Odliczanie podatku za materiały budowlane

Odliczanie podatku za materiały budowlane

Postautor: baila » 15 sty 2013, 15:13

Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała z tej opcji? Proszę o info, jakie formularze potrzebne, czy to rozliczenie ma coś wspólnego z PITem czy odrębna kwestia?Mam na myśli czy też trzeba dostarczyć razem z PITem do 30 kwietnia czy nie.I czy wtedy trzeba rozliczać wspólnie z mężem czy nie ma to żadnego znaczenia.
Awatar użytkownika
baila
 
Posty: 128
Rejestracja: 17 gru 2012, 21:42
Has thanked: 11 times
Been thanked: 0 time

Re: Odliczanie podatku za materiały budowlane

Postautor: klarysa » 15 sty 2013, 15:50

Możesz rozliczyć w dowolnym momencie w roku. Najlepiej iść z fakturami do urzędu, tam jest pani, która się tym zajmuje i ona powie, za które materiały możecie mieć zwrot. Wtedy dopiero wypełniasz papiery (ona Ci powie, jakie i jak). Przynajmniej tak słyszałam od kilku już osób, ale sama tego w końcu nie zrobiłam.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Odliczanie podatku za materiały budowlane

Postautor: ava » 15 sty 2013, 17:06

My składaliśmy taki wniosek pod koniec ubiegłego miesiąca, ale nie wiem czy dużo pomogę, bo wypełniała go nam znajoma księgowa.

klarysa pisze:Możesz rozliczyć w dowolnym momencie w roku
Potwierdzam.
Wniosek składa się niezależnie od PIT-a.
Formularz wniosku to VZM-1, powinnaś znaleźć go w necie.
Do wniosku należy dołączyć kserokopie pozwolenia na budowę, dokumentów potwierdzających prawo własności do nieruchomości oraz kserokopie faktur za materiały budowlane. Z tego co kojarzę to można dołączyć tylko faktury wystawione po dacie pozwolenia na budowę (ale nie dam sobie za to ręki uciąć 8-) ).
Nasz wniosek był podpisany przeze mnie i przez Męża - nieruchomość jest wspólna, ale faktury były wystawiane tylko na Męża.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Odliczanie podatku za materiały budowlane

Postautor: niesia2708 » 15 sty 2013, 19:53

baila, ja jak robiłam w zeszłym roku korzystałam z linków
http://podatki.wieszjak.pl/vat/98082,Zw ... adnik.html
Generalnie możesz wniosek o zwrot możesz składać raz w roku.
Do odliczanych materiałów na pewno zaliczysz płytki, kleje, cement, pustaki, materiały hydrauliczne, okna i drzwi (jeśli masz fakturę bez montażu z VAT-em 23%), panele, listwy, chyba armatura łazienkowa, styropian.
Jeśli czegoś nie wiesz to najlepiej sprawdzić w necie :) -na forum muratora masz dużo podpowiedzi :)

Zabierasz się do tego tak,że wybierasz faktury w których masz rzeczy które możesz odliczyć i wpisujesz do załącznika.
I łączną kwotę VAT z załącznika wpisujesz w odpowiednią pozycję we wniosku.
Generalnie jeśli napiszesz coś co nie wolno odliczyć to Cię zawezwą żebyś poprawiła.
Do wniosku trzeba bodajże załączyć pozwolenie na budowę i ksero faktur które odliczasz (trzeba mieć ze sobą oryginały bo porównują).
Na zwrot mają ok 5 miesięcy.
My generalnie byliśmy wpisywani we wniosku razem bo mamy pozwolenie na budowę na nas oboje, chociaż działka jest na męża.Faktury też wystawiane były tylko na męża.
Jak coś pytaj :) 2 lata temu robiła mi ciocia, ale w zeszłym roku już sama zrobiłam i tylko jedną rzecz mi wywalili :D
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Odliczanie podatku za materiały budowlane

Postautor: juta79 » 18 sty 2013, 15:22

nam pomogła odliczyć teściowa i kazała wypisać wszystko co jest na fakturach aby sami sobie wykreślili żeby samemu czegoś nie przeoczyć ::) Tylko że trzeba chodzić do urzędu 2 razy.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Odliczanie podatku za materiały budowlane

Postautor: Blue » 02 sty 2014, 8:44

Juta-no właśnie nam sama babka z US tak poleciła ,czyli najpierw zrobić samemu przesiew co się odlicza a co nie,ale nawet jak się nie jest pewnym,to lepiej wpisać oni sami to najwyżej odrzucą (lub zaliczą).
Blue
SuperMama
 
Posty: 18389
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Kredyty, kupno mieszkania, finanse

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości