przewlekły kaszel - alergia?

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 13 lip 2014, 18:25

Od prawie początku maja Mikołaj męczy się z kaszlem. Najpierw zwykłe przeziębienie, z katarem i kaszlem (tzn. tak przypuszczamy), kaszel do tej pory nie ustąpił (a tydzień temu była kolejna infekcja z katarem, apatią, brakiem apetytu, kaszlem itp. Przeziębienie przeszło, kaszel pozostał. Wg lekarz to alergiczne. KAszel jest raczej napadowy, często pojawia się po płaczu, intensywnym śmiechu. Do tego katar jakiś tam ciągle jest - taka woda w sumie. Młody czasem pokichuje w ciągu dnia. Bierze allertec raz dziennie. Wcześniej (w maju czerwcu) kaszel był głównie w nocy, teraz jest raczej w ciagu dnia, w nocy czase, (najczęściej jak się mały rozpłacze), ale napady trwaja króciutko - 3-4 kaszlnięcia i spokój. Poza tym jest aktywny, wesoły, energiczny. Tak jak zawsze.

Czy któraś z Was też tak miała? Czy to faktycznie może być alergia? Ja jestem alergikiem (pyłki traw), ale mnie już przeszło (A też zaczęłam w maju akcję...), a Miki ciągle ma ten kaszel. Chyba znów pójdę z nim do lekarza, bo już sobie wkręcam jakieś straszne scenariusze i możliwości :(
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Pepsi » 13 lip 2014, 19:16

marciami pisze:Czy któraś z Was też tak miała?

u nas w tym roku od maja tak jest :roll: skończyło się na tym, że wylądowałyśmy u pulmonolga a jeśli po cyklu zaleconego leczenia kaszel nadal bedzie Pani dr stwierdziła, ze trzeba będzie dodatkowo zrobić badania w kierunku jakiegoś pasażera na gapę bo alergia alergią ale może tutaj tez być jakaś inna przyczyna. Z tym, ze u nas potwierdzona duża alergia na roztocza w kurzu i w mniejszym stopniu na trawy i inne latające świństwa.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 13 lip 2014, 20:34

aha...no u nas były badania na pasożyty i lamblie w kale, ale wynik wyszedł ujemny. Na razie lekarz kazał brac ten allertec i powiedział, że i tak u dzieci do 3 r.z. nie robi się testów bo są nie wiarygodne...

ja sobie wkręcam jakieś nowotwory, bo ostatnio u znajomej w rodzinie umarło małe dziecko a zaczelo się od infekcji, której nie mogli wyleczyć...a mnie niewiele brakuje i gotowe - już mam wkręcone, brzuch mnie boli ciągle :(
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: malaJu » 13 lip 2014, 20:43

marciami pisze:a zaczelo się od infekcji, której nie mogli wyleczyć..

ale pewnie dziecko gorączkowało itd.
Spokojnie, moje kaszlały ponad miesiąc, a nie mają alergii na kurz. Za to wiecznie mają katar (dobra, mieli większy, teraz trawy się skończyły, to i katar znika), którego już nie zauważam ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 13 lip 2014, 20:46

malaJu, Miki ma też lekki katarek (bo ten infekcyjny ewidentnie sie skończyl) i leci woda - tak jak mi przy alergii. Tyle, że o ile oboje zaczęliśmy miec problemy w maju, tak ja już czuję się świetnie, odstawiłam leki. A młody ciągle ma kaszel i lekki katar. Powoli nam się allertec kończy więc i tak nas czeka wizyta u lekarza chyba w tym tyg.
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: malaJu » 13 lip 2014, 21:03

bo może leki bez recepty są po prostu za słabe? Nie wiem. U nas takie recepturowe też nie likwidują problemu - katar leciał.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: niesia2708 » 13 lip 2014, 21:08

marciami, a może przesuszona śluzówka w gardle?? I stąd jak nabierze powietrza przy śmiechu czy płaczu to zaczyna kasłać??
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: szaraczarownica » 13 lip 2014, 21:10

niesia2708, przy obecnych pogodach to raczej ciężko. U nas od kilku dni wilgotność na poziomie 85%. Nawet jak były upały, to i tak oscylowało w granicach 60%. Podejrzewam, że u marciami będzie podobnie, bo nie wiem jak miałabym obniżyć teraz wilgotność. Chyba tylko klimatyzatorem.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: niesia2708 » 13 lip 2014, 21:15

szaraczarownica, chodziło mi o wysuszenie śluzówki np. od leków. Ja miałam podobnie,żeby nawilżyć rozgryzałam kilka razy dziennie wit A+E :roll:
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: sardynka » 14 lip 2014, 9:05

marciami pisze:malaJu, Miki ma też lekki katarek (bo ten infekcyjny ewidentnie sie skończyl) i leci woda - tak jak mi przy alergii. Tyle, że o ile oboje zaczęliśmy miec problemy w maju, tak ja już czuję się świetnie, odstawiłam leki. A młody ciągle ma kaszel i lekki katar. Powoli nam się allertec kończy więc i tak nas czeka wizyta u lekarza chyba w tym tyg.


u nas taka woda z nosa jest przy zębach
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 14 lip 2014, 11:34

dzisiaj już mniej tej wody a więcej takich żółtych glutków. Oddycha w większości buzią...
:/
malaJu, leki dostaje z recepty, tzn. już skończył kurację 8 dni brał Groprinosine i flegamine, a i Allertec mamy na receptę. Grunt, ze gorączki nie ma, zachowuje się normalnie, ma dobry humor, bawi się itd.

sardynka, zębów na razie nie widać nowych, chyba, że to od tej dwójki dolnej, która bardzo powoli rośnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: sardynka » 14 lip 2014, 11:48

marciami pisze:sardynka, zębów na razie nie widać nowych, chyba, że to od tej dwójki dolnej, która bardzo powoli rośnie.


No u nas właśnie wszystko zaczyna się od kataru, który trwa jakieś 2-3 tygodnie a zęby dopiero po tym czasie zaczynają wyłazić...tak było zarówno z górnymi trójkami jak i teraz przy górnych czwórkach...
(wiedziałam, że to zęby bo z podobną częstotliwością lało się zarówno z nosa jak i z buzi 8-) )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Hekate » 24 sie 2014, 12:59

Często objawami alergii jest katar czy kaszel i to może wyglądać bardzo niewinnie. U nas był kaszel przeradzający się w zapalenia oskrzeli i płuc, ale nigdy nie było napadu duszności czy choćby świszczącego oddechu. Okazało się, że mała ma astmę i alergię i odkąd jest leczona jest zdrowa. Dzięki temu, że astma została szybko wykryta nie przerodzi się w stany ostre, a nawet można dziecko z niej wyleczyć. Co do alergii to jesteśmy w trakcie badań, które trzeba powtarzać dwa razy w roku, bo u tak małych dzieci alergie się potrafią zmieniać.
Uważam, że warto konsultować się z różnymi lekarzami, bo nam zajęło kilka miesięcy znalezienie konkretnego lekarza, który postawił wreszcie diagnozę i wie jak to leczyć. Niestety mając w ręku te same wyniki badań usłyszałam skrajnie różne interpretacje od pseudolekarzy, więc czasem intuicja i nasze spostrzeżenia są kluczowe, by uwierzyć jednemu lekarzowi i leczyć według jego pomysłu. Testy alergiczne skórne są bez sensu u małych dzieci, ale te z krwi wykrywają alergię - tyle, że nie są refundowane i trzeba za nie płacić :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 28 sie 2014, 13:03

Hekate, dzięki za info. W pon wizyta u nowego lekarza, zobaczymy co powie, bo kaszel ciągle jest, głównie w nocy i uwaga- głównie po wypiciu mleka.
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: niesia2708 » 28 sie 2014, 13:13

Hekate pisze: ale te z krwi wykrywają alergię - tyle, że nie są refundowane i trzeba za nie płacić :(

Dlaczego?? Ja w Koperniku nie płaciłam
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Mirasek » 02 wrz 2014, 10:48

niesia2708, kiedy robiłaś testy z krwi? My w Koperniku miałyśmy "zwykle" i teraz czeka nas druga tura na pokarmowe.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Deco-Ania » 02 wrz 2014, 11:26

Ostatnio moja znajoma właśnie ze względu na przewlekły kaszel została skierowana z dzieckiem do szpitala. Okazało się, że to krztusiec, który podobno w pierwszej fazie choroby jest bardzo często mylony z infekcjami górnych dróg oddechowych.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: kasieńka 85 » 02 wrz 2014, 11:31

Deco-Ania pisze:Ostatnio moja znajoma właśnie ze względu na przewlekły kaszel została skierowana z dzieckiem do szpitala. Okazało się, że to krztusiec, który podobno w pierwszej fazie choroby jest bardzo często mylony z infekcjami górnych dróg oddechowych.
dlatego nam też pobrano próbkę. Jeden wynik jest ok, w czwartek dowiem się jak w klasie IGM.
Podobno krztusiec panuje.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: niesia2708 » 02 wrz 2014, 16:40

Deco-Ania, Karolcia miała krztusiec.....
Mirasek, przełom marca/kwietnia
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 26 wrz 2014, 12:27

U nas kaszel to już tylko po wypiciu mleka w nocy. Mokry naprzemiennie z takim metalicznym jakby, czasem jakby młody miał wskrzesić z siebie wnętrzności. Zrobiliśmy w tym tyg morfologie z krzesłem(wybrałam opcje na zbadanie krzesła przebytego, nie wiem czy dobrze bo lekarz nie określił rodzaju badania....) i zobaczymy...jeszcze jest podejrzenie refluks ale tu by pomogło podniesienie węglowa łóżeczka, a stosujemy to od kilku nocy i zero efektu....martwię się i boję ze to coś poważnego :/ lekarka do szpitala nie chce kłaść młodego, bo on jest w super stanie, lobuzem, je normalnie, ma humor :) zobaczymy...
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Patrycja11 » 26 wrz 2014, 13:19

marciami pisze:Zrobiliśmy w tym tyg morfologie z krzesłem(wybrałam opcje na zbadanie krzesła przebytego, nie wiem czy dobrze bo lekarz nie określił rodzaju badania....)
:shock: co to takiego krzesło przebyte?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: kari » 26 wrz 2014, 13:21

Patrycja11, uroki słownika pewnie chodziło o krztusiec
też się z tego śmiałam i z węglowego też :P
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: szaraczarownica » 26 wrz 2014, 13:24

Właśnie miałam pisać, że jak dla mnie marciami pobiła forumowy rekord na najbardziej absurdalną wiadomość dzięki słownikowi w telefonie :lol:

Dobrze, że robicie badania na krztusiec, bo co raz bardziej się szerzy. A pasożyty już badaliście?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Patrycja11 » 26 wrz 2014, 13:25

szaraczarownica pisze:Właśnie miałam pisać, że jak dla mnie marciami pobiła forumowy rekord na najbardziej absurdalną wiadomość dzięki słownikowi w telefonie :lol:
wiem właśnie dlatego zapytałam bo może czegoś nie wiem :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: 19anioleczek92 » 26 wrz 2014, 14:07

marciami =)))) =)))) leżę i kwiczę :))
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: agnieszka19 » 26 wrz 2014, 15:33

Patrycja11 pisze:
marciami pisze:Zrobiliśmy w tym tyg morfologie z krzesłem(wybrałam opcje na zbadanie krzesła przebytego, nie wiem czy dobrze bo lekarz nie określił rodzaju badania....)
:shock: co to takiego krzesło przebyte?
\

=)))) =)))) =))))
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: martula_87 » 26 wrz 2014, 16:53

19anioleczek92 pisze:marciami =)))) =)))) leżę i kwiczę :))

Ja też dawno nie popłakałam się ze śmiechu =)))) =)))) =)))) =))))
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: ppola » 26 wrz 2014, 17:10

Widziałam rano wpis marciami ale sobie myslę, nie nic nie piszę bo będzie że znowu się słownika w telefonie czepiam :D
Ale tak ta wypowiedź ma szansę zdobyć palmę pierwszeństwa w konkursie T9 a forum :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: grafitowa » 26 wrz 2014, 21:13

martula_87 pisze:
19anioleczek92 pisze:marciami =)))) =)))) leżę i kwiczę :))

Ja też dawno nie popłakałam się ze śmiechu =)))) =)))) =)))) =))))

I ja =)))) =)))) =)))) =)))) Aż głupawki dostałam ;)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 27 wrz 2014, 8:40

dziewczyny to nie telefon tylko tablet, z którym coś nie mogę się polubić. A komputer mąż na codzień zajmuje ze względu na pracę...ehhh :/ no cóż, chodziło oczywiście o krztusiec. Pasożyty już był badane - czysto. Dziś np. młody nie kasłał po jedzeniu :shock: ale leżał na płasko. Więc już nie rozumiem zależności. Strasznie to dziwne wszystko ....
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: szaraczarownica » 27 wrz 2014, 8:51

marciami, spoko, dziewczyny się nie nabijają z Ciebie personalnie tylko raczej z urządzeń. Nie jesteś jedyna, ostatnio jest na forum plaga na takie kwiatki i dlatego wzbudza to taką radość :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: grafitowa » 27 wrz 2014, 8:53

marciami pisze: Strasznie to dziwne wszystko ....

Bardzo dziwne.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 27 wrz 2014, 13:15

szaraczarownica, wiem wiem :) spoko :)

grafitowa, no na serio już nie kumam, bo przy tym wszystkim nie jest ani chory, apatyczny, bez apetytu czy cokolwiek. Jest zdrowy, pełen energii, ma humor, żadnych innych dolegliwości, zęby ładnie idą. Już nie wiem. Czytałam, że po przebytym krztuścu może być taki przewlekły kaszel, którego przyczyną może być jakaś nietypowa rzecz, ale charakterystyczna, nawet konkretny rodzaj pomieszczenia. Przez co czasem myli się to z alergią. No bo na refluks mi to nie wygląda...tym bardziej, że nigdy takich problemów nie było ...najbardziej boję się, ze to jednak coś poważnego i Mikołaja położą w szpitalu, będą operować albo jeszcze nie wiadomo co. :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: sardynka » 27 wrz 2014, 14:55

hmmm mój Misiek miał kaszel od urodzenia, najpierw padło podejrzenie, że to wina śródmiąższowego zapalenia płuc, które przeszedł w 3tygodniu życia, ale po 9 dobach antybiotyku kaszlał nadal...z Salve (gdzie leżał) dostaliśmy skierowanie do kardiologa i gastroenterologa (w związku z tym kaszlem) ale właściwie niczego nie wykryto (kardiolog co prawda stwierdziła wiotkość krtani, no ale nie wiem czy to mogło być przyczyną...) w każdym bądź razie u nas ten kaszel po paru miesiącach ustąpił sam z siebie, więc nie wiem co Ci doradzić...
A może to początki astmy?
Mój P. ma taką astmę atypową...właściwie cały sezon jesienno-zimowo-wiosenny kaszle, do tego kaszel pojawia się też w sytuacjach stresowych i przy okazji każdej infekcji - generalnie w ciągu roku można na palcach policzyć okresy, w czasie których nie kaszle...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: niesia2708 » 27 wrz 2014, 15:24

marciami, a byłaś z Mikołajem u pulmonologa??
A przeciwciała krztuśca miałaś 1 czy 2??
IgA- świadczy o obecnym zachorowaniu
IgG świadczy o dawnym zachorowaniu (przeciwciałach). Powinien wyjść powyżej 0 bo to świadczy o przeciwciałach zdobytych dzięki szczepionce ale zbyt duży świadczy o przebytej chorobie.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: kasieńka 85 » 27 wrz 2014, 17:50

marciami, Gabrysia ma podobnie. Furkocze jej w nosie (katar nie spływa) i od tego kaszle. Antybiotyk nie pomaga bo jak tylko przestaje go brać objawy wracają. Na chora nie wygląda. W szpitalu robiono jej rtg, testy z krwi na alergie, krztusca (dwie klasy), chlamydie i coś jeszcze. Nic nie wyszło . Laryngolog stwierdził że wszystko z nią ok. Pediatra poinformowała mnie ze w tym wieku testy w krwi są niemiarodajne. I że na 90% coś z otoczenia na nią działa pytanie co? Jesteśmy pod opieką pulmonologa. Jak Gabrysia mniej kaszle inhalujemy solą a jak jest gorzej pulmicortem. No i non stop cromohexal do nosa (wystarczy że spray się kończy a furkotanie się nasila). I tak sobie żyjemy z kaszlem Gabrysi, bo cóż innego zostaje?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 29 wrz 2014, 13:30

żeby było weselej, młody od soboty przeziębiony i co ciekawe nocny kaszel po jedzeniu zniknął... :shock: oczywiście kaszel jako taki jest, ale to już typowo przeziębieniowy, katar mu spływa do gardła, a moze i gardło podrażnione więc kaszle. A tamtego kaszlu po jedzeniu brak...zwariuje :( bo już zaczęłam myśleć gdzie mogę młodemu w Pabianicach zrobić to badania na chlamydię i inne syfy. (na razie miał z pasozytów badane tylko dwa z kału).
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: kochecka » 29 wrz 2014, 13:53

marciami moja koleżanka właśnie wróciła z córkami z Łagiewnik. U jednej z nich problem był podobny - wieczorem/ w nocy kaszel. Stwierdzono refluks żołądkowy. Na kolację nie może pic mleka, jeść kaszek ani nic rzadkiego. Pokarm musi być stały i nie powinna na noc pić a kolację powinna jest najpóźniej 17-18. Może u Mikołaja jednak jest ten problem? Może samo układanie wyżej jest nie wystarczające. Dodam, że ta dziewczynka ma 6 lat a problem ciągnie się już od jakiegoś czasu.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 01 paź 2014, 12:25

kochecka, zobaczymy jak wyniki badań wyjdą i co dalej zaleci pediatra. Jak się diagnozie refluks? Czy konieczny jest pobyt w szpitalu? Jakie to są badania, jak to się w ogóle leczy?....
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: kochecka » 01 paź 2014, 13:07

U koleżanki córki robili gastroskopię. Co do leczenia farmakologicznego to nie odpowiem bo nie wiem ale tak jak Ci pisałam wyżej - kolację musi jeść wcześniej, na kolację (ani przed snem) nie powinna pić ani jeść nic papkowatego. Pokarmy muszą być stałe np kanapki. No i do tego wyższe układanie.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: marciami » 07 paź 2014, 13:09

No to tak. Dziś w nocy znowu kaszel...suchy, metaliczny momentami.

Odebrałam dziś wyniki i jestem uspokojenia, bo morfologia, mocz i crp w normie. ( crp 0,3). Natomiast ten krztusiec przebytych wyszedł w normie z tzw,. Szarej strefy co pielęgniarka oceniła jako niejednoznaczny wynik, bo ani nie można wykluczyć krztusca ani nie można powiedzieć, że go miał na 100%...wszystko zależy od interpretacji lekarza. Także ciekawa jestem co się dowiem w pt na wizycie. A co ciekawe cały tydzień kiedy młody był przeziębiony to nie kaslal w nocy wcale, potrafił czasem przespacnoc od 20:00 do 6:00 bez pobudek...
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: monika.k » 13 paź 2014, 9:06

często taki przewlekły kaszel to faktycznie może być alergia. Moje dzieci tak nie miały ale ja mam taki kaszel zawsze na zimę, niby to przez roztocza albo jakieś grzyby z grzejników
monika.k
 
Posty: 19
Rejestracja: 03 wrz 2014, 8:54
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: misiao1983 » 15 lut 2019, 20:01

marciami pisze:Mokry naprzemiennie z takim metalicznym jakby, czasem jakby młody miał wskrzesić z siebie wnętrzności...
uśmiałam się, ale wypisz wymaluj to kaszel mojego syna. Jakby mokry, który jednak ma problem się oderwać, z podjeżdżaniem dźwiękiem aż po krtań, jakby chciał wskrzesić swym kaszlem cały oddział w Łagiewnikach . Muszę wstawić kiedyś filmik. Wyniki "krzesła" przebytego będą w pn. A poza tym morfologia i crp ok, ( tzn z morfologii infekcja wirusowa obecnie, obniżone leukocyty a crp ok ) zdjęcia rtg nie powtarzali nam teraz , obejrzeli to ze stycznia razem z ordynatorką ( to z opisem o śródmiąższowych zmianach i rozdęciu płuc) i uznali, że tam zapalenia płuc żadnego nie ma... kazali kontynuować leki od laryngologa i wyszła nam alergia na roztocza kurzu i olchę... kaszle przewlekle od listopada, dzieci tu kaszlą jak kotki a mój ryczy jak lew... A z migdała cieknie glut...termin cięcia trzeciego migdała mamy przyspieszony narazie z września na czerwiec.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Blue » 15 lut 2019, 20:03

misiao-jesteście u ord. Pankowskiej?Krzesło przebyte?Czy krztusiec?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: misiao1983 » 15 lut 2019, 20:09

Tak, jesteśmy na oddziale na diagnostyce.Wyniki mykoplazmy, krztuśca , chlamydii będą w pn. Osłuchowo czysty, rtg ok, a kaszel, że aż echo z wnętrza słyszę. Napisałam"krzesło przebyte" bo marciami tak napisała wyżej i pękłam ze śmiechu.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: misiao1983 » 15 lut 2019, 20:14

Patrycja11 pisze:
marciami pisze:Zrobiliśmy w tym tyg morfologie z krzesłem(wybrałam opcje na zbadanie krzesła przebytego, nie wiem czy dobrze bo lekarz nie określił rodzaju badania....)
:shock: co to takiego krzesło przebyte?
:)) leżę i kwiczę. Sory za odkopanie starego postu.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Blue » 15 lut 2019, 20:24

Aaaa no faktycznie =))))
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: misiao1983 » 17 lut 2019, 9:03

Oficjalnie od lekarza nie mam jeszcze wyników, ale że okazało się, że szpital Łagiewniki korzysta z tego samego laboratorium co my prywatnie, mam dostęp online i okazało się, że są wyniki już ! ..mykoplazma, krztusiec, chlamydia pneumonia wszystko ujemne w obu klasach, odpornościowe prawidłowe, próby wątrobowe ( gruźlicę sprawdzali ?) prawidłowe, więc jedyne co wyszło to z testów skórnych alergia na roztocza i olchę, a z krwi z 21 wziewnych tylko "kupkówka pospolita" czyli trawy w maju/ czerwcu. Od piątku włączyli mu proszki krakowskie. I teraz jestem ciekawa czy da się ogarnąć alergié i migdała nie trzeba będzie ciąć, bo zaśluzowany z alergii , czy migdał to jedno a alergia to drugie. Na kaszel Adasia reagują " o boże co za agent ciągnie aż z krtani i tchawicy"... a no i moje chłopaki grypę ( lub coś grypopodobnego) przeszli, dołączyli starszemu griprinosin, a młodszy w domu niestety w 6 dobie antybiotyk dostał.
O i właśnie widzę wskoczyły wyniki z krwi glista ludzka i toksokaroza , pasożyty też ujemne. Uff.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: malulu » 17 lut 2019, 10:39

misiao1983, faktycznie szeroka diagnostyka. Daj znać co jutro lekarze powiedzą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: przewlekły kaszel - alergia?

Postautor: Blue » 17 lut 2019, 11:09

Misiao-super diagnostyka,my podobną robilismy dwukrotnie dzieciom,spirometria i to wszystko co napisalas.Ale poza tym ze maja alergie (młodsza wiekszą)jakichś punktow zaczepnych nie było.Powodzenia w dalszym leczeniu,żeby jakos "ustawili"zaleceniami chlopaków.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Następna

Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości