Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 05 lip 2018, 8:57

kari, można zrobić osobno tam, gdzie jest sporo miejsca w przedpokoju :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: malulu » 05 lip 2018, 9:23

szaraczarownica, bardzo fajne, ustawne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Janina » 08 sty 2019, 10:11

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że kupno mieszkania, które w 100% spełniałoby nasze oczekiwania, nie jest w dzisiejszych czasach zadaniem łatwym. Kilka miesięcy temu moja siostra, która mieszka w Gdańsku rozglądała się za małą kawalerką, która znajdowałaby się blisko jej miejsca pracy. Kamila posiadała już swoje mieszkanie, które sprezentowali jej nasi rodzice, jednak ubolewała nad tym, że dojazdy do biura zajmują jej zbyt wiele czasu. Po konsultacji z biurem nieruchomości, Kamila zdecydowała, że zamiana mieszkań (tu był link :ymdevil: MalaJu) byłaby w jej przypadku bardzo dobrym pomysłem. W przeciągu zaledwie kilku miesięcy biuro nieruchomości pomogło jej znaleźć osoby zainteresowane zamianą. Z tego co wiem siostra jest bardzo zadowolona z nowego mieszkanka, które zlokalizowane jest w ścisłym centrum miasta.
Janina
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: malulu » 08 sty 2019, 11:15

Janina, bardzo się cieszę, że siostra ma fajne mieszkanie. Myślę, że teraz połowa z nas opuści Łódź, by wybrać się na wybrzeże. Powiedz jeszcze, które biuro nieruchomości nam tak bardzo polecasz?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: malaJu » 08 sty 2019, 11:51

malulu pisze:Janina, bardzo się cieszę, że siostra ma fajne mieszkanie. Myślę, że teraz połowa z nas opuści Łódź, by wybrać się na wybrzeże. Powiedz jeszcze, które biuro nieruchomości nam tak bardzo polecasz?
=))))
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: martonia » 16 kwie 2020, 17:01

Dziewczyny, jak tam z Waszych obserwacji, bo część jest na czasie z tematem, jaka aktualnie cena za m2 na rynku pierwotnym jest ok?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 16 kwie 2020, 19:10

martonia, na rynku pierwotnym ceny są bardzo różne. U nas w tym momencie 5900 zł/m2. My kupowaliśmy sporo taniej. Ale na przykład w Atrium już 6400. Jak wybieraliśmy mieszkanie Atrium było o 450 zł tańsze na metrze, niż nasze. Maestria się chwali, że ma mieszkania już od 5100, ale nie polecam tej inwestycji. Jedna z forumek miała z nimi sporo kłopotu i w końcu transakcja nie doszła do skutku, a ona walczy o oddanie zadatku, bo to przedstawiciele dewelopera zawalili.
Tutaj wszystko zależy od ceny, lokalizacji i standardu. Chociaż Atrium banki uważają za bardziej prestiżowe od naszego osiedla (tak nam w Citi powiedzieli), a ja za nic nie zamieniłabym naszych dwupiętrowych bloków na uboczu na ten ośmiopiętrowy moloch przy ruchliwej ulicy.
Myślę, że cena w okolicy 5500 jest jak najbardziej rozsądna na ten moment.
Weź jeszcze pod uwagę fakt, że dopłacasz za komórkę lokatorską i miejsce parkingowe (nawet pod chmurką).

Opcje tutaj masz dwie - albo wybierasz lokalizację i szukasz co się buduje w danej okolicy, albo ustalasz jakiś limit cenowy i szukasz przekrojowo po całej Łodzi.

Masz coś na oku? Albo jakąś lokalizację? Mogę poszperać co tam jest.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: martonia » 16 kwie 2020, 19:47

Jak coś kojarzysz to możesz podrzucić link :)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 16 kwie 2020, 19:49

Niestety wbrew ogólnym oczekiwaniom ceny mieszkań nie spadły.
Mieszkania na rynku wtórnym tez trzymają ceny, tylko o kredyty dużo trudniej :cry:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Agata. » 16 kwie 2020, 20:07

lmyszka, nie wiem, kto oczekiwał spadków w ciągu paru tygodni, bo ja nie ;;) Kryzys dopiero się zaczyna, będzie długi i głęboki, dlatego moim zdaniem pewne turbulencje na rynku mieszkaniowym są nieuniknione. Kiedy natomiast da się to zaobserwować, i czy w ogóle, w cenach ofertowych to zupełnie inna kwestia. Sądzę, że w najbliższych kwartałach ceny ofertowe i transakcyjne to będą dwa różne światy.
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 16 kwie 2020, 20:52

Też tak myślę.Co innego cena,za którą jest mieszkanie wystawione,a cena za którą jest faktycznie sprzedane.Wszystko zależy od tego,ile sprzedający jest w stanie opuścić.Jak będzie mu bardzo zależalo sprzedać to opuści a jak nie,to przeczeka.Koleżanka już opuścila ze 2-3 tyg temu,a rodzice nie chcą teraz wogóle wystawiać.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: mikron123 » 16 kwie 2020, 21:05

MartoniaJa mieszkam na Teo i domyślam się ze ciężko ci by się było stad wyprowadzić bo ja również uwielbiam to osiedle. Z nowych inwestycji na teo powstaje przy Aleksandrowskiej Neo Teo ale uważam ze lokalizacja przy takiej ruchliwej ulicy i z widokiem na stare wieżowce i dach carrfoura to masakra. No i cena grubo ponad 6000. W okolicach nowego zlotna - za nowa biedronka powstaje jakieś nowe kameralne osiedle Kraft i ceny chyba od 5500. No i powstaje coś tak jakby naprzeciwko maestrii poleskie ogrody czy cos takiego- takie duże osiedle od rabienskiej. Nie wiem jak cenowo ale wydaje mi się tam ciasno i takie klocki bloki.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 16 kwie 2020, 21:06

Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 16 kwie 2020, 21:08

mikron123 pisze:Ja mieszkam na Teo i domyślam się ze ciężko ci by się było stad wyprowadzić bo ja również uwielbiam to osiedle

O jeżu, z jaką ja ulgą się stamtąd wyprowadziłam :lol:
Ale ja jestem dzieckiem Radogoszcza Wschodu i jeśli nie wyprowadzimy się do innego miasta,to do końca życia tu zostanę.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: mikron123 » 16 kwie 2020, 21:09

Ponadto jeszcze widziałam ze stoi jakaś tablica przy ul Cedry na przeciwko inwestycji Cedry2a. Nie wiem co ma tam być ale lokalizacja wydaje się spoko. Wogole to inwestycje Cedry2a prawie kupiliśmy. Wtedy była tam jeszcze piękna cena 4700 za metr. Ale zrezygnowaliśmy - rozkład fajny ale wystawa okien na jedna stronę i to zachodnia w końcu mnie zniechęciła. No i już kilka razy przymierzaliśmy się do nowego zlotna ale jakieś rozkłady ostatnio maja nie bardzo No i te ceny.... od 6100
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 16 kwie 2020, 21:10

mikron123 pisze:wystawa okien na jedna stronę i to zachodnia w końcu mnie zniechęciła

Słuszna decyzja, to byłby koszmar :roll: Mieliśmy wschód-zachód i było źle. Teraz mamy północ-południe i moim zdaniem to optymalne położenie. Ewentualnie wschód-południe.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: mikron123 » 16 kwie 2020, 21:13

O jeżu, z jaką ja ulgą się stamtąd wyprowadziłam :lol:
Ale ja jestem dzieckiem Radogoszcza Wschodu i jeśli nie wyprowadzimy się do innego miasta,to do końca życia tu zostanę.[/quote]
A ja płacze jak pomyśle o opuszczeniu Teofilowa. W swoim życiu w Łodzi zaliczyłam sporo dzielnic - Dąbrowę przy Tatrzańskiej, baluty przy Pojezierskiej, rokicie przy lotników Lwowskich. I uważam ze nasze osiedle jest cudowne bo jest tu wszystko, poprostu wszystko co człowiek potrzebuje- mega wybór sklepów, aptek, różnych punktów krawieckich, kurierskich, rynek świetnie zaopatrzony. Będąc na wychowawczym wszystko co trzeba mogłam kupić załatwić na Teofilowie. No i świetna komunikacja ze reszta miasta.
mikron123
 
Posty: 339
Rejestracja: 06 mar 2013, 19:53
Has thanked: 52 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 16 kwie 2020, 21:14

Nowe Zotno-z mojej pracy trochę osób tam mieszka i tak zachwalali,że sama w pewnym momencie zaczęlam tam domków szukać-wtedy to bylo osiedle coś z Klonem w nazwie,ale w mig się wyprzedalo,bo ceny byly niskie.Zresztą,nie chcialam opuszczać
Radogoszcza,taki partiotyzm lokalny:)Okna na zachód koszmar i to 1 strona-moja babcia tak miala i byl piekarnik.
Zerknij sobie jeszcze na polnocy Lodzi.A szukasz domku czy mieszkania?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 16 kwie 2020, 21:17

mikron123, dla mnie było za dużo budynków i za mało zieleni. Jestem przyzwyczajona do tego, że w ciągu godziny mogę być w Arturówku, 5 minut mi potrzeba, żeby znaleźć się w miejscu, gdzie nie ma żadnych budynków w promieniu 200-300 m. A sklepy... od tego mam samochód ;) Zresztą ja wolę CH, niż małe sklepiki :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 16 kwie 2020, 21:18

Blue pisze:Zresztą,nie chcialam opuszczać
Radogoszcza,taki partiotyzm lokalny:)

Oj tak. Zresztą wśród Radogoszczan to typowe :) No... ewentualnie Julianów ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 16 kwie 2020, 21:29

martonia-gdybyś chciala Widzew,to jest Osiedle truskawkowe 2 i tam masz nieduże 4 pokojowe domki w cenie mieszkań,jeszcze dostępne.Tylko garażu brak,ale jest postojówka pod chmurką:)Metraż nieduzy jak na dom,ale są 4 pokoje w razie jak by Wam doszedl kolejny lokator;)Dla niedużych rodzin fajne.I dla mających prawo jazdy;)

https://edendom.pl/osiedle/
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: martonia » 17 kwie 2020, 14:51

Raczej północ Łodzi nas interesuje.
Miałam na myśli Apartamenty Arturówek.

A co myślicie o mieszkaniu, które ma nad sobą czyjś taras. Będzie ciepło uciekać, zrobi się wilgoć?

A z drugiej strony co myślicie o mieszkaniu nad wjazdem do garaży. Będzie zimno od podłogi i słychać hałas silników? Lub czuć spaliny?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 17 kwie 2020, 15:02

Martonia-wg mnie żadna z tych opcji jakoś szczególnie odstraszająca nie jrst.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 17 kwie 2020, 15:27

martonia, mój wujek ma kawalerkę pod tarasem sąsiadów. Już prawie 30 lat przy dużych ulewach jest zalewany. Ostatnio zrywali całą wylewkę na tarasie i od nowa izolowali i robili taras. Także ja takiemu rozwiązaniu mówię nie.
Tak samo ostatnie piętro. U nas w bloku dach przeciekał tylko w jednej okolicy, ale za to skutecznie zalewał sąsiadce całe mieszkanie. Trzy razy naprawiali dach, nasz deweloper już cuda wymyślał, żeby zlokalizować przeciek. Przez kilka dni mieliśmy basen na dachu, bo z braku opadów zalali wodą dach przez węże. Sprawa rozwiązana, ale poślizg kilku miesięcy był. My zaczęliśmy remont w czerwcu, a sąsiadka w styczniu, bo wcześniej miała ciągle mokro.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 17 kwie 2020, 18:08

szara-ale to zawsze coś będzie.Abo szczytowe mieszkanie,a bo środkowe,a bo okna na zachód tylko,a bo na pólnoc,a bo kościól obok,a bo parter i zlodzieje,a bo do centrum daleko lub za blisko i tak w kólko.Ja bym podeszla do tego inaczej-jeśli coś ma wady to rozważylabym czy jest sens w to isc i to zaakceptować,mając na uwadze niedogodności czy koszty, czy nie.Pod tarasami nie mieszkalam,ale mój brat będzie mial giga taras bo to najwyższe piętro,a pod nim ludzie mieszkanie kupili.To samo nad garażami kupują.Tarasy faktycznie mogą być uciążliwe,ale w nowych blokach nie tak prędko.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Paulinka » 17 kwie 2020, 21:23

martonia, my aktualnie mieszkamy nad garażami (taki mamy specyficzny wysoki parter z tarasem), co prawda nie nad samym wjazdem, ale nad garażami no i samych aut nie słychać ale uwaga w sypialni słyszymy hałas otwieranej / zamykanej ażurowej bramy. Bo u nas są takie garaże - miejsca postojowe jak na parkingu w galerii i jakiś czas temu niektórzy zabudowali je sobie takimi bramami. A co do samego wjazdu - nie chcialabym mieszkania przy wjeździe - nawet jeśli drzwi garażowe pracują cicho to jednak zawsze jakiś dźwięk (częsty i możliwy o każdej porze) wydają plus ruszające auta, dodatkowe spaliny.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: AgaGrusiecka » 19 kwie 2020, 12:25

martonia, moja babcia mieszka na takim wysokim parterze nad garażami. Przy czym to nie jest wjazd do jednego garażu, a pojedyncze garaże różnych mieszkańców. Nie narzeka na hałas, ale na zimno ciągnące od podłogi. Faktycznie u mnie przy wyłączonych kaloryferach jest cieplej niż u niej przy rozkręconych na maksa i czuć ten chłód podłogi. Ja mieszkam w wielkiej płycie z lat 80., ona na strzeżonym osiedlu budowanym po 2000r.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: martonia » 06 maja 2020, 21:11



pojechaliśmy też dalej, właśnie Rąbieńską, poleskie ogrody i chyba naprzeciwko osiedle Rąbieńska? a wcześniej nawet przyjemnie wygląda osiedle na Zdrowiu, tylko pewnie kiepsko z komunikacją, przedszkolem.. i nie odpisują.

ciekawa jestem czy te ceny za jakiś czas trochę zejdą w dół, w bankach już coraz większe obostrzenia kredytowe i wszędzie nagłówki, że zainteresowaniem cieszą się gotowe domy, działki budowlane i rekreacyjne, jakby ludzie chcieliby się zabezpieczyć na przyszłość własnym kawałkiem trawnika :)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: gohnia » 06 maja 2020, 22:54

martonia, myślę, że ludzie chcą zainwestować oszczędności, bo w tej chwili oprocentowanie lokat to cos okolo 0,2% 8-)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Patrycja11 » 07 maja 2020, 13:58

Jak działki ROD poszły w górę, o ludu :shock:
Słuchałam gdzieś wczoraj, że cena za metr dochodzi nawet do 10 tysięcy :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: kata100710 » 07 maja 2020, 14:08

na krakowskiej cos takiego budują
https://apartamentykrakowska.pl/
kata100710
 
Posty: 80
Rejestracja: 02 lut 2013, 19:26
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 07 maja 2020, 14:10

Cen Rodo nie znam,ale kawałek ziemi czy to Rodo czy inny typ działki (leśna,budowlana itp) to dobra rzecz dla mieszkających w blokach.Moi rodzice również mają tylko wg mnie trochę daleko i jedzie się tam autem godzinę-to jest cała wyprawa.
Tu teraz mam mały ogródek ale pod ręką-to wygodne bo czy w kapciach,czy z mokrymi włosami (jak jest ciepło),czy po prostu obierając ziemniaki nie ma tej wyprawy.Wychodzę jak jestem,po "domowemu".I sasiedzi też,bez gali mody,swojskie klimaty.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Patrycja11 » 07 maja 2020, 14:32

Ja mam na działkę 3 km.

Ani się nie muszę czesać, ani specjalnie stroić, zależy jakie kto ma podejście do tematu, na upartego pojechałabym (póki nie zostajemy tam na noce) w szlafroku, także luz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: gohnia » 07 maja 2020, 14:36

No my mamy 30km od domku na działkę, więc wyprawa jest. Ale też się jakoś nie stroję, bo wiem, że się będę tarzać w ziemi ;;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 07 maja 2020, 14:48

"Wyprawa" to raczej nie tylko wizerunek ale bagażnik.Bo a to to zabrać ze sobą,a to tamto.Moi rodzice nie narzekają choć już od kilku lat ich namawiamy z bratem by znaleźli coś bliżej.Byłoby im łatwiej.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: gohnia » 07 maja 2020, 16:40

Blue, bagażnik to osobną historia. My też wiecznie jedziemy załadowani 8-)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: agunia » 07 maja 2020, 18:03

My też mamy ok 30km na działke i to zawsze wprawa
Na razie zimno to nie ma mowy o spaniu tam.Spimy tylko latem bo domek tylko taki drewniany typowo dzialkowy.Może kiedys coś wiecej sie tam zrobi.Mnostwo ludzi wkolo pobudowalo sie tam do mieszkania na stale.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 07 maja 2020, 18:29

To identycznie jak u moich rodziców-domek letniskowy (2 pokojowy) na podmurówce na dzialce leśnej.Latem mily chlód ale w inne pory roku za zimno.Ale rzadko tam śpimy,nie ma chętnych.Bo raz,że to las i trochę strach (kiedyś bylo tam wlamanie Ukraińców poszukiwanych listem gończym).Niby są sąsiedzi ale nie tak blisko i pozaslaniani drzewami.Po drugie wieś najbliższa w sensie zabudowań to już kawalek drogi i do sklepu jest dobre 20 min pieszo.Autem szybciej ale ile się te samochody na tych konarach wytrzęsą...Język można ugryźć;)Juz bliżej jest do leśniczówki i stadniny koni niż do "cywilizacji" typu sklep.A dwa to owady,no komary to tam po 19 zaczynają swój żer a sąsiedzi obok mają staw rybny.Także wygląda to w 90% tak,że rodzice jadą rano a na wieczór powrót.My podobnie.No i dobre 50-60 min się z naszej strony jedzie.Może kiedyś rodzice zmienią zdanie i znajdą sobie coś bliżej.Na pewno byloby to wygodniejsze i mniej czasu i paliwa na dojazdy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: sardynka » 07 maja 2020, 19:52

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 07 maja 2020, 21:26

kata100710 pisze:na krakowskiej cos takiego budują
https://apartamentykrakowska.pl/

Kolejne cudo bez komórek lokatorskich. Uwielbiam :roll:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: kakonka » 08 maja 2020, 7:30

sardynka pisze:




Patrycja11, przeglądając oferty to ceny są kosmiczne, w Łodzi to nawet 80 tysięcy za 370 m.
gdzieś mi jedna mignęła za 18 tys. 400 m - to zniknęła b. szybko.
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: martonia » 08 maja 2020, 10:21

To jak tak liczę to cena działki w Łodzi skoczyła o 8% w stosunku do 2017 roku. Liczyłam na podstawie ceny i metrażu działki kupionej w rodzinie.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Patrycja11 » 08 maja 2020, 14:08

szaraczarownica pisze:
kata100710 pisze:na krakowskiej cos takiego budują
https://apartamentykrakowska.pl/

Kolejne cudo bez komórek lokatorskich. Uwielbiam :roll:
moi znajomi kupili sobie takie mieszkanie niedawno :-o
Podziwiam...
Trzymanie chociażby rowerów? Niepotrzebnych codziennie rzeczy w domu, czegokolwiek. Ja się pytam gdzie?
Najgorsze, że oni nie do końca o tym wiedzieli, też są rozczarowani :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: kari » 08 maja 2020, 14:17

Patrycja11, trochę dziwne, że kupują mieszkanie i nie pytają o takie rzeczy :XC
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: malulu » 08 maja 2020, 14:20

Patrycja11, może będą komórki w garażach?
Mój brat ma zrobioną przy miejscu parkingowym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Patrycja11 » 08 maja 2020, 14:25

kari pisze:Patrycja11, trochę dziwne, że kupują mieszkanie i nie pytają o takie rzeczy :XC
myślę, że oni o wiele rzeczy nie zapytali :lol: ^#(^
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: kari » 08 maja 2020, 14:37

Patrycja11, to zmienia postać rzeczy :lol:
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Fijołkowa Mama » 08 maja 2020, 14:37

Patrycja11 pisze:
kari pisze:Patrycja11, trochę dziwne, że kupują mieszkanie i nie pytają o takie rzeczy :XC
myślę, że oni o wiele rzeczy nie zapytali :lol: ^#(^

Fijołkowa Mama
SuperMama
 
Posty: 1402
Rejestracja: 24 lis 2015, 22:02
Has thanked: 44 times
Been thanked: 10 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Patrycja11 » 08 maja 2020, 14:44

Fijołkowa Mama, =))))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: caixa » 08 maja 2020, 14:56

Fijołkowa Mama, :lol: . Boskie.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kredyty, kupno mieszkania, finanse

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości