Szczepienia i powikłania poszczepienne

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: martonia » 23 gru 2021, 11:34

Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Misiak » 12 kwie 2023, 6:15

Ja wiem... Pola to już duża dziewczyna... Ale wciąż stresuję się przy podaniu szczepionki. Dziś będzie miała świnka odra różyczka (Priorix), które powinna w zasadzie mieć w tamtym roku ale infekcje nie pozwalały. Mam nadzieję, że dziś już się uda, wygląda na zdrową, chyba, że po przebudzeniu coś się okaże. Czy starsze dzieci po szczepieniu też mają te okryte złą sławą NOPy? Jak to było u Was?
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: kari » 12 kwie 2023, 8:02

Misiak, u nas chyba była chwilowa gorączka, ale nie jestem pewna,na pewno przesuwaliśmy szczepienie ze względu na możliwość gorączki, bo akurat działania niepożądane mogły się pojawić jak był na obozie.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Joanka » 12 kwie 2023, 12:00

Misiak, u nas ostatnio (z mocno opóźnionym szczepieniem) nie było żadnych problemów (poza delikatnym bólem ramienia następnego dnia). Wydaje mi się, że starsze dzieci lżej reagują, choćby dlatego że dawka szczepionki taka sama jak u młodszych, a jednak masa ciała i etap rozwoju organizmu inny. Trzymam kciuki żeby u Was też było dobrze, ale rozumiem obawy bo sama je miałam :ymhug:
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: szaraczarownica » 12 kwie 2023, 16:32

Misiak, Stasia też chyba tylko bolała ręka. W porównaniu ze szczepionką na covid, to zupełny lajcik.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: ppola » 12 kwie 2023, 18:36

Misiak, u nas było ostatnio tak lajtowo że sie zapomnialam i poszły na judo X_X
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Misiak » 12 kwie 2023, 19:05

Dziękuję za odpowiedzi. Joanka, masz rację z tą dawką, Pola teraz 3 razy cięższa no i wiele lat starsza niż wtedy.
Pola się rano obudziła i zakasłała mokro raz. Ja już stres, bo wczoraj też mi zakasłała raz wieczorem tak samo. Ale później już nie. Pomyślałam, że niech pani dr ją sprawdzi i zdecyduje. Pani zbadała, niby osłuchowo oki, gardło ok, węzły ok. No i zdecydowała żeby szczepić, bo powiedziała, że nie ma się do czego przyczepić. No i zgadnijcie co. Pola po wyjściu zaczęła pokasływać częściej i częściej. Nie ma tragedii, ale może to początek jakiejś infekcji (a od stycznia była zdrowa jak ryba). Nawet te moje pofarbowane włosy osiwiały, tak się zestresowałam. Mój S. nieobecny tu i mnie próbował uspokajać zdalnie, że nic złego się nie stanie, że można nawet lekko przeziębione dzieci szczepić. Ale ta doktor podkreślała, że dziecko musi być kompletnie zdrowie i w ogóle, i w szczególe, i żeby się nie przemęczała przez kilka dni, na basen nie chodziła. Więc ja już nie wiem. Będę ją obserwować. To już duża dziewczyna, a ja jak z dzidziusiem...
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: martonia » 12 kwie 2023, 20:57

To szczepienie to jest to potocznie zwane MMR? Teraz ono jest w 6tym roku życia, my niestety już przekładaliśmy z powodu choroby, ciekawe czy teraz uda się zaszczepić? U nas Pani doktor zawsze mówi, że katar i kaszel nie są przeciwwskazaniem do szczepienia tylko podwyższona temperatura.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: caixa » 13 kwie 2023, 6:00

martonia pisze: U nas Pani doktor zawsze mówi, że katar i kaszel nie są przeciwwskazaniem do szczepienia tylko podwyższona temperatura.

Masakra. Jak można być tak nieodpowiedzialnym lekarzem? W sumie... Nie jej dziecko, nie jej problem.
Nigdy nie powinno się podawać szczepienia gdy dziecko chore. Organizm walczy z infekcją a my mu fundujemy chorobę i to najczęściej w zestawie z innymi. Po to, żeby tylko trzymać się kalendarza? Ja po akcji z małą, zmieniłam lekarza. Bo zaszczepili mi ją a potem się okazało, że ma angine ropną. Dziecko w fatalnym stanie, 40 stopni gorączki, ja stres. Nigdy więcej.

Misiak, a ona nie jest alergikiem? Bo teraz to już lecą wszystkie alergeny. Trawy, brzozy... U nas trochę czekolady na święta, która jest zapalnikiem i też mała smarcze.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Misiak » 13 kwie 2023, 6:46

caixa, podobno nie jest alergikiem, miała trochę podwyższone na brzozę ale delikatnie. Nie ma kataru w ogóle, tylko cały czas odkrztusza przezroczystą wydzielinę, nie wygląda też choro i nie czuje się. Robię inhalacje, dałam witaminy, nie wiem co więcej. Jestem zła że nie posłuchał intuicji, tylko poszłam i zaufałam lekarce. Może ona zignorowała objawy, żeby tylko odhaczyć szczepienie? Ale wczoraj zapewniała, że osłuchowo ok i gardło też ok. Zadzwonię dziś na teleporadę i pogadam z nią.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: gorzatka » 13 kwie 2023, 7:57

U nas nie zaszczepia dziecka jeśli nawet któryś z domowników ma tylko katar
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: gohnia » 23 maja 2023, 9:42

Od 1 czerwca będzie możliwość zaszczepienia dzieci 12-13 letnich przeciw HPVw ramach NFZ.
Pewnie ze względu na pruderię naszego społeczeństwa nie robi się kampanii informacyjnej na ten temat.

https://www.prawo.pl/zdrowie/darmowe-szczepienia-na-hpv-od-1-czerwca-2023-r,521344.html
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Poprzednia

Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron