Filtry do wody

Filtry do wody

Postautor: Pepsi » 21 sty 2013, 20:17

Używacie?
Ja się kiedyś zastanawiałam się nad filtrem montowanym pod zlewem, potem temat trochę ucichł a teraz moja mama jest w wielkim szale oczyszczania i za wszelka cenę próbuje mnie przekonać do kupienia dzbankowego :/ I tak się zastanawiam czy to faktycznie coś daje?
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Filtry do wody

Postautor: Bian » 21 sty 2013, 20:34

Pepsi na podstawie stanu czajnika moich rodziców mogę ocenić, że daje i to dużo. Zanim kupili filtr dzbankowy co dwa, trzy dni na dnie czajnika zbierały się kawałeczki kamienia. Co jakiś czas trzeba było albo wymienić czajnik, albo go solidnie wygotować octem lub jakimś środkiem odkamieniającym. Odkąd mają filr (kilka ładnych lat) wymienili czajnik dwa razy i nie z powodu filtra, a sklerozy, czyli spalenia czajnika :P :P :P Zero osadu na dnie, naprawdę super sprawa.

Ja też mam filtr dzbankowy, ale niestety dość często zdarza mi się zapomnieć o wlaniu wody do filtra i potem na szybko wlewam od razu do czajnika. Mimo to kamień w czajniku nie przyrasta tak szybko jak wtedy, gdy nie mieliśmy fitra w ogóle. Teraz staram się pamiętać o ciągłym napełnianiu filtra, bo widzę, że faktycznie to daje rezultat jeśli chodzi o jakość wody.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Filtry do wody

Postautor: kari » 21 sty 2013, 20:38

Pepsi, mam Zelmera który kupiłam w komplecie z czajnikiem elektrycznym, ja widzę różnicę po tym, że jak wlewam wodę do czajnika zwykłego to się kamień nie osadza, a jak wleję kranówkę to mam czajnik do odkamienienia, ogólnie wody z kranu czy przefiltrowanej nie piję, więc w smaku nie wiem jaka różnica
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Filtry do wody

Postautor: kakonka » 21 sty 2013, 21:44

Bian pisze:Ja też mam filtr dzbankowy,


i z kamieniem a w zasadzie jego brakiem jest tak jak napisała Bian co więcej sypana kawa smakuje zdecydowanie lepiej :D
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama
 
Posty: 4139
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:27
Lokalizacja: Aleksandrów Łodzki
Has thanked: 109 times
Been thanked: 34 times

Re: Filtry do wody

Postautor: Pepsi » 21 sty 2013, 21:48

ale wiecie jak to jest - im więcej kamienia tym szybciej można sobie nowy czajnik sprawić bez wyrzutów sumienia, że pozbywamy się dobrego 8-)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Filtry do wody

Postautor: petunia3 » 12 lut 2013, 17:01

Wiecie co u my jak miała sie urodzić nasza córka kupiliśmy właśnie taki filtr pod zlew. Myślałam o dzbankowym przeczytałam gdzieś, że dzbankowe niewiele dają. No i kupliliśy taki z 5 etapami oczyszczania + z mineralizatorem. Są 2 kraniki z z jednego leci woda zwykła oczyszczona , a z drugiego mineralna. No i teraz mamy mineralna z kranu. Wydatek był większy ok. 500 pln ale jak sobie policzyliśmy ile byśmy wydali na wodę mineralną dla siebie plus na wodę dla córki ( jest na mm od 3 miesiąca). Mała od początku pije mm na wodzie z filtra, na początku jak się urodziła to nawet ją w niej kapaliśmy. Naprawdę jestem z tego ustrojstwa zadowolona. i nie ma osadu na kubkach po herbacie ;-)
Na priv mogę podać namiary na firmę z Łodzi od której kupiliśmy ten filtr.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
petunia3
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 lis 2012, 11:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Filtry do wody

Postautor: monika » 12 lut 2013, 17:25

My korzystamy już od wielu lat, mamy już któryś z rzędu filtr dzbankowy. Zaraziłam filtrowaniem mamę i siostrę. Nie wiem ile daje, ale oprócz wspomnianego osadu, który się nie zbiera, oprócz kamienia to chyba smak jest lepszy. Ostatnio nie smakuje mi kawa, herbata bez filtra. A jak widzę ten osad u kogoś na szklance to mnie trzęsie. Na taki kranowy zdecyduję się przy zmianie mieszkania, bo zaczajam się od dawna. Kawusię pijemy dobrą bo i ekspres ma swój filtr.Moim zdaniem coś tam jednak daje, tylko trzeba przestrzegać czasu użytkowania wkładu filtrującego:-)
Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Filtry do wody

Postautor: justine » 12 lut 2013, 20:17

My przez jakiś czas kupowaliśmy Młodemu wodę mineralną ale właśnie ze względu na koszty i zanieczyszczanie środowiska butelkami zdecydowaliśmy się na filtr dzbankowy, po czajniku na razie nie widzę różnicy, w smaku też raczej nie ale mam spokojne sumienie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Filtry do wody

Postautor: misia-misia » 12 lut 2013, 22:54

odkąd Maja się urodziła używamy filtr dzbankowy Brita.
Najpierw głównie dla Mai a teraz regularnie wszyscy. Widzę kolosalną różnicę po czajniku. Jak nówka. Nic się nie osadza. Herbata/kawa też lepsze w smaku. No i nie osadza się przy herbacie nalot na kubku.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Filtry do wody

Postautor: kari » 20 sie 2013, 19:45

a polecicie jakiś konkretny model? mam Zelmera dzbankowy, ale coś nie mogę go ostatnio dobrze zamknąć i lecieć nie chce muszę wszystko wyciągać i mam wrażenie, że za szybko się woda filtruje myślę zatem o wymianie, myślałam o Bricie tylko nie wiem który
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times


Wróć do Kuchnia i AGD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość