Badanie stóp u dziecka

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Badanie stóp u dziecka

Postautor: risonia » 05 wrz 2014, 11:20

Dziewczyny jeśli temat jest to połączcie ok .
Kiedy najlepiej zrobić badania postawy u dziecka i gdzie ?? . Moja Basia ma problemy z prawidłowym chodzeniu , niestety i ja i mąż mamy wady postawy więc boimy się że Basia może też je mieć . Szukam dobrego specjalisty może ktoś coś doradzi . Czy to odpowiedni czas nie za późno ??

Poprawiłam ort w tytule- MalaJu
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: malaJu » 05 wrz 2014, 12:30

Ja też mam podobne wątpliwości, bo Ula ma płaskostopie i zastanawiam się, czy to rozwojowo normalne.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: AgaGrusiecka » 05 wrz 2014, 12:37

malaJu, u Uli chyba jeszcze tak. Ja muszę poszukać porządnego lekarza dla Łukasza, bo on też ma płaskostopie, a w jego wieku, to już raczej normą nie jest.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: Pepsi » 06 wrz 2014, 16:58

Ja się zapisałam z młoda do ortopedy, bo krzywi nogę do środka. Zobaczymy co z tego będzie
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: Emi » 07 wrz 2014, 7:54

Adaś ma problemy ze stopami (koślawe kolana i krzywi stopy) od dawna więc już trzy razy byliśmy u ortopedy. Mamy zestaw ćwiczeń oraz zalecenia co do obuwia. Jak byliśmy z Adasiem pierwszy raz u lekarza (miał wtedy nieco ponad roczek) to lekarz stwierdził, że to samo minie, ale jakoś nie mijało. Kazał tylko nosić odpowiednie obuwie z wkładkami. Ostatnio byliśmy u innego lekarza (który dawno temu wyleczył mojego męża z bardzo poważnego złamania ręki) i ten dopiero zalecił nam ćwiczenia oraz pokazał dokładnie jakie obuwie kupować (wcale nie z wkładkami tylko zginające podeszwę w odpowiednim miejscu).
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: caixa » 15 wrz 2014, 17:55

U nas w przedszkolu jutro badanie ortopedy. Sama ciekawa jestem co powie.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10677
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: Yoanna » 24 wrz 2014, 10:20

caixa pisze:U nas w przedszkolu jutro badanie ortopedy.
Hubercik miał wczoraj i dostałam karteczkę z diagnozą: stopy płasko-koślawe.

Znalazłam fajny artykuł objaśniający tutaj http://www.ebobas.pl/artykuly/czytaj/87 ... a-leczenie
Cytuję "– Przeważająca liczba stóp płasko-koślawych u dzieci ma charakter fizjologiczny i jest związana z występującą u nich nadmierną wiotkością torebkowo-więzadłową – tłumaczy dr n. med. Tadeusz Lejman, wykwalifikowany ortopeda dziecięcy, kierownik Oddziału Ortopedyczno-Urazowego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. – U dzieci na stronie podeszwowej stopy znajduje się gruba warstwa podskórnej tkanki tłuszczowej, która potęguje wrażenie, występującego u nich płaskostopia. W pozycji obciążanej, stopy takie przylegają większą powierzchnią podeszwy do podłoża, nie wykazując sklepienia podłużnego. Tym niemniej w pozycji odciążenia sklepienie to uwidacznia się, podobnie jak przy zgięciu palucha (największego palca) w kierunku grzbietu stopy – tłumaczy i dodaje: – Najlepszym testem jest jednak stanie na palcach, podczas którego stopa ulega całkowitej korekcji."

A tu przykładowe ćwiczenia http://mp15.siedlce.net/index.php/publi ... ko-koslawe
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yoanna
 
Posty: 286
Rejestracja: 10 lip 2013, 21:37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: grafitowa » 24 wrz 2014, 13:16

Yoanna pisze:Hubercik miał wczoraj i dostałam karteczkę z diagnozą: stopy płasko-koślawe.

U nas tak samo.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: lmyszka » 24 wrz 2014, 18:47

Yoanna, grafitowa, wiecie co ja tak myślę, że wszystkie dzieci tak mają. Wiktor miał to samo jeszcze w żłobku.
A może wypowie się nasza ekspertka czy to nie jest tak, że dzieci do pewnego wieku tak mają?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11311
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 105 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: caixa » 25 wrz 2014, 13:08

Yoanna, grafitowa, no właśnie u małej było: "lekkie płaskostopie i wystające łopatki" Z tym płaskostopiem raczej się nie przejmuję bo wszystkie dzieci w grupie miały taki opis (lub "znaczące") ale łopatki to już jej przypadłość.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10677
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Badanie stóp u dziecka

Postautor: Patrycja11 » 25 wrz 2014, 16:55

U Gabrysia w przedszkolu badanie ortopedy we wtorek. Ciekawa jestem co powie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości