Zapis ktg

Pani Patrycja Wenderdaum-Rock, położna z łódzkiego szpitala im. Pirogowa, chętnie odpowie na Wasze pytania.

Zapis ktg

Postautor: agajagavika » 21 kwie 2014, 8:30

Witam. Jestem w 38 tygodniu ciąży, lekarz prowadzący zalecił mi badanie KTG dwa razy w tygodniu. Mam pytanie gdzie mogę bezpłatnie wykonać takie badanie? Zamierzam rodzić w szpitalu Pirogowa przy ul. Wileńskiej, czy mogę zgłosić sie do tego własnie szpitala?

pozdr.aga
agajagavika
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2014, 9:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zapis ktg

Postautor: koniczynka84 » 23 kwie 2014, 7:56

Masz skierowanie od swojego lekarza prowadzącego do tego szpitala? Powinnaś już go mieć. Zadzwoń najlepiej na rejestrację i powiedz o co chodzi. Umówią Cię na dany dzień i godzinę badania i w ten sposób "zaklepiesz" również sobie miejsce - tak przynajmniej poinformował mnie mój gin (34tc :) )
Awatar użytkownika
koniczynka84
 
Posty: 64
Rejestracja: 04 sty 2014, 13:42
Lokalizacja: Łódź, Dąbrowa
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Zapis ktg

Postautor: agajagavika » 23 kwie 2014, 11:48

Mam skierowanie do szpitala Madurowicza(Pirogowa) , spróbuję się tam dodzwonić i zapytać. Wcześniej otrzymałam info,że ktg jest tylko dla pacjentek, których ciąża jest prowadzona w poradni przyszpitalnej. Zapytam jak to jest , kiedy ma się skierowanie do porodu. Dzięki za podpowiedź
agajagavika
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2014, 9:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zapis ktg

Postautor: koniczynka84 » 23 kwie 2014, 15:43

agajagavika pisze:Wcześniej otrzymałam info,że ktg jest tylko dla pacjentek, których ciąża jest prowadzona w poradni przyszpitalnej
ooo o tym nie słyszałam :) wiem tylko, że jak przychodzisz ze skierowaniem do porodu oni "przejmują" nad Tobą opiekę w tych ostatnich tygodniach i automatycznie stajesz się ich pacjentką. Daj znać co Ci powiedzą, bo też tam chcę rodzić :)
Awatar użytkownika
koniczynka84
 
Posty: 64
Rejestracja: 04 sty 2014, 13:42
Lokalizacja: Łódź, Dąbrowa
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Zapis ktg

Postautor: agajagavika » 25 kwie 2014, 17:32

Niestety muszę wykonać to badanie prywatnie, ponieważ ciążę prowadziłam w prywatnym gabinecie. W szpitalu Medeor robią KTG za 30 zł, już się zapisałam. W Madurowiczu zaś, owszem przejmują opiekę nad ciężarną ale w dniu wyznaczonego terminu. A ja mam termin na 7 maja. :? Dam znać jak wrażenia, słyszałam sporo pozytywnych opinii, kilka moich znajomych tam właśnie rodziło. Całą ciążę się panicznie bałam porodu a teraz jestem mega spokojna, wiem że muszę to przeżyć i nie mam wyjścia. Poza tym już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę małą.
agajagavika
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2014, 9:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zapis ktg

Postautor: ava » 25 kwie 2014, 21:07

agajagavika pisze:Niestety muszę wykonać to badanie prywatnie, ponieważ ciążę prowadziłam w prywatnym gabinecie
Hmm, także prowadziłam całą ciążę prywatnie i również byłam pewna, że z ktg będzie podobnie, ale od swojej gin dowiedziałam się, że normalnie mogę to zrobić za darmo
agajagavika pisze:w poradni przyszpitalnej
Zapisy i badanie odbywały się u położnej/pielęgniarki (?) która miała pokój obok gabinetu lekarskiego. W dniu pierwszego zapisu musiałam założyć kartę pacjenta w rejestracji. Po badaniu wchodziłam (bez czekania w kolejce) z wynikami do gina, który przyjmował danego dnia. On wyznaczał datę kolejnego zapisu.
Nie wiem dlaczego w Łodzi są takie problemy z darmowym ktg dla pacjentek prowadzących ciążę prywatnie, już któryś raz czytam o tym na forum.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Zapis ktg

Postautor: koniczynka84 » 26 kwie 2014, 7:19

Pierwsze słyszę. Koleżanka prowadziła ciążę prywatnie, miała skierowanie do szpitala i bez problemu jej robili zapis KTG. Na Twoim miejscu bym się tam przejechała bo przez telefon to różnie bywa.
Awatar użytkownika
koniczynka84
 
Posty: 64
Rejestracja: 04 sty 2014, 13:42
Lokalizacja: Łódź, Dąbrowa
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Zapis ktg

Postautor: martula_87 » 26 kwie 2014, 7:25

koniczynka84 pisze:i bez problemu jej robili zapis KTG. Na Twoim miejscu bym się tam przejechała bo przez telefon to różnie bywa.

Co prawda 2 lata temu było tak że w szpitalu ktg robili ale jak już leżałaś po terminie. Bo tak żeby jechać tylko na ktg to nie dało rady przynajmniej w CZMP chyba że byłaś pacjentką ich poradni. W Madurowiczu wiem że było podobnie ktg było przed terminem tylko dla pacjentek ich poradni. Tylko i ile mnie pamięć nie myli w Rydygierze robili takie ktg na izbie przyjęć ale chyba tylko jak miałaś swojego ginekologa w szpitalu.
Wiadomo najlepiej pojechać i się dokładnie dowiedzieć bo przez telefon to ja kompletnie do nich nie mam zaufania.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zapis ktg

Postautor: agajagavika » 28 kwie 2014, 9:42

Informacja jest pewna, moja pani gin , która pracowała w Szpitalu Madurowicza poinformowała mnie,że nie ma opcji żeby w tym właśnie szpitalu wykonano mi KTG. Chciałam jednak sprawdzić czy coś się zmieniło. Wykonałam nawet tel do NFZ i tam również potwierdzili,że jak nie mam skierowania od lekarza prowadzącego ciążę na NFZ to raczej nie mam szans na bezpłatne badanie. :x Wkurza mnie to,że ciężarna, która powinna być pod koniec ciąży szczególnie objęta ochroną musi się gimnastykować żeby zrobić tak potrzebne badanie.Ja już się poddałam, właśnie wróciłam ze szpitala Medeor, tam zrobiłam za 30 zł badanie ktg bez żadnego problemu. ::)
agajagavika
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2014, 9:30
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zapis ktg

Postautor: Patrycja11 » 03 paź 2017, 8:17

jekola21, napiszę tutaj, bo z trzech innych wątków już usunęłam twoje dziwne posty. Kompletnie nic nie wnoszą nowego do wątków, więc pozwoliłam sobie zaśmiecanie ich usunąć. I proszę bez odnośników do stron internetowych, bo też będą usuwane.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Zapis ktg

Postautor: karolina86 » 05 paź 2017, 19:52

Kurcze, to jest słabe, ze w szpitalu nie można zrobić ktg..
karolina86
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2017, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Położna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość