Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Emi » 31 gru 2012, 18:35

Mdłości i zgaga mogą porządnie dać się we znaki i przygasić radość z ciąży. Jak sobie z nimi radzić? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Ja miałam farta, zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży mdłości miałam przez ok 2-3 tygodnie, potem przeszły i nie wróciły. Nie były jakoś specjalnie dokuczliwe, piłam herbatkę z imbiru i było ciut lepiej. Wymiotów nie miałam.
Zgaga też mnie oszczędziła, miałam sporadycznie (ciekawe skąd te moje dzieciaki takie kudłate wyszły :D )

Do poczytania:
zgaga: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/zgaga-refluks-zoladkowo-przelykowy-w-ciazy_34932.html
sposoby na mdłości: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/mdlosci-w-ciazy-10-sposobow-na-nudnosci_35646.html
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: malaJu » 31 gru 2012, 18:50

Emi pisze:(ciekawe skąd te moje dzieciaki takie kudłate wyszły )

ogólnie skąd wyszły to wiemy - z brzucha! Masz nawet na to dowód w postaci blizny :) ale kudłate??? Nie wiem ;P Moje mnej kudłate, ale jednak owłosione a zgagi ani razu nie miałam.
Za to miałam mdłości w pierwszym trymestrze, ale tylko wieczorem. No jak na "poranne" przystało przeciez ;) Co pomagało? Leżenie na boku, popijanie coli. No i wtedy nie wolno dopuścić do pustego żołądka. Ciagle coś podjadałam.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: lmyszka » 31 gru 2012, 19:01

w pierwszej ciąży nie miałam pojęcia co to mdłości, aktualnie mimo że to dopiero 5 tydzień, mam takie uczucie że mi niedobrze i musze koniecznie cos zjeść i mi przechodzi.
zgaga to temat rzeka w pierwszej ( mam nadzieję, że w drugiej mnie ominie ). Miałam od połowy ciąży do końca, brałam ranigast bo nic mi nie pomagało. Zaczynała się zawsze wieczorem jak sie kładłam spać.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: kochecka » 31 gru 2012, 19:25

W pierwszej ciąży nie miałam w ogóle mdłości ale miałam zgagę. Chyba ok 20tc się zaczęło i niestety trwała nieprzerwanie aż do końca. Czasami spać w nocy nie mogłam tak mnie piekło.
Stosowałam jedynie naturalne sposoby czyli produkty mleczne.

W tej ciąży niestety miałam mdłości od początku aż do ok 14-15tc. Całodniowe. Starałam się przespać te najgorsze momenty ale generalnie nic nie pomagało. Zgaga? Jest ale jednak nie tak nasilona jak z Maksem. Pojawia się na dzień-dwa i znika. Tym razem jak jest już naprawdę źle to używam Refluxin-M (poleciła mi położna jak byłam w szpitalu). Ten specyfik zjada się po posiłku i on w żołądku zamienia się w żel, który nie pozwala zawartości żołądka sie cofać. Działa natychmiast. Polecam tez bardzo przy wymiotach.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: szaraczarownica » 31 gru 2012, 19:57

Mdłości poranne miałam jak większość zgodnie z nazwą wieczorem ;;) Pomagał tylko pusty żołądek co jak widzę jest ewenementem. Na szczęście dopadały mnie tylko w momencie, gdy kładłam się do łóżka. Wystarczyło się wtedy podnieść, poczekać aż żołącek cofnie się z gardła i już mogłam spokojnie iść spać, bo już się to nie powtarzało.
Zgaga? Zapomniałam w ciąży w końcu co to jest zgaga. Na szczęście jeszcze jej się o mnie nie przypomniało ;;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Pepsi » 31 gru 2012, 20:13

Mdłości miałam bardzo krótko na samym początku ciąży. Tydzień albo dwa. Zgaga natomiast przypałętała się w trzecim trymestrze i pomagała mi tylko coca-cola.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: martula_87 » 31 gru 2012, 21:15

Boże nie przypominajcie mi. Ja miałam dramat. mdłości to był pikuś. ja niestety od 6 tyg do ok 20tyg bardzo wymiotowałam ale tylko popołudniami nic nie pomagało nawet pusty brzuch a wtedy było jeszcze gorzej. starałam się nie ruszać leżałam ale wiadomo do wc trzeba wstawać choć były takie dni że wymiotowałam co 1 h z zegarkiem w ręku koszmarrrrr.Generalnie od godz 15 dzień w dzień miałam przekichane
A ze zgagą poradziłam sobie mlekiem i coca-colą.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Justinaa » 02 sty 2013, 8:31

mnie też niestety męczyła zgaga, ale idealnie pomagał mi kefir :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: mala_mk » 02 sty 2013, 10:09

ja mdłości miałam przez pierwsze tygodnie. Tak drażnił mnie zapach z lodówki, że nie byłam w stanie robić kanapek. Później ustąpiły mdłości i przypałętała się zgaga. Oj dała mi "popalić". Pomagały migdały i
malaJu pisze:Leżenie na boku,
ale tylko na lewym. Na prawym się uaktywniała.
A ile zgaga ma wspólnego z włosami u dzieci, możecie stwierdzić po zdjęciach Leny, której włosy zaczynają dopiero się pojawiać na łepetynce :)
Obrazek Obrazek
mala_mk
 
Posty: 357
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: ava » 02 sty 2013, 16:06

Mdłości i wymioty mnie ominęły, natomiast pod koniec 6 miesiąca ciąży pierwszy raz w życiu poznałam co to zgaga :twisted: Na szczęście nie jakaś piekielna i nie jest codziennym zjawiskiem, ale bywa dokuczliwa. Pojawia się zazwyczaj kiedy kładę się spać i nie mogę szybko zasnąć, a czasami gdy obudzę się w nocy. Pomaga mi wtedy wypicie mleka (zimnego z lodówki), które w moim przypadku ma 98 % skuteczności, no ale to nie jest jakieś kupne mleko, tylko z gospodarstwa moich rodziców ::)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: ava » 02 sty 2013, 16:07

mala_mk pisze:malaJu pisze:Leżenie na boku, ale tylko na lewym. Na prawym się uaktywniała.
Faktycznie, u mnie tak samo.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: tulipan87 » 04 sty 2013, 16:06

Ja miałam mdłości przez prawie cały pierwszy trymestr. Oczywiście całodzienne. Były dni, kiedy mdliło mnie nawet na widok biszkoptów, nie byłam w stanie nic przełknąć. Moja gin mówiła, żeby nie zmuszać się do jedzenia i tak też robiłam. Na szczęście ominęły mnie wymioty.
W połowie ciąży pojawiła się zgaga, która trwała już do końca. Piekło straszliwie, piłam litami zimne mleko, bo zgaga potrafiła wybudzić mnie w środku nocy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Szizel » 25 kwie 2013, 12:10

Nudności brak, za to gaga mega byla taka, że po wszystkim ją miała, spalam na siedząco, a do tego nic nie pomagało i polecane migdały nie mogłam jeść bo jestem uczulona jedynie mleko trochę niwelowało pieczenie. Na szczęście po porodzie znikneła i mam nadzieje, że się już nie pojawi.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Fuente » 25 kwie 2013, 12:16

Nudności odczuwałam dwa razy a zgagi nie miałam wcale... Ogólnie ciąża łagodnie się ze mną obeszła :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: malulu » 09 maja 2013, 7:29

Nudności miałam przez pierwszy trymestr non stop, ale na szczęście ominęły mnie wymioty. Zgaga pojawiała się w momencie, kiedy Kuba kopał mnie po żołądku. Na chwilę pomagało ssanie Renni, jedzenie migdałów i brak pustego żołądka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Myski » 18 sie 2013, 15:53

Nudności pojawiły się u mnie książkowo - w 6 tygodniu, a skończyły w 12-tym. Miałam tylko 1 epizod z wymiotowaniem i to pod kościołem niestety...Niedobrze było mi jak żołądek był pusty, jak jadłam też było kiepsko, ale ta opcja okazała się lepsza. Oczywiście do lodówki mało zaglądałam, bo był to wróg nr 1 :lol: Kanapki do pracy dla siebie i dla mnie robił mąż - w tym okresie był zmuszony >D Zazwyczaj ja robię ::) A zgaga pojawiła się dopiero ostatnio (7/8 m-c). Na szczęście nachalna nie jest, staram się w miarę możliwości jeść mniejszymi porcjami, a jak już się pojawi - zazwyczaj w nocy, pomaga schrupanie kilku migdałów.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Sybel » 19 sie 2013, 13:00

Gdyby w pierwszej ciązy było mi tak niedobrze, jak teraz, to tej drugiej by nie było :|
Powaznie, siedze w pracy, 8 tydzień i mam wrażenie, ze zaraz pawia puszczę na klawiaturę. No porażka, a prawie nie jem. Jak myślę o jedzeniu, jeszcze mi bardziej podjeżdża wszystko, co zjadłam chyba od urodzenia. Koszmar.
Sybel
 

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: milencja83 » 25 wrz 2013, 7:14

mnie na szczęscie dopadła kilka razy do tej pory i oby tak zostało bo wszystko przede mną :? . Radą Ciotki piłam mleko i pomagało, zobaczymy co dalej :)
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: milencja83 » 25 wrz 2013, 7:18

a co do nudności to miałam je cały pierwszy trymestr :shock: to było straszne , nic nie pomagało. Starałam się tylko, żeby nie czuć głodu bo wtedy było jeszcze gorzej. Na szczęście ok 16 tygodnia przeszły jak ręką odjął :).
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Karola5 » 25 wrz 2013, 17:38

Mdłości mam od 6 tyg. Najgorsze rano. Dziś zrobiłam błąd bo otworzylam zaraz po wstaniu lodówkę - biegiem wróciłam się położyć. Po 12:00 jakoś zaczynam funkcjonować, jem mało, ale bardzo często. Mój sposób śpię do 10:00, śniadanie na leżąco, jak przterwam jakoś jazdę autobusem do pracy, to już jest nieźle. W pracy do kuchni wchodzę tylko jak muszę, staram się nie patrzeć ani nie rozmawiać o jedzeniu. Zakupy robi głównie mąż.
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Asia » 10 gru 2013, 21:37

Dziewczyny, jakie znacie sposoby na zgagę? Jestem wostatnim m-cu ciąży i zgaga masakrycznie się nasiliła:( Nie chciałam stosować leków, ale ostatnio szukaliśmy apteki całodobowej bo musiałam kupić rennie. Na forum przeczytałam, że pomagają migdały i mleko, coś jeszcze? Albo raczej czego kategorycznie nie można jesć?
Asia
 
Posty: 17
Rejestracja: 27 paź 2013, 11:32
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: szaraczarownica » 10 gru 2013, 21:42

Ostrego, gazowanego, czekolady, lodów. Tyle pamiętam z wykładu, którego udzieliła mi pewna pani laryngolog z racji tego, że mam refluks.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Myski » 11 gru 2013, 9:44

Polecam migdały - są na prawdę skuteczne. Na mnie działało już ok.7-8 zjedzonych sztuk ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Marta » 11 gru 2013, 10:00

u mnie nic nie dzialalo, ani migdaly, ani mleko, rennie pozeralam jak cukierki, troszke lagodzily
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Sybel » 11 gru 2013, 11:00

Małe porcje, ale częściej. Podobno. Mi nie pomaga, od rana do wieczora chce mi się rzygać. Jeszcze trzy miesiące. Nawet mąż się martwił, czy mam jeszcze rennie. Jak leżę na lewym boku, to tak mruczę okropnie, że nie wiem, a na prawym i na plecach nie idzie. Najlepiej mi się śpi na siedząco.
Sybel
 

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Sybel » 11 gru 2013, 15:17

Tak jeszcze dodam, ze kuuurcze, jak ja w ciązy bekam! Nigdy nie bekałam, a teraz to strasznie, takie wielkie potężne beknięcia po wszystkim, co zjem, czy wypiję, w sam raz na wyjście ze znajomymi :(
Sybel
 

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Karola5 » 11 gru 2013, 18:32

Sybel, mnie się ciagle odbija. W pracy się już przyzwyczaili i tylko się śmieja że dziewczyny daja znać :lol:
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: misiao1983 » 10 sty 2014, 10:12

Od kilku dni męczy mnie, głównie wieczorami, przeokropna zgaga, normalnie czuję jakby mi przełyk i gardło płonęły, to wręcz boli, zaraz zacznę zionąć ogniem jak smok! Wczoraj mięta, szklanka zimnego mleka, przegryzanie skórki chleba - nie pomogło nic. Dziś czas wypróbować coca colę.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Sybel » 10 sty 2014, 10:23

A renie nie pomaga? Mi bardzo, nic innego nie działa.
Sybel
 

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Bian » 10 sty 2014, 11:07

misiao1983 ewentualnie kup Gaviscon w saszetkach. To jest w formie miętowej zawiesiny, wyciskasz prosto do buzi. Też pod koniec miałam taką bardzo bolesną zgagę i w aptece powiedzieli, że to można w ciąży.
Obrazek
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Sybel » 10 sty 2014, 11:11

Zapiszę sobie, u mnie obie ciąże to zgaga non stop, a pod koniec sporo renie pewnie bym potrzebowała. Bian, czy to jest skuteczne?
Sybel
 

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Bian » 10 sty 2014, 11:17

Sybel pisze:Bian, czy to jest skuteczne?

Sybel u mnie zadziałało, a zgagę już miałam naprawdę tragiczną. Tak jak opisywała misiao1983 aż przełyk bolał. Akurat kupiłam na święta, bo wiedziałam, że przy smażonych potrawach to może być ciężko, a tu miłe zaskoczenie. Jak tylko czułam, że się zaczyna to łykałam i spokój.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Sybel » 10 sty 2014, 11:23

Ok, po drodze do żłobka mam aptekę :) Na czarną godzinę sobie kupię, bo na te lżejsze renie działa, najgorzej jest w pozycji leżacej - pół nocy z głowy. Do tego niewygodna kanapa i masakra...
Sybel
 

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: misiao1983 » 10 sty 2014, 11:35

Dzięki dziewczyny, jak cola dziś nie pomoże to idę po leki. Narazie nic nie brałam, bo i tak zliczając duphastony, spasmoliny, zelazo, witaminy plus teraz lek na bolace spojenie łonowe łykam już 10 tabletek dziennie!
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Sybel » 10 sty 2014, 11:39

Mi po coli, jeździło bardziej - raz, czy dwa się napiłam, bo miałam straszną ochotę i bąbelki plus cukier plus kwas = masakra. I bekałam strasznie. Ok, ale ja cała ciążę bekam...
Sybel
 

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: zuza12345 » 17 cze 2014, 17:23

to w ciąży można brać rennie?
muszę ulotkę poczytać..

u mnie nudności od początku do hmm teraz tylko teraz już nie codzień tylko raz na jakiś czas.. wymioty też ustały.. odpukać ;-)

tylko zgaga nadal męczy.. staram się jeść regularnie tylko z tymi małymi posiłkami jest kłopot, bo ja raczej z tych co lubią się porządnie najeść, migdały brak efektu, po mleku jeszcze gorzej, ogólnie o mleku przy zgadze czytałam,że na początku trochę łagodzi, a później jest jeszcze gorzej, bo wytwarza się więcej soków żołądkowych.. także u mnie ogólnie produkty mleczne na kolację odpadają
ostatnio po torciku tak paliło gardło i za moskiem, że można by było pomyśleć, że to zawał ;-) ale że to już któryś raz..

koleżanka ostatnio podpowiedziała, że łyżka tartej bułki pomaga.. próbowałam już 2 razy i trochę łagodzi, może ma odczyn zasadowy? ciężko powiedzieć
Obrazek
Awatar użytkownika
zuza12345
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2014, 11:05
Lokalizacja: Łódź/Zgierz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: sardynka » 17 cze 2014, 19:23

Zuza można rennie :) ja już się właśnie nawet nie bawię w domowe metody tylko w przypadku silniejszej zgagi sięgam po rennie właśnie :) pod koniec ciąży z Miśkiem jadłam je co chwilę bo zgagę miałam po wszystkim non stop
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Misiunia » 06 lut 2015, 19:01

Ja również w ciąży miałam bardzo silną zgagę, szczególnie kładąc się spać. W nocy piekło nie do zniesienia. Ale i na to znalazł się sposób. Piłam wodę mineralną leczniczą Zuber. Woda jest ohydna i ciężko ją pić, ale bardzo pomagała. Wystarczyły dwa małe łyki i pomagało. Zatem zawsze w lodówce miałam Zubra, bo na prawdę zdawał egzamin :)
Obrazek
Misiunia
 
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2015, 20:01
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: demolka85 » 12 lut 2015, 13:22

W 7 tygodniu (jestem w 8) zaczęły się okropne mdłości, niezależne od pory dnia. Raz musiałam zwolnić się z pracy, bo zwymiotowałam 4 razy. Makabrycznie się czuje i cały czas muszę coś podjadać, bo inaczej jest gorzej. Mam nadzieje, że to nie będzie trwało do końca II trymestru jak u mojej mamy... To co powinnam jeść mnie odrzuca.
demolka85
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2015, 5:00
Has thanked: 18 times
Been thanked: 0 time

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Brinka » 04 kwie 2015, 0:11

Ja mdłości miałam głównie w od 7 do 11 tygodnia, jadłam głównie białe pieczywo z masłem. Wymioty wystąpiły 2 razy więc właściwie epizod, za to zgaga z różnym natężeniem męczy mnie od początku, dotąd pomagał reni, ale od wczoraj jest gorzej i zjadam po kilka tabletek dziennie, a tak do końca mi nie przechodzi... Muszę zobaczyć miętę i siemię.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Brinka
 
Posty: 351
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:00
Lokalizacja: Warszawa, Łódź, ALeksandrów Łódzki
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: caixa » 24 lip 2015, 17:33

Brinka pisze:Ja mdłości miałam głównie w od 7 do 11 tygodnia

U mnie podobnie. Poranne mdłości , które trwały cały dzień. Nic nie pomagało więc nic w sumie nie jadłam. No może cola na chwilę ale nie chciałam jej pić bez przerwy. W kryzysowych sytuacjach zamykał am oczy i próbowałam przeczekać. :lol:
Poznałam też zgagę . No średnia to znajomość ale nie była długotrwała. Na szczęście ;) .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zgaga i nudności w ciąży - jak sobie z nimi radzić?

Postautor: Malena » 13 sie 2016, 1:02

Moje "poranne mdłośći" trwaly...cały dzień właśnie, tylko nie rano :) Pomagał głównie imbir, dodawałam do herbaty lub zalewałam kawałek wrzątkiem. Pierwszy trymestr modelowo prawie cały było mi niedobrze, bo właściwie od 5/6 tygodnia. W drugim juz tylko okazjonalnie, np podczas jazdy autobusem czy samochodem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Malena
 
Posty: 60
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:54
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time


Wróć do Dolegliwości i badania "ciężarówek"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość