 2012, 20:40

Ja nie tknę
Pepsi pisze:czerniny, kaszanki, salcesonu (...) świeżonki, ozorów, nerek
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: malaJu » 16 gru 2012, 10:24

Czytałam na głos i mąż mnie prawie z domu wyrzucił ;)
Co mnie zaciekawiło? Haggis, bo to przecież owcza wersja kaszanki w zasadzie. Tego bym spróbowała. Ale ten ser z robalami.... :ymsick:
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Żywienie ekstremalne

Postautor: Fuente » 17 gru 2012, 12:23

Audiolka pisze:wątróbka - sam jej zapach przyprawia mnie o mdłości, czernina (nie, bo nie i taki argument wystarczy), golonka, zimne nogi, słonina, salceson, biała kiełbasa (ogólnie jak na mięsie albo wędlinie zobaczę kawałek tłuszczu to nie tykam)


Jakbym siebie czytała! Podpisuję się obie rękoma i nogami też! :D
A co do dziwnych rzeczy, ja ogólnie jestem mocno wybredna... więc nie... nie... nie... Owoców morza też nie zjem, chociaż większość zachwala, nawet nie spróbuję,bo nie i już! :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times


Wróć do Kuchnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości