Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: Tasia » 16 lut 2017, 11:47

Bylam jak na razie u rodzinnej. Zaraziłam się tym dziadostwem jakieś 2 miesiące temu. No nie jet to jakieś duże, na szczęście nie wyglada to tak jak u niektórych dziewczyn na zdjęciahc w sieci. Ale jednak jest to troche nieprzyjemne. Zaproponwoala mi leki na recepte ale za bardzo nie chce sie truc. Nie da sie tego wybic jakims szamponem?
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: 19anioleczek92 » 16 lut 2017, 12:15

Kup w aptece Nizoral mi pomogło póki co bezpowrotnie...ale pamiętaj,że tego nie da się wyleczyć w 100% można zaleczyć na jakiś czas...
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: martonia » 16 lut 2017, 12:33

możesz jeszcze spróbować Obrazek
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: fzone » 16 lut 2017, 12:56

Pewnie,ze się da Idź do apteki i kup sobie szampon na łupież pstry No i najlepiej jeszcze jako uzpełnienie coś do ciała bo łupież z głowy zlatuje na plecy i na dekolt tak wieć trzeba to potraktować wspólnie,że tak napiszę. W leki się na początku nie pakuj bo nie jest to polecane. Szczgólnie, ze z tetgo co wiem to łupiez pstry leczy się sterydami a te mają swoje działania niepożadane. No i pamiętaj o zmianie pościeli. Trzeba się przemęczyć i zmieniać co 2-3 dni najrzadziej. Jeśli nie chcesz codziennie.
fzone
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 mar 2016, 9:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: Tasia » 17 lut 2017, 11:14

Akurat pościel to nie problem. Chcę po prostu aby to zniknęło przed wiosną i latem. Szczegolnie,ze w maju idę na komunię do siostrzenicy i chciałąbym wybrać się na solarium .A z tym to raczej nie pójde bo wyskoczyło mi trochę plam. Ten szampon to coś w stylu nizoralu? I to pomoże?
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: fzone » 20 lut 2017, 13:36

Nizoral nie. Jest to na zwykły łupież. Piszę raczej o specjalistycznych na łupież pstry. Typu seria Pityver ( jest tam szampon, emulsja i chyba jeszcze wcierka do skóry głowy chociaż jak ja miałam łupież pstry to wystaczyły mi te dwa). W miesiąc czy dwa mozna sie wyleczyć.

Obrazek


Wrzucam przez seriws hostingowy, bo nie udało mi się wrzucić przez dodaj zdjęcie ;/
fzone
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 mar 2016, 9:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: Tasia » 21 lut 2017, 11:59

O rany, tak długo ? :/ A co do tego solarium to musi być jakaś przerwa przed skorzystaniem?
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: fzone » 21 lut 2017, 13:32

No tak. łupież pstry zostawia zwykle trochę tych przebarwień tak wiec nie wiem czy jak nie pójdziesz na solarium to czy Ci się to nie sprzeciwi. Na Twoim miejscu to bym się z tym na pewno wstrzymała. Poza tm solarium nie jest ani zdrowe, ani modne. No i będzie to maj tak wiec podejrzewam,że i tak nie będziesz na komunię szła tak rozerbrana.
fzone
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 mar 2016, 9:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: ursynow-ame » 18 lip 2018, 6:30

Najwazniejsze to nie leczyć się samodzielnie ale wybrać się do dobrego dermatologa, który będzie w stanie obejrzeć sobie nasza skóre i powiedzieć jakie leczenie będzie najlepsze.

Poza tym w wielu przypadkach trzeba wprowadzić nie tylko leczenie zewnętrzne ale również i leczenie doustne tak aby nie nabawić się potem większych problemów.....

pozdrawiam i nie załamujcie się.To naprawdę da się wyleczyć.
ursynow-ame
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2018, 6:23
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: AlineA3 » 30 sie 2018, 8:26

W trakcie leczenia łupieżu dieta ma znaczenie. Należy unikać soli, cukrów, wszystkiego co przyczynia się do rozwoju grzybów
Awatar użytkownika
AlineA3
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2018, 7:50
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: monia25 » 06 wrz 2019, 12:52

Jeśli leczenie domowe nie pomaga to czy jest sens dalej leczyc się samodzielnie? W sieci i w aptekach jest pewnie bardzo wiele kosmetyków oraz leków, które maja wpływać pozytywnie na łupież pstry, prawda jest jednak taka, że w większości przypadków pomagają leki zlecone przez lekarza dermatologa.
Polecam zapisanie się do Salve Medica https://salvemedica.pl/lekarze-specjali ... plastyczny - pracuje tam wielu specjalistów od dermatologii.
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: Sasia0054 » 18 mar 2021, 9:03

Tylko fachowe leczenie dermatologiczne jest w stanie tutaj pomóc. Absolutnie nie należy tutaj działać na własną rękę.
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Sasia0054
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2021, 8:59
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łupież pstry Czy coś innego niż leki pomoże?

Postautor: Stolnik112 » 18 cze 2021, 9:29

A może jakieś naturalne kosmetyki dadzą radę?
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Stolnik112
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2021, 9:25
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości