Klinika SALVE ul. Szparagowa

Nasze doświadczenia, czyli subiektywnie o naszych ciążach i porodach.

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kasia_m85 » 12 lip 2014, 19:27

sardynka pisze:Bo kiedyś obiło mi się o uszy, że w przypadku nagłej cc nie trzeba tej różnicy pokrywać, więc wczoraj gdy dostałam ankietę od dr Wilińskiego nieco się zdziwiłam

Bo kiedyś nie trzeba było dopłacać. Teraz trzeba.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 12 lip 2014, 20:24

pokrzywcia, ja miałam dwukrotnie robione KTG i za każdym razem położna była cały czas przy mnie obecna poprawiała aparaturę jak się dziecko przesunęło, wielokrotnie podchodziła i sprawdzała zapis - no ale fakt, już wtedy wiadomo było, że będę tam rodzić, miałam opłacony poród, więc może stąd różnica w podejściu... :roll:

Pytanie mam, czy któraś z Was orientuje się czy wizytę kwalifikacyjną do porodu w Salve nadal mozna odbyć u dr. Wilińskiego w jego prywatnym gabinecie? Bo na stronie Salve nie jest wymieniony przy kwalifikacjach porodowych... :cry:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kasia_m85 » 12 lip 2014, 20:48

Fuente pisze:Pytanie mam, czy któraś z Was orientuje się czy wizytę kwalifikacyjną do porodu w Salve nadal mozna odbyć u dr. Wilińskiego w jego prywatnym gabinecie?

Można.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 13 lip 2014, 6:46

Fuente, można można - ja mam w nast tyg :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 25 lip 2014, 15:35

To u mnie już raczej klamka zapadła - umowa podpisana, przelew zrobiony...także teraz pozostaje czekanie ;;)

btw. po ilu dniach od przelewu można spodziewać się fv na mailu?
i jak jest z dostępnością środków higienicznych dla kobiet w łazienkach...tzn podejrzewam, że papier toaletowy jest a np. ręczniki papierowe, mydło itp.?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 25 lip 2014, 17:28

sardynka pisze:To u mnie już raczej klamka zapadła - umowa podpisana, przelew zrobiony...także teraz pozostaje czekanie ;;)


U nas też wczoraj byłam na wizycie kwalifikacyjnej u dr. Wilińskiego, podpisaliśmy umowę i wczoraj zrobiliśmy przelew ;)

sardynka pisze:jak jest z dostępnością środków higienicznych dla kobiet w łazienkach...tzn podejrzewam, że papier toaletowy jest a np. ręczniki papierowe, mydło itp.?


Ja mydło miałam swoje i prawdę powiedziawszy nie pamiętam czy było dostępne szpitalne :) Natomiast wszystko inne jest, podkłady na łóżko/przewijak, wkładki poporodowe, pieluszki, kosmetyki do pielęgnacji dziecka.

Dla siebie ja jeszcze miałam środki do podmywania- aflovag i korę dębu :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 25 lip 2014, 18:17

Fuente pisze:Ja mydło miałam swoje i prawdę powiedziawszy nie pamiętam czy było dostępne szpitalne


no bo ja pamiętam, że na neonatologii było mydło i płyn odkażający w dozownikach przy umywalkach, ale jednak to inny oddział więc na położniczym może nie być ;;)

btw. swoją drogą ciekawe czy "spotkamy się" na porodówce bo terminy mamy podobne ;)

edit. właśnie sprawdziłam maila i fv już jest :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 25 lip 2014, 19:59

sardynka, to takie mydlo i plyn do odkazania jest wszedzie w szpitalach. W Salve tez przy umywalkach przy samym wejsciu do sali, nie jestem pewna czy jest w lazience ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 06 sie 2014, 8:40

A czy do porodów sn dają szpitalne koszule czy raczej rodzi się w swojej?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 06 sie 2014, 9:48

sardynka, daja porodowa koszule ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Fuente » 06 paź 2014, 16:14

Drugi poród również odbył się w Salve i ponownie uważam, że to cudownie spożytkowane pieniądze :)
Miałam ogromne szczęście trafić na fenomenalny duet podczas porodu: dr. Wiliński i położna Irena Staśkiewicz.
Poród wywoływany. Zaczęło się od testu oksytocynowego i oksytocyne podawano mi już do końca porodu.
W przeciwieństwie do pierwszego porodu, tym razem w fazie parcia obecne były tylko dwie osoby (Dr. Wiliński i Pani Irenka), więc ja miałam większy komfort, czułam że zachowane zostało moje prawo do intymności. Kiedy Marcinek się urodził od razu wylądował na mojej piersi i mieliśmy zagwarantowany kontakt "skóra do skóry" przez godzinę, w tym czasie nikt nam nie przeszkadzał, zabiegi przy małym (odciągniecie wydzieliny z noska, zabezpieczenie pępowinki) miały miejsce przy mnie, więc przez godzinę ja i mąż mogliśmy cieszyć się ta wspaniałą chwilą. Dopiero po godzinie została wezwana Pani neonatolog, zabrała Marcinka i został on zważony, zmierzony a mąż go ubrał.

Opieka poporodowa - bajka! Czyli tak jak za pierwszym razem... :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 07 paź 2014, 14:27

Ja niestety nie miałam tyle szczęścia co Fuente i trafiłam na dr Krzyżanowskiego, który ze swoim podejściem nie powinien w ogóle zajmować się porodami, tym bardziej w klinice prywatnej :/
Nie dość, że moim porodem interesował się hmmm mało (raz przyszedł mnie zbadać godzinę po przyjęciu - zachwycony nie był bo go zapewne obudziłam) to na końcu dał ciała po całości, kiedy zszywał mnie na żywca, bo spieszył się na wykład i nie bardzo chciał czekać aż znieczulenia podziałają (oprócz kolejnej dawki zzo dostałam miejscowo lidokainę a później jeszcze położna mnie psikała czymś znieczulającym bo wyłam z bólu :( )
Na szczęście wymazałam go szybko z pamięci, a całą resztę wspominam bardzo dobrze (no może poza samym porodem, bo był z komplikacjami - ale to już niczyja wina, że Gaja źle się wstawiła w kanał rodny i rodziła się twarzyczkowo...właściwie tylko dlatego, że to był mój drugi poród to udało się urodzić sn, niestety z bolesnymi konsekwencjami dla mojego krocza)

Co do opieki porodowej to zajmowała się mną pani Iwona Jabłońska (pracuje też w Rydygierze) - świetna babka, chociaż z powodu bólu kiepsko z nią współpracowałam ;) i anestezjolog pan Piotr...żeby było zabawniej to właśnie on trzymał mi jedną nogę (drugą pchałam w biodro położnej) podczas parcia (podczas gdy pan dr ginekolog- położnik siedział sobie przy biurku...). Generalnie śpiewał mi jakieś piosenki podczas skurczy i już sama nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać z bólu 8-) W każdym bądź razie wspaniały lekarz i zdecydowanie bardziej nadawałby się do odbierania porodów niż w/w przeze mnie pan dr K.

Warunki porodowe świetne, intymna sala, przygaszone światło, w tle grające radio (nawet nie wiedziałam, że przy mocnych skurczach staranie wsłuchania się w teksty piosenek pomaga trochę odciągnąć uwagę od bólu) - do czasu znieczulenie praktycznie cały poród "na nogach" itp. Do tego duży przepływ informacji pomiędzy personelem a pacjentem itp.

Warunki poporodowe jeszcze lepsze - gdyby nie to, że czułam się jakby mi ktoś krocze zmasakrował kijem bejsbolowym to miałabym wrażenie, że jestem w hotelu ;) No i te mega wygodne łóżka (co jak co ale po porodzie w ICZMP ichniejsze łóżka wspominam masakrycznie). Położne, które zawsze zjawiają się gdy dziecko płacze, a nawet gdy nie płakała to kilka razy pytano mnie czy chcę ją oddać na noc i sobie odpocząć ;)
Opieka nad Gajką też świetna i fajnie, że respektowano wszystkie moje ewentualne uwagi :)


Zapewne gdyby poród odbierał dr Wiliński (albo gdyby chociaż udało się go ściągnąć na szycie - co zresztą próbował dr. Krzyżanowski zrobić ale się nie dodzwonił na czas) to pewnie byłabym zadowolona w 100%...no ale było minęło...mimo wszystko i tak z wyboru jestem zadowolona i gdybym miała mieć trzecie dziecko to też zdecydowałabym się na Salve (a że trzeciego mieć nie zamierzam, więc to jednak mój ostatni poród w tej klinice)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kasieńka 85 » 07 paź 2014, 16:28

sardynka, a nie rozważaliście złożenia skargi na lekarza?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: jpuasz » 07 paź 2014, 16:40

Chciałam zapytać o to samo... Nie dość że za poród płaci się kilka tysięcy, to jeszcze coś takiego? :roll:

Ważne, że wszystko dobrze się skończyło, ale gdyby to nie padło na Ciebie, tylko na kobietę, która rodzi po raz pierwszy, to myślę, że coś takiego skutecznie mogłoby ją zniechęcić do posiadania kolejnego dziecka...
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 07 paź 2014, 18:28

Nie, jakoś zaraz po wszystkim nawet o skardze nie pomyślałam...pewnie przez to, że szycie na żywca po tych całych komplikacjach w drugiej fazie porodu to i tak był pikuś...no a poza tym jakoś nie wierzę w to, że taka skarga cokolwiek zmieni...

Potencjalnie na szycie mogli mnie uśpić ale po przebojach z zzo (po pierwszej dawce spadło mi ciśnienie i zaczęłam tracić przytomność) anesteznjolog bał się zaryzykować
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kasia_m85 » 08 paź 2014, 7:27

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: risonia » 08 paź 2014, 9:10

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Brinka » 10 lip 2015, 16:31

My rownież rozważamy Salve, tylko nie wiem czy spełnia nasze oczekiwania pod katem naturalności porodu.
Chciałabym spróbować bez znieczulenia i chciałabym żeby malutka została na moim brzuszku ze 2 godzinki, zanim ja zabiorą do mierzenia, ważenia i badania. Zakładając oczywiście, że będzie w dobrym stanie i będzie tak można zrobić ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Brinka
 
Posty: 351
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:00
Lokalizacja: Warszawa, Łódź, ALeksandrów Łódzki
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: AgaGrusiecka » 10 lip 2015, 17:58

Brinka pisze:i chciałabym żeby malutka została na moim brzuszku ze 2 godzinki, zanim ja zabiorą do mierzenia, ważenia i badania.

cudowne uczucie. Miałam tak z Małgosią w Madurowiczu :) Zgasili nam duże światło, małą okryli od góry pieluszką flanelową, a od spodu grzała się od mojego brzucha, zamknęli nam drzwi i mieliśmy 2 godziny tylko dla siebie. To był tak magiczny czas, że nawet nie pomyślałam o telefonie do teściowej, która siedziała z Łukaszkiem jak na szpilkach, czekając na wieści.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Brinka » 25 sie 2015, 21:55

Nie dane mi były te 2 godzinki z córeczką na brzuchu zaraz po urodzeniu, dostałam ją na chwilkę na szyję, potem kangurowała się z tatusiem, a mnie zszywano. Jednak odbiłam sobie to potem.
Generalnie jestem bardzo zadowolona z opieki w szpitalu. Nie należymy do najłatwiejszych klientów, zawsze wszystko chcemy wiedzieć i zadajemy wiele niewygodnych pytan, na które lekarze niechętnie odpowiadają.
Do tego poród nie postępował jak należy, a mimo to uważam że personel stanął na wysokości zadania.
Zwłaszcza Pani Irenka włożyła całe serce i doświadczenie żeby pomóc nam urodzić.
Ostatecznie skonczyło się CC, wykonanym przez dr Krzyżanowskiego, niby nie można się do niego doczepić ale zwyczajnie nie polubiłam go jako lekarza.
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki zarówno podczas porodu jak i po porodzie.
Uważam, ze to były dobrze wydane pieniądze.

Jak już dojrzeję do kolejnej ciąży, to pewnie poprowadzimy ją u dr Wilinskiego i urodzimy w Salve ponownie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Brinka
 
Posty: 351
Rejestracja: 10 mar 2015, 23:00
Lokalizacja: Warszawa, Łódź, ALeksandrów Łódzki
Has thanked: 43 times
Been thanked: 16 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: malaJu » 26 sie 2015, 9:04

Brinka, bardzo byłam ciekawa Twojej opinii, szczególnie, że jak piszesz:
Brinka pisze:Nie należymy do najłatwiejszych klientów

Cieszę się, że byliście zadowoleni :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: niesia2708 » 27 kwie 2016, 12:22

A wiecie że Salve też ma porody na NFZ?? Dzisiaj przeglądałam ulotkę.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 27 kwie 2016, 12:28

niesia2708 pisze:A wiecie że Salve też ma porody na NFZ??
koleżanka mi mówiła, ale że limity są. Że np. 10 porodów w miesiącu, czy coś w tym stylu. Tylko, czy ktoś zna kobietę która rodziła tam na NFZ ? :lol: jak ja chodziłam w ciąży, też mówili że na NFZ można :P
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: martula_87 » 27 kwie 2016, 12:38

niesia2708, tak sam poród jest na NFZ za niego nie płacisz, dopłacasz za całą resztę tak powinno być wyszczególnione.
Wiele razy ten temat był poruszany w różnych miejscach. Wiem że któraś z naszych forumek się lepiej w tym orientuje ale nie pamiętam która.
Generalnie nie urodzisz tam bez opłaty. ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 27 kwie 2016, 12:49

Ja się znam, bo się orientowałam na ten temat, sama chcę rodzić w Salve. Osobiście znam osobę, która w 2014 roku rodziła tam na NFZ i nie płaciła ani złotówki, bo dopłata jest opcją - to żona mojego kuzyna. Limitów na porody nie ma - tylko oni trzymają rezerwację dla pacjentek co płacą za porody. Dlatego każą przyjeżdżać dopiero jak potwierdzą, że miejsce dla rodzącej niekomercyjnie jest, bo w umowie porodu komercyjnego jest "rezerwacja" miejsca i opieki na 14 dni przed ustaloną datą porodu.

Płaci się jeśli chce się mieć gwarancję miejsca. A fakt faktem, Salve rozlicza każdy poród na NFZ (dostają coś koło 2 tysi ryczałtowo).
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 27 kwie 2016, 13:02

katya, to jeśli tak jest. To nie można rezerować sobie miejsca niby komercyjnie. Przyjeżdżasz i mówisz że chcesz na nfz ;). Po tym jak otworzyli Pro Familę no i też Gameta jest i można całkowicie za darmo rodzić to nie sądze aby tak w Salve kolejki były że trzeba sobie rezerwować termin i na nfz nie urodzić.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: niesia2708 » 27 kwie 2016, 13:06

martula_87 pisze:dopłacasz za całą resztę tak powinno być wyszczególnione.

Tak. Dopłacasz za indywidualną położną, pojedynczą salę,wyprawkę.
Ale nie biorąc tego rodzisz na NFZ jak w każdym innym szpitalu tylko trochę lepszych warunkach
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: martula_87 » 27 kwie 2016, 13:25

niesia2708, tak za sam poród fundusz im zwraca pieniądze zgadza się ale tak już było jak ja miałam rodzić Dominika. ;;) Inaczej pewnie byłoby jeszcze więcej pieniędzy do zapłaty niż teraz.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: caixa » 27 kwie 2016, 19:27

niesia2708 pisze:Ale nie biorąc tego rodzisz na NFZ jak w każdym innym szpitalu tylko trochę lepszych warunkach

Niezupełnie tak to wygląda. Masz tylko warunki lokalowe z Salve. Wszystko pozostałe wygląda tak jak w szpitalu państwowym. Wręcz czujesz się jak pacjentka na NFZ.
Teraz każdy szpital ma już wyremontowane oddziały. Profamilia zgarnąła najlepsze położne... Konkurencja jest duża. Dla samego wygodnego łóżka nie warto rodzić w prywatnym szpitalu na NFZ.
Więcej na priv gdyby ktoś chciał wiedzieć więcej.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: ola » 02 cze 2016, 14:43

Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 02 cze 2016, 15:26

Porody na NFZ w Salve są już od kilku lat :)

Rezerwowane miejsca dla porodów komercyjnych są, bo umawiając się teraz na datę porodu, oni już na 2 tygodnie przed trzymają dla mnie miejsce. Zadzwonić i poinformować ich muszę, żeby mogli zjawić się wybrani przez Pacjentkę lekarz lub położna.

Kiedyś poród w Salve kosztował 5900, teraz cesarka 3900 a naturalny 2850. Na szczęście mam już umowę podpisaną, bo jakby przez te Pokrzywdzone Panie NFZ zerwał kontrakt to nie muszę niczego dopłacać.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 02 cze 2016, 19:11

katya pisze:Porody na NFZ w Salve są już od kilku lat :)

Kiedyś poród w Salve kosztował 5900, teraz cesarka 3900 a naturalny 2850. Na szczęście mam już umowę podpisaną, bo jakby przez te Pokrzywdzone Panie NFZ zerwał kontrakt to nie muszę niczego dopłacać.


Poród w Salve nigdy tyle nie kosztował dla ubezpieczonej w NFZ pacjentki, przynajmniej za moich czasów jakieś 5 lat temu. Owszem tyle na papierze było, ale pacjentka dopłacała tylko część za lepsze warunki - ja za cesarkę płaciłam 3100
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: kasia_m85 » 02 cze 2016, 19:55

Agania kosztowal.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 03 cze 2016, 7:31

Agania, kosztował np. w 2010 roku, kiedy nie mieli jeszcze umowy z NFZ. Cesarka 5900 ;;) SN coś koło 4000
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 03 cze 2016, 8:08

Rodziłam w listopadzie 2010 i z całą pewnością nie kosztował, cesarka 3100 a naturalny bodajże 2900 (ale nie jestem pewna). To oczywiście przy umowie z NFZ, bez ubezpieczenia było i jest drożej
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Agania » 03 cze 2016, 8:16

kasia_m85 pisze:Agania kosztowal.
Czy jesteś pewna że w przypadku pacjentki ubezpieczonej w NFZ?
Obrazek
Agania
 
Posty: 259
Rejestracja: 25 lis 2012, 22:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 25 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Deco-Ania » 03 cze 2016, 10:21

caixa pisze:Dla samego wygodnego łóżka nie warto rodzić w prywatnym szpitalu na NFZ.
Z ostatnich wieści jakie do mnie docierają, mogę np. potwierdzić, że w Madurowiczu na pewno bardzo bardzo dużo zmian na plus w ostatnich latach.
Mniej więcej 1,5 tygodnia temu rodziła tam córka znajomego i powiem Wam, ze jestem w bardzo pozytywnym szoku.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 13 cze 2016, 15:16

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: Patrycja11 » 13 cze 2016, 15:35

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 13 cze 2016, 16:12

No artykuł sprzed 2 tygodni już, sama jestem zainteresowana, bo wykupiliśmy z Mężem pakiet :) i rodzimy za 3 tygodnie
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: niesia2708 » 13 cze 2016, 16:36

W obecnych ulotkach Salve jest wyraźnie napisane, że można rodzić na NFZ, ale jeśli właśnie się chce dodatkowe usługi to wtedy za te usługi się dopłaca.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 13 cze 2016, 16:51

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 13 cze 2016, 17:16

To nie tylko Salve powinno mieć problem, ale większość szpitali, bo tam też się opłaca położną, daje cegiełki za porody rodzinne, czy osobne sale ;) co nie zmienia faktu, że Salve sprytnie ominęło w/w przepisy. Bo kase z refundacji przyjmuje jedna spółka, a za usługi dodatkowe od pacjentki inna spółka. Jest to w umowie i kobiety co teraz robią raban raczej nic nie wskórają. Salve może stracić kontrakt i co? I podniosą ceny do tych co były.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: sardynka » 13 cze 2016, 18:16

Myślę że teraz to się za to już nfz wzięło...bo generalnie to fundusz najbardziej naciągnięty w tym wszystkim ;) (szczerze to jak ja rodziłam to mi się wydawało że po prostu te koszta są współdzielone pomiędzy nfz a pacjentką no i jak dla mnie luz)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 13 cze 2016, 19:12

sardynka, dla mnie też luz, bo we Wrocławiu gdzie jest jedna prywatna porodówka ceny za pakiet jak w Salve oscylują w granicach 9-12 tys ;) najtanszy pakiet 5900, więc wolę zapłacić o te 2 tysiące mniej w Salve.
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: MamaŻaby » 13 cze 2016, 20:51

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 13 cze 2016, 21:25

MamaŻaby, ale jak dla mnie to lepiej, że nfz finansowało i finansuje porody w Salve, bo dzięki temu płacę mniej. Wolę zapłacić dodatkowe 3900 niż 5900. Składki odprowadzam, więc też chcę skorzystać z opcji bezpłatnego porodu. Nie rozumiem dlaczego nie mogę sobie dopłacić za lepszy standard... I dlaczego to drażni tak wiele osób. Tak samo jest w Medeorze - przyjaciólka rodziła w marcu. Sam poród na NFZ, pojedyncza sala dla pacjentki 1500 zł. Prywatna położna kolejne 1000. W Matce Polce - cegiełka na rzecz szpitala, za poród rodzinny 400 zł. A to już szpital publiczny a nie prywatny...
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: gorzatka » 14 cze 2016, 7:53

W Matce Polce nie płaci się nic za poród rodzinny
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: katya » 14 cze 2016, 8:36

gorzatka, a to dziwne niedalej jak 3 miesiace temu koleżanka usłyszała taką kwotę "cegiełki" :mrgreen:
Obrazek
katya
 
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2014, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Klinika SALVE ul. Szparagowa

Postautor: milencja83 » 14 cze 2016, 8:47

katya to dziwne u mnie tez dwie kolezanki rodziły w MP niedawno tzn. miesiac i dwa a zadna nic nie płaciła. Az zapytam sie swojego lekarza, bo jutro mam wizyte ;-).
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szpitale, lekarze i położne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron