Szczepienia i powikłania poszczepienne

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: szaraczarownica » 26 sie 2015, 18:45

Powiem Wam, że szczepienie dziecka świadomego tego, co zaraz się stanie, a nie rozumiejącego jeszcze, że to dla jego dobra, to dramat :(
Stanisław dzisiaj urządził dziki wrzask, jak powiedziałam mu po co przyszliśmy do lekarza. Próbował nawet uciec z gabinetu zabiegowego. Potem też oczywiście był lament - nad zranioną duszą, a nie bolącą nogą.
Na szczęście następne szczepienie dopiero najwcześniej za dwa lata :roll:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MadMar » 26 sie 2015, 19:56

A pro po pneumokokow.
Hania nie byla na nie szczepiona, od października idzie do przedszkola- myślicie ze warto szczepić na pneumokoki?
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Patrycja11 » 26 sie 2015, 22:16

MadMar, ja mojego 4,5 letniego Gabrysia zaszczepiłam w piątek na pneumokoki.
Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że pediatra Gabrysia twierdzi, że prof. Stelmach jak również inni pediatrzy z którymi spotyka się na wszystkich konferencjach i spotkaniach, zgodnie twierdzą, że szczepić, szczepić i jeszcze raz szczepić. Nawet te dzieci które nie były szczepione jak były malutkie.

Po drugie dlatego, że Gabryś bardzo często i dość poważnie nam chorował. Dlatego naiwnie wierzę, że po szczepieniu będzie chorował mniej.

Po trzecie dlatego, że mój mąż się uparł, żeby go zaszczepić, bo może dzięki temu te infekcje nie będą takie częste i nie będą może kończyły się za każdym razem zapaleniem płuc, czy oskrzeli.

Generalnie myślę, że podjęłam dobrą decyzję,aczkolwiek w to, że Immunotrofina, Immunoglukan, Biostymina, Broncho Vaxom uchronią Gabrysia przed chorobami też wierzyłam, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Jakby co w Olmedzie na Piłsudskiego Prevenar 13 jest za 199 zł.

Takie starsze dzieci powyżej 1 roku życia szczepi się tylko jedną dawką.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MadMar » 27 sie 2015, 6:33

Patrycja11, dziękuję, znajoma pielegniarka szczepienna zasugerowala nam ze warto zaszczepić przed przedszkolem.
We wtorek Hania byla szczepiona na ospę wietrzna, wiecie jaki czas od tego szczepienia musi upłynąć?
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MadMar » 27 sie 2015, 6:35

Patrycja11, a jak to zaczerwienienie na rączce?
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: caixa » 27 sie 2015, 7:04

Patrycja11 pisze:Po drugie dlatego, że Gabryś bardzo często i dość poważnie nam chorował. Dlatego naiwnie wierzę, że po szczepieniu będzie chorował mniej

Kochana. Nie chcę Cię wytrącać z tej bajki ale u nas niewiele to miało wspólnego. Ja mam dla was rozwiązanie . Ale trzeba w nie uwierzyć.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: zabieganamama » 27 sie 2015, 7:12

MadMar ja w jedne wakacje szczepiłam syna i na pneumokoki, i na ospę wietrzną (dwie dawki) i pomiędzy wszystkimi szczepieniami były chyba zachowane 2 tygodnie, bo zdążyłam przed rozpoczęciem roku szkolnego i chorobami. Ja na pneumokoki starszego dziecka już miałam nie szczepić, tylko córeczki dostały od początku tę szczepionkę właśnie w obawie, że Olek coś przywlecze ze żłobka, po rozmowie jednak z pediatrą zdecydowaliśmy też i go zaszczepić.

Szara jeżeli chodzi o panikę dziecka przed szczepieniem to szczerze mówiąc mam wrażenie, że im dziecko starsze tym jest gorzej. Dla mnie szczepienie 5 latka było niemalże gehenną ... tłumaczę sobie, że to w końcu mały mężczyzna więc musiał polamentować :lol: Mam nadzieję, że z córami w przyszłym roku będzie lżej ;;)
zabieganamama
 
Posty: 103
Rejestracja: 29 paź 2013, 21:21
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Karolina1907 » 27 sie 2015, 8:25

MadMar pisze:wiecie jaki czas od tego szczepienia musi upłynąć?


Lenusia w poniedziałek miała pierwszą dawkę szczepienia na ospę wietrzną i Pani pielęgniarka doczytała na ulotce, że odstęp pomiędzy szczepieniami musi być 6 tygodni, bynajmniej jeśli chodzi o ospę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina1907
 
Posty: 158
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MadMar » 27 sie 2015, 8:29

Lenusia w poniedziałek i Pani pielęgniarka doczytała na ulotce, że odstęp pomiędzy szczepieniami musi być 6 tygodni, bynajmniej jeśli chodzi o ospę.

Miedzy ospą a ospą to wiem;)
Chodzi mi o ospa a pneumokoki:)
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: zabieganamama » 27 sie 2015, 8:50

może jednak to było 6 tygodni :XC na pewno z tymi 3 szczepieniami zmieściłam się w okresie wakacyjnym kiedy młody nie chodził do żłobka, no i jeszcze musiałam odczekać przed pierwszym szczepieniem 3 tygodnie kiedy był odizolowany od innych dzieci żeby mieć pewność, że nie ma ospy .... MadMar w weekend wracam do domu już na stałe to odszukam książeczkę zdrowia, więc jak będzie Ci ta wiedza jeszcze potrzebna to mogę to ustalić jak było w naszym przypadku:)
zabieganamama
 
Posty: 103
Rejestracja: 29 paź 2013, 21:21
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MadMar » 27 sie 2015, 9:31

zabieganamama, będę wdzięczna:)
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Patrycja11 » 27 sie 2015, 9:44

caixa pisze:Kochana. Nie chcę Cię wytrącać z tej bajki ale u nas niewiele to miało wspólnego. Ja mam dla was rozwiązanie . Ale trzeba w nie uwierzyć.
naprawde wiedziałam że to napiszesz i odpowiem Ci tylko że kolejnym krokiem we wrześniu będzie homeopatia.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Karolina1907 » 27 sie 2015, 10:18

MadMar pisze:Chodzi mi o ospa a pneumokoki:)


Znalazłam coś takiego:

"...odstęp między podaniem dwóch różnych, inaktywowanych szczepionek może być dowolny. Podanie szczepionki inaktywowanej i żywej również nie wymaga odstępów między dawkami."
W przypadku stosowania żywych szczepionek podawanych podskórnie lub domięśniowo najkrótszy odstęp między nimi wynosi 4 tygodnie. Skrócenie tego okresu spowoduje obniżenie odpowiedzi immunologicznej w różnym stopniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina1907
 
Posty: 158
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MadMar » 27 sie 2015, 17:59

Obniżenie odpowiedzi immunologicznej oznacza mniejsza skuteczność szczepionki? Dobrze rozumiem?

Jutro pójdę do pani dr , zobaczę co mi powie, ale wolę mieć także jakąś wiedzę, bo z lekarzami to różnie czasem bywa...
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Agata. » 28 sie 2015, 7:32

Mam pytanie do mam, które szczepiły sowej dzieci przeciw ospie. Czy po drugiej dawce wystąpiły u Waszych dzieci wysypki w siódmej/ósmej dobie?
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Patrycja11 » 28 sie 2015, 15:15

Agata., u nas nie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Bian » 28 sie 2015, 16:58

Agata. pisze:Czy po drugiej dawce wystąpiły u Waszych dzieci wysypki w siódmej/ósmej dobie?

U Hani nic takiego nie było.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Blue » 28 sie 2015, 17:29

zadnych wysypek (a przynajmniej sobie nie przypominam),ale tylko 1 dziecko na ospe szczepilam poki co
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Agata. » 28 sie 2015, 21:33

Dzięki. Pediatra nas tym trochę postraszyła, ale w takim razie jest nadzieja, że może nas też to ominie.
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: caixa » 31 sie 2015, 6:58

No i tak. Prezydent podpisał ustawę o rozszerzeniu szczepień dodatkowych. I tak nasze dzieci będą szczepione szczepionką przeciwko HPV. Czy nikt nie czyta jakie są główne obiekcje dotyczące tej szczepionki? Czy zamiast rozszerzać listę szczepień nie lepiej najpierw stworzyć fundusz , który będzie wypłacać odszkodowania za reakcje poszczepienne tak jak to jest w innych krajach?
Slyszalyscie , że we Włoszech , rodzina dziecka chorego na autyzm , wygrała bo udowodniła , że to za sprawą szczepionki MMR , ich dziecko jest chore? 800 tyś zł. Ale tam jest fundusz. Jezu.... jestem przerażona. Zwłaszcza wizją szczepienia mojej córki tą szczepionką przeciwko HPV.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: lmyszka » 31 sie 2015, 7:37

caixa, pewnie wykaże się ignorancją, ale co to za szczepienie i kiedy się je podaje?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: caixa » 31 sie 2015, 9:11

lmyszka,
"Wirusy brodawczaka ludzkiego - HPV (Human papilloma virus) - są bardzo szeroko rozpowszechnione wśród ludzi. Znamy blisko 200 różnych typów tych wirusów. Przenoszą się one głównie drogą kontaktów seksualnych oraz kontaktów skórnych. Około 40 typów wirusów HPV wywołuje infekcje w obrębie narządów moczowo-płciowych u kobiet i mężczyzn. Większość z tych infekcji nie ma żadnego znaczenia klinicznego, nie powoduje objawów i samoistnie przemija. Niektóre z typów HPV wywołują dość powszechne u kobiet i mężczyzn łagodne zmiany skóry i błon śluzowych narządów rozrodczych określane jako brodawki płciowe lub kłykciny kończyste."
Z tego co kiedyś wstawiała Fuente, ok 11 roku życia.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Myski » 01 wrz 2015, 18:34

Nie znam się za bardzo, ale czy ta szczepionka (HPV) nie ma przypadkiem zapobiegać rakowi szyjki macicy? Jeśli się nie mylę, to już jako dorosła i zamężna kobieta się nią szczepiłam (została mi polecona przez lekarza w rodzinie). Pamiętam tylko tyle, że im wcześniej się nią szczepi, to tym lepiej (tzn nie mam tu na myśli niemowlaków). Caixa co z tą szczepionką jest nie tak? Dlaczego się jej tak boisz?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Bian » 01 wrz 2015, 19:39

Myski według wielu specjalistów szczepionka ta niesie za sobą ryzyko wielu powikłań i w wielu krajach została oficjalnie wycofana jako rekomendowana. Jakiś profesor ginekolog powiedział, że szczepionka obejmuje może dwie, trzy przyczyny raka, a w rzeczywistości jest ich ponad sto. Ponadto szczepienie nijak nie wpływa na konieczność profilaktyki i regularnych badań, co oznacza, że nie zapobiega zachorowaniu na raka, a tak jest w naszym kraju promowana.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: zabieganamama » 02 wrz 2015, 21:52

MadMar przeraszam za poślizg, ale przez zabieganie szkolno - przedszkolne całkowicie zapomniałam, że obiecałam sprawdzić kiedy syn był szczepiony na ospę i pneumokoki...

I tak :
pneumokoki - 10.07.2012
a ospa ... 02.09.2012 i 27.09.2012 ...

i nadal dałabym sobie rękę uciąć, że zmieściłam się ze szczepieniami w okresie wakacyjnym ;) na swoje wytłumaczenie mam tylko tyle, że możliwe, że do przedszkola poszedł faktycznie po dłuższej przerwie dopiero po tych szczepieniach, bo ja w październiku po macierzyńskim wróciłam do pracy... ale już niczego nie jestem teraz pewna :roll:
zabieganamama
 
Posty: 103
Rejestracja: 29 paź 2013, 21:21
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Paulinka » 09 wrz 2015, 8:45

No i przyszła pora na nas - jutro wizyta u pediatry,jeśli dostaniemy zielone światło - szczepimy:
- 5w1 (mamy bezpłatnie z racji wcześniactwa)
- Engerix (zamiast Euvaxu)
- rotawirusy
- pneumokoki (też mamy bezpłatnie i będziemy szczepić później, pediatrą ustalimy jutro termin).

i kilka pytań do Was - po lekturze wątku widzę,ze przeciw rota szczepiłyście raczej Rotarixem,a któraś z Was wybrała może Rotateq?

i czy oprócz altacetu powinnam jeszcze coś mieć w apteczce?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: ava » 09 wrz 2015, 8:47

Paulinka pisze:czy oprócz altacetu powinnam jeszcze coś mieć w apteczce?
Na wszelki wypadek coś przeciwgorączkowego.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: jpuasz » 09 wrz 2015, 9:12

Paulinka pisze:- Engerix (zamiast Euvaxu)


ooo a to w szpitalu Helenka była zaszczepiona Engerixem?
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Agata. » 09 wrz 2015, 9:39

Paulinka, ja szczepiłam Rotateq, ale zupełnie przez przypadek. Chcialam Rotarix, ale lekarka pomyliła się wypisując receptę i wpisała Rotateq. Mąż poszedł na recepcję i zapłacił. Nie chciało nam się już odkręcać. Od pielęgniarki usłyszałam, ze to nawet lepiej, bo Rotateq ma szerszy zakres, w sensie na więcej szczepów uodparnia. Czy to prawda nie wiem, nie weryfikowałam.
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: szaraczarownica » 09 wrz 2015, 10:12

jpuasz pisze:w szpitalu Helenka była zaszczepiona Engerixem?

Można te szczepionki zmienić w ramach jednego cyklu szczepień.

Paulinka pisze:i kilka pytań do Was - po lekturze wątku widzę,ze przeciw rota szczepiłyście raczej Rotarixem,a któraś z Was wybrała może Rotateq?

Weź pod uwagę to, że szczepionka na rotawirusy jest dosyć kłopotliwa.
Dziecko przez następne 30 minut nie może ulać, nie wolno mu pić i jeść. Jak uleje, kupujesz jeszcze raz. Poza tym przez mniej więcej tydzień od szczepienia wydala wirusy w kupie, więc domownicy muszą uważać, bo mogą się zarazić.
Rotateq ma 3 dawki, Rotarix 2. Jest po prostu "wygodniejszy".
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Agata. » 09 wrz 2015, 10:20

Dziecko przez następne 30 minut nie może ulać, nie wolno mu pić i jeść. Jak uleje, kupujesz jeszcze raz.

Właśnie nie wiem jak to jest, bo w Warszawie jakiś inny pogląd jest na tą sprawę. Nam za każdym razem pielęgniarka mówiła, że te szczepionki podaje się nawet razem z mlekiem i kazała mi normalnie karmić tuż po podaniu. Ponadto mówiła, że szczepionka przyjmuje się już w jamie ustnej, więc jeśli dziecko połknie i potem uleje, to nie ma to wpływu na działanie. Takie informacje otrzymałam od lekarza i pelegniarek, ale czytalam kiedyś na forum, że w Łodzi mówią to co napisałaszaraczarownica, I bądź tu człowieku mądry :) W każdym razie u nas mimo, że mały strasznie ulewał do 10 miesiąca życia, po żadnej dawce nie uronił nawet kropelki. Chyba smaczen to musi być ;;)
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: szaraczarownica » 09 wrz 2015, 12:58

Agata. pisze:W każdym razie u nas mimo, że mały strasznie ulewał do 10 miesiąca życia, po żadnej dawce nie uronił nawet kropelki.

Nasz ulewał do końca 13mż. Był chodzącą bombą zegarową. A rota też nie ulał. Byliśmy mu za to wdzięczni :D

Agata. pisze:I bądź tu człowieku mądry

No właśnie, też słyszałam różne teorie. Powtarzam co nam pediatra mówiła.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Paulinka » 09 wrz 2015, 21:04

szaraczarownica pisze:Można te szczepionki zmienić w ramach jednego cyklu szczepień.


dokładnie. W szpitalu był Euvax, ale nie ma problemu, żeby przejść na Engerix.

szaraczarownica pisze:Weź pod uwagę to, że szczepionka na rotawirusy jest dosyć kłopotliwa.
Dziecko przez następne 30 minut nie może ulać, nie wolno mu pić i jeść. Jak uleje, kupujesz jeszcze raz. Poza tym przez mniej więcej tydzień od szczepienia wydala wirusy w kupie, więc domownicy muszą uważać, bo mogą się zarazić.
Rotateq ma 3 dawki, Rotarix 2. Jest po prostu "wygodniejszy".


no właśnie. poczytałam jeszcze trochę i głównie z powodu 2 dawek bierzemy Rotarix. U nas w przychodni 1 dawka kosztuje 300 zł - to chyba nie tak źle? bo pytałam w 3 aptekach i cena była 350-370 za dawkę (choć pewnie nie były to jakieś tanie apteki).

ava pisze:Na wszelki wypadek coś przeciwgorączkowego.


a tak, tak, to mam ::)

Eh, no to trzymajcie jutro za nas kciuki dziewczyny!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: szaraczarownica » 09 wrz 2015, 21:39

Paulinka, ja płaciłam chyba 270 zł za Rotarix - to jedna z najtańszych cen w Łodzi.

Będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MamaŻaby » 29 paź 2015, 18:46

znalazłam ciekawy artykuł, kiedyś już zgłębiałam ten temat i wiem, że szczepionki mogą przyczynić się do nagłej śmierci dzieci. Miałam duże obawy czy szczepić obie moje dziewczynki. W dodatku my wybraliśmy szczepionkę Infanrix hexa z tym że 5w1 a nie 6w1 o której mowa w artykule. Przerażające
http://ulubione.blutu.pl/sad-szczepionki-smierc/
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Blue » 29 paź 2015, 20:19

Ja z kolei dziś omawiałam z pediatrą szczepienie na ospę dla małej.Tak jak już pisałam,jestem zdecydowana tylko należy wyczekać moment kiedy młoda nie będzie pokasływać.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MamaŻaby » 29 paź 2015, 20:31

Blue pisze:szczepienie na ospę

moje obie dziewczynki zaszczepione i nie żałuję, nawet jak będą przechodzić to łagodniej.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Blue » 29 paź 2015, 20:37

no też właśnie:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Deco-Ania » 29 paź 2015, 20:48

Blue pisze:Ja z kolei dziś omawiałam z pediatrą szczepienie na ospę dla małej.Tak jak już pisałam,jestem zdecydowana tylko należy wyczekać moment kiedy młoda nie będzie pokasływać.
U nas już po "ptokach" - jak mówiła moja babcia. Ale mieliśmy ustalony wspólnie z pediatrą plan - jeśli do wakacji nie złapie, to szczepimy.

Mnie osobiście mocno denerwuje takie antyszczpieniowe ruchy - owszem dobrze jest mieć świadomość ewentualnych konsekwencji. Osobiście uważam jednak, że korzyści ze szczepień jest zdecydowanie więcej.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MamaŻaby » 29 paź 2015, 21:46

Deco-Ania pisze:Osobiście uważam jednak, że korzyści ze szczepień jest zdecydowanie więcej.

ja moje dzieci zaszczepiłam ale bez szaleństw, szczepiłam wprawdzie szczepionką 5w1 a nie wszystko na NFZ ale żadnych pneumokoków, meningokoków już nie. Jedynie dodatkowa była ta ospa. Natomiast mam bliską koleżankę, która ma synka w wieku mojej Żaby (10 dni starszy) i ona poza szczepieniem szpitalnym w ogóle go nie szczepiła. I nasze dzieci rozwijają się identycznie, nawet bym powiedziała, że syn koleżanki dużo mniej chorował w wieku przedszkolnym niż moja Żaba. Ja domyślam się, że on jest bardziej narażony na zachorowania na te choroby objęte programem szczepiennym ale czy zachoruje? To chyba wszystko zależy od odporności organizmu. A wiadomo, że nawet dziecko zaszczepione na pneumo czy meningo może to złapać i wylądować w szpitalu.
Przy czym żebym została dobrze zrozumiana, nie neguję wartości szczepień i cieszę się, że moje dziewczynki zaszczepiłam. No i że to przeżyły ;)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: MadMar » 30 paź 2015, 22:20

Blue pisze:Ja z kolei dziś omawiałam z pediatrą szczepienie na ospę dla małej.Tak jak już pisałam,jestem zdecydowana tylko należy wyczekać moment kiedy młoda nie będzie pokasływać.

Tez szczepilismy... Mysle ze warto.
Teraz próbujemy wyczekać moment na drugą dawkę
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: anett.k » 18 lis 2015, 21:01

Mamy szczepiące na ospę wietrzną pamiętajcie, że jeżeli dziecko nie zachoruje na ospę to sczepienie trzeba powtarzać co 10 lat, tak żeby przypadkiem córki nie zachorowały podczas ciąży. Natomiast sama szczepionka nie chroni całkowicie przed chorobą a ponoć łagodzi jej przebieg, ale nie wiem; mam dwie skrajne opinie dwóch różnych pediatrów i jedna zalecała, druga odradzała. Z innej beczki to w sumie jak nie szczepimy tez nie mamy gwarancji, ze dziecko zachoruje i wtedy też córki narażone są na ewentualną chorobę podczas ciąży :( U chłopców tez lepiej jeśli przejdą tę chorobę w dzieciństwie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anett.k
 
Posty: 182
Rejestracja: 13 maja 2013, 20:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Karolina1907 » 19 lis 2015, 10:01

anett.k pisze:sama szczepionka nie chroni całkowicie przed chorobą a ponoć łagodzi jej przebieg


anett.k, tak jest w przypadku większości szczepionek, nie tylko na ospę wietrzną, szczepienia nigdy nie chronią w 100% przed zachorowaniem, ale jeśli się zdarzy, że dziecko zachorują, mają właśnie za zadanie, złagodzić przebieg choroby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina1907
 
Posty: 158
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: anett.k » 19 lis 2015, 11:49

Ja to wiem, ale w przypadku tej szczepionki jest tak , że jeżeli zablokuje chorobę w dzieciństwie to jeśli zachoruje dorosły może mieć to różne konsekwencje zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Stad warto się zastanowić czy lepiej szczepić, czy nie szczepić. Napisałam to żeby mamy wiedziały zanim się w 100% zdecydują.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anett.k
 
Posty: 182
Rejestracja: 13 maja 2013, 20:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: milencja83 » 19 lis 2015, 13:50

milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Malwina » 19 lis 2015, 18:25

milencja83, ja szczepiłam Maksia w ramach tego samego programu. Ja bym skorzystała, ale mój Mati już za stary :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: caixa » 19 lis 2015, 20:24

anett.k, ja cię rozumiem. Miałam te same obawy. Los za mnie zdecydował i mała przeszła ospę w przedszkolu.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: Agania » 29 sty 2016, 14:32

Tak dla informacji dla mam dzieci, które czeka szczepienie przypominające na polio, krztusiec itd. w szóstym roku życia. Nas przychodnia zaczęła wzywać na to szczepienie już październiku (Ania skończyła 5(!) lat w listopadzie). Olałam to i miesiąc później znowu wezwanie, ale tylko na doustne polio (brak zapasów innych szczepionek). Poczytałam o żywej szczepionce polio i zdecydowanie odmówiłam - powiedziałam, że zaszczepię Anię najwyżej sama płatną szczepionką z martwym wirusem, gdy skończy się sezon na choroby bo nie będę zdrowego dziecka ciągać do przychodni pełnej kaszlących dzieci (u nas nie ma podziału niestety). A co się dowiedziałam w Ministerstwie Zdrowia w międzyczasie: Doustna szczepionka na polio ma być wycofana do końca marca (ze względu na eliminację wirusa). Pewnie dlatego przychodnia tak bardzo chciała Anię szczepić nawet przed osiągnięciem wymaganego wieku. Przychodnie mają przykaz żeby pozbywać się starych zapasów bo od kwietnia Sanepid będzie musiał dawać lepsze i dużo droższe oczywiście szczepionki. Także mamy - proponuję się wstrzymać z tym szczepieniem do końca marca, jeśli nie chcecie ryzykować podania przedpotopowej szczepionki która obecnie jest jeszcze tylko w Polsce i bodajże w Turcji. Wszystkie inne kraje w Europie dawno ją wycofały. A niebezpieczeństwo jest szczególnie dla tych mam, które mają maluszka w domu niezaszczepionego jeszcze na polio. Wirus z żywej szczepionki przez kilka tygodni wydalany jest z kałem i jak najbardziej zaraźliwy - przy odrobinie pecha niemowlak może się zarazić! Jak zwykle ręce mi opadły gdy zdałam sobie sprawę z praktyk polskiej służby zdrowia :roll:
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: lmyszka » 29 sty 2016, 15:35

Wiktor był szczepiony ale normalną w zastrzyku nawet nie było u nas wyboru.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Szczepienia i powikłania poszczepienne

Postautor: caixa » 18 maja 2016, 20:39

U nas dziś wielkie zmiany w temacie szczepień (mały nie miał jeszcze żadnego szczepienia po wyjściu ze szpitala). Odwiedziłam Poradnię Szczepień Ochronnych w szpitalu Korczaka.Zasugerowała mi to moja pani dr homeopata. Nie ukrywam, że miałam dużo wątpliwości ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

Po pierwsze, do poradni mogą zgłosić się rodzice dzieci, które mają różne zaburzenia. Wskazaniem jest już alergia. U nas był to wysoki poziom bilirubiny. Alergia jest tylko dodatkiem.
Po drugie, pierwsza wizyta odbywa się bez dziecka. Niestety czeka się na nią dość długo. Terminy szczepień są jeszcze dalsze ale... mnie to nie przeszkadza bo wychodzę z założenia, że im później wpakuje się w to małe ciałko ten cały syf , tym lepiej dla niego.
Po trzecie, pani doktor jest cudowną osobą. Byłam dość zestresowana przed wizytą. Pomyślałam, że powie mi, co ja tam robię, co znów wymyślam etc. Ale nie. Obejrzała wszystkie wyniki, wyjaśniła wszystkie wątpliwości i zdecydowała, że możemy małego szczepić.
Po czwarte, szczepiony będzie tam. Już zawsze. Od razu mnie uprzedzono, że oni mają bardzo restrykcyjne zasady co do szczepień. Żaden katar, żadne podziębienie. Dziecko musi być w 100% zdrowe, tak jak i rodzeństwo. Co ciekawe ząbkowanie nie jest przeciwwskazaniem do szczepień ale już objawy ząbkowania tak. Bardzo mi odpowiada takie podejście.
Po piąte, ponieważ mały jest na granicy wcześniactwa, dostanie szczepionki za darmo. To miła wiadomość dla naszej kieszeni. ;;)

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do szczepień, polecam tę Poradnię.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości