Spłaszczona główka

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Spłaszczona główka

Postautor: ola » 12 sie 2014, 13:48

Nie wiem czy taki temat istnieje bo korzystam z tel.wiec ciezko się szuka.

Ale jak radziłyście sobie ze spłaszczona glowka? I co poradzić że bardziej odpowiada jedna strona.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3342
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: kochecka » 12 sie 2014, 14:20

ola jak najwięcej leżenia na brzuszku, do spania układaj Hanię na zmianę raz na lewym boczku raz na prawym boczku. Możesz też "blokować" odwracanie się w ulubioną stronę robiąc wałeczek z pieluchy tetrowej/kocyka/ręcznika i układając go odpowiednio za pleckami/główką. Jeśli Hania już się interesuje grzechotkami to możesz też zawiesić jej np w łóżeczku/wózeczku zabawki z tej mniej ciekawej strony.
Laura też preferowała jedną stronę i rehabilitant jeszcze nam zalecił podchodzić do niej najpierw przez jakiś czas z tej mniej atrakcyjnej strony a gdy już się nieco wyrówna to naprzemiennie (w miarę :roll: ). Karmić trzymając raz na jednej ręce raz na drugiej. Zabawki pokazywać raz z jednej raz z drugiej a później centralnie - najpierw nieco wyżej a później obniżać i dotykać rączek zachęcając do dotykania/złapania.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: ola » 12 sie 2014, 15:35

A na brzuszku raz dziennie starczy? Bo Hania bardzo nie lubi teraz na brzuszku. A też jak leży na brzuszku to nie umie jeszcze nóg na podłodze trzymać tylko robi tzw.kołyskę. że nogi i ręce podnosi do góry.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3342
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: kochecka » 12 sie 2014, 20:21

ola pisze:A na brzuszku raz dziennie starczy?

wydaje mi się, że to trochę mało. Dzieci zazwyczaj w tym wieku nie lubią leżeć na brzuszku. Laura też nie lubiła ale kładłam ją po każdej pobudce jeszcze przed jedzeniem. Niestety z racji głodu zazwyczaj szybko jej się cierpliwość kończyła. Jak czas jej aktywności się wydłużał to kładłam ją np godzinę po jedzeniu. Wtedy jeszcze nie była głodna więc dłużej wytrzymywała. Możesz układać zabawki jakieś grające przed Hanią żeby zachęcić ją do podnoszenia główki i przekręcania na pożądaną stronę. A masz matę edukacyjną?
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: ola » 12 sie 2014, 21:57

Matę mamy, ale póki co Hania średnio jest nią zainteresowana.
To nie ma co bardziej będe terroryzowała na brzuszku :) trzeba jej nóżki trzymać żeby kołyski nie robiła.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3342
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: Deco-Ania » 12 sie 2014, 22:16

ola pisze:Bo Hania bardzo nie lubi teraz na brzuszku.
za chwilkę polubi.
Julek też nie bardzo chciał leżeć na brzuszku, za to teraz od razu robi fik na brzuszek. Nawet śpi w tej pozycji.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: wiolancia » 14 sie 2014, 13:31

U nas pomogła też zmiana poduszki na taką normalną puszystą( tak zaleciła pani doktor,żeby nie było ;) ).No i zawsze miałam włączony monitor oddechu,żeby wiedzieć czy mała się za bardzo w tę poduchę nie wtuliła.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: ola » 14 sie 2014, 15:17

Może to jest wlasnie mysl z poduszką. Bo póki co to Hania śpi bez poduszki. Tylko nie mamy monitora oddechu ani niani...ale coś się wymyśli :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3342
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: Karola5 » 16 sie 2014, 17:45

ola, ja czasem kładłam Basię na boczku opierając ją pleckami o brzeg kołyski. Mamy też ćwiczenia na skręcanie główki, bo nie chciała w jedną stronę przekręcać. Mój brat miał zniekształconą główkę i mama uszyła poduszkę z siankiem i układała na przemian główkę. A na brzuszku to starajcie się kilka razy dziennie. Mąż może kłaść Hanię sobie na brzuchu. Jeśli macie możliwość skonsultujcie się z rehabilitantem, to może pomoże.
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: ola » 17 sie 2014, 12:18

Już powoli jest lepiej :) wiecej kladziemy na brzuszku tylko Hania czasami w ogóle jej nie podnosi - taki leniuszek. W dzień jak zasypia przekrecam ją. A w nocy wstajè i sprawdzam jak leży przy łóżeczku siedzę z tej "gorzej" strony.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3342
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: ola » 22 sie 2014, 13:03

A jak długo trzeba ćwiczyć?
Bo u nas straszny pĺacz.Hania zasypia przekręcam ją na "złą " stronę. I tak męczymy się i ja i Hania bo przez to źle śpi i są awantury :(
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3342
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: szaraczarownica » 22 sie 2014, 13:18

ola, byliście u neurologa? Moim zdaniem to za długo trwa. Staś w wieku 5 tygodni też obracał głowę tylko w jedną stronę, ale wystarczyły 2 dni i dał się przekonać również do tej drugiej.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14794
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 201 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: ola » 22 sie 2014, 14:09

Znaczy może źle napisałam. Hania przekręca głowke w dwie strony. Tylko bardziej preferuje jedną. Trochę się przez to z jednej strony spłaszczyła.
Wczoraj pokazywaliśmy lekarzowi i mówił żejest dobrze że wiecej musi na brzuszku leżeć. Ale w następnym tygodniu idziemy do innego lekarza i się popytamy co i jak :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3342
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: sistermonn » 22 sie 2014, 14:16

ola, a próbowałaś skłonić Hanię do odwrócenia główki na drugą stronę zabawkami, dźwiękiem?
U nas się to sprawdza :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: Karola5 » 22 sie 2014, 17:53

ola, moim zdaniem jeśli nie ma fizycznego problemu ze skręcaniem w nielubianą stronę, to tylko zabawą czy ćwiczeniami powinniście ją zachęcać. Ja bym ją na noc układała prawidłowo, a jak się przekręci to może już nie ruszajcie jeśli to ją wybudza. Dzieci mogą preferowac jedną stronę. Dlatego polecam wam gorąco nawet jedną wizytę u rehabilitanta metodą bobath. Pokaże wam jak pielęgnacją i zabawą korygować takie zachowania.
Edit:
Ola a karmicie z obu rąk butlą?
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Spłaszczona główka

Postautor: ola » 23 sie 2014, 15:46

Karmię z jednej strony ale to jak kładę na poduszce przy karmieniu to ją przekręcam :) dzisiaj już miałam pytać się lekarki ale mnie wkurzyła bo na kolkę nic nie pomogła. Tylko się śmiała że Hania ma dwa podbródki a jak na brzuszku leżała to że wygląda jak foka..
Ale idziemy do innej lekarki więc może pomoże :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3342
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości