Ból pleców w ciąży

Ból pleców w ciąży

Postautor: Fuente » 02 sty 2013, 22:46

Dziewczyny, może wy macie jakies prawdzone sposoby na to żeby jakoś z tym walczyć...
Ja już mam ochote usiąść i płakać.
To dopiero 28 tydzień, a ja nie mogę normalnie siedziec, stać, leżeć. W nocy budzi mnie ból kręgosłupa, przy dluższym staniu boli mnie krzyż, przy siedzeniu boli mnie odcinek lędźwiowo-piersiowy.

Znacie może jakieś ćwiczenia, inne sposoby łagodzenia bólu?
Cierpiałyście na tę dolegliwość?
Jak sobie z nią radziłyście?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: Malwina » 02 sty 2013, 22:49

Fuente, w pierwszej ciąży pomagało mi spanie z kocem podłożonym pod plecy. Dzięki temu nie spałam ani na plecach ani na boku tylko tak pośrednio. Dzięki temu w nocy nie bolał mnie kręgosłup.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: Fuente » 02 sty 2013, 22:52

Ja próbowałam już wkładać poduszkę pod bok, między nogi śpiąc na boku, nie pomagalo. Dziś wypróbuję Twoją metodę, bo mam wrażenie, że kręgoslup za chwile pęknie mi na pół.
Rozważałam, też zakup poduchy rogala. Korzystałyście z tego? Daje to coś w ogóle? Potem mozna wykorzystać też zdaje sie do karmienia?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: grafitowa » 02 sty 2013, 23:43

Fuente, ja miałam rogala i polecam. Bez niego ciążę zniosłabym o wiele gorzej i do tej pory go używam do spania, więc jest to zakup na długi czas w moim przypadku. Co do bólu pleców mi pomagały częste zmiany pozycji. Niestety, u mnie z tygodnia na tydzień było coraz gorzej; już w pewnym momencie mówiłam do męża, że prędzej popełnię samobójstwo niż dotrwam do końca ciąży, także dla mnie poród w 35 tygodniu był wybawieniem. Tyle że u mnie bóle pleców powoli przekształciły się w skurcze przepowiadające (bóle krzyżowe), także w pewnym momencie już sama nie wiedziałam co, od czego i dlaczego mnie boli.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: kochecka » 03 sty 2013, 10:11

Fuente ja w pierwszej ciąży miałam podobny problem ale niewiele pomagało niestety. A najgorsze było to, że po porodzie wcale nie było lepiej. Schylanie do małego, kąpiele, noszenie go tylko pogarszały sprawę. Bólu pleców pozbyłam się na dobre jakies 2 lata po urodzeniu Maksa. Teraz nie jest źle. A przynajmniej duuuzo lepiej niż w I ciąży.
Ja miałam rogala ale niedawno go wydałam bo mnie denerwował - nie mogła się z niego wygramolić. Wolę obłożyć się poduszkami.
A może pomogła by Ci taka wyprofilowana poduszka? Teraz chyba w Jysku są w promocji.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: martula_87 » 03 sty 2013, 10:15

Fuente pisze:Dziewczyny, może wy macie jakies prawdzone sposoby na to żeby jakoś z tym walczyć...


Niestety nie mam mi pomagało leżenie i odpoczywanie zupełnie na płasko po intensywnym dniu.
I dokładnie tak jak piszę kochecka,
kochecka pisze:A najgorsze było to, że po porodzie wcale nie było lepiej. Schylanie do małego, kąpiele, noszenie go tylko pogarszały sprawę.

Mam tak samo im Dominik cięższy tym gorzej nawet zastanawiam się nad jakąś rehabilitacją bo naprawdę jest kiepsko.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: szaraczarownica » 03 sty 2013, 10:38

A ja miałam ogromny problem z plecami na początku ciąży. Z pół roku przed zajściem w ciążę upadłam w wannie i strasznie bolała mnie kość ogonowa. Oczywiscie nic z tym nie zrobiłam, bo jak już postanowiłam iść do ortopedy po skierowanie na rentgen, to chwilowo odpuszczała. Wiedząc o planach powiększenia rodziny obiecałam sobie, że, niezależnie od bólu, w styczniu pójdę do lekarza jak tylko dostanę okres. Zamiast okresu zobaczyłam dwie kreski na teście ;) Ale z kością ogonową było co raz gorzej. W 11 tygodniu przestałam móc siadać. Mogłam bez bólu tylko stać, a wtedy bardzo bolał mnie brzuch. Gdzieś w 13 tc umówiłam się do znajomego masażysty, który wie w jaki sposób masować cieżarne i ma do tego sprzęt. Sam masaż - koszmar. Potem przez 3 dni miałam gigantyczne zakwasy. Okazało się, że to nie był problem z kością ogonową, tylko zrostami w mięśniach. Miałam w zasadzie nieruchomy kręgosłup na całej długości, a od kości ogonowej na biodro szedł największy, koszmarny do rozmasowania. Od razu po masażu kosć ogonowa bolała jeszcze bardziej, ale po 2 tygodniach przeszła i nie bolała do końca ciąży. W zasadzie po tym masażu do końca ciązy nie miałam większych problemów z kręgosłupem. Bolał po pracowitym dniu, ale wstawałam już bez bólu.
Za to teraz biję się z myślami, bo czuję, ze znowu mam zrosty, ale chyba szkoda teraz się umawiać. poczekam aż Stanisław skończy nocne zabawy i wtedy się doprowadzę do porządku ;) Bo niestety u mnie zrosty robią się z napięcia mięśniowego, a napięcie ze stresu.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: sardynka » 03 sty 2013, 11:17

Mi pomógł właśnie kojec motherhood - odkąd go kupiłam kręgosłup przestał mnie boleć zupełnie (podczas snu, bo w trakcie dnia jak się przeciążę to zaczyna boleć znowu)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: Emi » 13 sty 2013, 22:03

sardynka pisze:Mi pomógł właśnie kojec motherhood

mnie również :-)
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: semper » 15 lut 2013, 15:10

Mnie jako tako pomaga poduszka w kształcie cyfry siedem. Jedyną jej wadą jest to, że jest całkiem spora (choć skutki tego odczuwa głównie mąż... ;;) ) Jednak na duże problemy z kręgosłupem to rozwiązanie raczej połowiczne.
Mam też gumową piłkę do ćwiczeń, ale że za dużo nie wolno mi się ruszać, to nie bardzo wiem jak na niej bezpiecznie ćwiczyć.

Mój lekarz mówi, że powinnam iść do jakiegoś dobrego ortopedy, żeby ocenił, czy ja w ogóle mogę rodzić naturalnie :? Tylko, że nie znam żadnego godnego polecenia, a tym bardziej takiego, który miałby jakieś doświadczenie z kręgosłupami ciężarnych...
Zatem może Wy jesteście w stanie coś podpowiedzieć??? Ktokolwiek coś wie - proszę o pomoc :?
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: misiao1983 » 16 sty 2014, 15:10

A ja to się zaraz chyba wpiszę pod każdym wątkiem o dolegliwościach ciążowych. Ból pleców to praktycznie u mnie na porządku dziennym przez całą ciążę, słaby kręgosłup daje się we znaki. Ale wczoraj złapał mnie taki ból z prawej strony pleców od łopatki aż po nery, że się ruszyć nie mogłam, jakby nagły nacisk na nerw, potem dziecko mi się w brzuchu przekotłowało I ból zszedł, ale....dziś rano wstaję i boli mnie cały prawy pośladek, coś jak rwa kulszowa... No po prostu sypę się w tej ciąży...
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: Deco-Ania » 16 sty 2014, 17:58

misiao1983, łączę się w bólu.
Jak idę usypiać Antosia wieczorem, to najczęściej nie mogę się podnieść.
A w domu mąż-fizjoterapeuta :-( I co z tego? - już nic w tej chwili nie może mi zrobić.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ból pleców w ciąży

Postautor: Blue » 09 lut 2020, 20:50

Nie tylko pod kobiety ciąży,bo to raczej bardziej pod dolegliwości zawodowe i ogólnie ból (prace siedzące,dżwigające itp.), ale jest w Łodzi w Medicover Poradnia Bólu Pleców.

PS.I nie,nie pracuję tam,że tak polecam,ale przejrzałam ich ofertę i mają ciekawą i coraz bardziej wszechstronną.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Dolegliwości i badania "ciężarówek"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron