Strona 1 z 1

Rodzina na swoim

Post: 12 lis 2019, 16:19
autor: Paulinka
Czy któraś z Was spotkała się z takimi sytuacjami:
1. Kupno drugiego mieszkania w trakcie trwania dopłat z Rodziny na swoim?
2. Sprzedaż mieszkania kredytowanego w ramach Rodziny na swoim w trakcie trwania dopłat?

Re: Rodzina na swoim

Post: 12 lis 2019, 16:44
autor: gohnia
Paulinka, mieliśmy kredyt z tymi dopłatami i wiem, że gdybyś kupiła w tym czasie (chyba tylko w czasie tych 8 lat doplat) inne mieszkanie, to bank może nakazać spłatę całego kredytu, a państwo oddania dopłat.

Re: Rodzina na swoim

Post: 12 lis 2019, 16:59
autor: Paulinka
gohnia, no właśnie jestem w trakcie zgłębiania tematu i wychodzi mi, ze można kupić drugie mieszkanie tylko ma się 14 dni na poinformowanie banku i od tego momentu po prostu nie ma dopłat, ale właśnie nic więcej się nie dzieje (nakaz zwrotu dopłat czy konieczność spłaty kredytu), ale chciałabym jeszcze sprawdzić czy u kogoś tak się zdarzyło w praktyce.

Re: Rodzina na swoim

Post: 12 lis 2019, 17:15
autor: gohnia
Paulinka, pisałam o sytuacji gdyby nie informować banku. Jak tak oficjalnie, to faktycznie traci się wtedy dopĺaty. Najlepiej pytać w banku, w którym jest kredyt.

Re: Rodzina na swoim

Post: 12 lis 2019, 20:44
autor: Paulinka
gohnia, aaa, to ok :) tak, muszę zapytac w banku, tylko ciężko u mnie z logistyką z Heniem ;), a na infolinii obawiam się odeślą mnie do oddziału ;) na szczęście mam jeszcze pare miesięcy żeby to ogarnąć :)

Re: Rodzina na swoim

Post: 12 lis 2019, 22:08
autor: gohnia
Paulinka, ja musiałam iść z pytaniem do oddziału od kredytów hipotecznych, a i tak musieli wydzwaniać, bo ten program to już prehistoria i nikt nic nie wiedział

Re: Rodzina na swoim

Post: 22 sty 2020, 17:39
autor: Paulinka
Informacyjnie - ostatecznie szybciej niż wycieczka do jedynego (!!) oddziału we Wrocławiu, który jest właściwy w temacie hipotek (infolinia czy normalny oddział odsyłają zgodnie tam) poszło mi wysłanie zapytania emailem do Ministerstwa Rozwoju i o dziwo dostałam konkretna odpowiedz :)