Endokrynolog

Endokrynolog

Postautor: mamamonika » 04 lut 2016, 11:56

Witam.Czy umiecie polecić sprawdzonego endokrynologa zajmującego się kobietami w ciąży? Najchętniej NFZ ale zależy mi na terminie w związku ze złymi wynikami badań więc prywatnie też jak najbardziej biorę pod uwagę.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamamonika
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Endokrynolog

Postautor: martula_87 » 04 lut 2016, 12:37

mamamonika, w CZMP w poradni endokrynologicznej powinni Cię szybko przyjąć. Musisz się zorientować ja chodzę tam do dr Zasady i mogę go z czystym sumieniem polecić.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Endokrynolog

Postautor: Kurczak » 04 lut 2016, 13:20

Prywatnie polecam dr Kokoszko-Bilską.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Endokrynolog

Postautor: mamamonika » 04 lut 2016, 14:47

Dziękuję za podpowiedzi. Dzwonię cały dzień i chyba dziś wszyscy strajkują bo naprawdę nikt od godziny 10:00 nie odbiera nawet telefonu...
Obrazek
Awatar użytkownika
mamamonika
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Endokrynolog

Postautor: mamamonika » 16 lut 2016, 19:35

Dostałam się do Matki Polki. Czułam się jak Vip gdyż pani siedząca obok mnie w poczekalni dzisiejszą wizytę miała wyznaczoną... rok i osiem miesięcy temu :D A ja byłam po 12 dniach...

Ale pozwolę sobie się trochę pożalić po tej wizycie...

Pomału zaczynam głupieć. Ta ciąża to jest moja największa życiowa radość. Tyle że przyszło mi prowadzić ją nie u jednego lekarza, lecz z różnych przyczyn jestem aktualnie już u trzeciego. I dopiero ten trzeci zauważył, że pierwsze badania jakie tylko miałam robione, na samym początku, mają złe wyniki - właśnie TSH. Widziało je wcześniej dwóch lekarzy i jeszcze lekarze w szpitalu bo trafiłam tam któregoś mało pięknego dnia. Wściekła byłam na tą trzecią osobę bo byłam niejako zmuszona sytuacją że w ogóle do niej poszłam i twierdziłam że wymyśla mi jakieś niestworzone choroby a tu się okazało że miała rację... Endokrynolożka powiedziała dziś że powinnam być leczona od samego początku ciąży. A o tym że w ogóle jestem zadecydował tak naprawdę przypadek.

Podobnie było jak poszłam do lekarza pierwszego kontaktu z jelitówką, w momencie kiedy zaczął się trzeci dzień jej trwania. Pani mnie ochrzaniła że przyszłam dopiero teraz, że przecież jestem odwodniona, nieodpowiedzialna i w ogóle zła i skierowała do szpitala. A tam co? "Co za debil mnie tu skierował?! Z jelitówką na ginekologię??" :shock: I jedyne co polecono mi w szpitalu to iść do spożywczego i kupić wodę mineralną. :XC Z jednej strony rozumiem bo nie przyszło mi samej do głowy kłaść się z wirusem do szpitala gdzie kobiety walczą o swoje dzieci. Ale chodzi o sam fakt: ile lekarzy tyle opinii...

Takich przypadków jest mnóstwo. Jeden lekarz każe brać luteinę, inny puka się w czoło pytając po co. W wątku na temat chłopięcych dolegliwości intymnych też dziewczyny pisały o rozbieżnościach w zaleceniach dawanych przez lekarzy. I tak można wymieniać bez końca...

Moje dotychczasowe doświadczenia w temacie lekarzy sprawiają, że tak naprawdę sama już nie wiem komu ufać i kogo słuchać. Żyję sobie zachwycona że wszystko się toczy dobrze aż tu nagle BUM! Tarczyca wykryta po 18 tygodniach...
Wy też macie podobne doświadczenia z lekarzami?
Obrazek
Awatar użytkownika
mamamonika
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Endokrynolog

Postautor: szaraczarownica » 16 lut 2016, 20:26

mamamonika, jestem w szoku. W którym szpitalu odesłał Cię z jelitowką?? Mnie w Madurowiczu po 12h wymiotów przyjęli w trybie mega pilnym i pierwsze co, to połączyli pod kroplówkę, a dopiero potem zaczęli inne badania. A przepraszam, najpierw dostałam w tyłek zastrzyk na podtrzymanie.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Endokrynolog

Postautor: mamamonika » 16 lut 2016, 20:31

Matka Polka. 2 dni byłam w domu z bólami żołądka i biegunką. Nie szłam do lekarza bo wyczytałam że tak bywa, poza tym drugiego dnia już mi właściwie przechodziło. Ale w nocy z dnia drugiego na trzeci znów biegałam więc rano pojechałam na świąteczną pomoc do MP. Stamtąd kazali iść na oddział, z oddziału do spożywczaka po wodę i (o zgrozo!) do Biegańskiego na izbę gdzie zapewne siedziało 57 i pół osoby z jelitówką. Do ostatniego przybytku nie poszłam, pojechałam do lekarki prowadzącej i dopiero ta mi powiedziała żeby się ratować smectą i elektrolitami. I wieczorem problemu nie było.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamamonika
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Endokrynolog

Postautor: szaraczarownica » 16 lut 2016, 21:09

mamamonika, aaaa... z Ciebie dołem leciało. To rzeczywiście mogłaś się w domu leczyć, chociaż to oni powinni Ci powiedzieć o lekach i dać zastrzyk, bo biegunka może wywołać skurcze. Ja nie przyjmowałam niczego, a oddawałam jeszcze więcej niż przyjmowałam, to pewnie dlatego mnie zatrzymali.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Endokrynolog

Postautor: mamamonika » 16 lut 2016, 21:15

Sek w tym ze mialam bolesne skurcze, zarowno zoladka jak i pozniej podbrzusza i balam sie okropnie :-( Bogu dzieki juz po wszystkim
Obrazek
Awatar użytkownika
mamamonika
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Endokrynolog

Postautor: szaraczarownica » 16 lut 2016, 21:17

mamamonika, no to bezwzględnie powinni Cię przyjąć. I to nie do Biegańskiego, tylko do ICZMP, w końcu od czegoś mają izolatki. A jak ciężarna z jelitowką rodzi to co, też w Biegańskim? :evil:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Endokrynolog

Postautor: Blue » 16 lut 2016, 21:24

Ja też miałam jelitówkę a raczej chorobę podróżnych (bo z Egiptu przywiozłam) na początku drugiej ciąży i powiedzieli mi,że jeśli po 1 dobie nie minie,to mam jechać do Biegańskiego.Ale minęło szczęśliwie po 1 dobie mimo,że leciała ze mnie woda dołem.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Endokrynolog

Postautor: caixa » 17 lut 2016, 5:16

mamamonika, rozumiem twoje rozgoryczenie. Niestety to dopiero początek. Zobaczysz jaka zabawa jest z pediatrami.
Ja na początku też miałam zlecone badanie TSH. Było w normie ale bliżej tej górnej granicy. Pani doktor powiedziała , że w ciąży powinno być w połowie i dostałam lek z minimalną dawką. Po miesiącu wszystko się unormowalo. Teraz robiłam TSH małemu bo takie było zalecenie ze szpitala i wszystko w normie. Nie konsultowalam jeszcze tegoz pediatrą.
Też mi się dziwne wydało, że muszę brać leki skoro coś jest w normie. No ale posłuchałam.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Endokrynolog

Postautor: mamamonika » 17 lut 2016, 8:50

caixa pisze:Było w normie ale bliżej tej górnej granicy. Pani doktor powiedziała , że w ciąży powinno być w połowie i dostałam lek z minimalną dawką.

JA też dostałam ale w 18. tygodniu :( Boję się że mogło się do tego czasu coś źle potoczyć :( A endokrynolog powiedziała że leki brać powinnam od pierwszych badań, od samego początku.
Staram się myśleć pozytywnie ale fakt, że każdy lekarz jest jakby z innej planety mnie trochę rusza
Obrazek
Awatar użytkownika
mamamonika
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Endokrynolog

Postautor: Deco-Ania » 17 lut 2016, 8:51

szaraczarownica pisze:Mnie w Madurowiczu po 12h wymiotów przyjęli w trybie mega pilnym i pierwsze co, to połączyli pod kroplówkę
U mnie co prawda było bez zastrzyku na podtrzymanie, ale po nocnych wymiotach przyjęcie na oddział i kroplówa (ICZMP)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Endokrynolog

Postautor: caixa » 17 lut 2016, 9:02

mamamonika, ale było w normie? Bo jeśli tak to są to jakieś nowe wytyczne , żeby zbijać poziom TSH do 2. Inny pan dr nawet o tym nie słyszał.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Endokrynolog

Postautor: mamamonika » 17 lut 2016, 9:20

No właśnie tak jak pisałam wcześniej widziało pierwsze wyniki trzech lekarzy. Wszyscy widzieli normę. A TSG było 3,96, niby w ramach do 4,20. Teraz urosło do ponad 6 :( Wczoraj się dowiedziałam ze powinno być poniżej dwóch właśnie.
Mój lekarz wyjaśniał, że organizm ma w ciąży wyższe zapotrzebowanie na hormon tarczycy i że tak po prostu może być ze wyniki się zakłamują.
Może endokrynologię i ginekologię cechuje inne podejście do sprawy. Myślę, że po części jest tak w każdym zawodzie. Ja jestem nauczycielką w przedszkolu. Uczono mnie zupełnie innego podejścia do nauczania niż moje starsze stażem koleżanki. Bez przerwy mamy jakieś szkolenia i warsztaty, to nasz obowiązek często w nich uczestniczyć. Ale każdy ma zakodowany własny sposób działania, którego niekiedy nie zmienia i już. Dlatego nie mam pretensji do lekarzy którzy wyniki uznali za normę, ale fakt faktem daje to do myślenia kogo właściwie słuchać.
A jak mówicie o jeszcze większych problemach u pediatrów to już w ogóle...
Obrazek
Awatar użytkownika
mamamonika
 
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Endokrynolog

Postautor: ola » 17 maja 2016, 11:09

Jestem po wizycie u prof. Maziarza. Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Mimo że czekałam na nią pół roku - prywatnie. Koszt 180zł. Wizyta trwała ok.40 minut. Dostałam szereg leków. Najbardziej to niepokoiło endokrynologa i był zdziwiony że wcześniej żaden ginekolog się nie interesował tym, że moje cykle trwają po 40-50 dni. To taki mój standard od zawsze. Więc tutaj są na pewno problemy. Wcześniej każdy twierdził, że tak mam i już. Taka moja uroda.
Ale jest coś nie tak. Dostałam kilka leków, aby zobaczyć jak organizm zareaguje i może skrócą się cykle. Dostałam też jakiś lek na poranne wstawanie :D żebym dostała "wielkiego kopa" :D. Stwierdził że osoby z zimnymi stopami i dłońmi są osobami nerwowymi - oooo tak, ostatnio coraz bardziej się to nasila :/ Plus inne tabletki na poprawę pracy jelit.
Zrobić szereg badań i przyjść na kolejną wizytę we wrześniu.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Endokrynolog

Postautor: lmyszka » 28 wrz 2016, 19:19

Jakiego endokrynologa możecie polecić z luxmedu?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Endokrynolog

Postautor: ola » 19 kwie 2017, 22:03

Poszukuję dobrego endokrynologa na NFZ.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Endokrynolog

Postautor: MamaŻaby » 20 kwie 2017, 8:47

ola, biorąc pod uwagę jak długie są kolejki do poradni endokrynologicznej to się po prostu zapisz tam gdzie najkrócej się czeka ;)
Najszybciej jest w Koperniku na 13.10. ;)
http://kolejki.nfz.gov.pl/Informator/Index/
wybierz ŚWIADCZENIA Z ZAKRESU ENDOKRYNOLOGII i patrze na podpisy pod placówkami - musi być PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA (bo jest jeszcze andrologiczna, endo dla dzieci, leczenia niepłodności)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Endokrynolog

Postautor: ola » 20 kwie 2017, 19:57

W ogóle wybiera się w takiej poradni konkretnego lekarza? Czy to tylko sam termin, a później na kogo trafię to trafię. Czy ten czas oczekiwania to jest tylko w przypadku pierwszej wizyty? Mam od dawna problemy z tarczycą i muszę przyjmować leki. Chyba że po recepty odbiera się w poradni a raz na kilka miesięcy wizyta kontrolna. Zielona jestem w tym temacie, bo głównie to prywatnie chodzę lub w Enel Medzie.
A i czy jest konieczne skierowanie od ogólnego?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Endokrynolog

Postautor: MamaŻaby » 20 kwie 2017, 22:19

ola, musisz mieć skierowanie do poradni. Czas oczekiwania dotyczy tylko pacjentów pierwszorazowych. Wybierasz poradnię i jeśli tam wyrażają zgodę na wybór lekarza to fajnie a jak nie to trudno, zgodnie z przepisami nie masz prawa wyboru lekarza.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Endokrynolog

Postautor: ola » 02 cze 2017, 21:26

Mam pytanie bo zazwyczaj dostawałam do zbadania tsh, ft3 i ft4. Tak ostatnio dostałam badanie t3 i t4. Tak teraz myślę czy to nie są ogólne badania a ft3 i ft4 dokładniejsze? :roll:
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Endokrynolog

Postautor: MamaŻaby » 03 cze 2017, 12:55

ola, tsh zleca POZ więc to ogólne a ft3 i ft4 endokrytnolog / ginekolog więc bardziej szczegółowe
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Endokrynolog

Postautor: ola » 03 cze 2017, 14:18

Może zamieszałam, czym różni się ft3 i ft4 od t3 i t4? Będąc ostatnio u ginekologa mówię że niedługo mam wizytę u endokrynologa i chciałabym dostać skierowanie na badania tarczycy. Zawsze miałam badane ft3 i ft4. Tak teraz dostałam t3 i t4 jak spytałam się czy nie lepiej ft3 i ft4 (jak tarczycę badam już od kilku lat, ale stwierdził że jak coś to endokrynolog da skierowanie na ft3 i ft4. Z tego co wyczytałam to ft3 i ft4 jest dokładniejszym badaniem.
Zobaczę co na to wszystko powie endokrynolog.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Endokrynolog

Postautor: Hades » 21 maja 2018, 18:10

Jeśli zrobiłaś już badania w NFZ za darmo i masz już gotowe wyniki to możesz je skonsultować bezpośrednio z ginekologiem online. Korzystałam z takiej usługi wielokrotnie, ponieważ mam małe dzieci i nie zawszę wtedy kiedy chcę mogę wyjść z domu. Nie zawsze wystarcza na to czasu. link. Sprawdź sama.
Hades
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:05
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Endokrynolog

Postautor: Paulina S. » 16 gru 2019, 14:01

Od dawna nikt tu nic nie pisał, ale spróbuję. Sprawdzony endokrynolog (lub ginekolog-endokrynolog)?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Endokrynolog

Postautor: hatifnatka » 16 gru 2019, 17:17

Paulina S., dla mnie niezmiennie dr Małgorzata Jędrzejczyk.
https://www.znanylekarz.pl/malgorzata-j ... cznej/lodz
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Endokrynolog

Postautor: Paulina S. » 20 gru 2019, 14:38

hatifnatka, dziękuję.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Endokrynolog

Postautor: Kurczak » 23 gru 2019, 13:04

Paulina S., dr Kokoszko :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Endokrynolog

Postautor: Paulina S. » 31 gru 2019, 10:53

Dziękuję. Dużo czytałam dobrego o dr Kokoszko. Wstępnie jestem umówiona Adaty Cajdler-Łuby.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times


Wróć do Dolegliwości i badania "ciężarówek"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość