Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

wszystko co związane z tematami kulinarnymi

Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: malaJu » 29 gru 2012, 16:15

Nananana, kto takich lubi? Osobiscie, bardzo się cieszę z wizyty, ale umówmy się - przy moim uwielbieniu sprzątania i dwójce małych dzieci cięzko błysnąć (dosłownie) czystością. Dodatkowo trudno na szybko coś wymyślić do jedzenia. Dlatego zawsze mam w domu paczkę makaronu, jakąś kiełbasę i mrożone warzywa. Albo numer do pizzerii w komórce.

Ale ogólnie nie czuję się wtedy komfortowo.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: justine » 29 gru 2012, 16:30

Ja nie cierpię i w sumie to oprócz pewnego wujka, który w sumie rzadko przyjeżdża to raczej nie mam takich znajomych, którzy by wpadali bez uprzedzenia, bądź informowali, że są w drodze - i całe szczęście :D
Lubię wiedzieć wcześniej, bo mam czas, żeby ogarnąć mieszkanie, siebie, przygotować cokolwiek do jedzenia, no i nastawić się psychicznie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: mala_mk » 29 gru 2012, 16:48

Nie lubię.
Generalnie jestem istota towarzyska i lubię spotkania z przyjaciółmi/rodziną. Ale mam chwile, kiedy potrzebuje pobyć sama w domu z mężem i Lenką i wtedy nie mam ochoty nikogo więcej widzieć.
Mam znajomych, którzy bardzo często wpadali do nas bez uprzedzenia, ale po delikatnym przekazie, że nie lubię takich nalotów, zrozumieli i dzwonią chociaż chwilę przed. Nie wspomnę, że wpadali przeważnie kiedy zabierałam się za jakieś konkretne sprzątanie, gotowanie czy inne prace "remontowo-gospodarcze".
Obrazek Obrazek
mala_mk
 
Posty: 357
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: Patrycja11 » 29 gru 2012, 17:18

Nie cierpię.
Zawsze wtedy akurat prasuje, gotuje, piorę albo mam bałagan (choć ogólnie staram się nie mieć)
Wolę kiedy ktoś odwiedzający do mnie zadzwoni.
Ja sama jak do kogoś chcemy się wybrać zawsze dzwonię.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: Fuente » 29 gru 2012, 17:52

Uwielbiam mieć gości, więc mnie nie przeszkadza, jak ktoś niezapowiedziany wpadnie.
Do jedzenia zawsze coś tam się znajdzie, a porządek... no cóż trudno się mówi. Jak ktos przychodzi niezapowiedziany, to musi się liczyc z tym ze zastanie mnie akurat na odkurzaczu albo z żelazkiem w ręce :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: martula_87 » 29 gru 2012, 18:09

O nie do mnie zawsze przychodzi się po wcześniejszym umówieniu nie toleruje niespodziewanych gosci.
Nawet chyba nigdy nie miałam takiej sytuacji.Ja zawsze się zapowiadam i umawiam więc liczę na to samo.
A wszytko dlatego że lubie miec wmiarę czysto w domu i jakieś przekąski żeby miec co postawic na stole.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: Audiolka » 29 gru 2012, 18:14

Fuente pisze:Uwielbiam mieć gości, więc mnie nie przeszkadza, jak ktoś niezapowiedziany wpadnie.
Do jedzenia zawsze coś tam się znajdzie, a porządek... no cóż trudno się mówi. Jak ktos przychodzi niezapowiedziany, to musi się liczyc z tym ze zastanie mnie akurat na odkurzaczu albo z żelazkiem w ręce
ja tak samo.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: kochecka » 29 gru 2012, 18:43

Audiolka pisze:
Fuente pisze:Uwielbiam mieć gości, więc mnie nie przeszkadza, jak ktoś niezapowiedziany wpadnie.
Do jedzenia zawsze coś tam się znajdzie, a porządek... no cóż trudno się mówi. Jak ktos przychodzi niezapowiedziany, to musi się liczyc z tym ze zastanie mnie akurat na odkurzaczu albo z żelazkiem w ręce
ja tak samo.

i u mnie podobnie ale jednak baaaardzo rzadko się to zdarza ponieważ
martula_87 pisze:Ja zawsze się zapowiadam i umawiam więc
inni zachowują się podobnie. Poza tym często nie ma nas w domu i do tego tez raczej każdy jest przyzwyczajony, więc zawsze lepiej sprawdzić czy akurat gdzieś nie wybyliśmy ::)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: Mirasek » 04 lut 2013, 17:18

Fuente pisze:Uwielbiam mieć gości, więc mnie nie przeszkadza, jak ktoś niezapowiedziany wpadnie.
Do jedzenia zawsze coś tam się znajdzie, a porządek... no cóż trudno się mówi. Jak ktos przychodzi niezapowiedziany, to musi się liczyc z tym ze zastanie mnie akurat na odkurzaczu albo z żelazkiem w ręce :)


Nic dodać nic ując.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Nikogo nie ma w domu czyli niespodziewani goście

Postautor: agnieszka19 » 04 lut 2013, 17:27

Mirasek pisze:
Fuente pisze:Uwielbiam mieć gości, więc mnie nie przeszkadza, jak ktoś niezapowiedziany wpadnie.
Do jedzenia zawsze coś tam się znajdzie, a porządek... no cóż trudno się mówi. Jak ktos przychodzi niezapowiedziany, to musi się liczyc z tym ze zastanie mnie akurat na odkurzaczu albo z żelazkiem w ręce :)


Nic dodać nic ując.


Dokładnie! Zgadzam się :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times


Wróć do Kuchnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości