Opryszczka na ustach

Opryszczka na ustach

Postautor: Myski » 28 gru 2015, 6:29

Dziewczyny, miała któraś opryszczkę na ustach w ciąży? Stosowałyście coś typu zovirax, heviran, heverix? Co na to lekarz? Właśnie wyskoczyło mi takie paskudztwo i naczytałam się bzdur w Internecie, które mnie stresują.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Opryszczka na ustach

Postautor: kasieńka 85 » 28 gru 2015, 6:38

Myski, ja miałam opryszczkę na ustach w obu ciążach. Z Gabrysią kilka razy. Brałam heviran ale i tak wracała(jak to opryszczka). Poza tym stosowałam wtedy plastry compeed i chyba już wtedy zaczęłam hascovir-masc. Co lekarze na to? Chyba na spokojnie podchodzili. Nie kazali się denerwować. Jedyne co to Gabrynia miała zalecone dodatkowe badanie słuchu bo opryszczka była w pierwszym trymestrze.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Opryszczka na ustach

Postautor: kari » 28 gru 2015, 6:51

Myski, mnie lekarka mówiła, że tą się nie powinnam stresować ale to był chyba 2. Trymestr
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Opryszczka na ustach

Postautor: ava » 28 gru 2015, 8:16

Myski, jeśli to nie jest Twoja pierwsza w życiu opryszczka to nie masz się czym stresowac. Też miałam w obu ciazach. W pierwszej w II trymestrze, a w drugiej wyskoczyła mi 2 dni po zrobieniu testu i to taka wielka, ze wyglądałam jakby Mąż mi przyłożył :lol: Smarowalam Hascovirem.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Opryszczka na ustach

Postautor: ppola » 28 gru 2015, 10:36

Myski, już kilka razy przewijał się ten temat, generalnie na ustach nie jest groźna, trzeba smarować, źle jest jak jest na narządach rodnych ale to tez zależy, w którym trymestrze :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Opryszczka na ustach

Postautor: Myski » 28 gru 2015, 10:51

Dzięki, rozmawiałam już z lekarzem. Można zewnętrznie smarować wszystkim. Groźna jest wtedy, jeśli przechodzi się ją po raz pierwszy w ciąży. Jeśli to któryś raz z kolei, to ma się przeciwciała, które chronią dzieci.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Opryszczka na ustach

Postautor: Paulinka » 29 gru 2015, 1:32

Myski, ja tez mialam oryszczke na ustach w ciazy i moj gin powiedzial mi dokladnie to samo co Tobie Twoj :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Opryszczka na ustach

Postautor: szaraczarownica » 23 mar 2017, 12:50

Właśnie wyskoczyła mi opryszczka i testuję wynalazek, który polecono mi w aptece, jako całkiem niezły.
Urgo, płyn na opryszczkę
Obrazek
Jest to coś na zasadzie plasterka Compeed, ale nakłada się to jako płyn bezpośrednio na skórę. Jest dużo lepsze, bo można nadać mu dowolny kształt, lepiej trzyma się skóry i jest mniej widoczne, chociaż zarazem nie kryje opryszczki wizualnie tak, jak plasterki. Ale dla mnie, której wiecznie odklejały się plasterki, bo musiałam je wklejać częściowo do buzi, to rozwiązanie idealne. No i dużo mniej agresywne przy zdejmowaniu, bo nie zrywa się, tylko zmywa wodą.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Opryszczka na ustach

Postautor: buddbipu » 23 mar 2017, 13:39

Używałam już tego i jest świetne. Bardzo dobrze się nakłada i jest bardzo skuteczne.
Awatar użytkownika
buddbipu
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Dolegliwości i badania "ciężarówek"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości