Dziecko moczy się w nocy

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Dziecko moczy się w nocy

Postautor: Cat » 04 mar 2021, 21:10

Drogie mamy, założyłam konto w nadziei, że może znajdzie się tu jakaś z podobnym problemem. Mój synek ma 5,5 roku i dawno już zapomniał o pieluchach, a jednak wciąż moczy łóżko w nocy. Co robić? Jak działać, żeby się tego oduczył?
Cat
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2019, 19:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko moczy się w nocy

Postautor: szaraczarownica » 04 mar 2021, 21:44

Mój ma 8,5 i średnio co drugi dzień wszystko do prania. Neurolog mówi, że z jego falami napadowymi dziwi się, że zdarzają się suche noce - młody ma łagodną padaczkę.

Zrobić badania moczu, w tym posiew, usg układu moczowego i eeg we śnie. Trzeba sprawdzić (tymi badaniami), czy nie ma infekcji, czy ciężar moczu nie jest za mały (to oznacza, że brak hormonu zagęszczającego mocz) lub czy nie dzieje się coś neurologicznie.
Mój bierze Ditropan, to taki lek na zmniejszenie napięcia w pęcherzu. Jest lepiej, ale nie idealnie. Psychiatra proponuje jeszcze lek, który spłyci sen, bo w starym mieszkaniu, gdzie były hałasy od ulicy, wybudzał się kolo 23 i szedł sam do ubikacji (wtedy wpadka była raz na kilka/kilkanaście tygodni), a w nowym, cichszym, nie wybudza się. Mam nadzieję, że kiedyś wyrośnie, bo obecnie sika głównie tuż przed przebudzeniem.

Jakiś czas przed snem trzeba unikać podawania słodkich napojów, tylko woda + dużo sikania. U nas jest siku przed kąpielą, potem czytanie i po czytaniu wizyta w ubikacji i dopiero układanie do snu.
W wieku Twojego chyba naszego jeszcze wysadzaliśmy przez sen na nocnik koło 23/24. Potem zrobił się za ciężki na wyciągnięcie go z łóżka, ale nauczył się wybudzać na tyle, żeby iść do ubikacji, a potem chodził już sam.

Życzę powodzenia i polecam suszarkę bębnową ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Dziecko moczy się w nocy

Postautor: szaraczarownica » 01 kwie 2021, 22:23

Yes, yes, yes! Wygraliśmy! Uffff...
Psychiatra kiedyś mi powiedział, że ma pomysł na to, jak zaradzić moczeniu nocnemu. I w końcu się złamałam i poprosiłam go o to, co miał na myśli. Staś dostał Anafranil - antydepresant, który spłyca sen. Bierze go od prawie miesiąca i wpadki nie było żadnej. Skutkiem ubocznym jest pobudka po 6, ale mąż w tygodniu i tak wstaje mniej więcej o tej porze, a w weekend Staś ma przyzwolenie na granie/oglądanie YT i stara się nas nie budzić. No chyba, że ma zły sen, to wtedy przychodzi i się wtula.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Dziecko moczy się w nocy

Postautor: hatifnatka » 02 kwie 2021, 12:00

szaraczarownica, super wieści! <3
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Dziecko moczy się w nocy

Postautor: oleek » 20 kwie 2021, 17:45

Super! Czasami warto skorzystać z takiego mniej standardowego leczenia, nie każdy przypadek jest taki sam :)
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
oleek
 
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2021, 17:36
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko moczy się w nocy

Postautor: Cat » 18 maja 2021, 16:33

Wybaczcie, nie zaglądałam tu długo, bo nie miałam głowy do internetów przez chorowanie. Nie pije przed snem, stresy też raczej wykluczam, dużo rozmawiamy, a jednak problem wraca i wraca...
Cat
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2019, 19:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko moczy się w nocy

Postautor: geisha » 14 cze 2021, 12:18

mój pierwszy syn moczył się w nocy do 5. roku życia. Chodziliśmy od lekarza do lekarza i w pewnym momencie samo przeszło
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
geisha
 
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2021, 12:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko moczy się w nocy

Postautor: agatsa » 19 cze 2021, 18:41

byłaś z dzieckiem u nefrologa? Robilaś podstawowe badania?
agatsa
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2021, 13:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości