Wspólny pokój dla dzieci

Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Audiolka » 09 mar 2013, 22:25

Czasem nie mamy wyjścia i musimy ulokować maluchy w jednym pokoju. Jak to wygląda ze strony organizacyjnej? Czy każde z dzieci ma swój osobny kącik z zabawkami, czy może jest jeden wspólny? Czy każde z dzieci ma "swoja" część pokoju, czy jest on wspólny?

Mile widziane zdjęcia :)
Obrazek
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: gohnia » 09 mar 2013, 22:33

Ten temat zaprząta mi ostatnio głowę więc chętnie poczytam o rozwiązaniach.
My pokój dla dzieci mamy dość mały więc nie mamowy o jakichś specjalnie osobnych kącikach. W poszukiwaniu inspiracji znalazłam w necie ciekawe łóżko (dla trochę starszych dzieci oczywiście ;))
Obrazek
W ogóle to wkurza mnie, że najczęściej zdjęcia prezentujące meble i rozwiązania do pokoi dziecięcych pokazuja ogromne pomieszczenia. W naszych realiach rzadko pokoje dziecięce mają 20m2
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4787
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 09 mar 2013, 22:45

U nas podobnie-na chwile obecna maly wspolny pokoj,ale wydzielilismy dziewczynkom osobne kaciki.
U znajomych dzieciaki mialy najpierw 1 wspolny pokoj 15 m2 a potem postawili scianke z karton-gipsu i dzieciaki maja 2 osobne pokoiki,minusem jest jednak to ze jeden z nich jest przechodni do tego drugiego.No ale to zawsze osobne pokoje;)
Inna rodzina z kolei zrezygnowala z sypialni by dzieciaki mialy osobne pokoje ale na to to ja bym sie nie zgodzila :PPP Never ever i forever!!!
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Deco-Ania » 09 mar 2013, 22:50

U nas co prawda tego problemu nie ma jak wiadomo, ale... ja posiadam brata, z którym mieszkałam w jednym pokoju, więc mogę coś nieco z doświadczenia powiedzieć.
Zdecydowanie dążyłabym do tego, aby każde z dzieci miało swoją część. Nasi znajomi bardzo fajnie to zorganizowali: podzielili pokój tak jakby po przekątnej: jedna część miała inny kolor ścian niż druga, z założenia środek był częścią do wspólnej zabawy.
Pamiętam, że my mieliśmy z tym bardzo duży problem (pomijam różnicę płci i wieku). Kłótnie były do tego stopnia, że w pewnym momencie wymusiliśmy na rodzicach przedzielenie pokoju szafami.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 09 mar 2013, 23:00

Aaaaa przypomnialo mi sie ze kolezanka z podstawowki miala pokoj przedzielony z siostra...kotara :)
Ale to inne czasy byly.A kolega mial tak fajnie pokoj z bratem urzadzony ze mieli wysokie lozka (jak pietrowe),ale
obaj mieli takie spanie "na pietrze" a pod tym lozkiem mieli biurka z krzeslami.Ogolnie wszystko w drewnie i fajnie zaprojektowane.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: gohnia » 09 mar 2013, 23:04

Blue pisze:fajnie zaprojektowane

To podstawa ;) Fajny projekt nawet z malutkiego pomieszczenia może zrobić wygodną, ładną przestrzeń
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4787
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 09 mar 2013, 23:20

Cos w tym stylu,wygooglalam pierwsze z brzegu rozwiazania tego typu:


Sama nie wiem czy bym tak swoim dzieciakom urzadzila,ma to plusy i minusy.

Nie wiem jak wy ale ja ide spac :p

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: lmyszka » 10 mar 2013, 8:59

My planujemy przy 3 p. aby każde dziecko miało swój. Na początku Wiktor będzie miał swój pokój a my sypialnie razem z maluszkiem. Potem my się wyprowadzamy do salonu a dziecko zostaje. Chyba, że okaże się, że chłopaki ( o ile będzie chłopak ) Będą chcieli mieszkać razem to oczywiście maja na to naszą zgodę :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: agnieszka19 » 10 mar 2013, 9:37

Ja mimo że będę miała 2 córki nie planuje dla nich wspólnego pokoju. Uważam, że między dziewczynkami będzie za duża różnica wieku. Bo tak jak mała się urodzi Natalka będzie miała 4,5 roku, jak zacznie raczkować to Natalka będzie miała ponad 5 lat. Ma zatem w swoim pokoju mnóstwo małych rzeczy i takich które absolutnie nie nadają się dla niespełna rocznego szkraba. Nie chce żeby Natalka była stratna i żebym musiała chować jej rzeczy bo to bez sensu. Z tego powodu dziewczynki będą miały osobne pokoje a my z mężem "wrócimy" do spania w salonie...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Puma » 26 mar 2013, 21:18

u nas chlopaki maja wspolny pokoj i narazie tak zostanie kazdy ma swoje miejsce na lozko swoje pojemniki na zabawki, ale srodek do zabawy jest wspolny. Ja mialam dlugo pokoj z bratem i jakos nie sprawialo nam to problemow, ale w wieku 14-15 jednak mialam swoj i tak powinno byc kazdy potrzebuje swojego miejsca, spokoju. Wszystko zalezne jakie sie ma mozliwosci u nas bylo cos takiego jak mial sam maly pokoik teraz troszke inaczej to wyglada zdjecia wrzuce jak zrobie
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Rodzeństwo - kiedy do wspólnego pokoju

Postautor: lmyszka » 25 lut 2014, 8:42

Temat o wspólnym pokoju już jest więc połączyłam - Patrycja11

Chyba takiego tematu nie ma, ale jak by jednak był poproszę o połączenie :)

Kiedy przeniosłyście młodsze rodzeństwo do pokoju starszego dziecka? Czy wtedy już Wasze dzieci przesypiały całę noce, czy młodsze budziło się i musiałyście do niego chodzić?
Czy starsze dziecko nie budziło się wtedy? Jakie są Wasze doświadczenia?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: lmyszka » 25 lut 2014, 8:55

Aha w innym dziale, kurde za bardzo rozrośnięte to forum i trudno znaleźć :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Patrycja11 » 25 lut 2014, 8:58

lmyszka, luzik ;;))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: kochecka » 25 lut 2014, 9:01

Maks i Laura śpią w jednym pokoju jakoś odkąd Laura miała ok 4 miesiące. Przeniosłam ją do Maksia jak skończyły się kolki na dobre i zaczęła spać spokojniej. Przeniesienie do pokoju z Maksiem spowodowało, że ja zaczęłam się bardziej wysypiać bo nie słyszałam wiercenia się Laury. A Laura zaczęła lepiej spać bo nie budzi ją teraz chrapanie tatusia :lol: Teraz zabieram ją do nas tylko jak jest chora/gorączkuje.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: lmyszka » 25 lut 2014, 9:02

kochecka, a karmiłaś ja wtedy w nocy? Maksio nie budził się gdy ona np. zaczynała płakać i na odwrót gdy np. Maks kasłał czy coś? >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: kochecka » 25 lut 2014, 9:05

lmyszka pisze:karmiłaś ja wtedy w nocy?

zdarzało się aczkolwiek Laura przesypiała już raczej nocki. Jeśli jadła w nocy to tylko raz.
lmyszka pisze:Maksio nie budził się gdy ona np. zaczynała płakać i na odwrót gdy np. Maks kasłał czy coś? >D

bałam się o to bardzo ale chyba jeszcze sie nie zdarzyło, żeby się wzajemnie obudzili. Kilka razy zdarzyło się Laurze "włączyć syrenę" (ząbkowanie ;) )ale Maksa to nie rusza. W drugą stronę też raczej nie. Nie przypominam sobie.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Emi » 25 lut 2014, 9:13

kochecka pisze: śpią w jednym pokoju jakoś odkąd Laura miała ok 4 miesiące.

u nas też coś koło tego. Ania śpi z Adasiem jak pozbywałam się kołyski i przenosiłam ją do łóżeczka.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: klarysa » 25 lut 2014, 9:44

lmyszka pisze:Kiedy przeniosłyście młodsze rodzeństwo do pokoju starszego dziecka? Czy wtedy już Wasze dzieci przesypiały całę noce, czy młodsze budziło się i musiałyście do niego chodzić?

Czekam na ten moment i dopiero wtedy połączę dzieciaki w jednym pokoju (dokładnie to młodsze zostaje, a starsze do niego dołączy, bo to my jesteśmy teraz w średnim pokoju). Na razie młodszy ma rok i budzi się raz na wodę i raz na mleko, a jak mu idą zęby, jak teraz, to jeszcze częściej. Nie chce mi się biegać i nie chcę przeszkadzać starszej córce w wysypianiu się do przedszkola. Ale jej brat nie marudzi przy przebudzeniu, tylko się drze. ;)
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: lmyszka » 25 lut 2014, 13:19

klarysa, właśnie mój też się drze :) Ale tak się rozmarzyłam, że on idzie do Wiktora a ja właśnie nie słysząc go przy najdrobniejszym jęknięciu śpie. Ale wiem że jeszcze to nie realne, też poczekam aż skończą się nocne pobudki
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Malwina » 25 lut 2014, 13:32

lmyszka, Mateusz miał 6 miesięcy, jak go przeniosłam. :)
Żebyś nie czekała do 18 urodzin :D
Maksio do tej pory potrafi się budzić :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Deco-Ania » 25 lut 2014, 13:36

lmyszka, podobno kiedy chce się przenieść dziecko do drugiego pokoju najlepiej zrobic to przed 6.miesiącem, bo później może być o wiele trudniejsze.
(mądra rada z jednej z broszurek z "niebieskiego pudełka" ze szpitala).
Czyli jakby nie patrząc u Was ostatni dzwonek.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: klarysa » 25 lut 2014, 15:06

lmyszka, ja uciekam do 3. pokoju. ;)
Późniejszych przenosin się nie boję. Córka miała 1,5 roku, jak dostała swój pokój (wcześniej mieszkaliśmy w kawalerce) i nie było problemu, a teraz będzie podobnie (przenosiny przenosimy na lato). Myślę, że młodsze się ucieszy, że w końcu śpi z siostrą w pokoju.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 24 lip 2014, 7:28

Czas dokonczyc nasz pokoik dla dziewczynek.Co zostalo-kupno biurka i krzesla dla mojej zerowkowiczki.
Wczesniej myslalam o kupnie ikeowych 2 stolikow kritter i 2 krzeselek kritter dla dziewczynek-no i mamy 2 krzeselka i 1 stolik.Drugiego nie kupowalam,bo ciagle te mebelki wydawaly mi sie za male dla mojej dosc wysokiej 5 latki (zwlaszcza krzeselka).One sa dobre dla mlodszej na teraz.
Nie mam pojecia co kupic,musi to byc waskie biureczko (cos jak Ikeowy Sundvik) z polka lub klapa,by mozna bylo szkolne
przybory trzymac.Ale Sundvik ma 55 cm wysokosci wiec tez nieduze.Pewnie bedzie znow trzeba robic cos na zamowienie.
(dostalam namiary kogos kto smiga w robieniu mebli na zamowienie).Lub tez na allegro cos upolowac.
Niestety wiem ze malo z was ma dzieci w wieku 5 lat i powyzej-ale moze jest ktos kto ma fajnie zaprojektowane biureczko dla dziecka,zebym mogla "skopiowac" wzor pod swoje wymiary?Lub pomysl jakis na ergonomiczny mebelek?To juz ostatni element dzieciecego pokoju i wreszcie bedzie wszystko.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: lmyszka » 24 lip 2014, 8:15

A my dalej nie przeniesieni :| Powiem szczerze, że już mam dość nocowania z Kacprem, ale z drugiej strony szkoda mi Wiktora. Bo o ile może jakimś cudem w nocy by go nie obudził, żądając mleka to wstając przed 6 i drąc się już pewnie tak. No i tu też nasza wygoda, bo jak wstaje rano to jeszcze do 30 min bawi się w łóżku ale pod warunkiem, że my jesteśmy w pokoju. Jednak zbliża się wrzesień i dzieci pójdą do placówek, wtedy może być jeszcze gorszy moment na zmiany. Ehhh niech mnie ktoś walnie :twisted:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: MamaŻaby » 24 lip 2014, 10:55

Blue pisze:Niestety wiem ze malo z was ma dzieci w wieku 5 lat i powyzej-ale moze jest ktos kto ma fajnie zaprojektowane biureczko dla dziecka

Blue, nasz pokój dziecięcy też mały. Na razie urzęduje i przez najbliższe 2 lata nadal będzie urzędować w nim sama Żaba ale potem trzeba będzie tam przenieść też Młodsze więc mam podobny problem. W dodatku na jednej całej ścianie mam szafę Komandora więc ta ściana w ogóle odpada z ustawień i musi być do niej dojście.
W każdym razie my zdecydowaliśmy, że u dzieciaków w pokoju biurka nie będzie. Są szafki na książki i przybory do pisania / rysowania i mały stolik Ikea do zabawy. Wszystkie prace plastyczne i zabawy z książeczkami edukacyjnymi Żaba robi przy stole w dużym pokoju. Uznaliśmy, że przy stole dzieci będą odrabiały lekcje, tak żebyśmy mieli je na oku i pomagali w razie potrzeby. No i z całą pewnością nie będzie w dziecięcym komputera czy telewizora. Pokój dziecięcy ma z założenia służyć zabawie i wypoczynkowi.

A jak będzie czas na przeniesienie Młodego do pokoju dziecięcego to wtedy jedyną planowaną zmianą będzie wymiana obecnego pojedynczego sosnowego łóżka na takie z wysuwanym drugim spaniem:
Obrazek
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: kasieńka 85 » 24 lip 2014, 11:03

MamaŻaby pisze:W każdym razie my zdecydowaliśmy, że u dzieciaków w pokoju biurka nie będzie. Są szafki na książki i przybory do pisania / rysowania i mały stolik Ikea do zabawy. Wszystkie prace plastyczne i zabawy z książeczkami edukacyjnymi Żaba robi przy stole w dużym pokoju. Uznaliśmy, że przy stole dzieci będą odrabiały lekcje, tak żebyśmy mieli je na oku i pomagali w razie potrzeby. No i z całą pewnością nie będzie w dziecięcym komputera czy telewizora. Pokój dziecięcy ma z założenia służyć zabawie i wypoczynkowi.
dziękuję Ci dobra kobieto! Zastanawiałam się gdzie w mikroskopijnym i nieustawnym pokoju Karolci upchnę biurko za jakiś czas i dałaś mi rozwiązanie. Biurka nie będzie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: MamaŻaby » 24 lip 2014, 11:11

kasieńka 85 pisze:dziękuję Ci dobra kobieto

nie ma za co >D
Ja po prostu pamiętam jak to było ze mną. W pokoju miałam biurko i rodzice tylko zaglądali żeby sprawdzić jak sobie radzę. w dodatku drzwi były zamknięte żeby mnie odgłosy domu nie rozpraszały. A ja zamiast odrobić szybko i sprawnie lekcje robiłam wszystko byleby odłożyć w czasie naukę. Myślę, że jak dzieci będą przy stole w dużym pokoju to lekcje pójdą sprawnie i więcej zostanie w głowie :lol:
Dodatkowo brak możliwości ustawienia biurka też jest argumentem więc taka decyzja u nas. Nie ma sensu na siłę wścibiać biurka do i tak małego pokoiku dwójki dzieciaków. One też muszą mieć swoją przestrzeń do odpoczynku i zabawy.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: malaJu » 24 lip 2014, 11:25

Blue, ja bym poszła w meble, które rosną z dzieckiem. Wiem, że takie są, ale nie pamiętam firmy, niestety. Poza tym, to droga sprawa... Ale na pewno nie ma wtedy mowy o za małym/za dużym sprzęcie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 24 lip 2014, 13:15

U nas biurko bedzie na pewno,bo jest na nie miejsce:)
Aby nie przytlaczalo pokoiku ktory jest maly jak na 2 dzieci i aby weszlo na szerokosc,wystarczy a zarazem musi byc do 60 cm.Na ktorejs stronce byla fajna fota takich biurek malych dla rodzenstwa.Teraz stukam z tel.ale w wolnej chwili poszperam na kompie i wstawie.Zaleta pokoju dziewczyn jest to,ze jest maly a ustawny i miejsce do zabawy tez jest.Takze akurat moje pytanie bylo nie czy kupowac biurka czy nie,tylko jakie kupic;)

Ju-takie meble sa najlepsze:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: kochecka » 24 lip 2014, 13:27

Blue moje dzieci mają biurko z Ikei, takie malutkie.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30128629/ Tak naprawdę to jest ławka ale my wykorzystujemy jako biurko. Mamy jeszcze jedną taką ławkę ale wykorzystujemy ją jako ławkę właśnie.
A nad biureczkiem wisi regał z pojemnikami na kredki i inne gadżety. Jak Maksiu pójdzie do szkoły to albo będzie odrabiał lekcje w salonie przy dużym stole albo jemu kupimy większe biurko a Laura będzie miała to tylko dla siebie. A jak oboje wyrosną to jeszcze możemy dokupić szufladę i wykorzystać jako ławkę ze schowkiem np na zabawki. Jak będę w domu postaram się zrobić zdjęcie jak to u nas wygląda.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: malaJu » 24 lip 2014, 13:54

Poszperałam, bo nie dawało mi to spokoju.
http://www.mollbiurka.pl/
http://sarenka.eu/biurko-paidi-marco-2-gt-130-cm.html
i chyba najbardziej znana marka - Keller:
http://de.toys.kettler.net/produkte/kat ... e/0/0.html

Jak pisałam - ceny zabójcze.

UPDATE: znalazłam jedno dość tanie, jak na takie rozwiązania:
http://www.sklep.meble.pl/p227992,julia ... snowe.html

Czyli jest nadzieja!
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 24 lip 2014, 14:22

dzieki dziewczyny,wieczorem (jak nie zasne razem z dziecmi :lol: ) przejrze linki i obmysle sprawe:)
Mlodsza mialaby nadal swoj stoliczek kritter ale wlasnie starszej cos by nieduzego trzeba wykombinowac,taka miejscowka
na swoje szpargaly i samotnia,bo miejsce w salonie tez jest,nawet w kuchni jest duzy stol do odrabianek jakby co;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: agnieszka19 » 24 lip 2014, 14:43

MamaŻaby pisze:Ja po prostu pamiętam jak to było ze mną. W pokoju miałam biurko i rodzice tylko zaglądali żeby sprawdzić jak sobie radzę. w dodatku drzwi były zamknięte żeby mnie odgłosy domu nie rozpraszały. A ja zamiast odrobić szybko i sprawnie lekcje robiłam wszystko byleby odłożyć w czasie naukę.

A mnie takie wytłumaczenia nie przekonują...
Przecieć swoje biurko to niejako własna przestrzeń, która służy do wielu rzeczy a nie tylko odrabiania lekcij... poza tym dziecko uczy siędbać o organizację przestrzeni do pracy i trzymania porządku...
A co jeśli ktoś u Was będzie? albo jeśli będziecie chcieli coś obejrzeć czy posłuchać, a dziecko będzie musiało odrobić lekcje?
Poza tym całe życie będziesz pilnowała córki na każdym kroku?
Dziecko musi się też samo nauczyć odpowiedzialności...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: MamaŻaby » 24 lip 2014, 16:46

agnieszka19 pisze:całe życie będziesz pilnowała córki na każdym kroku?

nie będę ale nie planuję w przód o 12-15 lat tylko 5. Potem zobaczymy, wszystko będzie zależało czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka, czy dzieci będą miały podobne zainteresowania czy nie. Jeśli nie będą się dogadywać wtedy będziemy musieli całe mieszkanie przemeblować żeby każde miało swój pokój a my będziemy musieli przenieść się do salonu. Na razie uważam, że brak biurka w pokoju dzieci nie stanowi dla mnie żadnego problemu, zwłaszcza że córka ma swoją przestrzeń, w pokoju właśnie i musi tam pilnować porządku.
Uważam także że Żaba czas odrabiania lekcji będzie święty. Na początku - w klasie 1-5 na pewno będzie potrzebowała wsparcia z naszej strony więc nawet gdyby miała biurko w swoim pokoju i tak któreś z nas będzie wyłączone z innych zajęć żeby być do jej dyspozycji. A goście? Zawsze mogą przyjść w weekend ;;)
Poza tym gdybyśmy Żabie wstawili biurko to potem Młodszemu też by trzeba było żeby każda miała swoją przestrzeń
agnieszka19 pisze: która służy do wielu rzeczy a nie tylko odrabiania lekcij... poza tym dziecko uczy siędbać o organizację przestrzeni do pracy i trzymania porządku...

Nie wyobrażam sobie sytuacji że dzieciaki odrabiałyby lekcje przy tym samym biurku tym samym czasie. A na to po prostu nie mamy przestrzeni. Dla nas takie rozwiązanie na daną chwilę jest najlepsze. Pewnie będzie ulegać modyfikacjom, jak to w życiu ale póki co będzie właśnie tak. No chyba że nam się poszczęści w totka i zakupimy mieszkanie 5-pokojowe :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 24 lip 2014, 17:36

Poki co wklejam artykul z 7 zdjeciami z pomyslami na "biurko" czyli kawalek blatu-tez jest to jakies rozwiazanie,zwlaszcza dla
malych mieszkan i pokoikow.

http://www.sexymamy.pl/Biurko-w-pokoju- ... 962-slide3

Wogole to majac na mysli "biurko",chociazby ze wzgledu na przestrzen u nas,nie mam na mysli mega biurka jak dla nastolatka,z szufladami,przybocznym regalem i szafkami,tylko wlasnie cos pomiedzy stoliczkiem a kawalkiem blatu,mile widziane ze schowkiem lub polka na przybory plastyczne itp (farby,ksiazki,klej,nozyczki i inne szaprgaly,ktore rzecz jasna moga tez i stac na blacie,ale skoro nie codziennie sie je uzywa to lepiej schowac)

A tak wyglada ikeowy sundvik,tylko ze sa problemy z jego dostepnoscia (ale mozna zawsze skopiowac taki mebel na zamowienie u stolarza pod swoje wymiary):

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40201737/
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: agnieszka19 » 24 lip 2014, 17:49

Blue fajne te pomysły:) Ja też nie planuję dużego biurka z wieloma szufladami i szafkami... Ale na pewno jak Natalka będzie szła do I klasy to co a'la biurko kupimy jej do pokoju :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: caixa » 24 lip 2014, 19:26

Blue, świetny patent na biurko.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 25 lip 2014, 7:03

Przy wiekszej ilosci dzieci moze przydac sie takie cos: :lol:
http://www.domosfera.pl/blogi/thespacew ... rodzinne/1

Wracając do sytuacji u nas-biureczka/stoliki muszą być małe,tak do 60 cm i będą stały obok siebie.Gdyby je rozstawić w rozne kąty pokoju (da się zrobic taki manewr przestawiajac jedna z szafek),to jedno z biurek mogloby miec wtedy 80cm,ale na te chwilę lepsze jest rozwiazanie obok siebie.No i tak:

kochecka-pierwszym moim zamyslem byla wlasnie ława Stuva,nawet o niej kiedyś pisałam:)Ma ona jednak 90 cm na szerokosc,a wymierzyłam ze u nas zmiesci sie 120 cm,wiec zawsze to o te 30 cm wiecej "komfortu" wiekszego blatu.Dlatego tez moj zamysl byl,aby na 120 cm zmiescic 2 krittery obok siebie niz 1 Stuvę na 90 cm
Ju-ceny :shock: Biurka z jajem,ergonomiczne i praktyczne ale biorąc pod uwagę ile kasy poszło na pokoik dziewczyn,to jednak ceny tych biurek powalają.

Nasze opcje do rozwazenia:

Opcja nr 1 (koszt 100zl)
-dokupic drugi kritter i mimo ze wysokosc mebli jest na styk,to przetrzymac starsza corkę na tym zestawie a nad wiekszym biurkiem i krzeslem pomysli sie za rok
plusy:tanio i z bani,jedna powierzchnia blatow 118 cm (59 x 2 cm)
minusy:powrot do tematu za rok...

Opcja nr 2 (koszt 200zl)
kupic biurko Sundvik z Ikei,przy zachowaniu krzesla kritter.
plusy:zawsze blat te 5 cm wyzej niz w stoliku kritter,jest schowek na szpargały
minusy-wezszy blat,inny odcien bieli,blat tylko 5 cm wyzej,trudnosci z dostepnoscia biurka

Opcja nr 3 (koszt od 200zl wzwyz)
wystrugac na zamowienie biurko dowolnych wymiarow (np wysokosc 60cm) i do tego krzeselko dowolnych wymiarow (np wysokosc 35 cm)
z polka pod blatem na szpargaly
plusy-wlasny projekt,rozwiąanie na dłużej
minusy-nie wiadomo jak z jakoscia,drozej

Opcja nr 4 (koszt 200 zl wzwyz)
Kupic/wystrugac wąskie do 60 cm biurko normalnej wysokosci dla doroslych (okolo 70-75 cm) i do tego kupic normalnej wysokosci dla doroslych krzeslo biale (wysokosc okolo 40-45cm),lub obrotowe z regulowaną wysokością.Do ergonomicznej postawy ciala,gdyz beda majtac nogi,pod nozki musi byc podest/podnozek chocby ikeowy o wysokosci ok 15 cm (juz mierzylam).Lokcie bedą dobrej wysokosci,bo tak jemy przy stole w kuchni i tylko majtające nogi są do skorygowania.
plusy-rozwiąanie na dłużej
minusy-drozej,czy aby to bedzie wygodne?

I kilka fotek biurek dla rodzenstwa-1 wspolny (cos jak dwa krittery obok siebie u mnie):



lub 2 o roznej wysokosci:

Zdjęcia usunięte na prośbę Autorki.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: kochecka » 25 lip 2014, 8:12

u nas kącik z biurkiem wygląda tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 25 lip 2014, 8:16

kochecka-sliczny:)A polki nad biurkiem z pojemnikami rewelka-bardzo praktyczne.

Moze ktoras z dziewczyn ma jeszcze wspolny kącik biurkowo-stolikowy dla dwojki dzieci w 1 pokoju do zalapania inspiracji?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: agnieszka19 » 25 lip 2014, 8:35

Miałam takisam pomysł jak kochecka i nawet kupiłam tą szafkę tyle że u nas stolik a potem biurko będą stały pod oknem- bo tak najlepiej dla oczu, więc nie ma jak półki nad biurkiem powiesić...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Marta » 25 lip 2014, 9:02

kochecka, fajny pomysl
Ju, super te biurka, chcialabym takie dla mlodego w przyszlosci, ale ceny naprawde zabojcze :roll:
Blue, to rodzinne jest fajne, tylko niezla przestrzen trzeba miec by to zmiescic ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 25 lip 2014, 9:14

Przelecialam troche rozne fora,sporo ludzi dla 5-6 latkow juz "normalną" wysokosc biurek kupuje.

A tutaj pomysl na taki selfmade;)

Obrazek
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Karola5 » 29 sie 2014, 20:48

Blue, a może coś tego typu:
Obrazek
My w biurze mamy tego typu biurka - w nóżkach mają takie wkrętki (coś jak w szafkach kuchennych) - wtedy można podwyższyć wysokość.. oczywiście jakbyście robili na zamówienie to można zrobic biurko w bardziej dziecięcym stylu.

Edit: to trochę ładniejsze:
Obrazek
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 29 sie 2014, 21:16

Karola-dzięki,sprawa narazie wstrzymana bo jesteśmy w posiadaniu ławy która całkiem ładnie się tam wpasowała.Mieści się przy niej dwoje dzieci (110 cm szerokości) a i wysokość idealna (tak na teraz i przyszły rok starczy).Jeden minus-nie jest biała jak reszta mebli tylko jasnobeżowa.Ale komponuje się z dywanem i zasłonami,więc ujdzie w tłoku;)Za rok podejdziemy do tematu bardziej poważnie,w końcu uczennica pierwszoklasistka już będzie;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 07 lis 2014, 14:01

Tak jak pisałam wyżej,narazie dziewczynki mają wspólną ławę jeszcze z poprzedniego mieszkania.Pasuje wymiarami,kolorem może nieco mniej bo meble w pokoju są białe,ale że jest też sporo beżu to jest OK.110 cm szeroka,55 głęboka,obie się mieszczą.Wysokośc też OK.Weszły by tam 2 stoliki kritter,ale są dla starszej córy trochę za niskie a i za rok planuję jej biurko kupić więc w tym roku nie było potrzeby wydawać kasy.No i porządne lampki biurkowe z regulowanym źródłem światła by się przydały,te są bardziej nocne,dekoracyjne.Chcę je jeszcze naklejkami ozdobić-podobnie jak lampę sufitową.Podsumowując,w niedużym pokoju,wspólną ławę dla rodzeństwa uważam za dobre tymczasowe rozwiązanie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Karola5 » 07 lis 2014, 23:32

Blue, śliczny ten pokoik! <3
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: grafitowa » 07 lis 2014, 23:44

Blue, pięknie :)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: malinka » 23 mar 2017, 22:06

Chyba lepiej podzielić pokój, żeby kazde z dzieci miało swój własny kącik
malinka
 
Posty: 22
Rejestracja: 24 lip 2014, 16:49
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0 time

Re: Wspólny pokój dla dzieci

Postautor: Blue » 20 sie 2017, 10:23

U nas dzieci nadal mają pojedyncze łózka (w sensie ze nie piętrowe),po swoim biurku/stoliku (Starsza duęe na 120 cm,Młodsza stolik kritter),nadal te same meble oraz przybyło trochę polek za drzwiami (fajnie się schowały).Dopóki mieszczą się w tych lóżkach,to zmian w rozmieszczeniu nie trzeba-jedynie malej wymienić stolik na male biurko.No i kolorystyka,chyba celowałabym teraz w błękit lub miętowy,albo szary.Na pewno nie fiolet.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Pokój dziecięcy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość