Czyszczenie macicy po porodzie

Wszystko, co wiąże się z tym wyjątkowym czasem - objawy, przebieg i opieka poporodowa

Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: marciami » 13 lut 2013, 18:42

Dziewczyny, jak to jest. Czy któraś z Was miała może sytuację, że urodziła łożysko, które nie było w całości i musiała mieć zabieg czyszczenia? Robią to w znieczuleniu(jakiś zastrzyk znieczulający) czy nie? W szkole rodzenia wczoraj dowiedziałam się, że robi się to bez znieczulania. Czy ja coś źle zrozumiałam? Bo mnie to bardziej przeraziło niż w ogóle poród.
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: Audiolka » 13 lut 2013, 20:22

Mnie łyżeczkowanie robili bez znieczulenie. Nic nie bolało. Położna mi powiedziała że nie ma prawa boleć, bo kobieta zaraz po porodzie naturalnym ma w sobie tyle "energii", że mogłaby góry przenosić.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: Patrycja11 » 13 lut 2013, 20:29

A mnie się właśnie wydawało tak jak marciami że to strasznie boli.
Sama nie miałam nic takiego robionego, ale ja to myślałam, że takie rzeczy to tylko w znieczuleniu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: marciami » 13 lut 2013, 20:31

no własnie moja mama jak usłyszała to też się za głowę złapała. A miała to robione i pod znieczuleniem miejscowym...
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: grafitowa » 13 lut 2013, 22:17

Ja miałam łyżeczkowanie, było bez znieczulenia (znieczulenie dopiero do szycia) i prawdę powiedziawszy było to strasznie nieprzyjemne, zaciskałam zęby i zastanawiałam się, jak długo to potrwa, na szczęście poszło szybko i sprawnie, ale fajne to nie było:(
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: kochecka » 03 mar 2013, 19:43

U mnie łożysko nie wyszło w całości a w zasadzie duża jego część została w środku więc łyżeczkowanie było konieczne. Nie miałam znieczulenia ale nie bolało, było to po prostu dość nieprzyjemne. Znieczulenie miejscowe dostałam do szycia.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: Deco-Ania » 04 mar 2013, 11:05

Nie miałam łyżeczkowania, po lekarka z położną oceniły, że urodziłam całe łożysko (bo chyba tak się to fachowo określa).
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: marciami » 04 mar 2013, 16:49

ciekawa jestem w ogóle jakie są przyczyny tego, że u jednych łożysko odchodzi w całości, a u innych nie... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
marciami
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:13
Lokalizacja: Lubuskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: sardynka » 08 mar 2013, 17:00

8-) Ja miałam łyżeczkowanie, ale byłam na zop więc nic nie czułam ani przy tym ani przy szyciu krocza i szyjki (bo też mi pękła)
Z tego co wiem moje łożysko do dnia porodu było w II stopniu dojrzałości- może to ma jakiś wpływ na to, że nie odkleiło się całe?

Dziewczyny, które miałyście łyżeczkowanie, czy w związku z tym krwawiłyście w połogu bardziej obficie/ dłużej?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: martitka » 08 mar 2013, 22:42

Po pierwszym porodzie miałam łyżeczkowanie, bez znieczulenia, nie bolało ale nie należy do przyjemności. Szczerze, to kobieta jest jeszcze tak rozjechana po sn, że można sobie spokojnie rękę włożyć i pogrzebać, tudzież wyciągnąć wszystko co trzeba (sorki za obrazowość)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
martitka
 
Posty: 92
Rejestracja: 28 paź 2012, 19:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: ava » 19 mar 2013, 13:04

Audiolka pisze:Mnie łyżeczkowanie robili bez znieczulenie. Nic nie bolało. (...) kobieta zaraz po porodzie naturalnym ma w sobie tyle "energii", że mogłaby góry przenosić.
U mnie właśnie tak było. Ale np. dziewczyna, z którą leżałam na sali, stwierdziła, że bolało ją bardziej niż skurcze i parcie - a zabieg wykonywał nam ten sam lekarz.

sardynka pisze:Dziewczyny, które miałyście łyżeczkowanie, czy w związku z tym krwawiłyście w połogu bardziej obficie/ dłużej?
Co prawda jeszcze trochę krwawię, ale myślę, że łyżeczkowanie nie miało na to wpływu. Krwawienie było bardzo obfite przez pierwsze 3 dni, 4 dnia przerzuciłam się już na zwykłe podpaski.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8882
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: Agnike » 20 mar 2013, 18:57

Ja miałam łyżeczkowanie bo właśnie łożysko całe nie odeszło,ale szczerze bardziej bolało mnie szycie pomimo że do szycia miejscowo znieczulali niż łyżeczkowanie do którego znieczulenia ;)

Co do połogu to myślę że łyżeczkowanie nie miało tu nic do rzeczy bo ja po porodzie krwawiłam tylko 7 dni ;)
Awatar użytkownika
Agnike
 
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2013, 18:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: Fuente » 29 mar 2013, 17:08

Deco-Ania pisze:Nie miałam łyżeczkowania, po lekarka z położną oceniły, że urodziłam całe łożysko (bo chyba tak się to fachowo określa).


U mnie tak samo... A strasznie się bałam że nie urodzę całego łożyska i będę musieli łyżeczkować. Zaraz po urodzeniu łozyska pytałam czy jest całe :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: MadMar » 24 lip 2013, 14:32

ja też bylam czyszczona przez niekompletne łozysko.
ale miałam podaną kolejną porcję ZZO
Obrazek
Zapraszam na bloga: http://przeszyjto.blogspot.com
Awatar użytkownika
MadMar
 
Posty: 384
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: konstantynów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: niesia2708 » 24 lip 2013, 19:01

Ja miałam robione łyżeczkowanie bez znieczulenia. Podejrzewam,że łyżeczkowanie było dlatego,że urodziły się dwa łożyska :shock: i chcieli dobrze wyczyścić.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9165
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: Hekate » 29 lip 2013, 10:04

U mnie łyżeczkowanie było lekko nieprzyjemne, a przy szyciu chciałam wyć, bo było okropnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Czyszczenie macicy po porodzie

Postautor: dorotatre » 28 paź 2015, 10:27

Ja miałam robione łyżeczkowanie bo doszło do zatrzymania części łożyska. Rodziłam w Rydygierze i mnie najpierw znieczulili do szycia, a zaraz po tym uśpili do łyżeczkowania. Lekarz stwierdził, że jest to zabieg bardzo nieprzyjemny i bolesny i dlatego będę na chwilę uśpiona. Na jak długo mnie uśpili to nie mam zielonego pojęcia, ale miałam wrażenie, że było to bardzo krótko :)
Obrazek
Awatar użytkownika
dorotatre
 
Posty: 264
Rejestracja: 22 sie 2014, 7:25
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times


Wróć do Sprawy okołoporodowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość