Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Audiolka » 28 lut 2013, 12:24

Często stajemy przed dylematem zakupu nowego mieszkania. Tutaj możecie się podzielić swoimi wątpliwościami, ale także poradzić na co zwracać uwagę itp. itd :)

(lmyszka prosze bardzo ;)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Fuente » 28 lut 2013, 12:39

Ja nie kupowalam, ale my sprzedawalismy no i ostatnio też moja przyjaciółka kupowała, więc moge sie podzielić na co warto zwrócic uwagę:

1. Instalacja elektryczna... ja wiem nikt przecież nie będzie kuł ścian żeby sprawdzić w jakim jest stanie, ale warto posprawdzać gniazdka. moja przyjaciółka nie sprawdziła a potem się okazało ze w dwóch gniazdkach są zwarcia, trzeba było kuć ściany żeby wymieniać cała instalację.

2. Łazienka. Warto posprawdzać kafelki jeśli nie planuje sie ich w najbliższym czasie wymieniać. No i sprawdzić jak wyglądaja wodomierze, czy sa nowe, czy może stare. Warto też puścić wodę w kranach, żeby sprawdzić czy nie leci żółta woda, co mogłoby świadczyc o starych rurach (zwłaszcza w starszych blokach)

3. Domofon. W mieszkaniu które kupiła koleżanka nie działał.

4. Warto ustalić dokładnie ze sprzedającym co wam w mieszkaniu zostawia. Koleżanka jak weszła do swojego nowego mieszkania to nie dośc że wlaściciel poodkręcał listwy przypodłogowe i je sobie zabrał (a przeciez takie listwy sa przycinane na wymiar zawsze, wiec raczej mu się nie przydadzą, chyba żeby sobie nimi w piecu napalił :evil: ), zostały zabrane również halogeny (przynajmniej te które udało mu się powykręcać, bo niektóre widać było że próbował zabrać, ale się nie udało). Właściciel chciał nawet zabrac kuchenkę gazową ale administracja sie nie zgodziła, bo nie wolno i już...

5. Jeśli już jesteście zdecydowane na dane mieszkanie to przed podpisaniem umowy warto posprawdzac czy na ścianach nei ma żadnego grzyba, w tym celu warto poprosic o chociaz lekkie odsunięcie segmentu... Nawet nie wiecie co ludzie chowają za meblościankami :D

Na razie tyle, jak mi się coś przypomni to dopiszę ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 28 lut 2013, 13:29

Audiolka, dzięki :)

Tak poszukujemy mieszkania. Warunki konieczne to:
3p.
Balkon
Mieszkanie rozkładowe
Osiedla: Koziny !! Bałuty.

Obejrzeliśmy już kilka mieszkań i stwierdzam, że bardzo bym chciała kupić mieszkanie w stanie do zamieszkania. Wiadomo odświeżenie ścian czy jakieś drobne poprawki tak, ale nie generalny remont.
Wczoraj oglądaliśmy mieszkanie na Czarnieckiego. Wieżowiec 2p. Minus taki, ze z okna widok na jakiś kompleks sklepów w blaszaku :|
Mieszkanie ogólnie bardzo fajne, sciany w tapetach do zerwania i odmalowania. Na podłogach panele. Kuchnia i łazienka zrobione.
Tylko ten widok. wiem, że nie jest to najważniejsze ale wolała bym zieleń >D
No i wkurza mnie niemiłosiernie podejście biur nieruchomości. Bo ja rozumiem, że biora prowizje od osoby która zleca sprzedaż, ale od kupującego :shock: Gdzie ich praca i kasa która za nią biorą. Ktoś daje przez nich ogłoszenie, oni wrzucaja na gratkę. Dzwonię ja jako potencjalny Klient. I oni zgarniają za to pare tysięcy !! Dla mnie chore.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Fuente » 28 lut 2013, 13:32

lmyszka, jak my sprzedawalismy w ubiegłym roku to chyba jedynym biurem nieruchomości ltóre brało prowizję tylko od nas jako sprzedających, w ogóle nie biorąc prowizji od kupującego było MetroHouse. Nie wiem czy cos się zmieniło w tej kwestii, ale wtedy tak wlaśnie było. My płacilismy chyba ok. 3% wtedy kupujący nic nie płacil, inne biura tez brały ok 3-4%, przy czym, prowizja byla dzielona na pół między kupującego i sprzedającego...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Deco-Ania » 28 lut 2013, 13:40

lmyszka pisze:Bo ja rozumiem, że biora prowizje od osoby która zleca sprzedaż, ale od kupującego
mnie też to wkurzało - dlatego nie zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania przez biuro. ale jeszcze bardziej wkurzało mnie to, że w niektórych biurach musiałam wnieść opłatę tylko za możliwość, że udostępnią mi adresy. W jednym - w ogóle nie było dla nas ofert, a Pani pieniążki chciała wziąć :twisted:
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 28 lut 2013, 13:53

O w zyciu bym nie zapłaciła za oferte. Ale wierz mi ja pragnę kupic mieszkanie bezpośrednio, ale nie ma !! Ci ludzie od razu walą do biura. No juz na prawdę mam powoli dość bo wszędzie chcą kasę.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Deco-Ania » 28 lut 2013, 13:59

lmyszka pisze:O w zyciu bym nie zapłaciła za oferte.
nie, no.. też nie zapłaciłam. ale tak było.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 28 lut 2013, 16:34

Podpisuje sie pod tym co napisala Fuente.
Wymiana elektryki czy hydrauliki a takze np nieszczelnych okien moze nieladnie powiekszyc cene zakupu "taniego" z pozoru mieszkania.O rozciagnieciu remontu w czasie nie wspomne.Jesli kupujemy poza biurem to warto sprawdzic ewentualne zadluzenie mieszkania (rynek wtorny) i ogolnie papiery urzedowe (wlasnosc itp.)
Istotna tez jest wysokosc czynszu oraz lokalizacja a tym samym bliskosc szkol,przedszkoli,sklepow,terenow zielonych-chyba ze ktos celowo chce mieszkac na peryfriach i odleglosci mu nie przeszkadzaja.
Sa tez takie sprawy jak wlasnie widok z okna :P czy galeria okien.
O sasiadow tez nie zaszkodzi podpytac,szkoda by bylo miec przez sciane jakas za przeproszeniem żulerię...
W przypadku rynku pierwotnego sprawdzilabym inne inwestycje dewelopera (ile ich jest,opinie),czy wywiazuja sie terminowo i jakosciowo (pamietacie sprawe zagrzybionych mieszkan kolo Matki Polki?).
W przypadku samego mieszkania-szacowana wysokosc oplat od metra do wspolnoty mieszkaniowej (przynajmniej ta bazowa stawke),jakie dokladnie wykonczenie wchodzi w sklad stanu developerskiego,a w przypadku checi kupna mieszkania ktore dopiero jest w trakcie budowy i mamy ochote kupic je wylacznie "z rzutow",zerknelabym w rysunek techniczny czy nie ma jakichs niespodzianek typu podciagi (zwl.te na scianach) ktore utrudniaja umeblowanie czy niefortunnie rozmieszczone kanaly wentylacyjne,wyloty kanalizacji czy slupy w przypadku gdy marzy nam sie "przerobka" w przyszlosci a nie zglosimy tego na etapie realizacji.
No i jak ktos ma autko na gaz to moze miec problem z garazowaniem w podziemiu takiego samochodu,nie wiem czy wszedzie tak jest,ale slyszalam o takim przypadku-jest to wiec info jest do potwierdzenia bo moze to byc bzdura:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Fuente » 28 lut 2013, 16:57

Blue pisze:No i jak ktos ma autko na gaz to moze miec problem z garazowaniem w podziemiu takiego samochodu,nie wiem czy wszedzie tak jest,ale slyszalam o takim przypadku-jest to wiec info jest do potwierdzenia bo moze to byc bzdura:)


Bardzo często właśnie nie wolno. Wiem, bo my wszystkie auta mamy w gazie i w większości zamykanych parkingów nie wolno nam parkowac (podziemne parkingi oraz te piętrowe- dotyczy to też często parkingów w galeriach handlowych)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 28 lut 2013, 22:53

Fuente-no tak,z centrami handlowymi masz racje,jakos nie wpadlam ze garaz podziemny to garaz podziemny,bez wzgledu na to czy pod powierzchnia komercyjna czy prywatna:)Pewnie dlatego ze ja nie kierowca.Zajrzalam w google z ciekawosci i jest sporo tematow i artykulow na ten temat-podobno przepisy sa niejasne,ale w wiekszosci wspolnoty mieszkaniowe zakazuja parkowania aut na gaz w garazach podziemnych.
A tak przy okazji rynku wtornego to ilosc miejsc postojowych czy tez odleglosc parkingow strzezonych przy kupnie mieszkania tez jest istotna.Niestety sa miejsca ze po godz.16tej zaczyna sie "bitwa" o miejsce i ciezko gdziekolwiek zaparkowac.Po prostu nie kazde osiedle ma infrastrukture postojowa adekwatna do ilosci mieszkancow.
OK spac zmykam,nie nudze juz:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Justinaa » 04 mar 2013, 9:56

lmyszka, to zależy bardzo od biura

ja, podobnie jak Ty, byłam przeciwniczką kupowanie mieszkanie przez biuro nieruchomości, ale ponieważ "zakochałam" się w moim obecnym mieszkaniu, to kupiliśmy je mimo tego, ze zakup był przez biuro
owszem, kosztowało nas to bodajże 2500 zł, ale akurat z tym biurem było warto - załatwili wszelkie formalności, posprawdzali księgi etc, więc nie żałuję tych pieniędzy, zwłaszcza, że jak sama widzisz, bardzo dużo ludzi decyduje się na sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura i bezpośrednio jest coraz ciężej kupić mieszkanie
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 04 mar 2013, 12:22

Justinaa, a co to za biuro? :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 07 mar 2013, 10:20

Cos mi sie jeszcze przypomnialo-kolezanka kupila mieszkanie 2 lata temu i narzeka ze ciezko w okolicy ...kupic mieso na obiad :lol: Mowi ze jest 1 maly miesny sklep gdzie po godz.16 juz nic nie ma.Takze takie "szczegoly" tez potrafia utrudnic zycie.Wiadomo ze mozna kupic mieso gdzies indziej np po drodze z pracy ale jak widac na wszystko trzeba zwrocic uwage.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Justinaa » 07 mar 2013, 10:39

lmyszka, nie pamietam :( musialabym sprawdzic
Blue, oj tak, to ma baaardzo duze znaczenie :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 07 mar 2013, 10:39

Blue, =)))) =)))) =)))) Dobre o tym bym w zyciu nie pomyślała =))))
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: malaJu » 07 mar 2013, 23:37

Dziewczyny, ale tak to Lmyszka w życiu mieszkania nie kupi. Za dobrze ją znam - ona juz dużo marudzi, a w ciąży?? Oszalaałyście?? A kiedy remont? =))))
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 08 mar 2013, 8:09

Oj tam oj tam, mąż nie machnie remontu jak żona będzie na porodówce? ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 08 mar 2013, 8:10

malaJu, :P i oooo :P
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 7:25

Dziewczyny a co myślicie o zakupie zadłużonego mieszkania? Jak wyglądają wtedy formalności, czy bardzo utrudnia to transakcję.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 21 mar 2013, 7:33

Nie wiem jak to dokładnie wygląda od strony formalnej, ale mam małą uwagę praktyczną. Nie twierdzę, że tak byście zrobili, ale mój tata spotkał na swojej drodze zawodowej ludzi, którzy się tak nacięli. Nie dajecie pieniędzy do ręki, żeby poprzedni właściciele pokryli nalezności, tylko sami spłacacie długi!!
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 7:35

szaraczarownica, wiem. To dla mnie oczywiste. Zwłaszcza, że np. MY nie mamy gotówki wolnej a wszystko z kredytu więc musi byc udokumentowane. Tylko nie wiem czy warto w ogóle fatygować się. No cóż zobaczymy dziś.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 21 mar 2013, 7:38

lmyszka, sens zawsze jest moim zdaniem, tylko trzeba dobrze przeswietlić mieszkanie, bo skoro jest zadłużenie w spółdzielni, to może być też gdzieś indziej.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 7:42

No właśnie o tym pomyśleli moi rodzice. No nic, zobaczymy dzis to mieszkanie. Czy w ogóle jest sens zainteresować się tym mieszkaniem. Domyślam się, że stan mieszkania tez będzie kiepski. Swoja drogą jak można się zadłużyć na takie kwoty. Rozumiem 1000 zł bo czasem braknie ale jak w gre wchodzą dziesiątki :|
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 21 mar 2013, 7:54

lmyszka, problem polega na tym, że Ustawa o ochronie lokatorów tak silnie chroni lokatorów, że dużo osób dochodzi do wniosku, że po co mają płacić za mieszkanie, skoro i tak ich nie eksmitują. To lepiej wydać te pieniądze na inne rzeczy. A teraz nagle się ocknęli, jak pojawiły się plany przesiedlania takich mieszkańców do baraków właśnie za zadłużenie.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 8:18

Ale to jest chyba mieszkanie własnościowe bo w sumie jak na razie to nie wiem. Jak masz własnościowe to mogą cie przesiedlić?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 21 mar 2013, 8:24

lmyszka, a widzisz zapomniałam o tym. No nie. Można wejść na hipotekę. Ale może oni o tym nie wiedzą ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: agnieszka19 » 21 mar 2013, 9:45

Imyszka a zakup mieszkania tego zadłużonego jest przez biuro?

My mieliśmy kupić właśnie taki zadłużone mieszkanie ale w tym brało udział biuro. Mieszkanie było własnościowe, a Pani miała 35 tys zadłużenia w spóldzielni. Miało to wyglądać tak, że z momentem podpisania umowy my wpłacamy na konto spóldzielni te całe zaległości i dalej są załatwiane formalności. Pani już w tym momencie nie może się wycofać a jak się wycofa to musi nam zaplacić dwukrotność tych wpłaconych pieniędzy.
Do zakupu jednak nie doszło bo Pani się wycofała w ostatnim momencie.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 9:52

agnieszka19, tak przez biuro sama bym sie nie odważyła.
Tylko tak czy można skredytować hipoteką zadłużenie poprzedniego właściciela? Bo wiadomo gdyby nie zadłużenie mieszkanie kosztowało by np. 170 000, w momencie 50 000 zadłużenie, cena samego mieszkania to 120 000. No ale kasa na zadłużenie tez jest potrzebna.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 21 mar 2013, 9:55

Imyszka-nie wiem jak u Was,ale u nas w bloku na klatce zawsze sa ogloszenia spoldzielniane i co kwartal jest wywieszana informacja,ktora klatka z bloku na ile jest zadluzona.I kazda z 4 klatek jest zadluzona-zawsze,wiec ludzie sie chyba nie przejmuja terminowa splata czynszu do spoldzielni.Ale dodam ze zadne zadluzenie laczne na dana klatke (a tych mieszkan jest po kilkanascie na 1 klatke) nigdy nie przekroczylo 4 tys.,wiec jezeli to Wasze upatrzone mieszkanie ma zadluzenie na kilkanascie czy tez kilkladziesiat tysiecy to podejrzewam ze tam juz wkroczyly sadowe wezwania do zaplaty i skoro mimo tego nie jest splacone na takie duze kwoty to wg mnie podejrzane.Zazwyczaj biura nieruchomosci wymagaja na wlascicielu potwierdzenie stanu splat ze spoldzielni,bo jak wiadomo kupujacym zalezy na niezadluzonych mieszkaniach.
Z drugiej strony oferty pozornie nieatrakcyjne i do odrzucenia przez 90% ludzi to czesto duze okazje cenowe.Mam tu na mysli wlasnie takie zadluzone mieszkania (ze cena mieszkania nawet z pokryciem dlugu jest duzo nizsza niz innego niezadluzonego mieszkania o podobnym metrazu w podobnej okolicy).Mielismy kiedys znajomego ktory wlasnie tego typu okazje upatrywal licytujac mieszkania zadluzone.W necie mozna wyszukac licytacje zadluzonych mieszkan i dzialek.Kupil jedno takie mieszkanie oraz dodatkowo dzialke wylicytowal z jakas zapuszczona rudera do wyburzenia a potem po wyburzeniu rudery sprzedal te sama dzialke z takim zyskiem ze hej.Podobny mechanizm jest opisany zreszta w "bogatym ojcu".
Powiem tak-ja bym osobiscie nie kupila zadluzonego mieszkania bo po co od poczatku problemowy,ale sa ludzie ktorzy jeszcze niezle na tym zyskuja.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: agnieszka19 » 21 mar 2013, 9:57

Wiesz co ja dokładnie nie wiem, ale "nasze" biuro zalatwialo wszystko,tłumaczylo co i jak a do tego razem z moim mężem sprawdzali owe mieszkanie czy nie jest zadłużone nigdzie indziej.
To które kupiliśmy poprzedni właściciele mieli na kredyt który nie był jeszcze spłacony, ale w umowie było zawarte że tyle i tyle wynosi jeszcze kredyt i część pieniędzy które wpłacamy właścicielom muszą pokryć cały kredyt. Tak też wszystko wyglądało i po jakimś miesiącu dostaliśmy potwierdzenie od banku, że mieszkanie jest już wolne od kredytu.

Jakie to biuro?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 21 mar 2013, 10:10

PS.Imyszka duzo mieszkan juz obejrzeliscie?macie jakis konkretny "deadline" zamiany mieszkania na wieksze (przed porodem pewnie?)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 10:22

agnieszka19, no właśnie nie wiem jakie to biuro bo moja mama dostała cynk i nie pamięta biura :|
Blue, tak mieszkanie chcemy mieć max do lipca a jak do remontu to i czerwca aby na spokojnie zmieścić się przed porodem.

Dodatkowo mamy utrudnione zadanie bo mieszkanie ma byc na Kozinach albo Bałutach i to też w wybranym zakresie.
Obejrzeliśmy kilka mieszkań, ale obdzwoniłam kilkadziesiąt. I albo cena nie do przejścia albo inne mankamenty. Ma byc to mieszkanie "na zawsze" więc sa określone kryteria które musi spełniać i z nich nie zrezygnuje :|
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: agnieszka19 » 21 mar 2013, 10:30

My też tak szukaliśmy...Tylko na retkini nie mniej niż 3 pokoje, w czwartakach max 2 p. Też nie było łatwo, ale się udało. Trafiła nam się okazja bo mieszkanie kosztowało nas mało a w zasadzie remont nagły nie był potrzebny... Ja wiem jedno- musiałabym być w 100 % pewna że to to. Trochę tych mieszkań obejrzeliśmy ale to które wybraliśmy jest idealne- dokładnie takie jak chciałam! Także nie kupuj jak masz jakiekolwiek wątpliwości!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 21 mar 2013, 10:41

Imyszka-doskonale Cie rozumiem,wlasne kryteria to podstawa:)Powodzenia zycze i pisz wszystkie rozsterki lub jak to postepuje wszystko,bo ja chetnie poczytam co i jak.
Agnieszka-ta procedura Twojego biura w sprawie zadluzonego mieszkania brzmi rozsadnie i mysle ze dobrze zabezpiecza interesy Kupujacego.
Imyszka-warto sledzic rynek i upatrywac okazji,ograniczenia czasowe sa w takiej sytuacji niesprzyjajace bo ponaglanie moze utrudnic dobra decyzje.Ale jeszcze masz kilka miesiecy wiec luzik:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 10:50

Blue, ale rynku jest bryndza. Nie wiem czy sezon nie sprzyja ale jest jakaś masakra :|
Jak odpalam portale mieszkaniowe to mam odruch wymiotny :evil:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 21 mar 2013, 10:59

No tak,te z wtornego do remontu to sa jakie sa,a te po generalnym remoncie maja cene podobna lub wyzsza (jesli jakies cacko) za metr niz na pierwotnym.Na pewno cos znajdziecie odpowiadajacego Waszym potrzebom.

PS.Wklejam podzial administracyjny Lodzi,czasem pomaga przy poruszaniu sie po wyszukiwarkach i filtrach wsrod ogloszen mieszakniowych,jesli komus zalezy na konkretnej okolicy.

Obrazek

OK,ja juz spadam dziecku zupke odgrzac bo zaraz sie obudzi.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 19:20

No dobra obejrzałam to zadłużone mieszkanie. Jest ono na Julianowie okolice Zgierskiej i Julianowskiej. Ceny nie znam bo Pan z biura miał ustalić i zadzwonić do Nas.
Mieszkanie jest z tytułu darowizny i jego stan nie jest straszny. Jedyne pomieszczenie do generalnego remontu to kuchnia wraz z wymiana okien.
Reszta pomieszczeń w stanie dobrym. Łazienka i wc do przełknięcia jesli chciało by sie zmniejszyć koszty. Wszystkie drzwi do wymiany.
Samo mieszkanie ma 59 m. Do mieszkanie jest dodatkowa część wynajmowana zaadoptowana z korytarza. Jest to około 15 m gdzie jest komórka, korytarz j jeszcze taki mini pokoik z balkonem. Mieszkanie nie ukrywam ma potencjał. Zobaczymy co sie dowiemy jak zadzwoni koleś z biura.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 21 mar 2013, 19:40

lmyszka, byśmy się umawiały na spacery w Parku Julianowskim :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 21 mar 2013, 20:22

szaraczarownica, niom :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 21 mar 2013, 21:10

Imyszka z opisu calkiem calkiem.Wprawdzie wymiana okien to sporo brudnej roboty ale jak i tak kuchnia jest do remontu to juz pojdziecie za ciosem.No ale cene to by Ci mogli podac:)
To gdzies pewnie kolo tych lamancow na Osiedlu W.Jagielly?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 22 mar 2013, 7:31

Blue, to jest ten wieżowiec na Rogu Zgierskiej i Julianowskiej czy Pojezierskiej, nie wiem która to która :)
Jest oddalony oczywiście od ulicy i ma chyba z 10 klatek :)

Do wymiany jest tylko okno w kuchni wiec luz bo ona i tak jest do zrobienia.
Ceny tez jestem ciekawa, mam nadzieje, że dziś koleś zadzwoni.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 22 mar 2013, 8:27

lmyszka, po której stronie? Naprzeciwko parku, to Julianowska, a tam bliżej szpitala to Pojezierska :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 22 mar 2013, 8:44

No to chyba Julianowska :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: klara76 » 22 mar 2013, 9:09

lmyszka, byłybyśmy prawie sąsiadkami :lol:
ja mam pediatrę w okolicy tego wieżowca - łamańca
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: caixa » 22 mar 2013, 13:19

lmyszka, mój znajomy kupił zadłużone mieszkanie. I chyba nawet nie przez biuro. Wszystko sami sprawdzili i wyszło baaardzo korzystnie. ;;)) Także jeśli mieszkanie ma potencjał to myślę, że warto przemyśleć na poważnie.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: MamaŻaby » 23 mar 2013, 16:47

ja z własnego doświadczenia dodam, że przed zakupem należy sprawdzić kto jest w mieszkaniu zameldowany. Nam się trafiło mieszkanie, którego właściciel prowadził spór sądowy o wymeldowanie poprzednich lokatorów. A że to była liczna rodzina to meldunek miało u nas kilkanaście osób. Na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie (czyli wymeldowaniem w drodze decyzji administracyjnej) ale nastąpiło to chyba na dwa dni przed aktem zakupu i przysporzyło mi mnóstwa nerwów. Więc jak zdecydujecie się na zakup, zwłaszcza zadłużonego mieszkania, to radzę sprawdzić kwestię meldunków.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: agnieszka19 » 24 mar 2013, 10:32

Nasze biuro takie zaświadczenie też załatwiało, a do notariusza tamci właściciele musieli przynieść zaświadczenie że nikt obecnie nie jest tam zameldowany :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: MamaŻaby » 24 mar 2013, 12:12

agnieszka19 pisze:Nasze biuro takie zaświadczenie też załatwiało,

my nie kupowaliśmy mieszkania przez biuro dlatego musieliśmy tego przypilnować, choć sprawa wyszła przypadkiem, bo poprzedni właściciel słowem się nie zająknął, że są jakieś problemy z poprzednimi najemcami. Gdyby nie bardzo rygorystyczne wymogi co do dokumentów dla banku to pewnie dowiedzielibyśmy się o tym za późno. Lepiej zawczasu takie rzeczy sprawdzić.
I ja jeszcze proponuję przed ostateczną decyzją wybrać się na obejrzenie mieszkania z jakimś zaufanym fachowcem od remontów. My kupowaliśmy mieszkanie "od znajomego" i po kapitalnym remoncie więc wszystko wyglądało pięknie. Po przeprowadzce, gdy zaczęliśmy mieszkanie ogrzewać wyszło mnóstwo fuszerek i niedoróbek. Mieszkamy już 2 lata i części się z tych niedoróbek nie pozbyliśmy bo trzeba by robić kapitalny remont :lol: . A dodam, że zapłaciliśmy sporo za to mieszkanie właśnie dlatego że było po remoncie do wprowadzenia się i nie martwienie się o remonty przez najbliższe kilka lat.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 24 kwie 2013, 13:02

Laski poprosze teraz o trzymanie kciuków, długo je potrzymacie ale jest światełko w tunelu ....
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Audiolka » 24 kwie 2013, 13:14

To ja koronki odsłucham tradycyjnie :D
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Następna

Wróć do Kredyty, kupno mieszkania, finanse

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron