Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 24 kwie 2013, 13:17

Audiolka, tak tak tak >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 29 kwie 2013, 10:17

Dziewczyny czy możecie mi napisać co musi byc sprawdzone, jake dokumenty powinnam zobaczyć i mieć w momencie podpisywania umowy przedwstępnej?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: elao » 29 kwie 2013, 12:14

Na pewno aktualny odpis księgi wieczystej - można samemu sprawdzi księgę pod tym adresem
http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html
Najważniejsze żeby w III i IV dziale nic nie było (ani wzmianek, ani wpisów).
Jeśli nie ma KW to zaświadczenie ze spółdzielni, że wg ich wiedzy nie ma KW dla mieszkania oraz że nie widzą przeciwwskazań do jej założenia.

Dla swojego bezpieczeństwa można poprosic także o zaświadczenie ze spółdzielni, wspólnoty mieszkaniowej że dany lokal nie ma zaległości w opłatach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
elao
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 gru 2012, 17:47
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 18 times
Been thanked: 0 time

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: agnieszka19 » 29 kwie 2013, 14:14

Warto mieć zaświadczenie kto jest zameldowany w mieszkaniu- bo potem może się okazać, że kupicie mieszkanie z lokatorem :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 29 kwie 2013, 17:14

agnieszka19, pytałam o to i podobno to dopiero do notariusza.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 08 maja 2013, 7:38

Dziewczyny czy powinnam cos jeszcze wiedzieć przed podpisaniem umowy przedwstępnej??
Czy cos powinnam sprawdzić.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 24 cze 2013, 7:31

Dziewczyny ktore kupowalyscie mieszkania-czy tuz przed podpisaniem umowy przedwstepnej tez panikowalyscie czy to aby na pewno dobry wybor i czy to TO mieszkanie?Mnie juz 2 noc mecza koszmary:/Mieszkanie ma wady jak kazde inne,ale najwiekszy-jak dla mnie minus,bo mojemu mezowi to nie przeszkadza-to fakt,ze jest to tzw wysoki parter tzn nad garazami.I o ile od strony klatki schodowej jest faktycznie dosc wysoko,tak od strony balkonu jest niziutko,bez problemu mozna zadrzec noge i sie wspiac.Sa rolety antywlamaniowe,ale mimo to jakis strach mnie ogarnia.Nie chcialabym wchodzac do domu,pierwsze co robic to nasluchiwac czy ktos sie kreci po domu... :-( Wiem ze dla mieszkancow domow i parterow to wydaje sie smieszne co napisalam,ale ja naprawde mam jakies koszmary.Mieszkanie powinno byc oaza spokoju a nie strachu:/
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 24 cze 2013, 7:33

Blue, oczywiście, że to normalne :)
A że parter... ja widzę same plusy. My tez mamy parter teraz i na nowym. Fakt balkon jest nisko ale tam sa kraty, które zostają.
Ja dalej mam czasem myśli czy dobrze wybralismy mieszkanie, ale ja wychodzę z założenia że wszystko lepsze niż obecny jeden pokój =))))
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 24 cze 2013, 7:49

Imyszka-jak ja Ci zazdroszcze ze juz masz wszystko za soba,decyzja podjeta.
Tutaj nie ma metalowych krat,a ich zalozenie nie bedzie latwe,a moze nawet niemozliwe, bo balkon ma nieregularny "fikusny" ksztalt.Sa tylko te rolety ktore mozna podwazyc łomem a poza tym gdy sa zaciagniete to zdradzaja nieobecnosc mieszkancow w domu-wiec do bani.Do tego wybieglam myslami w przyszlosc i zastanawiam sie czy jak juz dzieci podrosna i beda chodzic "na szyi z kluczem",to czy beda pamietac zawsze opuszczajac dom o zamknieciu drzwi balkonowych,juz nie wspomne o roletach.
Meczy mnie to wszystko.Alternatywa dla tego mieszkania,jest spore bo 90m mieszkanie na Julianowie.Cena podobna,ale minusem tego na Julianowie jest przede wszystkim fakt,ze to wiezowiec (punktowiec z cegly) i widok z okna taki sobie sredni.
Wiec mecza mnie 2 aspekty czy brac mieszkanie z milosci (to parterowe z milosci do radogoszcza i samego mieszkania,ale podbarwione strachem),czy z rozsadku to na julianowie,ze spory metraz i kazdy bedzie mial swoj kat.Tylko remont tu potrzebny wiekszy niz w tym mniejszym.Mam scisk w brzuchu doslownie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Bian » 24 cze 2013, 9:45

Blue ja mieszkam jeszcze póki co na niskim parterze, są rolety antywłamaniowe i powiem Ci, że nawet jak wyjeżdżamy czy wychodzimy to nie czuję strachu, że ktoś je podważy. Tyle, że u nas bloki są połączone metalowymi bramkami i garażami, więc ogranicza to pole manewru dla złodzieja.

Blue pisze:czy tuz przed podpisaniem umowy przedwstepnej tez panikowalyscie czy to aby na pewno dobry wybor i czy to TO mieszkanie?

Przed podpisaniem przedwstępnej nie :P Po podpisaniu może nie koszmary, ale wiadomo, że człowiek myśli czy czasem nie przegapił jakiejś lepszej okazji. Z drugiej strony staramy się podchodzić do tego, że mieszkanie zawsze można sprzedać - wiadomo, że to też nie jest takie proste, ale nie chcemy traktować kupowanego mieszkania jako czegoś na zawsze, bo nigdy nie wiadomo co się zdarzy w życiu.

Blue pisze:czy brac mieszkanie z milosci (to parterowe z milosci do radogoszcza i samego mieszkania,ale podbarwione strachem),czy z rozsadku to na julianowie,ze spory metraz i kazdy bedzie mial swoj kat.Tylko remont tu potrzebny wiekszy niz w tym mniejszym.Mam scisk w brzuchu doslownie.

No faktycznie jest to dylemat... 90 metrów brzmi bosko, bo nie musisz się martwić o zagospodarowanie przestrzeni. Na pewno warto spisać wszystkie plus i minusy obu mieszkań. A z perspektywy osoby, która będzie się przeprowadzać już chyba piąty raz, w tym czwarty na terenie Łodzi, to powiem Ci, że pewnie do większości dzielnic da się przyzwyczaić.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 25 cze 2013, 12:33

Bian-dzieki,troche mi pomoglo to co napisalas.Faktycznie,czemu zakladac ze to ma byc to ostateczne mieszkanie.Jak bedzie zle sie mieszkac,to sprzedac i znow przeprowadzic sie-wierze ze jak raz przezyjemy przeprowadzke z 2 dzieci to potem juz bedzie latwo:)

Stało sie.Dzis zostala podpisana umowa przedwstepna SPRZEDAZY naszego mieszkania,z terminem umowy przyrzeczonej w 2 polowie wrzesnia.Przeciagalismy termin jak najdluzej sie dalo.Wierze ze przez ponad 2,5 miesiaca cos dla siebie wyszukamy,bo jak dotad mamy upatrzone 3 mieszkania (dzis doszlo 3 ) ale z kazdym cos nie tak.Moze jeszcze cos dojdzie.A jak nie wyszukamy to stracimy bo trzeba bedzie oddawac dwukrotna wysokosc zadatku...
Sprzedaz okazala sie byc bulka z maslem,wlasciwie odkad podjelismy decyzje o sprzedazy to byli chetni na juz.Tylko cene dawali nie taka jak bysmy chceili,ale znalazl sie klient ktory chce kupic nasze lokum za cene nadspodziewanie dobra,lepiej zeby babka sie juz nie wycofala.Ogolnie to jestem SPANIKOWANA tym wszystkim.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: lmyszka » 25 cze 2013, 12:36

Blue, zazdroszczę tej sprzedaży. Jak dla mnie to koszmar :p
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Bian » 25 cze 2013, 12:43

Blue super, że udało się znaleźć chętną za dobrą cenę :)

Blue pisze:jak dotad mamy upatrzone 3 mieszkania (dzis doszlo 3 ) ale z kazdym cos nie tak

Wiesz co, mi się wydaje, że jeśli człowiek się sam nie buduje, to znalezienie idealnego mieszkania graniczy z cudem. No chyba, że ktoś ma nieograniczony budżet i może sobie pozwolić na wielkie mieszkanie od dewelopera w jakiejś pięknej okolicy. Kwestia czy minusy tych mieszkań da się wyeliminować lub da się z nimi pogodzić w zamian za plusy.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 13 lip 2013, 13:34

Droga eliminacji mamy do ostatecznego wyboru 2 mieszkania.Jedno z nich bylo dlugo faworytem ale ostatnio wysunelo sie jeszcze jedno.Oba sa kompletnie rozne,sa w innych dzielnicach,maja inne wady i zalety oraz calkiem inna infrastrukture.Jedno byloby fajniejsze "pod nas",a drugie byloby lepsze "pod dzieci" przy czym oba oczywiscie nadaja sie i pod nas i pod dzieci :lol: Okreslenie "pod nas" oznacza ze mieszkanie posiada cos co nam sie zawsze w "wymarzonych" mieszkaniach podoobalo a okreslenie "pod dzieci" ze blisko sa placowki szkolno-przedszkolne i tereny zielone.I badz tu madry,nawet z 2 ciezko wybrac ale licze na to ze ten caly cyrk do konca lipca sie skonczy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: minka » 27 lis 2013, 15:37

Mam pytanie szukamy mieszkania w okolicy Chojen najchętniej
czy któraś mieszka w arboretum na łukasińskiego ? Jesli tak jak wrażenia
no i wpadło nam w oczy jedno na Hetmańskiej cem-mix misztala macie opinie?
Awatar użytkownika
minka
 
Posty: 25
Rejestracja: 29 paź 2013, 10:51
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 02 lip 2018, 14:51

Blue wzywam Cię do tego wątku!!
Znasz lokalizację inwestycji, albo jesteś w stanie sobie to wyobrazić. Lubisz rozpatrywać różne aspekty danej sytuacji. Pomóż mi :)

Aroniowa
http://aroniowa.pl/#kontakt
Mieszkanie 72 m2, projektu jeszcze nie ma na stronie, ale może niedługo się pojawi. W każdym razie 3 pokoje w tym salon z aneksem, sypialnie obie na północ, salon na południe. W przedpokoju jest tyle miejsca, że da się wydzielić mini garderobę i do tego jeszcze postawić sporą szafę (i jeszcze nie będzie klitki).

Atrium
Dokładnie ten rozkład mieszkania, czyli prawie 80 m2, niekoniecznie parter (ale max 3 piętro dostępne), Budynek A, idziemy w 4 pokoje. Wystawa okien wschód i południe.
http://atriumradogoszcz.pl/mieszkanie/?mi=C.0.2

Cenowo wychodzą podobnie. W jednym droższe mieszkanie, ale większe, natomiast miejsce w garażu podziemnym, prawdopodobnie nie złapiemy komórki lokatorskiej. W drugim mieszkanie ciutkę tańsze, ale mniejsze, do tego łapiemy garaż (indywidualny), komórka lokatorska na luzie, przy garażu niekonieczna, chociaż gdyby była, to pewnie weźmiemy (na dodatek większa niż w Atrium).

Plusy, minusy lokalizacji, obu typów budynków (wieżowiec vs. blok dwupiętrowy) itp.

Jeśli chodzi o metraż i rozkład mieszkania serce mówi Atrium; jeśli chodzi o położenie, sąsiadów i garaż - Aroniowa.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: mirabell86 » 02 lip 2018, 16:30

szaraczarownica, zapraszam na Teofilów - 79 m2 - 4 pokoje ostatnio w bloku obok sprzedawali za 325.000 zł. Pełen rozkład , my wybiliśmy ścianę w przedpokoju i mamy większy salon. Osobno toaleta. Minus mała łazienka ;;)
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: MamaŻaby » 02 lip 2018, 16:40

szaraczarownica, Atrium <3
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 02 lip 2018, 17:06

mirabell86, mieszkałam przez prawie 3 lata na Teofilowie i nigdy tam nie wrócę. Jeśli nie będzie mnie stać na 3 pokoje na Radogoszczu, to zostanę w 2, ale tutaj, na tych starych śmieciach, gdzie mam ciszę i spokój.

MamaŻaby pisze:szaraczarownica, Atrium <3

A my właśnie ustaliliśmy, że jutro dzwonię i dowiaduję się jak zaklepać Aroniową :lol: Ile trzeba wpłacić, do kiedy załatwić kredyt itd. ;)
Ta cisza i spokój chyba też kupiła mojego męża. Pomijając już fakt, że w linii prostej nasz potencjalnie nowy blok od obecnego dzieli około 100 m ;) Drogą to będzie z 250 może. Będziemy się przeprowadzali piechotą =)))) Albo wózek dostawczy załatwimy =))))

Niestety, ale mieszkaliśmy w wieżowcu. Ja wiem, że wieżowiec na Teofilowie i wieżowiec na zamkniętym osiedlu to dwie różne sprawy, ale przeraża mnie ta ilość samochodów i ludzi :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Agata. » 02 lip 2018, 18:15

szaraczarownica, nie wiem jak z lokalizacją i innymi aspektami (chociaż 3 lata pracowałam na Sowińskiego, to chyba niedaleko, faktycznie spokojnie i zielono tylko tam żaden autobus nie jeździł więc codziennie zapitalałam na piechotę z Pojezierskiej :) ), ale ja bym zdecydowanie szła w większy metraż i 4 pokoje. Fajnie jest mieć dodatkowy pokój na gabinet/bibliotekę/gościnny. Nam tego brakuje, a metraż mamy właśnie podobny jak ten, o którym piszesz na Aroniowej. I właśnie myślimy, że za jakiś czas trzeba będzie się rozejrzeć się za czymś większym, najlepiej jakimś segmentem/szeregowcem.
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 02 lip 2018, 18:43

No dobrze, liczyłam na odpowiedź Blue, która powinna znać teren, ale widzę, że sporo wypowiedzi jest, a Blue dalej nie ma :D
Wyjaśniam więc:
Atrium jest położone przy Świtezianki, która robi się co raz bardziej ruchliwa - ludzie ze Zgierza i nie tylko skracają sobie tędy drogę w stronę Marysina i ogólnie trasy przez Rydza-Śmigłego lub w kierunku Brzezin. Jakiś czas temu zaczął tędy jeździć autobus, jeżdżą dostawy do Netto. Nieruchomość położona jest tuż przy tej ulicy. Bardzo blisko jest też Zgierska. Do każdej ze szkół Staś miałby kawałek. Lokalizacja pod tym względem wypada bardzo kiepsko.
Tutaj powstają trzy 8-piętrowe wieżowce.
Nie m garaży, tylko parking podziemny. Miejsc jest tylko 10, więc większość samochodów i tak musi zaparkować na zwykłych miejscach postojowych pod chmurką.
Minusy dla nas ma duże:
- lokalizacja (hałas, spaliny, ruchliwa droga, więc szybko nie wypuścimy Stasia poza ogrodzenie)
- wieżowiec
- prawdopodobnie nie mielibyśmy szansy już na komórkę, więc musimy wszystko upchać w domu
Jedyny plus:
- wielkość i rozkład mieszkania

Aroniowa to ulica bez przejazdu. Dojeżdża się nią tylko i wyłącznie do tej inwestycji i do jednego odrobinę starszego bloku, ale też już z obecnego stulecia ;). Cisza, spokój. Najbliższa większa ulica to Łozowa, ale ruch jest tu zdecydowanie mniejszy, obecnie najcięższe pojazdy to te dojeżdżające do powstających inwestycji, później będzie ich mniej. W 75% to, co przejeżdża Łozową, jedzie też u nas pod blokiem (a nie jest to jakoś bardzo dokuczliwe dla nas). Blisko do wybranej przez nas szkoły (droga wydłuży się o jakieś 50-100 m max).
Tutaj na chwilę obecną w ramach jednej wspólnoty powstaje pięć 2-piętrowych bloków. Zostajemy tak jakby na starych śmieciach, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Lokalizacja dla nas świetna.
Plusy:
- cicha, spokojna okolica, Staś mógłby sam iść na plac zabaw lub do szkoły
- małe, kameralne osiedle
- bloki niskie
- garaż i komórka lokatorska
- już mamy tu znajomą rodzinę ;). Edit: przepraszam, dwie ;)
Minusy:
- gorszy rozkład i mniejszy metraż mieszkania
- tutaj też większość samochodów parkuje na miejscach parkingowych, ale z racji małej ilości mieszkańców, nie jest to tak dokuczliwe

Obie inwestycje są położone w odległości niecałego kilometra, ale przepaść jest ogromna :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Agata. » 02 lip 2018, 19:01

Po tym jak to opisałas, to faktycznie Aroniowa wygrywa. Sama mieszkam w dwupiętrowym i bardzo sobie to cenię, znam wszystkich sąsiadów z klatki i większość z bloku >D Nie wyborażam sobie też zakupu mieszkania bez garażu podziemnego, czy w ogóle garażu (my mamy miejsce podziemne i do niego przylega komórka, rety, jaka to wygoda) Podsumowując, szukałabym szegoś większego gdzie indziej :lol:
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 02 lip 2018, 19:42

Szara-dopiero teraz się zalogowałam,nie siedzę 24h na dobę na forum;)

Ciężko powiedzieć,ale brałabym raczej większe mieszkanie.Z drugiej strony nie wiem jak dużą rodzinę macie w planach bo dla 3ki metraz tego mniejszego jest wystarczajacy.Mój mąż też chce zmienić na większe,myślę że za min. 2 lata będziemy o tym myśleć,chic ja bym tu najpierw sprobowala z wydzieleniem 4 tego pokoju,gdyz jest to mozliwe,a nas jest czworo:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: gohnia » 02 lip 2018, 20:00

Aroniowa wygląda fajnie. Jest tez o tyle dobry rozkład, że sypialnia graniczy z drugim mieszkaniem też z inną sypialnią więc mieszkanie samo w sobie też powinno być ciche.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 02 lip 2018, 20:05

Blue pisze:Z drugiej strony nie woem jak dużą rodzinę macie w planach

Zakończyliśmy powiększanie rodziny ;)
Ja już teraz wyrażam zgodę tylko na ewentualnego przyszywanego dziadka ;)

Agata. pisze:Podsumowując, szukałabym szegoś większego gdzie indziej

Inna lokalizacja (na planie Łodzi) nie wchodzi w grę, a u nas na osiedlu nie ma zbyt wielu inwestycji. Zaczyna się budować coś nowego, ale ponoć też maja być to wieżowce. No i dopiero się ogrodzili, nawet jeszcze nie weszli ze sprzętem. Do czasu jak oni skończą, to my już dawno będziemy mieszkać na Aroniowej ;) Oddanie kluczy w wersji pesymistycznej za rok, w optymistycznej za 10 miesięcy :) Jeśli kupimy to konkretne wybrane mieszkanie, to w NASZYM już byłam pierwszy raz :D Jak skończą z drugim piętrem, to wchodzą do nas kłaść tynki :D


Przedyskutowaliśmy z mężem i decyzja podjęta ;) Trzeba kuć żelazo póki gorące, bo chciałabym większe mieszkanie, a już kilka razy robiliśmy podejścia i się wycofywaliśmy. Jak nie teraz, to musimy zrobić generalny remont u nas, a na to szkoda wydawać pieniądze.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: MamaŻaby » 02 lip 2018, 20:06

szaraczarownica, znając Ciebie i Wasze plany, po zapoznaniu się z tym co szerzej opisałaś, zdecydowałabym się na Waszym miejscu w 99% na Aroniową. Wydawało mi się, że to na Atrium jest blok 2-3 piętrowy a nie wieżowiec. Mając swoje doświadczenia z wieżowcem wybrałabym mniejsze mieszkanie ale w małym bloku. Dla mnie wygrywają komórka, garaż i niski blok bo wiem, że dodatkowy pokój dla nowego dziecka nie byłby potrzebny.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 02 lip 2018, 20:08

MamaŻaby, znasz mnie <3
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: niesia2708 » 02 lip 2018, 20:08

szaraczarownica, gratuluję decyzji :) oby poszło jak najszybciej!
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: wiolancia » 02 lip 2018, 20:13

szaraczarownica a nie myślicie już o domu ???
Grubo ponad trzysta tysięcy za mieszkanie :shock: ???? My nie wydaliśmy tyle na budowę 110 m2 domu.Ja mieszkałam wiele lat w blokach i już nigdy nie chciałabym tam wrócić,komfort domu i własnego podwórka gdzie dziecko jest bezpieczne i biega po dworze bez żadnych ograniczeń jest nieporównywalny do dużego nawet mieszkania.No i cisza wokół i brak sąsiadów za ścianą ...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: hatifnatka » 02 lip 2018, 20:27

szaraczarownica, ale super, gratulacje! :D
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 02 lip 2018, 20:30

wiolancia, my domy rozważaliśmy tylko w najbliższej okolicy. Moje marzenie to Julianów, ale tam fajny dom, to grubo ponad 1 milion. Często tyle za działkę trzeba dać. Były w naszym zakresie finansowym, ale stare, do remontu, nieciekawe.
Ja właśnie nie chcę domu. Jesteśmy samotnikami, a Staś do zabawy potrzebuje towarzystwa. Na osiedlu będzie miał dzieci do zabawy. My będziemy niejako zmuszeni do kontaktów z innymi ludźmi. Wyjdzie to nam wszystkim na dobre, niż tak zamykać się we własnym bagienku ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: MamaŻaby » 02 lip 2018, 20:42

szaraczarownica, jak ja Cię rozumiem <3
wiolancia, można budować dom mając działkę. Nie mając działki w Łodzi to nie realne w cenie mieszkania (tzn chodzi mi o zakup działki i budowę domu - nie da się tego zrobić w cenie mieszkania).
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 02 lip 2018, 20:45

Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Agata. » 02 lip 2018, 20:47

szaraczarownica, gratuluję zdecydowania :) jak definitywnie na 3 osoby to faktycznie 3 pokoje dają radę (ale mój szwagier wybudował dom z 3 sypialniami, bo mieli dwoje dzieci, a po 5 latach pojawiła się Ola ;) )
Grubo ponad trzysta tysięcy za mieszkanie :shock: ????

Mi to się akurat wydaje pół darmo, za taki sam metraż w Warszawie trzeba zapłacić grubo ponad pół miliona i to w tańszych dzielnicach :roll:
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 02 lip 2018, 20:55

Blue pisze:nawet mieszkania z rynku wtórnego są za ponad 300tys

No właśnie :roll: Masakra. Oglądaliśmy i takie i takie, ale przy takich cenach mieszkań z rynku wtórnego, to ja wolę nowe. Jasne, że w tym metrażu rynek wtórny z ubiegłego wieku to 4 pokoje, ale same tramwaje. Już się męczymy z pokojem Stasia.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: ava » 02 lip 2018, 21:09

szaraczarownica, ale super, gratuluję podjęcia decyzji ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8873
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 02 lip 2018, 21:11

Tez się cieszę :) Byle by się teraz wszystko udało :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: agunia » 03 lip 2018, 8:45

szaraczarownica bardzo sie ciesze,ze tak szybko pdjeliscie decyzje.Teraz tylko sie cieszyc i czekac na klucze.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 03 lip 2018, 10:58

Rezerwacja wstępna zrobiona :D Na razie ustna, ale słyszę co mówi developer (buduje i sprzedaje jedna osoba, to mała inwestycja) i wiem, że już te rzeczy które chcemy nam nie uciekną, więc już jestem spokojniejsza. W sobotę jesteśmy z mężem umówieni na podpisanie umowy rezerwacyjnej :)

:ymparty: :YMPARTY: :YMPARTY:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 03 lip 2018, 12:49

Szara-idziecie jak burza:)Gratuluję:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 03 lip 2018, 13:13

Blue, na razie na stronie nie ma tych nowych mieszkań do sprzedaży, ale mają być wystawione może nawet dzisiaj. Biorąc pod uwagę fakt, że jak wczoraj rozmawiałam, to połowa garaży była zarezerwowana (są 4), to nie ma na co czekać :)
Jeszcze mogą być zmiany co do mieszkania (tylko i wyłącznie położenia na klatce, w sensie prawo-lewo i zmiana klatki), bo nawet dzisiaj zarezerwowałam inne, niż wczoraj oglądałam, ale to już do soboty chcę mieć ustalone.
Jutro jestem już umówiona w banku w którym kończy większość kredytów z tej inwestycji, więc może do wakacji wyrobimy się z notariuszem i uruchomieniem kredytu :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: martonia » 03 lip 2018, 15:12

Gratuluję takiego zdecydowania!
A jak wygląda kwestia kredytu przy jednej osobie pracującej?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 04 lip 2018, 9:40

martonia, zakładam, że normalnie. Bank interesuje dochód ;) Przecież samotni ludzie też mogą wziąć kredyt.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: martonia » 04 lip 2018, 11:51

szaraczarownica pisze:Przecież samotni ludzie też mogą wziąć kredyt.
;) co racja to racja
po prostu pomyślałam, że wtedy może być mniejsza zdolność kredytowa, dochód dzielony na 3 członków rodziny, co za tym idzie mniej korzystne warunki kredytu, ale w sumie niekoniecznie ;) zatem udanych negocjacji!
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 04 lip 2018, 11:57

martonia, wiem o co Ci chodzi, ale przy zarobkach mojego męża to nie ma najmniejszego znaczenia. Myślę, że zdolność kredytową mogą nam wyliczyć nawet 2-3x większa, niż chcemy wziąć.
Gorzej, że dla banku to my zdolność mamy, ale my sami psychicznie jakoś jej nie czujemy :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: malulu » 05 lip 2018, 8:13

szaraczarownica, dopiero teraz zauważyłam ruch w tym wątku. Jak dla mnie dobrze wybraliście - mniejszy budynek - mniejsze hałasy. Gratuluję wyboru!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 05 lip 2018, 8:33

Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: Blue » 05 lip 2018, 8:37

Szara-na pierwszy i szybki rzut oka,bardzo ustawne:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: szaraczarownica » 05 lip 2018, 8:44

Blue, też mi się tak wydaje :)
Najlepsze jest to, że jak się wchodzi do salonu, to ma się takie głupie wrażenie "no nie powala wielkością", a jest o 2 m2 większy, niż cała nasza kawalerka =))))
No i w porównaniu do tego, co widzę w innych nowych blokach, ma spore okna w pokojach. Są niższe niż normalnie, ale szersze. Podoba mi się to, bo od biedy można coś u góry zawiesić, jakąś półkę czy coś, jakby nam brakowało miejsca :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14785
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zakup nowego mieszkania - porady, wnioski itp.

Postautor: kari » 05 lip 2018, 8:51

szaraczarownica, mnie tylko wkurza, że w takich dużych mieszkaniach kibelek razem z łazienką, przy moich chłopakach porażka, bo siedzą po pół godziny :lol:
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kredyty, kupno mieszkania, finanse

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron