Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: atena&bobasek » 23 lis 2013, 13:36

Witam
mam pytanio-prośbę znacie może jakieś dobre położne środowiskowe w rejonie łódź widzew albo śródmieście ?? widzę że wątek był już od dawna nie odświeżany ale może :)
atena&bobasek
 
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2013, 15:57
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0 time

wizyta położnej środowiskowej a rejonizacja

Postautor: PositiveAga » 26 mar 2014, 17:34

mam pytanie dotyczące położnej środowiskowej a rejonizacji...

już tłumacze o co chodzi: wybrałam sobie przychodnie kilka ulic dalej od naszego bloku, przychodnia ma mnóstwo plusów więc strasznie chciałabym zapisać tam naszego małego po urodzeniu... jest dosyć blisko, świeżo po remoncie(chociaż akurat nie to jest najważniejsze) i dużo osób poleca zarówno położną jak i pediatrów z tej przychodzi.
Dzisiaj byłam tam dowiedzieć się kilku informacji i zostałam bardzo szybko "spławiona".... okazało się że położną środowiskową wybieram z mojego rejonu.... pani w informacji nie chciała nawet ze mną rozmawiać i odesłała mnie do "właściwej" dla mnie przychodni

Pojechałam sprawdzić gdzie jest ta "moja" przychodnia i dowiedzieć się czy z tą rejonizacją to prawda.... uzyskałam taką samą informację, że moje miejsce zamieszkania podlega pod tę przychodnię i tylko tutaj mogę zgłosić dziecko po urodzeniu aby odwiedziła nas położna środowiskowa....
w dodatku usłyszałam że mam obowiązek wybrać pediatrę również z tej przychodni !?! wiem że akurat to jest kompletną bzdurą bo mam prawo do wyboru pediatry z dowolnej przychodni poprzez wypełnienie deklaracji wyboru lekarza/pediatry/położnej, ale już nie chciałam się wdawać z panią w dyskusje

i nadal mam problem bo nie wiem czy w końcu ta rejonizacja (w przypadku położnej środowiskowej) obowiązuje czy nie??
Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm |
Obrazek
Awatar użytkownika
PositiveAga
 
Posty: 312
Rejestracja: 07 sie 2013, 12:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: niesia2708 » 26 mar 2014, 17:48

PositiveAga, ja mam położną w przychodni 30 km od naszego miejsca zamieszkania. Minus taki,że to my do niej jeździliśmy, ale to był nasz wybór.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9170
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: Deco-Ania » 26 mar 2014, 17:54

PositiveAga, my mieszkamy na Widzewie (okolice Przybyszewskiego/Tatrzańska) a zarówno położną jak i pediatrę mamy w przychodni na Bałutach.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: Myski » 26 mar 2014, 18:06

Położna środowiskowa jest powiązana z wyborem pediatry. I nie ma już czegoś takiego jak przymusowa rejonizacja. Lekarza można zmienić bezpłatnie 2x w roku - tak samo pediatrę. Położna współpracuje bezpośrednio z pediatrą. Jeśli wybierzesz w jakiejś przychodni pediatrę, to i automatycznie położną. Inną sprawą jest, że dobrze jeśli ta przychodnia jest blisko - wówczas nie powinno być żadnych problemów z położną. U mnie było tak, że na początku ze względu na bliskie położenie przychodni - wybraliśmy ją z pediatrą i położną automatycznie. Położna (z tego co mówiła) dojeżdżała z dość daleka, ale nie był to dla niej żaden problem. Ze względu jednak na fakt, że byłam niezadowolona z pediatry (położna była super)- szybko zmieniłam ośrodek, na taki, który oddalony jest od nas o ok.10km - ponieważ był to już okres po wizytach patronażowych, nie było konieczności ściągania do domu położnej, ale wiem, że gdyby była taka konieczność - ona by przyjechała. Reasumując: to Ty wybierasz gdzie i do kogo chcesz dziecko zapisać. A co do położnej, to chyba wiele zależy po prostu od jej woli, choć powinna postępować zgodnie z przepisami. W Twoim przypadku, jeśli ta przychodnia jest oddalona od miejsca zamieszkania tylko kilka ulic, to w ogóle śmieszne, że tak Cię potraktowali i znaczy to tyle, że nie zależy im na kolejnym pacjencie (a wiadomo - pacjent = kasa).
Z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie ma obowiązku rejonizacji - informację mam z tzw.pierwszej ręki ::) Życzę powodzenia w walce o dobrą położną ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: sistermonn » 26 mar 2014, 18:09

Dziewczyny, a którą przychodnię polecacie w rejonie Widzew/ Olechów?
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: PositiveAga » 26 mar 2014, 18:30

dzięki dziewczyny, bardzo mi pomogłyście :ymhug:
Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm |
Obrazek
Awatar użytkownika
PositiveAga
 
Posty: 312
Rejestracja: 07 sie 2013, 12:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: Malwina » 27 mar 2014, 9:50

Myski, nieprawda. Ja miałam położną z MSWiA a pediatrę z rejonu.
Po prostu położna musi informować na piśmie lekarza o odbytych wizytach i opinii o dziecku i rodzinie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: Myski » 27 mar 2014, 10:18

Malwina nikt nikomu nie broni mieć położnej w innej przychodni - napisałam tylko, że musi współpracować z pediatrą i w większości przypadków obie są z jednej przychodni, bo tak łatwiej/prościej. Poza tym głównym problemem była rejonizacja, a tego nie ma już na 100%.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: Malwina » 27 mar 2014, 11:08

Myski, to ja nie doczytałam. Przepraszam. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Wizyta położnej środowiskowej i pediatry

Postautor: Myski » 27 mar 2014, 15:45

Malwina wszystko ok ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Poprzednia

Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości