Sypialnia - mój azyl

Re: Sypialnia - mój azyl

Postautor: szaraczarownica » 13 gru 2020, 22:13

My mamy z Ikei, ale chyba nie jest to żadna z aktualnych - kołdry poliestrowe, mąż ma ciepłą, ja chłodną (w senie jego jest grubsza, moja cieńsza). Obie 150x200, bo takie robi Ikea.Kołdry przynajmniej raz w roku piorę. Kiedyś było to zimą i upalnym latem, żeby wyschły na kaloryferze lub na balkonie w ciągu jednego dnia. Obecnie jest to już obojętne, bo suszarka daje radę.
Oboje mamy uczulenie na pierze i puch, więc żadna inna nie wchodzi w grę, ja mam dodatkowo uczulenie na wełnę.
W tym mieszkaniu śpimy cały rok pod kołdrami, najwyżej przez sen się odkrywamy, bo jest chłodno, w poprzednim, jak były upały mieliśmy w domu piekarnik, więc na ten najgorętszy okres zamienialiśmy kołdry na zwykłe koce.

Wymieniam na nową, jak w starej czuć już puste przestrzenie, bo się pozbijała. Czyli raz na kilka lat. Moja pierwsza kołdra z Ikei wytrzymała chyba z 8. Obecna powoli prosi się o wymianę, ale przejęłam ją 3 lata temu od męża, bo jemu było pod nią trochę za chłodno, więc ma już z 5 lat.

Co do poduszek - z powodów jak wyżej zawsze poliestrowe, chociaż mieliśmy kiedyś z pianki termoelastycznej profilowane i przez jakiś czas spało się dobrze, ale potem zaczęły nas strasznie głowy boleć po spaniu na nich i wymiana na nowe nic nie dała. Ja teraz mam drugie podejście, tylko poduszka 3x droższa, niż tamte i płaska, ale ze sztywnymi bokami - śpi się bosko przy moich problemach z szyją i kręgosłupem w okolicy piersiowej i barkowej.
https://www.ikea.com/pl/pl/p/praktvaedd ... -20446731/
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14784
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sypialnia - mój azyl

Postautor: Blue » 13 gru 2020, 23:58

U nas syntetyczne,puchowe wydaja mi sie cieżkie i niehigieniczne pod pranie.Dużą dwuosobową z jysk,ppjedyńcze z allegro,jaki sprzedwca niempamietam,ale.do.odszukania na skrzynce bo kupowane niedawno.Ta duża jest zimowa,te pojedyńcze całoroczne.Co do poduszek,ja tych 80x80 nie używam,bo od lat liceum śpie na profilowanych wzgledem kregow szyjnych.Na innej nie zasnę w domu,wakacje są wyjatkiem ale wtedy spię na jaśkach bo dla.mnie im bardziej plasko tym.lepiej.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Poprzednia

Wróć do Sypialnia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość