Badajcie wzrok malucha

Lekarze, szpitale, przychodnie w naszym regionie. Porady doświadczonych mam, jak radzić sobie z infekcjami domowymi sposobami.

Badajcie wzrok malucha

Postautor: monia25 » 02 wrz 2021, 12:24

Drodzy rodzice, pisze do Was z radą. Jeżeli macie możliwość i chęci i ogolnie to idźcie że swoimi pociechami do okulisty. Bardzo trudno rozpoznać "na oko" że Wasze dziecko słabo widzi. Mój synek dostrzegał najmniejsze szczegóły a po badaniu wzroku okazało się że ma +8 dp. I z bliska widzieć nie powinien. Okazuje się że mięśnie okaz malutkich dzieci są tak silne że rekapesuja wade wzroku jednakze z czasem jest coraz gorzej. Czesto rodzice zauwazaja dopiero w szkole ze dziecko ma poważną wade wzroku dlatego warto przejsc sie do okulisty i sprawdzić. Dziwię się że pediatrzy nie sugerują rutynowych badań. Dziękuję za uwagę
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Badajcie wzrok malucha

Postautor: Tasia » 03 wrz 2021, 6:26

Moja ma 1,5 roku i tak myślę z nią puść za nie długo
Ponieważ ja ma wrodzoną wadę -5 -6
Jej ociec też nosi okulary.
Była na tym pierwszym badaniu wzroku i okulistka na tyle ile mogla zbadała i nib ok ale ja mam zamiar co jakiś czas z nią chodzić nawet prywatnie....
https://aurum-optics.pl/okulary-korekcyjne-junior - co do oprawek, to niezłe promocje maja salony Aurum.
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Badajcie wzrok malucha

Postautor: ola » 03 wrz 2021, 7:12

Czy za każdym razem musi być reklama ????
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Badajcie wzrok malucha

Postautor: gordoona » 15 wrz 2021, 12:46

Moje dzieci to wcześniaki więc okulistę odwiedzaliśmy do roku czasu po ich urodzeniu. Na szczęście wszystko było dobrze. Żadnych chorób związanych z wcześniactwem. Teraz nie chodzimy, nie musimy. Okulista powiedziała nam na ostatniej wizycie, kiedy dzieci były jeszcze maluszkami, że jest ok i nie musimy przychodzić, chyba że coś nas zaniepokoi później. Teraz dzieci są w wieku przedszkolnym i na szczęście żadnych problemów ze wzrokiem nie zauważamy. Ale o tak sobie myślę, że przed pójściem do szkoły, pójdę z dziećmi do okulisty - profilaktycznie :)
gordoona
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2021, 12:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Badajcie wzrok malucha

Postautor: Michael1989 » 21 wrz 2021, 10:32

Najlepiej zbadać w pierwszym roku i nie co dwa lata, ale uważam, że co rok. Nigdy nie wiadomo w którym momencie oraz jak szybko wada wzroku może nastąpić. Im częściej, tym większa pewność, że nie będzie problemów w przedszkolu czy w szkole, że ma za słaby wzrok. Dzieci szczególnie teraz często też chorują, a gdy siedzą tyle czasu przed ekranami, to nie ma co się dziwić, że wzrok się psuje :?
Michael1989
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2021, 10:15
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Zdrowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron